forum

Spadek formy

posted
Total Posts
16
Topic Starter
uwu Kateshi
Cześć!

Na początek napiszę, że gram od roku. Grałem dosyć często zeszłego roku w wakacje, gdzie zszedłem do ranku ~200k, do następnych wakacji byłem jakoś ~150k, ale nie pamiętam dokładnie, a w te wakacje grałem najwięcej, gdzie doszedłem do ~80k. Gram na myszce Zowie FK1 na podkładce z Tesco za 5 zł(bieda xD), a klawiatura membranowa z laptopa taka płaska, bo ofc gram na laptopie.

Można to uznać za w miarę dobry wynik, ale po końcu wakacji mam spadek formy. Nie ma takiej tragedii, bo teraz jestem dokładnie #68,627, ale nie ma porównania do formy wakacji, cieszyłem się grą, a teraz się wkurzam bo ostatnie dni to tragedia. Dodam, że gram w dosyć dziwnej, niestandardowej pozycji, ale jak doszedłem do tego momentu teraz, to czemu dalej ma być problem?

Na moim poziomie gracze zaczynają kupować tablety graficzne i często piszą, że opłaciło im się to, ja chciałbym zakupić Huion'a H420 gdy sprzedam konto w pewnej grze. Chciałbym rady od bardziej doświadczonych graczy, bo już nie wiem co ja mam do końca robić. Oczywiście chciałbym dalej grać w osu, ale zazwyczaj jak mi nie wychodziło i to nie był mój dzień to po prostu wychodziłem, a dodam, że najlepiej mi się z jakiegoś powodu gra wieczorem(nie ma mowy o fc przed wieczorem, bardzo rzadkie to).

Wybaczie, że trudno się czyta moje wypociny. Podkreślam, że chciałbym rady, może jakieś fajne mapki(ku*wa jeszcze ani razu nie fc'nąłem 5* dodam, ale byłem blisko -,--) i to tyle. Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

@ I chciałbym jeszcze dodać czy ktoś wie czemu muszę mieć zaznaczony Tryb Zgodności w ustawieniach, ponieważ z nim nie czarnieje mi ekran co jakiś czas, poza tym z nim mam 7ms opóźnienia w osu, a bez niego 3ms i jest to dosyć męczące. Moja karta graficzna dedykowana to Geforce 510m.
przepson
Nie wszystkie, ale kilka spraw.
Pozycja szczególnie na takich rankach nie jest jakoś szczególnie istotna - wejdź na mój userpage i zobacz w jakiej pozycji ja gram :3
Tak się dorobkiem 10K xD

Że sprzętem powiem jedynie tyle, że gdyby nie ta "Zajebiscie gamerska pozycja" to nie kupowałbym tabletu - też miałem śmieszna myszkę za 3 dychy, laptopowa klawiatura, a tragicznie nie grałem. Kwestia gustu.

A spadki formy zdarzają się każdemu. Osobiście miałem taki okres przez 2 miesiące, gdzie 1pp w tydzień to było szaleństwo

W trybie zgodności ci niestety nie pomogę, bo jestem zielony w tych sprawach ;d
Topic Starter
uwu Kateshi
Emm chyba się zatkałem, bo wczoraj zszedłem do #60,345 i pobierałem mapę za mapą i na S xD Wydaję mi się, że za dużo tryhardowałem 5*, i na razie zostanę przy trudnych 4* i pewnych 5*.

Niezła pozycja :D Mamy chyba podobny model laptopa (hp pavilion g6-1130sw).
Sullienite
Spokojnie, takie stopy rozwoju to normalna sprawa. Ja zaczynałem grać na tablecie, to w 3 miesiące wbiłem 23k ranku a później w miejscu stałem.
Nie wbijasz wyżej ranku dlatego, że pula map dających sensowne pp się po prostu wyczerpała. Także przez jakiś czas grając będziesz po prostu poprawiać acc,
aima, reading i inne pierdoły, aż będziesz w stanie grać coś dające więcej pp. Wbijesz znowu jakiś ranking, znowu staniesz w miejscu, poprawisz co masz poprawić i tak w kółko.

Co do zmiany na tablet. Jeżeli wygodnie ci się gra na myszce i nie masz problemu z aimowaniem to śmiało, wal na myszce do oporu.
Z drugiej jednak strony, w przypadku kiedy nie gra ci się na myszce komfortowo to tablet nie jest złą opcją, tyle że musisz dodać sobie trochę czasu,
zanim przyzwyczaisz się do niego, znajdziesz odpowiedni area, takie tam pierdu pierdu. No i tablet nie da ci z marszu boosta do umiejętności,
to po prostu innego rodzaju urządzenie wskazujące - nic więcej.

Z mojego doświadczenia powiem że zaczynałem od tabletu bo moja dysfunkcja leworęczności nie pozwoliła mi na dokładne ruchy myszką,
gdzie w jakichś left4deadach i innych gównach nie robiło to problemu, to akurat osu! wymaga trochę więcej dokładności w posługiwaniu się kursorem.
No a że naście lat temu gdy miałem pierwsze zetknięcia z kompem nauczyłem się obsługi myszy w prawej, to można powiedzieć że sam sobie strzeliłem
w kolano i miałem niepotrzebny wydatek.

Także to jest kwestia do rozważenia, czy faktycznie potrzebujesz przesiadki, bo szkoda niepotrzebnie wydawać pieniądze, chyba że nie masz z tym problemu.

No i oczywiście graj więcej - bo rzeczywiście ten spadek może być tylko chwilowy, sam mam bardzo często tak że któregoś dnia mi zaniknie całkowicie pamięć mięśniowa i nic aimować nie mogę albo inne takie bzdety.

Grunt to żeby mniej skupić się na rankingu, a bardziej grać dla przyjemności i bardziej "wczuwać się" w muzykę do której grasz beatmapy.
Przecież osu! w założeniu jest tylko przyjemną grą rytmiczną. A umiejętności i ranking wchodzą tak czy tak, wystarczy tylko dużo grać i się nie spinać niepotrzebnie.
AmaiHachimitsu
Bez czytania mogę dać takie rady:

Zrób sobie przerwę.


A jak nie, to powiększ swój dorobek różnorodnych (słowo klucz) map. Duża część skilla w każdej grze przychodzi ze zwykłego doświadczenia. Więcej patternów, więcej rytmów, trochę świeżości i spokoju w grze na pewno się przydadzą jeśli zechcesz pójść "dalej".
nevil112
ja kupilem tablet od jakos 250k+ rangu.
wacom 471 [one]
i aktualnie jestem 140k chyba
Command DDOS
Ja powiem tyle że sprzęt raczej średnio ma się do skilla gracza bardziej znaczenie ma jak potrafisz wykorzystać ten sprzęt .
Musisz po prostu więcej grać map które jesteś w stanie ugrać oraz powoli zwiększać sobie poziom trudności.
co do tabletu myślę że do momentu kiedy nie zaczniesz grać map oscylujących w okoliach 5 to tablet jest z niepotrzebnym zakupem, bo brakuje ci prawdopodobnie jeszcze mechaniki i techniki klikania na klawiaturce

Co do opóźnienia zgaduje że masz W10 :) u mnie to jest tak że w trybie pełnoekranowym nie mam tego laga oraz w trybie zgodności w innych setupach mam ładnie odczuwalny lag :(
2fishx

Command DDOS wrote:

Co do opóźnienia zgaduje że masz W10 :) u mnie to jest tak że w trybie pełnoekranowym nie mam tego laga oraz w trybie zgodności w innych setupach mam ładnie odczuwalny lag :(
Mam windowsa 10 zaktualizowanego. Nie mam żadnego laga. Fullscreen 1080p, brak letterboxingu wszystko działa. Tryb zgodności off. W innych setup'ach też wszystko działa pięknie.

ALE

muszę odpalać osu na karcie zintegrowanej intela bo na geforce'ie jest ogromny input lag i spadek fpsów
tutaj to opisałem i dostałem odpowiedź: https://osu.ppy.sh/forum/t/407166

Co do twojego spadku formy. Też to przechodziłem, ale ja sobie pograłem przez ten czas w inne tryby jak ctb i potem po paru miesiącach gdy wróciłem do standard'a to odczułem poprawę mojej reakcji i poczucia rytmu. Dzięki temu przebiłem się do 25k, ale teraz znowu jestem leszcz i już spadłem do 35k. Gram na myszce i klawiaturce laptopowej.
Topic Starter
uwu Kateshi
Niestety, ale mam Windows 7 64bit :v ale to już chyba zażegnany problem, bo niedługo kupie komputer, a co za tym idzie mam dylemat:

Muszę wybrać pomiędzy tabletem graficznym a klawiaturą. Mam klawiaturę membranową ale starą, co siłą rzeczy przekłada się na to, że czasem nie łapie kliku i bardzo szybko streamowanie męczy palce, a w dodatku muszę nieco szybciej kliknąć bo taki klawisz musi przebyć "dłuższą drogę". Przy tym nożycowa klawiatura membranowa z laptopa to rewelacja. Dodatkowo nie wiem czy mi przypasuje taka klawiatura mechaniczna, więc tutaj już wolałbym posłuchać opinii graczy, którzy przerzucili się z klawiatury nożycowej na mechaniczną.

Moja myszka to Zowie FK1, którą trzymam claw gripem(wiem, ale sobie przypasowałem myszkę xD), ale to jest nieco dziwny palm grip bo pic rel http://screenshot.sh/mFuLXGKYCjUV7 ale jakoś mi to nie przeszkadza, prócz tego, że jest trochę za duża. Nigdy nie używałem tabletu graficznego, a moja ręka trzęsie się jak żydzi w 39'. Pismo mam słabe i nie wiem czy miałoby to jakiś wpływ na używanie pena.

Klawiatura, którą chciałbym kupić: http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura ... x-red.html
Tablet, któy chciałbym kupić: http://www.gearbest.com/usb-gadgets/pp_ ... 4708452352

Innym rozwiązaniem jest kupno ów tabletu graficznego i kupić jakąś tanią klawiaturę nożycową. Na razie mój poziom gry jest pod 5*, na razie z braku szczęścia nie dałem rady zrobić żadnej 5* na FC, ale mam parę mapek z 2-4 błędami.

Jak myślicie? Z góry dzięki za pomoc.
Topic Starter
uwu Kateshi
@f5
Sullienite
Kwestia tego czy aim się trzęsie to dobranie odpowiedniego area w sumie, no i nabranie pewnie praktyki. Zgaduję.
Weź sobie długopis, usiądź przed kompem i sprawdź czy wygodnie by ci się grało długopisem zamiast myszki - gratuluję, teraz wiesz czy powinieneś kupić tablet,
czy grać dalej na myszce. A tak na poważnie, rozważ po prostu czy będzie ci wygodniej, podpowiedzi od ludzi są bez sensu, bo tablet =/= skill.
To po prostu urządzenie wskazujące tak samo jak myszka, kwestia osobistych preferencji co wybierasz :ddd
Z kolei klawiatura mechaniczna to większa responsywność klawiszy, no i ewentualnie żywotność samego sprzętu. Też nie da ci takiego przeskoku umiejętnościowego. Z doświadczenia mogę powiedzieć że mech jest po prostu wygodniejszy, ale może dlatego że w przeszłości używałem tanich membran i klawiatur nożycowo-membranowych (czytaj laptopowych). Sam spójrz co ci potrzebne i decyduj. Zawsze możesz kupić używany tablet na allegro i używanego mecha. Wtedy masz 2 pieczenie na jednym ogniu - tylko serio najpierw się zastanów czy faktycznie potrzebujesz.
Topic Starter
uwu Kateshi
Taa lubię próbować nowe rzeczy. Tablet graficzny raczej ten kupie, usłyszałem więcej pozytywnych opinii: https://www.amazon.com/Ultrathin-Digita ... B01BA7D6YI

A mecha też sobie kupię, jednak nie kupię nowego komputera, bo zdecydowałem sobie kupić parę rzeczy ^^

Myślę, że jednak nie powinno być jakiegoś problemu z tabletem graficznym. Dzięki za pomoc.
Topic Starter
uwu Kateshi
Mam ten tablet. Chciałbym się zapytać o jego zakres. Chciałbym używać go do osu! i do rysowania, unikałbym innych zakresów niż np. kwadrata. Macie większe doświadczenie, jak z tym jest?
Topic Starter
uwu Kateshi
>:(
przepson
Bloga zakładasz? xD
Topic Starter
uwu Kateshi
Eee ustawiłem sobie area na cały tablet i tyle xD
Please sign in to reply.

New reply