forum

Anime

posted
Total Posts
978
show more
alucardm
bo to shonen a to jest przeznaczone dla chłopców w wieku 10-15 lat
Ciunek
Dropnąłem FT, Naruto, Bleacha (anime) a lubię shouneny (24 lata na karku prawie). Wiek ma tu gówno do rzeczy, po prostu nie lubię tasiemców i (szczególnie) fillerów.
alucardm
teoretycznie się mówi,że shoneny są tworzone dla chłopców w wieku 10-15 lat.
Kurasha
W sumie shouneny właśnie teoretycznie są celowane w chłopców w wieku 10-15 lat, ale jak już to Ciunek dobrze ujął, wiek ma tu gówno do rzeczy. Grupa wiekowa w jaką celowane jest anime nic nam o nim nie mówi. Niestety Bleach podobał mi się jedynie do końca arca w Soul Society, One Piece już od dłuższego czasu straszy "jakością" animacji, FT rzuciłem po kilku odcinkach/chapterach[próbowałem i anime i mangi(swoją drogą ból dupy, że JPF wydaje to zamiast powiedzmy Shaman Kinga), nie podeszło] a Naruto obejrzałem w sumie tylko 11 odcinków, mangę czytam jak mi kolega pożyczy. Ale już taki Hunter x Hunter (ten nowy) podoba mi się strasznie, podobnie Yu Yu Hakusho czy JoJo's Bizarre Adventure. No i nie zapominajmy o masie shounenów sportowych, w sumie to moim ulubionym gatunku anime - taki Slam Dunk to jak dla mnie manga najwyższej klasy, mająca świetną adaptację anime (chyba mój #1, ale ciężko stwierdzić) - szkoda tylko, że niepełną :C
Advantan
Właśnie skończyłem Code Geass. Koniec był tak zaskakujący, że aż chce się od razu zabrać za serię druga. Cieszę się, że obejrzałem to ignorując fakt, że to mecha. W sumie robociki nawet mi się spodobały, aczkolwiek nie sądzę żebym sięgnął po ten gatunek sam z siebie. serio, jaram się cg
DeletedUser_613592
z
AmaiHachimitsu
Bakuman 8,5/10 - Solidna robota przez 3 sezony!
TheGod_old
Tak wpadłem tylko napisać, że Shingeki No Kyojin zapowiada się wyjątkowo miodnie i polecam wszystkim obejrzeć pierwszy odcinek.
AmaiHachimitsu
Ja nie polecam. Bo umrzecie z niedoczekania. :P
Rzal_old
O tak, Shingeki No Kyojin zapowiada się mega. Oby nie skończyło się tak jak z SAO.
spi
Rzal, fan S;G? <3
Rzal_old

jarzyna wrote:

Rzal, fan S;G? <3
Jasne że tak <3
Kurasha
No Shingeki no Kyojin jak na razie zapowiada się bardzo ciekawie. Zobaczymy jak się to rozwinie. Devil Survivora jednak zdecydowałem się nie tykać na razie, bo i tak zbyt chwalone nie jest, a gra pewnie i tak lepsza. Może za to Suisei no Gargantia zobaczę, bo prezentuje się całkiem nieźle, i zbiera dość pochlebne opinie. Ale poczekam jeszcze kilka odcinków, dla pewności.
Ciunek
Obejrzałem ostatnio Kokoro Connect z iluśtam sezonów wstecz. Ciunek's marathon seal of approval, polecam. Zesrałbym się w niektórych momentach gdybym oglądał kiedy wychodziło i miałbym czekać.
Advantan

Ciunek wrote:

Obejrzałem ostatnio Kokoro Connect z iluśtam sezonów wstecz. Ciunek's marathon seal of approval, polecam. Zesrałbym się w niektórych momentach gdybym oglądał kiedy wychodziło i miałbym czekać.
Strasznie niecierpliwy jesteś.
srałem czekając na kolejne epki
Ryohan
^this
Obecnie oglądam Sakurasou Pet na Kanojo i kurwa zajebiste anime (tak uwielbiam dramy kurwa), poza tym NARESZCIE LB SIĘ KOŃCZYŁO KURWA MAĆ syf w chuj a i tak obejrzę 2 sezon. Nowe animce całkiem spoko, zobaczymy co będzie w przyszłych tygodniach ;3
AmaiHachimitsu
poza tym NARESZCIE LB SIĘ KOŃCZYŁO KURWA MAĆ syf w chuj a i tak obejrzę 2 sezon
Nie mogłem się doczekać tych słów : D
Advantan
Obecnie oglądam Sakurasou Pet na Kanojo i kurwa zajebiste anime (tak uwielbiam dramy kurwa)
to tak jak ja.
edit. sakurasou było w pytkę imo.
DeletedUser_613592
z
TheGod_old
Mnie Sakurasou strasznie nudzi i denerwuje mnie protagonista.
Ryohan
Wreszcie się zebrałem w sobie i pozmieniałem oceny na MALu xD, teraz zamiast 70% 10 mam ich już 30-40% więc zanotowałem duży postęp!
Advantan

Ryohan wrote:

Wreszcie się zebrałem w sobie i pozmieniałem oceny na MALu xD, teraz zamiast 70% 10 mam ich już 30-40% więc zanotowałem duży postęp!
Uh ja mam z tym problem. Nieważne co obejrzę (bo zazwyczaj jak coś mi się nie podoba, to wyrzucam od razu więc nie mam problemu) wszystko mi się podoba i nie potrafię realnie ocenić anime, tak żeby było ok, bo nie każdy aspekt mi się zawsze podoba. Dlatego nie oceniam, bo z chęcią dałbym wszystkiemu 9-10. Po serii jestem w amoku i jaram się ile tylko mogę, potem jakoś bardziej potrafię powiedzieć co było złe, a co nie. Ale to nie zmienia faktu, że nadal nie umiem dobrze sobie ocenić serii.
Fapable
Oglądaj więcej, jak obejrzysz ileś tam komedii czy dramatów, to Ci się wyrobi gust.

mowi to nołlajf mający coś około 300 serii.
Ryohan
Zacząłem oglądać dzisiaj Shingeki no Kyojin i muszę powiedzieć, że jak na dwa epy to szykuje się wyjebana seria.
AmaiHachimitsu
Najgorsze jest to, że wszystkie anime, które oglądam z tego sezonu (Oreimo, Aku no Hana, Chihayafuru, Yahari ore no~) wychodzą tego samego dnia z wyjątkiem Shingeki no Kyojin, które wychodzi dzień później T.T przez 5 dni posucha. Może czas się wziąć za naukę : P
Ciunek
Obecny sezon póki co:
Shingeki no Kyojin - zapewne najlepiej zapowiadające się animu w tej chwili, zobaczymy jak będzie dalej. Typowy shounen.
Valrave the Liberator - gg określiło to jako mieszanka Code Geass + WWII + GUNDAM SEED + Power Rangers, brzmi w chuj dziwnie, ale te anime póki co nie pokazało za dużo (1ep)
Mushibugyo - lolcycki + spider bukkake, ogólnie jakiś randomowy shounen (znowu), drop candidate
Oreimo S2 - worst animu of the season strikes again, drop candidate
Zettai Bouei Leviathan - dropped, małe dziewczynki robiące chuj wie co + magia.
Suisei no Gargantia - tak samo jak Shingeki no Kyojin, potencjał ma spory (btw autor ten sam co Madoka, jeśli ktoś nie wiedział)
Majestic Prince - oglądam bo mecha ;f
Photokano - fanservice i nic poza tym
Yahari Ore no bla - komedia, ogląda się całkiem ok póki co.
Date a Live - fanservice + komedia + jakieś pierdoły, zobaczymy co z tego będzie. Also, jebnięta siostra która działa mi na nerwy.

To chyba tyle.
TheGod_old

Ciunek wrote:

Oreimo S2 - best animu of the season, cunt wait for next episudez.
Zgadzam się w 100%, bardzo fajna seria.
spi

Ciunek wrote:

Oreimo S2 - worst animu of the season strikes again, drop candidate

TheGod wrote:

Ciunek wrote:

Oreimo S2 - best animu of the season, cunt wait for next episudez.
Zgadzam się w 100%, bardzo fajna seria.
I see, I see :>
AmaiHachimitsu
Kocham Oreimo jak ryba piasek
Ciunek
Nie wiem co tu widzisz, poza TheGod'em, który ma coś chyba nie tak z głową. Dropnąłem póki co tylko Mushibugyou, Oreimo i Leviathan, ciekawy sezon całkiem, przynajmniej jest jakaś "rozrywka".
Ryohan
A ja oglądam OreImo, może nie ma fajerwerków i akcji, ale imo ogląda się przyjemnie :D
Teraz nadrabiam poprzednie sezony obejrzałem Psycho-pass i bardzo się mnie podobało, a w tej chwili oglądam Zetsuen no Tempest i też całkiem fajne animu :D
Szczyprz95
Też oglądam Zetsuen no Tempest i muszę przyznać, że jest świetne, chociaż nie tak wciągające jak Btooom!, które widziałem wcześniej. A najlepsze wrażenie wywarł na mnie Fullmetal Alchemist - polecam każdemu, nie tylko fanom anime o alchemii.
Advantan
Po długiej, bo prawie dwumiesięcznej, przerwie w oglądaniu anime stało się! Obejrzałem Code Geass: R2. Cóż, pewnie wszyscy już to oglądali, ale ja się bardzo cieszę i teraz będę miał parodniową manię CG. Przyznam szczerze, że będzie mi tego brakowało, postaci*, fabuły. Obejrzałem to w dwie noce, taki ze mnie maniak! Mógłby ktoś mi polecić dobrą serię jakąś, niezbyt dużo oglądałem więc śmiało wymieniać perełki możecie.

*Wielbię pewną postać, mianowicie C.C.
Pandemoniusz
Jeśli CG Ci się podobał, to możesz z Gundamem 00 spróbować. Jest trochę podobieństw między nimi.
Kurasha
Jeśli w serii pasowało ci tzw "battle of wits" czyli walka na IQ, to polecam One Outs, Kaiji i Akagi (do tego ostatniego przydaje się podstawowa wiedza o Mahjongu, ale i bez tego serię można enjoyować).

A jeśli ogółem mam coś polecić, to zawsze polecam Slam Dunk. Zdecydowanie za mało ludzi to obejrzało. A te postacie, animacja, muzyka, mój #1 :(
Advantan
Tak, to jest bardzo ciekawe, jak są te pojedynki geniuszu. W sumie do końca życia będę przystawał, że mecha ssie i musi być naprawdę fabuła, która przypadnie mi do gustu żeby przełknąć robociaki.


One Outs wydaję się bardzo okey, skuszę się na pewno. Czytając o czym to jest strasznie zniechęciło mnie to, że to anime o sporcie, pomyślałem, że nuda, ale dalej wydało się bardzo interesującą pozycją. Dodane do planowanych.

Kaiji jakoś nie za bardzo mi pasuje, nie wiem sam, może spróbuję dać szansę.

Akagi co do tego, to straszne mieszane uczucia. Fanem Mahjonga nie jestem, nawet tego nie rozumiem, wiem jak to wygląda - czyli nic o tym nie wiem. Chodzi o to, że to nie może być tak nudne jak sobie myślę i z tej gry musi wyjść coś ciekawego. Myślę jednak, że nie spróbuję nawet.

Slam Dunk odpuszczę po prostu, bo to sport. niech żyje gruby Advu!

Co do Gundamem 00, o którym wspomniał Panda, nie wiem sam - w sumie znowu mam tą samą niechęć, bo widzę mechy, ciężko mi przysiąść do tego gatunku. Też raczej zostawię to bez tknięcia.

Dzięki za propozycję, przyjrzę się One Outs i to chyba tyle.
DeletedUser_613592
z
Kurasha
Akagi w sumie zaczynałem oglądać bez żadnej wiedzy o mahjongu. Dopiero gdzieś w połowie poczytałem trochę o zasadach(tutaj są nawet po naszemu), zupełne podstawy, czym jest ron, etc.
Zasad wszystkich ani tych kombinacji kamieni do teraz nie znam, i raczej się nie będę uczył, bo i tak nie ma za bardzo z kim grać.

Myślę że spokojnie można obejrzeć całe i bez mahjong. Poniższy obrazek dobrze wyraża jak to mniej więcej wygląda.
Advantan
Zacząłem oglądać One Outs i jestem zaskoczony, że to już szósty odcinek. Nie wiedziałem, że kiedykolwiek anime o sporcie (w tym wypadku baseball) zainteresuje mnie. Nie ukrywa, że oglądam to ze względu na głównego bohatera i te "potyczki", których mam nadzieję będzie więcej, będą bardziej ciekawsze dalej. Jednak, to i tak zaskoczenie, że oglądam taki a nie inny gatunek, przecież mógłbym poszukać czegoś innego, co nie byłby związane ze sportem, a nadal miałoby to coś co jest tutaj. Bardzo przyjemnie mi się to ogląda, myślę, że się nie zawiodę. (:
TheGod_old

Ciunek wrote:

Nie wiem co tu widzisz, poza TheGod'em, który ma coś chyba nie tak z głową.
Ej :<.

Advantan wrote:

Po długiej, bo prawie dwumiesięcznej, przerwie w oglądaniu anime stało się! Obejrzałem Code Geass: R2. Cóż, pewnie wszyscy już to oglądali, ale ja się bardzo cieszę i teraz będę miał parodniową manię CG. Przyznam szczerze, że będzie mi tego brakowało, postaci*, fabuły. Obejrzałem to w dwie noce, taki ze mnie maniak! Mógłby ktoś mi polecić dobrą serię jakąś, niezbyt dużo oglądałem więc śmiało wymieniać perełki możecie.

*Wielbię pewną postać, mianowicie C.C.
Jeżeli chodzi o te tajemniczą postać, którą wymieniłeś, to uważam, że bardzo podobną postacią do niej jest Horo ze Spice and Wolf.

Zaś bardzo dobrym anime ogólnie, ale różniącym się od Code Geass, jest Fate/Zero.
show more
Please sign in to reply.

New reply