forum

Osu! Hikayeni anlat

posted
Total Posts
49
show more
Vokae
Oyunu ilk 2015 yilinda duydum ama nasil bi oyun neler var hic bi bilgim yok sadece duymustum.Ardindan mayis 2018te osu yetenekleri csgoya gecerse diye bir video gormustum ve bayagi bir ilgimi cekmisti cunku csgo oynuyordum (hala da oynuyorum)oyunun noldugunu anladim ardindan oynamaya basladim temel amacim csgo icin aim gelistirmekdi ama sonra oyunun aim gelistirmekle pek bi alakasi olmadigini anladim.belli bir noktadan sonra ayni haritalari oynamaktan sikildim ve multiplayer odalara girerek birsuru map acabilecegimi ogrendim ve cok fazla map indirdim bu sure zarfinda 2-3 arasi maplar oynardim.oyunda 600pp civarina gelince klavyemin yeterli gelmedigini farkettim ve 2 hafta oyundan uzak kaldiktan sonra 1 agustosta mekanik bir klavye bir gaming mouse ve bir tablet aldim.Tableti aldiktan sonra cok hizli pp almaya basladim ve amac belirledim bu amac 300k ya ulasmakti ve sanirsam 1 hafta once ulastim.40 saatimin dolu dolu gectigini soyleyebilirim.
AdolfMilos
Yaklaşık 2019'den beridir 1.5 sene'dir oynuyorum Şöyle Başlayayım Hikayeye
1.5 sene önce youtube'da alternatif oyunlar bakarken bizim oyunun videosunu gördüm sanırım Osu! Godmode Complition videosu gibi birşeydi çok etkilendim millet yapıyorsa bende yaparım dedim indirdim oynamaya başladım hesap açıp tutorial'e girdim ve oyunda ilk başta inanılmaz kötüydüm 1-2 gün içinde oyun forumlarında guidelarda dolaşa dolaşa oyunu hafiften öğrendim

Tutorial'de D aldım ve diğerlerine baktım kulağıma hoş gelen ilk map'i oynadım (Flaklypa'ydı sanırım) ve çok çabuk o fail ekranını gördüm

İzlediğim animelerin opening'lerini indirdim ve onlarıda fail'ladım bir süre alıştırma yapmaya devam ettim

Skin mantığını Beatmap indirme ve daha nicesini çözdüm ve işim artık iyice kolaylaşmıştı

Ve artık Hard diff mapleri A,B ile passliyordum 1.5 yılda nerden nereye

Bu oyuna başlamak bir hataydı
SlaugHunter
Sene 2018. Maalesef oyuna geç başlayan shit sistemle oyuna başlayan bir oyuncuyum sorry for this shit.

Neysem kış zamanları böyle ekim kasım civarı hatırlamıyorum mal mal videolar izliyorum. Zaten normalde de video anime izleyip manga okumaktan başka işi olmayan birisiyim. O zamanlar tabi saonun üçüncü sezonu geliyor openingi gelmiş ve adam osuda onu oynuyor. Dedim hayırdır gardaş ne bu? İzliyorum hm hm yavaş ol aq göremiyorum filan derken oyunu biraz araştırdım ettim biraz cookiezi filan izledim böyle ağzım açık ama birader bu ne diyorum. Görsem ben de yaparım ama göremiyorum filan. Sonra baktım herkes tabletle oynuyor bunu oynamak için tabletle ve kaleme ihtiyaç var sanıyorum skxnxldbfo. Neyse kalemi aldım ters tarafıyla videoları izlerken laptopun touch kısmıyla kullanıyorum kalemi kendi mouse aimimi o kısımlara getirmeye çalışıyorum. Neyse oyuna böyle heveslenmişim kime görsem gösteriyorum bunlar insan olamaz filan. Bi gün arkadaşa gösterdim oyunu ben oynuyorum bunu dedi. Dedim keşke ben de oynayabilsem ama tabletim yok skxnzksnf. Arkadaş demesin mi tablete ihtiyaç yok fare de oluyor diye. Demiycektin olum bunu slcnxodn. Eve gider gitmez ilk iş osu! Indir. Neyse indirdim oynuyorum ciddi ciddi öyle. Baktım bu 1-2* mapler sarmıyor hardlara geçeyim filan yok hacı onlar da fazla hızlı. Neyse oynaya oynaya geliştirdim kendimi ama 1k dan sonra farkettim ki hssktr bu fareyle oynanmıyor(fare 10 tl). Neyse gittim bu fareyi arkadaşa sattım 10 tlye üstüne 30 koyup başka bir tane aldım keşke almasaydım. Daha kötü oldu. Bu sefer de oyunu bıraktım baktım bir gelişme izi yok. Neyse gittim cafede lol oynuyorum sıkıldım hele bir osu indireyim dedim. Isırdım ayarları filan yaptım oynuyorum baktım ki eskisinden çok daha iyi oynuyorum. Dedim aha işte bu(klavye ve mouse a8 bloody bu arada). Neyse orda mouse ile oynayıp eve gidince autopilot açarak oynuyordum. Neyse böyle yapa yapa evde stream oynayarak git gide hızlanıp stamina kastım. Şuan 3.7k ppdeyim 250 bpm burst basabiliyorum(hala doubletap yaptığımı düşünenler var). Yomi yori deceit shinbatsu 7* diff passim var uta last streamde öldüm ve birçok high bpm burst stream mapi oynayabiliyorum(keşke image material passleyebilsem). Ha bir de hala internet cafede oynuyorum ve pcm bozuk durumda yenisini seneye alıp yanına tablet ile red switch çekiyorum rush to 5k lol.
kereminci52
İlk olarak kafamı boşaltmak,stres atmak için bir oyun arıyordum.Öğrenmesi zor olmayan bir oyun arıyordum,bir baktım bu oyun benlik oyunda yapılanlar sadece tıkla ,sürükle,döndür gibi basit şeyler benim için çok iyiydi çünkü diğer oyunlar bana zor geliyordu dedim ben bu oyuna vakit ayırabilirim ve buna değer bu oyun ne p2w ne de sürekli update alıp takip edilemeyecek şekilde değişen bir oyun.Ama sanırım bu oyun sadece kafa dağıtmak için oynamayacağım artık oyun bağımlı etti beni,sürekli oynamaya karar verdim bu oyunu çok oynamayacağım ama her gün oynayacağım en azından hedefim bu ,bide kendimi geliştirebilir diğer insanlari etkileyebilirsem ne güzel :).
Toshinori
a
OnyxOfyx
Bende çoğu kişide olduğu gibi arkadaşlarımla toplu başladım. Altı kişi çıktığımız bu hikayede oyunu oynayan bir ben kaldım.
En son bırakan arkadaşımla 200000lere giricez lölölölölölö yapıyorduk. İkimizde 320000 civarındaydık. Nasıl bir rekabet vardı anlatamam. Sanki 1. liğe oynuyorduk. E sonra oda bıraktı ben bir süre daha kastım 200000lerin altındaydım 180000lere inmiştim. Rekabet edeceğim biri olmadığı için eğlencesine oynuyorum artık. Ctb'ci tayfa sağolsun onada başladık. Evet arkadaşlarım bırakmasa TR100 de bizimde yerimiz vardı :D
The Mangle
kkkkk bi arkadaşım sayesinde başladım, öncedende biliyordum duymuştum ama ne tür olduğunu bilmiyordum. Sonra dedi osu yükle oynayalım falan ok dedim oynadık beni ilkten sarmadı sonra can sıktısına tekrar açtım oyunu böyle :P
pvzgn61
Discorddan bir arkadaş vardı, ne zaman profiline baksam osu oynuyordu.

Kendisine "Neden her gün osu oynuyorsun nasıl bir oyun bu?" diye sordum.
Kendisi oyunun temellerini falan anlattı oynadığım ilk günden bağımlısı oldum.

O zamanlar "pp" kavramını bilmiyorum tabii, sürekli sevdiğim şarkıları oynuyordum.

Sürekli 3 yıldızda sıkışıp kaldığım için oyuna 1-2 yıl ara verdim,

Geri dönüşümde kafaya koydum deli gibi oynayacağım oyunu diye.
Bu yıl oyuna tekrar başladım ve discorddaki arkadaşım oyunu bıraktı.
kekozel
benim tanışma hikayem çok kısa youtube da videolarına rastlıyordum keyifli bir oyun gibi geliyordu. Bir gün flörtüme sordum bu oyunun adını biliyor musun diye videoyu gösterdim söyledi hatta ben oynuyorum steamda yok tarayıcıdan indiriyorsun dedi 8 yildizi oynayabilen cocuk benim için öğrenene kadar alisana kadar beraber oynadi 1 yildizlarda <3 böyle simdi beraber yarisiyoruz hahaha
KeremKolip
Öncelikle Herkese Merhaba Şuan 16 Yaşında Lise 2 Öğrencisiyim

Tarih 2018 Falan net hatırlamıyorum

FPS Ve Moba Oyunlarından Sıkıldığım Zamanlarda Yeni oyun arıyordum Oyun aramaktan Sıkılıp İnstagram'a bakarken Bir Sayfa Osu'yu paylaşmıştı Bende acaba bu nasıl birşey falan derken Bilgisayar'a indirdim Biraz oynadım sarmadı Sildim xd

Bu Sene'nin Ocak ayında Osu'yu sildiğimi hatırlayıp bir şans daha vermek istedim ve Bir baktım oyun iyice Sarmaya Başladı Sonra Burdayım :D
Kurohime Akira

KeremKolip wrote:

Öncelikle Herkese Merhaba Şuan 16 Yaşında Lise 2 Öğrencisiyim

Tarih 2018 Falan net hatırlamıyorum

FPS Ve Moba Oyunlarından Sıkıldığım Zamanlarda Yeni oyun arıyordum Oyun aramaktan Sıkılıp İnstagram'a bakarken Bir Sayfa Osu'yu paylaşmıştı Bende acaba bu nasıl birşey falan derken Bilgisayar'a indirdim Biraz oynadım sarmadı Sildim xd

Bu Sene'nin Ocak ayında Osu'yu sildiğimi hatırlayıp bir şans daha vermek istedim ve Bir baktım oyun iyice Sarmaya Başladı Sonra Burdayım :D
sayfayı hatırlıyor musun tanıdık geldi de
Zaphkiel14
6 yıllık piyano hayalim vardı ben de balıklama daldım osu mania ya sardı.
Azorgrath
Yukardaki enayinin bahsettiği flörtü benim, ben de 2018 yılında yabancı bir arkadaşım tarafından oyuna başlatılmıştım, beceremediğim için bıraktım ve 2 yıl sonra 2020 yılında tekrar bir şans verdim, denedim, denedim, daha çok denedim, en sonunda rahatça oynayabileceğim bir kıvama geldim ve artık mutluyum da. Keşke hiç PP olayına girmeseydim, ne olduğunu öğrendikten sonra Osu bir ritim oyunu değil, PP kasma oyunu gibi oldu, ama hâlâ oynarken eğleniyorum ve kendimde gelişme görmeyi seviyorum. PP olayına girdikten sonra accuracy'i bayağı bi düşürdüm, şimdi onu toparlamaya çalışıyorum.
Azorgrath
Tekrar ben geldim, sevinerek söylüyorum ki artık o yukardaki enayinin erkek arkadaşıyım. Manit ile birlikte osu oynamak mı... vardı bir hayalimiz gerçek oldu
Reha
hayırlı olsun sevindim
amefuri
Aranel
11 ocak 2017'de abim arkadaşları ile bu oyunu oynarken gördüm :') (hala abimin kubaoms my love oynadığı o geceyi hatırlıyorum. failleyip dururken onu eğlence ile izliyordum. 2021'de ise abim (XBoizz03) banlı ve support banını açmıyor..)
sirlatife
Yazlıkta karşımızdaki fransız ailenin akran çocukları ile arkadaştım. Okey oynamayı bir şekilde öğrenmişler çay içip okey oynuyorduk. Sonra dikkatimi osu taiko drum şeysi çekti bana dedi bu osu biraz denedim pek becerememiştim. Eve gidip osu yazdığımda tamamen farkı, dairelere tıkladığın garip bir oyun çıktı. Taiko'yu ise 1 yıl sonra modlardan seçebildiğimi öğrendim...
glitchoutxd
Ben zaten osuyu biliyordum fakat başlamamıştım hiç ve sonra bir gün klasik bi şekilde sevdiğim bi youtuber'ı izlerken (BedlessNoob) osu oynadığını gördüm ve osuya başladım. Ve şimdi de osu çok sardığı için bırakamıyorum
rosto_9539
İlk gördüğümde indirip denemiştim ancak oyunu öğrenemediğimden, tuşları çözemediğimden ragequit atmıştım sonra arkadaşımın evine gittiğimde tuşları nasıl kullanacağımı gösterince kendimde yükledim. İlk 3-4 ay pp sistemi veya oyun terimlerinden habersiz oynuyordum şuan alıştım. Hazır yaz tatili geldi umarım daha çok gelişirim.-

edit:(gelişmedim hala newbieyim lol)
Sixoue
-
yellofeather
yıl 2022,bir aptal kızım, yaşım 11, youtubeda geziniyodum adal mı ne bi tane youtuberı çok seviyordum r/place oynanıyordu, osu hakkında birşeylerden bahsetmeye başladılar ne olduğunu hiç anlamadım, merak edip araştırdım oyun birkaç ay askıda kaldı. im not a king not a god anya editi görüyordum fypemde, osu versiyonunu görünce merak ettim direk araştırdım. beatmap felan diyordu yükledim ikiyüz kez felan mousela oynamaya çalıştım, beatmap yüklemeyi bilmiyordum 1 ay felan sonra öğrendim. sonra multiye girdim mania açmışlar mania ne haberim yok benim o aralar. 3 yıldız falan açtılar benim beynim yandı. lobbyden çıktım ama şarkı çok hoşuma gitmişti. o günden sonra mania öğrenmeye başladım, hergün aynı şeyi oynuyordum, hep d yada c alıyordum ve kaybediyordum. 1 2 hafta böyle sürdü. sonra beatmap olduğunu öğrendim bir ay sonra. bi 20 tane şarkı yükledim ama pp max 20 30. hiç gelişme göstermiyorum derken o 1.5 starlık mapi ölmeden yapabildipimi farkettim. çok sevindim motivasyonum çok yükseldi. ilk 2 star passledim. Asu no yozoru shouikan galiba. sonra A falan almaya başladım, bu arada oynamamdan itibaren 1.5 ay falan geçti. Be with u diye bir 4* mape sardım tabii hiç oynayamıyorum. sonra yurtdışına çıktım. 1 ay osu yokkk...

geri geldim yine tam gaz devam... ve en yakın arkadaşımla o sıralar tanıştım, pfpmdekin matching pfp bizim bu arada. anlatıyım işste, ya vietnamlı bir grubun multisine girdim, biriyle (Dzar003) bir anda ark olduk. bayağı oynamıştık, o 2500pp ydi, ben 70pp... sonra bir bakıyorum, her gün oynuyoruz, saatlerce okuldan sonra...

can atıyordum yani, sonra en yakın arkadaşım olduğunu söyledim. onunla tanışınca bayağı geliştim, hergün 50pp kazanıyordum, ilk 2,50 S mi aldım. çok mutluydum. bu arada oynamaya başladığımdan 3-4 ay geçmiş. bir bakıyorum, 3 yıldız oynuyorum, sonra 1 ay bırakmak zorunda kaldım.4000pp 4 yıldız ve S lerle geri döndüm.

5* falan da S* lemeye başlamıştım, çok seviyordum, okulda filan ''piano oyunu oynayan animeci ressam'' olarak anılıyordum fghfghf

taa kii...
bırakmaya karar verdim. en yakın arkadaşıma... bilirsiniz işte. o sırada tanışmamızdan 1 yılgeçmiş.
bende veda ettim. Ağladım. en son maplerimizi ağlayarak geçiriyordum. sonra, klasik bir şekilde bir daga büyük ihtimal konuşamayacağımızı falan söyledim.

Biliyormusunuz, ben aslında geri gelmeyi düşünüyordum. Max 1 hafta dayanamaz özleyipgeri gelirim diye düşünüyordum. AMA ALLAH ÇARPTI. GALİBA BANA ÇOK KIRILDI O. olay şöyle, ben osu oynamaya korktugum için, doki doki oynuyordum ve su içiyordum aynı zamanda. dirseğim çarptı, bilgisayar...aramızdan ayrıldı. annemin bilgisayarı bu arada. tamamen gitti. bütün bunlar 1 yıl içinde yaşandı.

o olaydan 1 ay sonra, telefon aldılar ve dc den ona yazdım. yüzümü gösterdim. bir daha kaybetmemek amaçlı.bu aradaq bu olay bu yaz yaşandı. 5 ay sonra, okul başladığında yeni bilgisayar aldılar. ve mutluluğuma kavuştum... eskiden daha iyi oynuyordum ama olsun. şuan yaşım 12. osu için biraz erken ama, kime ne! ayrıca osudan çok romantik şeylere benzedi aq, ve oh rankim 32.000 artık gjftg
RokeT-
hikaye sardı o7
yorunoken

yellofeather wrote:

yıl 2022,bir aptal kızım, yaşım 11
2022'DE 11 YAŞINDAYSAN ŞU AN 12 YAŞINDA MI OLUYON NE
serat
yoru kes la sesini FATİHHHHHHHHHHHHHHH!
BertoAga705
Küçükken keşfetmiştim ama harita indirmeyi bilmiyordum ki soruşturacak kadar da büyük değildim. Silmiştim, yeterince büyüyünce tekrar şans verdim ve harita kurmayı vs. öğrendim, bu yaza kadar arada girdiğim bir oyundu. Yaz tatilinde internetim pingli ve azken en rahat oynanacak oyunlardan biriydi benim için. O gün bu gündür en çok oynadığım oyun desem yalan olmaz. Gayet keyif veriyor oynaması.

Arkadaşlarım niye oynuyorsun bu oyunu diyorlar. Yavaş yavaş kanlarına işliyorum ve onları da başlatıyorum :) Osu'dan nefret eden arkadaşlarımı aylar içinde oyuna başlattığım gibi.

Şuan ise normal keyfi girip oynuyorum. 5*'lara başlamak üzereyim, passlediğim 1-2 tane 5* var.
Please sign in to reply.

New reply