forum

Anime

posted
Total Posts
978
show more
Kurasha

mateo690 wrote:

JoJo troszkę Dragon Balla przypomina, te okrzyki podczas walki, te.... mięśnie. Brakuje jeszcze tylko, żeby główny bohater rozwalał planety.
Poczekaj na part 3, gdzie powerlevel całkiem nie gra roli, tam zaczynają się walk sposobem, nie siłą, zupełne przeciwieństwo DB ;)
Szkoda tylko, że ten sezon Jojo ma mieć jedynie 26 odcinków, no ale adaptacja jest niezła, seria się sprzedaje, więc kolejne sezony to tylko kwestia czasu.

Co do Natsume to właśnie ten relaksujący klimat jest przyjemną odskocznią od natłoku akcji w anime, jednak nic mnie tak nie było w stanie zrelaksować jak czytanie Yokohama Kaidashi Kikou, szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia przez co w tę mangę tak wsiąknąłem momentalnie.

@Ryohan Możesz spróbować z Hotarubi no Mori e, mniej więcej esencja Natsume, to samo studio, muzyka, autorka, tylko story bardziej miłosne, no i ma tylko 40 minut :D
Novalogic
http://www.youtube.com/watch?v=PpbcuhaLxaA

To odnośnie top openingu 2012 :>
mateo690
Oj, zgadzam się w 100%, ten op pokazał klase. Zresztą KyoAni zawsze dobre opy mieli.
Ciunek
Haha, nie, JoJo OP > this i to o dużo. Chociaż całkiem przyjemna piosenka Choucho.

p.s. nie lubię KyoAni.
Kurasha
Po prostu to tutaj zostawię.
Kubu
jebnijcie coś fajnego - nie randomowy harem fantasy, ani dojrzały shit typu air/clannad - co wyszło wiosna/lato/jesień 2012
jak narazie ogarnąłem tylko sworda online i aktualnie biorę się za hyoukę bo podobno niezła
mile widziane komedie w stylu INNYM niż azumanga daioh czy nijichou
AmaiHachimitsu
dojrzały shit typu air/clannad
aha.

#topic: Mashiroiro Symphony






Nie no, żart. Z Jesiennych nadal leci Shinsekai Yori, co zwycięża nad resztą dla mnie.
Jeśli nie oglądałeś Fate/Zero to musisz (druga część wyszła w kwietniu)




Nie wiem, co jeszcze było ciekawego, co sezon to wydaje się gorszy.

@edit: Oglądam też Aoi Sekai no Chuushin de, ale tutaj epy są co pare miechów, więc polecam poczekać. Ogólnie dość zwyczajna shounenówka z dodatkiem ładnych kobitek, ale solidnie zrobione. Dla fanów gier od Sega czy Nintendo obowiązkowe ;)
AmaiHachimitsu
Czy Wam też się wydaje, że sezon zimowy jest tragiczny jeśli chodzi o nowości?

Chihayafuru i w zasadzie nie widzę nic, co by mnie jakoś zachęciło do oglądania. Wątek Hanekawy z serii ~monogatari zawsze był dla mnie najnudniejszy, więc go sobie odpuszczę. Tknę parę serii, pewnie Amnesia albo Sasami@~, ale to raczej nie liczę na nic kompletnie.
Yurisia
Imo ostatnie sezony są tragiczne. . . nie tylko ten zimowy. D:
Ciunek
Hmm pewnie tomodachi s2, zobaczę może jeszcze Maoyuu Maou Yuusha, manga się ok po kilku chapterach zapowiadała. Czy cokolwiek innego, okaże się... zapowiada się sezon czytania vnek.
AmaiHachimitsu
Tknąłem Amnesie, ale opening mi już mówi, że to męski harem więc dałem sobie spokój. Ruszyłem też Hakkenden: Touhou Hakken Ibun i parę plusów na starcie się należy, największym z nich Kuroishi Hitomi odpowiedzialna za muzykę, liczę na jakieś epickie nuty. Sama koncepcja wydawać się może na razie oryginalna, ale bez przesady, ale to przede wszystkim przebieg fabuły o tym zadecyduje.
Ciunek
Inferno Cop best anime of 2013. Maoyuu Maou Yuusha jest średniawe, Vividred Operation wtf I dont even + pełno tyłków.

Shinsekai Yori > all.
spi
Tyłków loli nigdy za wiele.

A Boginię Sasami oglądasz?
Ciunek
Oglądam, kandydat do dropnięcia. Za mocno się to kupy nie trzyma póki co.
spi
Mi się przyjemnie ogląda.
Pewne nie ścisłości są, ale cóż... w kolejnych epkach je na bieżąco wyjaśniają
AmaiHachimitsu
Sasami Dropped, Inferno Cop może ruszę jak takie fajne. Yuusha mi się podobało na początku, teraz jak schematy się będą powtarzać to może nie dropnę, ale spadnie ocena o wiele. Podoba mi się w tym romans, reszta nie (jest tu coś oprócz romansu? Reszta akcji jest mdła). Hakkenden na razie jest ok, choć mało się dzieje. Czekam na więcej akcji i więcej muzyki (już sporo utworów słyszałem, ale chcę więcej).

To, co z wcześniejszych oglądam, czyli Bakuman i Shinsekai trzymają się na swoich dotychczasowych poziomach (odpowiednio dobry+ i zajebisty).
Soul Shade
Ja właśnie oglądam Kotura-san zapowiada się świetnie no i jestem na ostatnim odcinku Sakamichi no Apollon i muszę przyznać że jedno z lepszych anime jakie oglądałem :p
Novalogic
Uchuu kyoudai! Połknąłem w 3 wieczory, wspaniałe anime :D
spi
Baccano! Zjadłem w 2 wieczory. :3
AmaiHachimitsu
Katanagatari 10/10

Tyle,
Ryohan
@Amai
No rejczel :D
WareHachimitsu
One Piece, odcinek 569 :]
Ciekawie się teraz zapowiada, polecam:)
AmaiHachimitsu
One Piece, odcinek 569 :]
Ciekawie się teraz zapowiada, polecam:)
No, chyba zacznę oglądać, zara dogonię
WareHachimitsu

AmaiHachimitsu wrote:

One Piece, odcinek 569 :]
Ciekawie się teraz zapowiada, polecam:)
No, chyba zacznę oglądać, zara dogonię
Życzę powodzenia :)
Za dwa tygodnie zamierzam być na bierząco.
Kurasha
One Piece już dawno nie jest tak dobry jak był kiedyś. Zwłaszcza anime. Wiem, że boli, ale taka prawda.

Tak poza tym ostatnio Escaflowne obejrzałem, świetne anime, mechy i w ogóle klimat wyśmienity.
A teraz oglądam drugi sezon Ookiku Furikabutte, też bardzo dobre, choć jeszcze nie było anime o baseballu które by mnie zawiodło :D
Ciunek
Escaflowne zamierzam obejrzeć (bo mecha), mam nadzieję, że rzeczywiście jest dobre. A co do nowości, czekanie na kolejne odcinki shinsekaiyori mnie zabija...
AmaiHachimitsu
Raczej odcinek, bo za tydzień ostatni : P
AmaiHachimitsu
ShinSekai Yori 9,3/10
CuteCurry

AmaiHachimitsu wrote:

ShinSekai Yori 9,3/10
Przynajmniej zachód docenia to anime. W Japonii nie sprzedali nawet tysiąca blu -ray'i. ;_;
U mnie 8/10
AmaiHachimitsu
Obejrzałem właśnie OAV Code Geass zatytułowany Zero Requiem, tak dla przypomnienia sobie całej drugiej serii. Sama OAVka bardzo solidnie zrobiona.

Co do całości: Ludzie znajdują w tym anime wady, owszem są i czasami aż bijące po oczach. Jednakże biorąc pod uwagę, ileż to różnych postaci zostało przedstawionych, ile wątków i gatunków wepchanych do tej ledwo ponad 50-cio odcinkowej serii, twórcy dokonali czegoś niesamowitego - Multi Genre anime, które zachowuje bardzo wysoki poziom w zasadzie każdej sferze, którą się ocenia. Kolejnego takiego show prędko, jeśli nie nigdy, nie zobaczymy.

Gdyby wymienić wady i nieścisłości, typowe anime by miały ocenę u niektórych wybrednych nawet sięgającą 8 lub niżej. Ja jednak doceniam stworzenie czegoś. co się wydawało ledwo możliwe. Mimo żem sam wybredny, to anime ma u mnie wieczne 10/10.

Pisanie tego pseudoartystycznego posta to mój hołd w stronę tej serii i jego twórców, zachęcam do obejrzenia, nawet jeśli powtórnego.

All Hail Lelouch!
Ciunek
オール・ハイル・ルルーシュ!

Shinsekai Yori awsum/10, bo w końcu dobre anime wyszło. Zero Requiem nie widziałem, mogę się jedynie domyślać co tam jest (coś to spoilers plz, bo nie zależy mi aż tak)

http://i4.minus.com/iboffq8nHImsOg.jpg - Spring chart. Pick your poison. Nie wrzucam tego między tagi, bo trochę w pizdu duże.
AmaiHachimitsu
Zero Requiem nie widziałem, mogę się jedynie domyślać co tam jest
Streszczenie ;d

Co do charta:

- w chuj długi :D
-OMFG Maj litl poni
- Pewnie ruszę Yahari~, bo to anime o mnie
- Aku no Hana dosyć dziwnie się zapowiada, zacznę
- Hyakka Ryouran - zawsze mnie rozwala, jak chujowe anime ma 2 lub więcej sezonów ...
- Oreimo, niczym nie zachwyciła mnie I seria, ale jakoś mam ochotę kontynuacji
- Shingeki - ??? nie wiem, 1 odc. obejrzę
- Arata Kangatari może być ciekawe

Jeszcze się coś wybierze, ten sezon nie wygląda, by miał coś "epickiego", ale ogólnie poziom zapowiada się w miarę okej jak na dzisiejsze standardy
Ryohan
No kurwa dużo tego ale bez kitu jakoś specjalnie nie zachwyca, z tego co łyknę:
- Aku no Hana
- Railgun
- OreImo
- Arata Kangatari
- Photo Kano
- Hayate (nie wiem na chuj ale show must go on)
- RDG
- Shingeki no Kyojin

No i rok czekania na kinowkę steins;gate
Advantan
Przełamałem swą niechęć do robociaków (ofc, mecha) i jakoś idzie. Oglądam Code Geass.

Oglądając TTGL jakoś nie przeszkadzał mi fakt, ze oglądam mecha, a pierwsza próba oglądania CG była słaba

Powodzenia mi życzcie z oglądaniem mecha!
Ciunek
CG = Real Robots, TTGL = Super Robots, ta różnica :P I powodzenia.
Advantan
Czepiasz się! Roboty to roboty. Ciekawie się ogląda muszę przyznać, jestem na 7 epku jakoś i naprawdę nie miałem jeszcze sytuacji, żeby wyłączyć bo za dużo robotów. (:
Ryohan
No bo w Code:Geass roboty to raczej tło w całej fabule :D Chociaż jest parę scen, które skupiają się głownie na nich :D
Kurasha
Ja w sumie z tego sezonu na razie planuję tylko ruszyć Shingeki no Kyojin i Devil Survivora, zobaczymy, może jak będzie coś pochlebne opinie zbierało to ruszę. Ale zazwyczaj i tak wolę poczekać na wszystkie odcinki i pochłonąć całość.
alucardm
Moje ulubione anime i co polecam :
Bakuman (wszystkie sezony) - świetny shouen,naprawdę wciąga od pierwszego odcinka,ogółem anime o tworzeniu mangi
Bleach - typowy tasiemiec(jakby się odjęło wszystkie filery to bym dała 10) największą zaletą tego anime jest duża liczba i różnorodność bohaterów,a sceny pojedynków są świetne,nie ciągną się co 5 odcinków jak w Naruto.
Fairy Tail - dużo osób mówi,że to plagiat OP, akurat ja się z tym nie zgodzę. Anime do końca ma na wysokim poziomie animacje (z porównaniem do Naruto),jest pełno postaci których baardzo polubiłam,muzyka (epickość,nie ma słów,żeby to opisać D:)sam pomysł na fabułę był bardzo dobry.
Higashi no Eden - oryginalność fabuły,opening(zespół Ossias) i ogółem,wciągające anime.
Psycho-Pass ( z jesiennego sezonu)-anime dla widowni nieco starszej (16+). Typowy cyberpunk.Coś w stylu Ghost in the Shell.
Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin - dramatyczna historia,czasy powojennej Japonii,ogółem w anime panuję ciężki klimat. Mamy 7 głównych bohaterów,których bardzo polubiłam.Dużo o tym nie mogę mówić,bo w tedy zdradzę całą fabułę. Na prawdę,polecam.
Naruto&Naruto Shippuuden - sentyment.Nie ma chyba osoby która tego nie znała.D: Gdyby odjąć filery,poprawić animacje w ostatnich odcinkach,było by świetnie. Choć i tak pozostanę przy mandze,która jest wybitna ^^.
mateo690

alucardm wrote:

Fairy Tail - dużo osób mówi,że to plagiat OP, akurat ja się z tym nie zgodzę. Anime do końca ma na wysokim poziomie animacje (z porównaniem do Naruto),jest pełno postaci których baardzo polubiłam,muzyka (epickość,nie ma słów,żeby to opisać D:)sam pomysł na fabułę był bardzo dobry.
No i przerwali animca w najciekawszym momencie D:
show more
Please sign in to reply.

New reply