forum

Anime

posted
Total Posts
978
show more
spi
Tyłków loli nigdy za wiele.

A Boginię Sasami oglądasz?
Ciunek
Oglądam, kandydat do dropnięcia. Za mocno się to kupy nie trzyma póki co.
spi
Mi się przyjemnie ogląda.
Pewne nie ścisłości są, ale cóż... w kolejnych epkach je na bieżąco wyjaśniają
AmaiHachimitsu
Sasami Dropped, Inferno Cop może ruszę jak takie fajne. Yuusha mi się podobało na początku, teraz jak schematy się będą powtarzać to może nie dropnę, ale spadnie ocena o wiele. Podoba mi się w tym romans, reszta nie (jest tu coś oprócz romansu? Reszta akcji jest mdła). Hakkenden na razie jest ok, choć mało się dzieje. Czekam na więcej akcji i więcej muzyki (już sporo utworów słyszałem, ale chcę więcej).

To, co z wcześniejszych oglądam, czyli Bakuman i Shinsekai trzymają się na swoich dotychczasowych poziomach (odpowiednio dobry+ i zajebisty).
Soul Shade
Ja właśnie oglądam Kotura-san zapowiada się świetnie no i jestem na ostatnim odcinku Sakamichi no Apollon i muszę przyznać że jedno z lepszych anime jakie oglądałem :p
Novalogic
Uchuu kyoudai! Połknąłem w 3 wieczory, wspaniałe anime :D
spi
Baccano! Zjadłem w 2 wieczory. :3
AmaiHachimitsu
Katanagatari 10/10

Tyle,
Ryohan
@Amai
No rejczel :D
WareHachimitsu
One Piece, odcinek 569 :]
Ciekawie się teraz zapowiada, polecam:)
AmaiHachimitsu
One Piece, odcinek 569 :]
Ciekawie się teraz zapowiada, polecam:)
No, chyba zacznę oglądać, zara dogonię
WareHachimitsu

AmaiHachimitsu wrote:

One Piece, odcinek 569 :]
Ciekawie się teraz zapowiada, polecam:)
No, chyba zacznę oglądać, zara dogonię
Życzę powodzenia :)
Za dwa tygodnie zamierzam być na bierząco.
Kurasha
One Piece już dawno nie jest tak dobry jak był kiedyś. Zwłaszcza anime. Wiem, że boli, ale taka prawda.

Tak poza tym ostatnio Escaflowne obejrzałem, świetne anime, mechy i w ogóle klimat wyśmienity.
A teraz oglądam drugi sezon Ookiku Furikabutte, też bardzo dobre, choć jeszcze nie było anime o baseballu które by mnie zawiodło :D
Ciunek
Escaflowne zamierzam obejrzeć (bo mecha), mam nadzieję, że rzeczywiście jest dobre. A co do nowości, czekanie na kolejne odcinki shinsekaiyori mnie zabija...
AmaiHachimitsu
Raczej odcinek, bo za tydzień ostatni : P
AmaiHachimitsu
ShinSekai Yori 9,3/10
CuteCurry

AmaiHachimitsu wrote:

ShinSekai Yori 9,3/10
Przynajmniej zachód docenia to anime. W Japonii nie sprzedali nawet tysiąca blu -ray'i. ;_;
U mnie 8/10
AmaiHachimitsu
Obejrzałem właśnie OAV Code Geass zatytułowany Zero Requiem, tak dla przypomnienia sobie całej drugiej serii. Sama OAVka bardzo solidnie zrobiona.

Co do całości: Ludzie znajdują w tym anime wady, owszem są i czasami aż bijące po oczach. Jednakże biorąc pod uwagę, ileż to różnych postaci zostało przedstawionych, ile wątków i gatunków wepchanych do tej ledwo ponad 50-cio odcinkowej serii, twórcy dokonali czegoś niesamowitego - Multi Genre anime, które zachowuje bardzo wysoki poziom w zasadzie każdej sferze, którą się ocenia. Kolejnego takiego show prędko, jeśli nie nigdy, nie zobaczymy.

Gdyby wymienić wady i nieścisłości, typowe anime by miały ocenę u niektórych wybrednych nawet sięgającą 8 lub niżej. Ja jednak doceniam stworzenie czegoś. co się wydawało ledwo możliwe. Mimo żem sam wybredny, to anime ma u mnie wieczne 10/10.

Pisanie tego pseudoartystycznego posta to mój hołd w stronę tej serii i jego twórców, zachęcam do obejrzenia, nawet jeśli powtórnego.

All Hail Lelouch!
Ciunek
オール・ハイル・ルルーシュ!

Shinsekai Yori awsum/10, bo w końcu dobre anime wyszło. Zero Requiem nie widziałem, mogę się jedynie domyślać co tam jest (coś to spoilers plz, bo nie zależy mi aż tak)

http://i4.minus.com/iboffq8nHImsOg.jpg - Spring chart. Pick your poison. Nie wrzucam tego między tagi, bo trochę w pizdu duże.
AmaiHachimitsu
Zero Requiem nie widziałem, mogę się jedynie domyślać co tam jest
Streszczenie ;d

Co do charta:

- w chuj długi :D
-OMFG Maj litl poni
- Pewnie ruszę Yahari~, bo to anime o mnie
- Aku no Hana dosyć dziwnie się zapowiada, zacznę
- Hyakka Ryouran - zawsze mnie rozwala, jak chujowe anime ma 2 lub więcej sezonów ...
- Oreimo, niczym nie zachwyciła mnie I seria, ale jakoś mam ochotę kontynuacji
- Shingeki - ??? nie wiem, 1 odc. obejrzę
- Arata Kangatari może być ciekawe

Jeszcze się coś wybierze, ten sezon nie wygląda, by miał coś "epickiego", ale ogólnie poziom zapowiada się w miarę okej jak na dzisiejsze standardy
Ryohan
No kurwa dużo tego ale bez kitu jakoś specjalnie nie zachwyca, z tego co łyknę:
- Aku no Hana
- Railgun
- OreImo
- Arata Kangatari
- Photo Kano
- Hayate (nie wiem na chuj ale show must go on)
- RDG
- Shingeki no Kyojin

No i rok czekania na kinowkę steins;gate
Advantan
Przełamałem swą niechęć do robociaków (ofc, mecha) i jakoś idzie. Oglądam Code Geass.

Oglądając TTGL jakoś nie przeszkadzał mi fakt, ze oglądam mecha, a pierwsza próba oglądania CG była słaba

Powodzenia mi życzcie z oglądaniem mecha!
Ciunek
CG = Real Robots, TTGL = Super Robots, ta różnica :P I powodzenia.
Advantan
Czepiasz się! Roboty to roboty. Ciekawie się ogląda muszę przyznać, jestem na 7 epku jakoś i naprawdę nie miałem jeszcze sytuacji, żeby wyłączyć bo za dużo robotów. (:
Ryohan
No bo w Code:Geass roboty to raczej tło w całej fabule :D Chociaż jest parę scen, które skupiają się głownie na nich :D
Kurasha
Ja w sumie z tego sezonu na razie planuję tylko ruszyć Shingeki no Kyojin i Devil Survivora, zobaczymy, może jak będzie coś pochlebne opinie zbierało to ruszę. Ale zazwyczaj i tak wolę poczekać na wszystkie odcinki i pochłonąć całość.
alucardm
Moje ulubione anime i co polecam :
Bakuman (wszystkie sezony) - świetny shouen,naprawdę wciąga od pierwszego odcinka,ogółem anime o tworzeniu mangi
Bleach - typowy tasiemiec(jakby się odjęło wszystkie filery to bym dała 10) największą zaletą tego anime jest duża liczba i różnorodność bohaterów,a sceny pojedynków są świetne,nie ciągną się co 5 odcinków jak w Naruto.
Fairy Tail - dużo osób mówi,że to plagiat OP, akurat ja się z tym nie zgodzę. Anime do końca ma na wysokim poziomie animacje (z porównaniem do Naruto),jest pełno postaci których baardzo polubiłam,muzyka (epickość,nie ma słów,żeby to opisać D:)sam pomysł na fabułę był bardzo dobry.
Higashi no Eden - oryginalność fabuły,opening(zespół Ossias) i ogółem,wciągające anime.
Psycho-Pass ( z jesiennego sezonu)-anime dla widowni nieco starszej (16+). Typowy cyberpunk.Coś w stylu Ghost in the Shell.
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - dramatyczna historia,czasy powojennej Japonii,ogółem w anime panuję ciężki klimat. Mamy 7 głównych bohaterów,których bardzo polubiłam.Dużo o tym nie mogę mówić,bo w tedy zdradzę całą fabułę. Na prawdę,polecam.
Naruto&Naruto Shippuuden - sentyment.Nie ma chyba osoby która tego nie znała.D: Gdyby odjąć filery,poprawić animacje w ostatnich odcinkach,było by świetnie. Choć i tak pozostanę przy mandze,która jest wybitna ^^.
mateo690

alucardm wrote:

Fairy Tail - dużo osób mówi,że to plagiat OP, akurat ja się z tym nie zgodzę. Anime do końca ma na wysokim poziomie animacje (z porównaniem do Naruto),jest pełno postaci których baardzo polubiłam,muzyka (epickość,nie ma słów,żeby to opisać D:)sam pomysł na fabułę był bardzo dobry.
No i przerwali animca w najciekawszym momencie D:
alucardm
jeszcze została manga ;)
AmaiHachimitsu
Bleacha się oglądało bo miał fajną fabułę, jak była przeprowadzona to pal licho. Nic ciekawszego niż wątek Aizena to nie wymyślą jeśli kiedykolwiek będzie kontynuacja.

Naruto - czytam przez sentyment, wcale nie uznaję tego tytułu za coś szczególnego, mangi również, za dużo pierdolenia i usiłowania załatania dziur w fabule

FT - Dałem sobie spokój, nudne i przewidywalne. W dodatku nie najlepiej mi się ogląda anime dla widowni 12-15 lat. Pewnie nie lubię tego tytułu, bo jest komedią. Niestety łatwo się mnie nie rozśmiesza a humor w anime poza paroma wyjątkami jest tak śmieszny jak śnieg, który mamy teraz za oknem.

Higashi no Eden - Słyszałem, że dobre, ale nie miałem przyjemności obejrzeć
Psycho~ - nie przepadam za CP
Rainbow - Droppnąłem, jakoś temat mi się nie podobał, prawdopodobnie miałem wtedy sytość jeśli chodzi o dramatyczne historie.

Bakuman - Oglądam od początku do tej pory, więc już samo to mówi, że nie jest to shit totalny. Całkiem ciekawe anime, nic epickiego, ale wystarczająco dobre na dobrą rozrywkę.
alucardm
bo to shonen a to jest przeznaczone dla chłopców w wieku 10-15 lat
Ciunek
Dropnąłem FT, Naruto, Bleacha (anime) a lubię shouneny (24 lata na karku prawie). Wiek ma tu gówno do rzeczy, po prostu nie lubię tasiemców i (szczególnie) fillerów.
alucardm
teoretycznie się mówi,że shoneny są tworzone dla chłopców w wieku 10-15 lat.
Kurasha
W sumie shouneny właśnie teoretycznie są celowane w chłopców w wieku 10-15 lat, ale jak już to Ciunek dobrze ujął, wiek ma tu gówno do rzeczy. Grupa wiekowa w jaką celowane jest anime nic nam o nim nie mówi. Niestety Bleach podobał mi się jedynie do końca arca w Soul Society, One Piece już od dłuższego czasu straszy "jakością" animacji, FT rzuciłem po kilku odcinkach/chapterach[próbowałem i anime i mangi(swoją drogą ból dupy, że JPF wydaje to zamiast powiedzmy Shaman Kinga), nie podeszło] a Naruto obejrzałem w sumie tylko 11 odcinków, mangę czytam jak mi kolega pożyczy. Ale już taki Hunter x Hunter (ten nowy) podoba mi się strasznie, podobnie Yu Yu Hakusho czy JoJo's Bizarre Adventure. No i nie zapominajmy o masie shounenów sportowych, w sumie to moim ulubionym gatunku anime - taki Slam Dunk to jak dla mnie manga najwyższej klasy, mająca świetną adaptację anime (chyba mój #1, ale ciężko stwierdzić) - szkoda tylko, że niepełną :C
Advantan
Właśnie skończyłem Code Geass. Koniec był tak zaskakujący, że aż chce się od razu zabrać za serię druga. Cieszę się, że obejrzałem to ignorując fakt, że to mecha. W sumie robociki nawet mi się spodobały, aczkolwiek nie sądzę żebym sięgnął po ten gatunek sam z siebie. serio, jaram się cg
DeletedUser_613592
z
AmaiHachimitsu
Bakuman 8,5/10 - Solidna robota przez 3 sezony!
TheGod_old
Tak wpadłem tylko napisać, że Shingeki No Kyojin zapowiada się wyjątkowo miodnie i polecam wszystkim obejrzeć pierwszy odcinek.
AmaiHachimitsu
Ja nie polecam. Bo umrzecie z niedoczekania. :P
Rzal_old
O tak, Shingeki No Kyojin zapowiada się mega. Oby nie skończyło się tak jak z SAO.
show more
Please sign in to reply.

New reply