forum

Anime

posted
Total Posts
978
show more
Lucid Astray
Jak nie będzie Heaven's Feel'a to sage
CuteCurry

Lucid Astray wrote:

Jak nie będzie Heaven's Feel'a to sage
BĘDZIE 10/10 NAWET BEZ HEAVEN'S FEELA.
Ciunek
Heaven's Feel to przecież najnudniejsza część trylogii, wcale się nie obrażę, jeśli tego nie zekranizują :)
[ yogurt ]

KudWafu wrote:

Żeby ożywić konwersację, to może polecicie jakieś anime przepełnione akcją lub dramacik? Anime lista w sygnaturce by się nie powtarzało to co obejrzałem.
Dropped: Saki
TTGL 10/10

No nie wiem stary... KLK wygląda na twój kawałek chleba.
KudWafu

yogurtovsky wrote:

KudWafu wrote:

Żeby ożywić konwersację, to może polecicie jakieś anime przepełnione akcją lub dramacik? Anime lista w sygnaturce by się nie powtarzało to co obejrzałem.
Dropped: Saki
TTGL 10/10

No nie wiem stary... KLK wygląda na twój kawałek chleba.
Przymierzam się ale najpierw muszę dokończyć Bebopa i pare innych. Jakieś inne sugestie ma ktoś może jeszcze?
CuteCurry

Ciunek wrote:

Heaven's Feel to przecież najnudniejsza część trylogii, wcale się nie obrażę, jeśli tego nie zekranizują :)
Znudziło Cię gotowanie obiadów w kuchni?! Jak możesz.
Chino_old_1
Ale jak porównałem sobie kreskę pierwszy-ostatni chapter to widać że po drodze pieniążki się sypnęły z nieba.
Kurasha
KudWafu, jak chcesz akcji a pasował ci TTGL to możesz spróbować innych starszych anime od GAINAXa, takie FLCL albo Top wo Nerae na przykład. A jeśli podoba ci się Bebop to wiadomo, Samurai Champloo i Space Dandy. Jeśli chodzi o drama/romałs, to KareKano polecam, trochę zakończenie nie teges, ale ogólnie ogląda się bardzo bardzo przyjemnie.

Tak poza tym, obejrzałem ostatnio House of Five Leaves, jeśli ktoś szuka czegoś spokojniejszego z dobrym developmentem postaci to polecam.
Ciunek
TWGOK manga gównoending.

Dziękuję za uwagę.
CuteCurry
Najlepsza dziewczynka wygrała. Wakaki eternal propsy.
Chino_old_1

Ciunek wrote:

TWGOK manga gównoending.

Dziękuję za uwagę.
Ending taki... zwykły(?) i semi-otwarty. Mógłby być lepszy, ale szczerze nie chce mi się wypisywać co można by lepiej poprowadzić. Ending jest taki jaki jest i no cóż, trzeba go przyjąć.

spi wrote:

Najlepsza dziewczynka wygrała. Wakaki eternal propsy.
Tutaj ciężko wytypować najlepszą i zresztą nie wiem na jakich zasadach powinno się dokonywać oceny. Wybranie neutralnej bohaterki pozwoliło wg mnie rozwiązać wątek haremowy, który jednak definitywnie się nie skończył, a historia pozwoliłaby jeszcze na wprowadzenie paru spójnych chapterów.
Zastanawiam się czemu MAL krzyczy 271 chapterów. Jakieś podsumowania? Extra? After story?

BTW: Nowy chapter Nyan Koi po prawie 1,5 roku przerwy.
AmaiHachimitsu
Kill la Kill naciągane 8/10, worth watching.

śmierdzi TTGL'em ale trudno się dziwić.
Novalogic
W letnim sezonie jeśli ktoś jeszcze nie zaczął oglądać - Aldnoah. Wgniata w fotel, zwłaszcza z tym soundtrackiem. Muzyka na poziomie clannad czy gundam seed.
Kreyu
K'ill la kill jest według mnie w miarę okej, z chęcią obejrzałbym więcej :D Mimo zupełnie innych kategorii i innych tego rodzaju polecam Sakurasou no pet na Kanojo, jeśli ktoś jeszcze nie widział.
CuteCurry
Kill la kill ma poważny problem z animacją i budowaniem świata. Sakuraso jest miernym dramatem o sawantce, sawantyzm nie jest moe, postacie są słabe, żarty nie są śmieszne. Nie polecam.
AmaiHachimitsu
Muzyka na poziomie clannad czy gundam seed.
To mnie w ogóle nie zachęciło
cyfra_old
Po tym jak osu zryło mi umysł masą anime stuffu, postanowiłem coś obejrzeć.
Padło na Love Live, oglądnąłem dwie serie.
Zastanawiam się co teraz.


Szukam czegoś poważnego, z rozbudowaną fabułą i wątkami pobocznymi. Po prostu spodobał mi się ten anime świat, jednak szukam czegoś dla dojrzałego widza.
Advantan
Darker than Black, albo Katanagatari może.

ZERO NO TSUKAIMA10/10 NA ZAWSZE
AmaiHachimitsu

Freszol wrote:

Szukam czegoś poważnego, z rozbudowaną fabułą i wątkami pobocznymi. Po prostu spodobał mi się ten anime świat, jednak szukam czegoś dla dojrzałego widza.
Jak Ty wytrzymałeś 2 sezony Love Live to ja nie wiem


Jako, że jesteś nowy wypadałoby dać coś luźnego i niewymagającego, np. jakiś Death Note, jako laik nie zauważysz wielu wad.

Katanagatari jest za dobre, żebyś teraz je oglądał, ale TTGL w sumie możesz obejrzeć bo to jest "coś typowego zrobione po mistrzowsku"

No i obowiązkowo Code Geass. Tam chyba wątków pobocznych jest najwięcej i cała seria jest najbardziej uniwersalna jak się da. Tylko czy warto oglądać 10/10 od razu?
cyfra_old
Podziękował.
DeletedUser_613592
ok wiec haha niesmieszny zart

ok na powaznie to sword art online shingeki no kyojin

ok calkiem powaznie to sakura trick

a tak serio to nie ogladaj anime tylko czytaj vnki. ale ok polece cos by nie bylo ze bezwartosciowy post, ogladaj steinsgate
[ Nana ]
Poważne, dla dojrzałego widza... dużo tego nie ma, nie powiem.

Sam w tych klimatach nie siedzę, ale co mogę polecić... +1 do Code Geass, obejrzyj obydwa sezony choćby teraz zaraz. Zignoruj bandę hołoty z różnych zakamarków internetu, krzyczącej 'to mechy, mechy!' i po prostu się za to zabierz, bo w tym wypadku mechy są wypychane przez bezbłędnie poprowadzoną fabułę.

Tak poza tym, mainstreamowce nie są aż tak złe jak wyglądają. Sword Art Online ma całkiem... dojrzale poprowadzone niektóre aspekty, to samo Shingeki no Kyojin. Bakemonogatari i kontynuacje to całkiem dobre pozycje, polegające nie tyle na fabule, co na konwersacjach, które są, nomen omen, obszerne. A tak poza tym, pozycje znane już przez większość, czyli Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Ghost in the Shell czy utrzymany w podobnym klimacie Psycho-Pass. Nie zapominajmy też o Cowboy Bebop!

Masa ludzi niepochwalających ten komentarz incoming
Piku

Nanashi666 wrote:

Masa ludzi niepochwalających ten komentarz incoming
Gdyby nie SAO i SnK to bym nawet pochwalił.

A z doroślejszych serii poleciłbym jeszcze Turn A Gundam, Mushishi, Shoujo Kakumei Utena, House of Five Leaves i Cromartie High School
DeletedUser_613592
sao jest dobrym shounenem, nie wiem czego wy sie spodziewacie od >>>>>>>>> shounenow <<<<<<<<<
Piku

Adamqs wrote:

sao jest dobrym shounenem, nie wiem czego wy sie spodziewacie od >>>>>>>>> shounenow <<<<<<<<<
Spodziewam się czegoś pokroju Hunter × Hunter. Tyle w temacie 8-)
DeletedUser_613592
no ja go raczej mierzylem na cos w stylu bleacha, pokrzyczeli i sie znudzilo i tera hejtuja, tak samo z snk xD
Piku
Nie wiem, moim zdaniem zarówno SAO jak i SnK to zmarnowany potencjał. SnK zapowiadało się naprawdę dobrze, ale wykonanie już gorsze. Jakby autor mangi przysiadł jeszcze ze 2 lata żeby nauczyć się lepiej prowadzić historię i nauczył się lepiej rysować (dawno nie widziałem tak paskudnej kreski) to może wyszło by to lepiej. O SAO to nie ma co mówić, miało być MMO a wyszły jakieś cuda na patyku. Do tego niepokonany główny bohater, wszystkie laski na niego lecą bez powodu i w ogóle taki otaku pandering że się szkoda robi.

Adamqs wrote:

no ja go raczej mierzylem na cos w stylu bleacha
Bleach był dość niezły na początku, potem kreska zeszła na psy, fabuła też się taka nijaka zrobiła.
Dobrymi shounenami nazwałbym HxH, Yu Yu Hakusho, FMA: Brotherhood, Slam Dunk.
Ogólnie mówiąc, większość shounenów które ciągną się przez dłużej niż 200 rozdziałów schodzi na psy. Wyjątkiem jest HxH, głównie dlatego że autor robi sobie długie przerwy i ma kupę czasu żeby wymyśleć coś sensownego żeby dalej pociągnąć fabułę.

No ale to tylko moje zdanie.
CuteCurry
Kreska w bleachu od początku była fatalna. Zwłaszcza cieniowanie.

Piku wrote:

autor robi sobie długie przerwy
To przerwy robią autora, nie on przerwy. Choruje dużo.
Piku
Albo gra w Dragon Questy. Ciężko powiedzieć, ale jedno jest pewne - ma bardzo korzystny kontrakt z Jumpem, z takimi przerwami większość mang by już się zakończyła. Na brak kasy na pewno nie narzeka, HxH i Yu Yu Hakusho są w Top 10 najlepiej sprzedających się mang z Shonen Jumpa, do tego ma za żonę autorkę Sailor Moon. Innymi słowy - pewnie robi przerwy bo może, większości mangaków po prostu na to nie stać.

Tak poza tym to obejrzałem ostatnio Master Keaton. Dość krótkie i dobre, polecam.
Novalogic
Przy takiej okazji warto odkopać ten temat

GINTAMA IS BACK!
Advantan
Nie, nie warto.
XuanHuan
A jednak warto.
-Maus-
A ja lubię pokemony
bo są fajne
i w ogóle
AmaiHachimitsu
I tak Yahari~ jest najlepszym anime sezonu śmiecie
XuanHuan
Ostatnie 2 odcinki nie zaskakują + odludek jest teraz za przystojny, w porównaniu do 1 serii emanuje zajebistością. Chociaż w sumie i tak jest świetne :/.
simax
Ja tam wole Nisekoi :3
Ukami
Nie oglądałem nic w przeciągu ostatnich 5 sezonów, help.
Nawet ostatniego filmu Kara no Kyoukai skończyć nie mogę :(
MrBlOoDcrew
Temat o anime coś dla mnie <3

Mogę się pochwalić moją listą anime która wciąż rośnie i rośnie!
http://animeon.pl/user/titeq/anime

Wykonuję również AMV z anime na yt:
https://www.youtube.com/channel/UC48c26JmD_6NhPm5CG6iQow

Ogólnie jakby ktoś poszukiwał anime do obejrzenia zawszę mogę pomóc, pare osób korzysta często z mojej opinii o anime dzięki czemu unikają oglądania syfów zamiast porządnych anime :)
Rey

MrBlOoDcrew wrote:

pare osób korzysta często z mojej opinii o anime dzięki czemu unikają oglądania syfów zamiast porządnych anime :)
>Akame ga Kill 10/10
>Black Bullet 10/10
>Fairy Tail 10/10
>Gokukoku no Brynhildr 10/10


jajajajajaja
---
Shirobako OVA1 - Arupin najlepsza dziewczynka
Ciunek
^top kek
show more
Please sign in to reply.

New reply