forum

Anime

posted
Total Posts
978
show more
Fapable
Oglądaj więcej, jak obejrzysz ileś tam komedii czy dramatów, to Ci się wyrobi gust.

mowi to nołlajf mający coś około 300 serii.
Ryohan
Zacząłem oglądać dzisiaj Shingeki no Kyojin i muszę powiedzieć, że jak na dwa epy to szykuje się wyjebana seria.
AmaiHachimitsu
Najgorsze jest to, że wszystkie anime, które oglądam z tego sezonu (Oreimo, Aku no Hana, Chihayafuru, Yahari ore no~) wychodzą tego samego dnia z wyjątkiem Shingeki no Kyojin, które wychodzi dzień później T.T przez 5 dni posucha. Może czas się wziąć za naukę : P
Ciunek
Obecny sezon póki co:
Shingeki no Kyojin - zapewne najlepiej zapowiadające się animu w tej chwili, zobaczymy jak będzie dalej. Typowy shounen.
Valrave the Liberator - gg określiło to jako mieszanka Code Geass + WWII + GUNDAM SEED + Power Rangers, brzmi w chuj dziwnie, ale te anime póki co nie pokazało za dużo (1ep)
Mushibugyo - lolcycki + spider bukkake, ogólnie jakiś randomowy shounen (znowu), drop candidate
Oreimo S2 - worst animu of the season strikes again, drop candidate
Zettai Bouei Leviathan - dropped, małe dziewczynki robiące chuj wie co + magia.
Suisei no Gargantia - tak samo jak Shingeki no Kyojin, potencjał ma spory (btw autor ten sam co Madoka, jeśli ktoś nie wiedział)
Majestic Prince - oglądam bo mecha ;f
Photokano - fanservice i nic poza tym
Yahari Ore no bla - komedia, ogląda się całkiem ok póki co.
Date a Live - fanservice + komedia + jakieś pierdoły, zobaczymy co z tego będzie. Also, jebnięta siostra która działa mi na nerwy.

To chyba tyle.
TheGod_old

Ciunek wrote:

Oreimo S2 - best animu of the season, cunt wait for next episudez.
Zgadzam się w 100%, bardzo fajna seria.
spi

Ciunek wrote:

Oreimo S2 - worst animu of the season strikes again, drop candidate

TheGod wrote:

Ciunek wrote:

Oreimo S2 - best animu of the season, cunt wait for next episudez.
Zgadzam się w 100%, bardzo fajna seria.
I see, I see :>
AmaiHachimitsu
Kocham Oreimo jak ryba piasek
Ciunek
Nie wiem co tu widzisz, poza TheGod'em, który ma coś chyba nie tak z głową. Dropnąłem póki co tylko Mushibugyou, Oreimo i Leviathan, ciekawy sezon całkiem, przynajmniej jest jakaś "rozrywka".
Ryohan
A ja oglądam OreImo, może nie ma fajerwerków i akcji, ale imo ogląda się przyjemnie :D
Teraz nadrabiam poprzednie sezony obejrzałem Psycho-pass i bardzo się mnie podobało, a w tej chwili oglądam Zetsuen no Tempest i też całkiem fajne animu :D
Szczyprz95
Też oglądam Zetsuen no Tempest i muszę przyznać, że jest świetne, chociaż nie tak wciągające jak Btooom!, które widziałem wcześniej. A najlepsze wrażenie wywarł na mnie Fullmetal Alchemist - polecam każdemu, nie tylko fanom anime o alchemii.
Advantan
Po długiej, bo prawie dwumiesięcznej, przerwie w oglądaniu anime stało się! Obejrzałem Code Geass: R2. Cóż, pewnie wszyscy już to oglądali, ale ja się bardzo cieszę i teraz będę miał parodniową manię CG. Przyznam szczerze, że będzie mi tego brakowało, postaci*, fabuły. Obejrzałem to w dwie noce, taki ze mnie maniak! Mógłby ktoś mi polecić dobrą serię jakąś, niezbyt dużo oglądałem więc śmiało wymieniać perełki możecie.

*Wielbię pewną postać, mianowicie C.C.
Pandemoniusz
Jeśli CG Ci się podobał, to możesz z Gundamem 00 spróbować. Jest trochę podobieństw między nimi.
Kurasha
Jeśli w serii pasowało ci tzw "battle of wits" czyli walka na IQ, to polecam One Outs, Kaiji i Akagi (do tego ostatniego przydaje się podstawowa wiedza o Mahjongu, ale i bez tego serię można enjoyować).

A jeśli ogółem mam coś polecić, to zawsze polecam Slam Dunk. Zdecydowanie za mało ludzi to obejrzało. A te postacie, animacja, muzyka, mój #1 :(
Advantan
Tak, to jest bardzo ciekawe, jak są te pojedynki geniuszu. W sumie do końca życia będę przystawał, że mecha ssie i musi być naprawdę fabuła, która przypadnie mi do gustu żeby przełknąć robociaki.


One Outs wydaję się bardzo okey, skuszę się na pewno. Czytając o czym to jest strasznie zniechęciło mnie to, że to anime o sporcie, pomyślałem, że nuda, ale dalej wydało się bardzo interesującą pozycją. Dodane do planowanych.

Kaiji jakoś nie za bardzo mi pasuje, nie wiem sam, może spróbuję dać szansę.

Akagi co do tego, to straszne mieszane uczucia. Fanem Mahjonga nie jestem, nawet tego nie rozumiem, wiem jak to wygląda - czyli nic o tym nie wiem. Chodzi o to, że to nie może być tak nudne jak sobie myślę i z tej gry musi wyjść coś ciekawego. Myślę jednak, że nie spróbuję nawet.

Slam Dunk odpuszczę po prostu, bo to sport. niech żyje gruby Advu!

Co do Gundamem 00, o którym wspomniał Panda, nie wiem sam - w sumie znowu mam tą samą niechęć, bo widzę mechy, ciężko mi przysiąść do tego gatunku. Też raczej zostawię to bez tknięcia.

Dzięki za propozycję, przyjrzę się One Outs i to chyba tyle.
DeletedUser_613592
z
Kurasha
Akagi w sumie zaczynałem oglądać bez żadnej wiedzy o mahjongu. Dopiero gdzieś w połowie poczytałem trochę o zasadach(tutaj są nawet po naszemu), zupełne podstawy, czym jest ron, etc.
Zasad wszystkich ani tych kombinacji kamieni do teraz nie znam, i raczej się nie będę uczył, bo i tak nie ma za bardzo z kim grać.

Myślę że spokojnie można obejrzeć całe i bez mahjong. Poniższy obrazek dobrze wyraża jak to mniej więcej wygląda.
Advantan
Zacząłem oglądać One Outs i jestem zaskoczony, że to już szósty odcinek. Nie wiedziałem, że kiedykolwiek anime o sporcie (w tym wypadku baseball) zainteresuje mnie. Nie ukrywa, że oglądam to ze względu na głównego bohatera i te "potyczki", których mam nadzieję będzie więcej, będą bardziej ciekawsze dalej. Jednak, to i tak zaskoczenie, że oglądam taki a nie inny gatunek, przecież mógłbym poszukać czegoś innego, co nie byłby związane ze sportem, a nadal miałoby to coś co jest tutaj. Bardzo przyjemnie mi się to ogląda, myślę, że się nie zawiodę. (:
TheGod_old

Ciunek wrote:

Nie wiem co tu widzisz, poza TheGod'em, który ma coś chyba nie tak z głową.
Ej :<.

Advantan wrote:

Po długiej, bo prawie dwumiesięcznej, przerwie w oglądaniu anime stało się! Obejrzałem Code Geass: R2. Cóż, pewnie wszyscy już to oglądali, ale ja się bardzo cieszę i teraz będę miał parodniową manię CG. Przyznam szczerze, że będzie mi tego brakowało, postaci*, fabuły. Obejrzałem to w dwie noce, taki ze mnie maniak! Mógłby ktoś mi polecić dobrą serię jakąś, niezbyt dużo oglądałem więc śmiało wymieniać perełki możecie.

*Wielbię pewną postać, mianowicie C.C.
Jeżeli chodzi o te tajemniczą postać, którą wymieniłeś, to uważam, że bardzo podobną postacią do niej jest Horo ze Spice and Wolf.

Zaś bardzo dobrym anime ogólnie, ale różniącym się od Code Geass, jest Fate/Zero.
Advantan
Myślałem nad Fate/Zero, ale nie za bardzo wiem jak to jest, bo to ma dwa sezony, czy więcej, mniej, albo tylko tytuł podobny, a fabularnie się nie wiąże? Jakbyś mi napisał czy to jest część jedna z dwóch/wielu to byłoby miło - jak wielu to śmiało możesz napisać w kolejność jeśli masz ochotę!
TheGod_old
Najpierw wyszło Fate Stay Night, a następnie Fate/Zero. Ale chronologicznie, historia z Fate/Zero wydarzyła się zdecydowanie wcześniej i różnica w tych dwóch seriach jest ogromna, Fate/Zero - coś wspaniałego, Fate Stay Night - Wymuszony melodramat, nie taki zły, ale raczej przeciętniak. Na twoim miejscu zacząłbym od Fate/Zero, a Fate Stay Night obejrzał tylko wtedy, gdyby mi się Fate/Zero naprawdę spodobało.

Edit: I dodam, że historie są ze sobą ściśle powiązane, w jednej serii są nawiązania do drugiej i na odwrót, ale nie przejmowałbym się tym.
Ryohan
Zawsze jest jeszcze Unlimited Blade Work , który w moim odczuciu był lepszy niż TV.
Advantan
Obejrzę Fate/Zero zaraz po One Outs. Dzięki.

Edit.

Skończyłem One Outs. Czas sprawdzić jak przyjmie się Fate/Zero!


Edit/pierwsze wrażenia!

Fate/Zero po pierwszym odcinku, bardzo mi się spodobało szkoda mi Sakury i Kariya
Podoba mi się to, że odcinki są nieco dłuższe i czeka mnie sporo oglądania, na pewno nie zmarnuję czasu.
Swoją drogą MAL mówi, że są tego dwa sezony, znalazłem jeden 25 epkowy - jak mniemam te 25 to jakby połączony pierwszy - MAL mówi że 13 epków - i drugi sezon czyli pozostałe 12?
Ciunek
Tak, te "dwa" sezony są tylko i wyłącznie przez odstęp czasowy, numeracja jest 1-25 dla obu razem wziętych, więc jest ok.
Advantan
Dobra, dziś skończę Fate/zero. Potrzebuję nowego pomysłu co oglądać! pomocy Na koniec Fate/zero zobaczę czy nie obejrzeć Fate/Stay Night, ale lepiej mieć co oglądać jakbym jednak nie miał ochoty - śmiało, zaskoczcie mnie? ^~^
Kurasha
Baccano może? :3 Oglądałem to już kawał czasu temu, więc za dobrze nie pamiętam, ale myślę że powinno ci spasować.

Jak nie to polecam też Mushishi, tylko, że jest do tego stopnia relaksujące, że grozi uśnięciem w nocy.
Do tego jeszcze film Sword of the Stranger polecam, jeden z najlepszych filmów anime jaki widziałem, warty sprawdzenia chociażby dla samego OSTa i animacji(sceny walk to mistrzostwo).

No i powtórzę się, ale jeszcze raz Akagi. W sumie to to samo co One Outs, tylko że z mahjongiem. Główny bohater ma nawet ten sam głos :C
Advantan
Baccano kiedy obejrzę, teraz jakoś nie mam ochoty, nie wiem czemu w sumie.

Mushishi mnie zaciekawiło w jakiś sposób więc myślę, że obejrzę. Sword of the Stranger też obejrzę, nawet dzisiaj.
Muszę przyznać, że uparłeś się na Akagi - dam szansę jak nie dzisiaj to jutro.
Kurasha
Ano uparłem się, ale jeśli pasował ci główny bohater i potyczki w One Outs, to to też raczej powinno spasować :D
Advantan
To się okaże, myślę że za One Outs mogę ci zaufać.
TheGod_old
http://myanimelist.net/animelist/LooQ Wszystko co ma 10, szczerze polecam.
Ciunek
Popieram CG, Katanagatari i Eureka 7.
AmaiHachimitsu
Prócz tego co Ciunek dał to jeszcze Mononoke Hime i Fate/Zero
Advantan
Obejrzałem Fate/zero i Sword of the Stranger. Obie pozycje uważam za świetne. Sword of the Stranger, ta muzyka! Pierwszy raz z chęcią przeczekałem całe napisy końcowe, nawet to w tym tytule było przyjemne.

Zaprawdę Kurasha zacne tytuł oglądasz! :3


Shingeki no Kyojin ma fajny ending, prócz tego jest okey, podoba mi się, teraz się zaczyna prawdziwa akcja więc pewnie się wkręcę.
TheGod_old
Clannad #1 anime evur.
Advantan
Jedyny minus Shingeki no Kyojin to ten, że póki co jest mało odcinków. Chcę więcej!
Czas zabrać się za coś innego, tylko czym się teraz zająć... wiem! Katanagatari.


Edit.
dhsuaidghsa;fdhsag;lsahfkfksafgjsa;fsa;h;fsa;' przeczytałem coś przypadkowo na temat tego anime i to może mieć znaczące miejsce w fabule, ale to nic. Ja po prostu nie lubię zdradzania fabuły. ):
TheGod_old
W mojej opinii, Katanagatari jest piękne i niezwykłe, zdecydowanie must watch.
Yapa_old_1

TheGod wrote:

W mojej opinii, Katanagatari jest piękne i niezwykłe, zdecydowanie must watch.
Penis, nie jest.
Żartowałem.
Bieras

TheGod wrote:

Clannad #1 anime evur.
najnudniejsze gowno na swiecie
TheGod_old

Bieras wrote:

TheGod wrote:

Clannad #1 anime evur.
Dokładnie tak!
Fixd!
Advantan
Clannad utrzymuje się w czołówce najlepszych tytułów jakie widziałem. Nie wiem, Nagisa swoją ciamajdowatością sprawiła, że ją polubiłem. Swoją drogą ja po prostu lubię takie smęty, może dlatego mi się to podobało.
Pandemoniusz

Bieras wrote:

TheGod wrote:

Clannad #1 anime evur.
najnudniejsze gowno na swiecie
+1
show more
Please sign in to reply.

New reply