forum

Osu! Hikayeni anlat

posted
Total Posts
49
Topic Starter
Tornado
Hazir böyle bir konu acilmamis,baskasi acmadan ben acayim dedim .Konu böyle kösede dursun da; belki yazacak olanlar olabilir

Devamli olarak Hikayenize update yapma zorunlulugunuz yok.Ama yapsaniz cok hos olur.Ayrintiya girmek size bagli.

Kendiminkinden basliyorum.

Tornado wrote:

Haci,simdi yil 2013 Agustos; ben de artik FPS,MMORPG oyunlarindan da BAYA BAYA BIKTIM.Benim,FPS oyununda tanidigim yari rus yari yunan bir abim vardi.Ona sordum,farkli cesit oyunlar biliyor musun diye.Bana Top 20 Osu! players 2012 ya da 2013 videosu olmasi gerekti; onu gösterdi.

Ben bi videoya bakayim dedim,o jumplar-hizli olmalara baktim hic de agzim acik kalmadi yani kajsghdfajfh bi iste Flashlight-play bide streamli mapler beni sasirtiyordu.Yine de oyunu indirmedim cünkü ilgimi cekmedi.

Sonra aylar gecti,ben youtubeda Nightcore sarkilar dinlerken yan tarafta Böyle bir video gördüm.Baya güldüm,sonra ilgimi cektigi icin indirdim oyunu :P

Oyunu ilk indirdigim gün,giris yapmadim.Play Offline"a basmistim.Cünkü ben hicbir oyuna baslarken,online kismiyla ilgim olmaz.Önce oyunu cözmeye calisirim.Offline oynamaya bastim; ama ayni zamanda da o arka plandaki o baya yüksek cikan seeeeeeeeees.DÜT DÜT DÜRÜRÜRÜRT DÜT DÜT DÜRÜRÜRT Osu! Tutorial müzigi :(

Tutoriali falan yaptim,2 saat icinde NORMAL mapleri passlemeye basladim (Tear Rain,Liquid).Birkac gün boyunca hep offline oynadim,sonra online giris yaptigimda farkli insanlarla oynamak icin multi aciyordum hep.Ama gelisemiyordum hic hjkldfgkhldjg cünkü igrenc bir fare-masa-klavye oyunu sadece acik birakirdim.Hatta oyundaki PP sistemiymis falan hic umrumda bile degildi

Agustos ayinin sonunda; Avusturya"ya tasindim ve internet baglandigi gün Osu!yu indirdim (yeni laptopa).Cok güzel bir fare de almistim,zevkine oynuyordum.Kendi kendime hedef belirliyordum.Ben daha 3 yildiz mapleri passleyemezken: BU mapte ilk 50ye girmeye karar verdim.300 denemeden sonra basardim ve baya sevinmistim.

Daha sonra,tamamiyla tembellesmeye basladim ve yataktan Mosueclick ya da autopilot ile map oynuyordum.Kastigim TÜM ppler,multi odalarindaki rastgele denemelerdi.Hic de siralamami yükeltmiyordum.Hep multi atiyordum.Ocak ayinda; benim kablosuz faremin usb sticki kayboldu ben de yenisini almaya karar vermistim.En ucuz fareyi almistim.PISMANIM VE HALA O IGRENC FAREYI KULLANIYORUM.

Aradan aylar falan gecti,hic gelisemedim; sacma hatalar yapiyordum sinirime dokunuyordu.1k PPyi,15k playcount ile yapmistim resmen.SAKA GIBI.Ben de en sonunda tablet almaya karar verdim ve 24.08.2015 Tarihinden itibaren HAYVAN gibi pp kastim.Toplam: 3 ayda 1kppden 3.1k pp yapmistim.

Ekim ayindan itibaren,Türkiye komünitesinde baya taninan biri olmaya basladim ve Türkiye komünitesinde caba göstermeye calisiyordum Pismanim.

05.07.2021. Yıllar geçmiş. Bu oyunla çok anım oldu, kendimi yaşlı adam gibi hissediyorum. Beni soran eden canlara selam olsun <3
MarbleStarry
Ben açıcaktım bu konuyu yhaaa. :P

Neyse, bi ara (2012 yılları) ben safsak safsak YouTube'de dolanırken bi tane Osu! World Cup videosuna tökezledim. Bi an ilgimi çekti, baktım ama orda kaldı. Ben bunu yapamam diyip geri çıktım. Ama o gün o oyunun ismi ve konsepti kafama kendi kendine kazındı.

Sonrasında işte bu 2015 yılında sömestr tatilinden az önce internette hafiften hafiften gene bi kaç osu!yla ilgili video, yazı gibi şeylerle karşılaşmaya başladım. Sonra o 2012'de izlediğim video aklıma geldi. Başta çok takmamıştım, sonra sömestr tatili başlayınca arkadaşlarımdan biri YouTube'de yayın yaparken osu! oynadığını gördüm. Orda multide izleyenlerle Normal diff'te bi map oynuyordu. Biraz izledim sonra ilgimi çekti, bende indiriyim dedim. Hemde yayına katılmış olurum ismim gözükür falan, tabi ben indirene kadar yayın bitti. Sonra bi dahaki yayına hazır olayım diyip oyuna girdim. Tabi yayının sesi az olduğu için benim
hem PC'nin hemde monitörün sesi dibine kadar açıktı, bende unuttum bunu tabi. Ve ödüm bokuma karıştı:

WELCOME TO OSU!!! DÜT DÜT DÜT DÜRÜT DÜRÜT DÜRÜDÜT DÜT DÜT DÜT DÜRÜT DÜRÜT DÜRÜDÜT!!!

O an ki korkmamla mouse'yi havaya uçurdum. Mouse kaliteliymiş (Microsoft marka, kablosuz, klavye ile set) bişi olmadı hala kullanıyorum. Neyse giriş ekranı geldi, hemen hesap açtım vs. vs. oyuna girdim. Her oyunda yaptığım gibi ilk bi tutorial'a girdim. Onu oynadıktan sonra Normal maplere daldım. C ile passlemeye başladım. Tabi benim bu oyunun en çok grafik tablette oynandığından haberim yok ben elimde tablet varken mal gibi mouse ile oynuyodum. Bi iki map oynadıktan sonra osu!nun ayarlarını karıştırmaya başladım. Öğrendimki tıklama işini Z X ilede yapabiliyormuşuz. Biraz daha bakınırkine ne göriyim, meğersem tablet desteği varmış. Hemen onu etkinleştirip tabletle daldım oyuna, tabi full area oynuyordum kolum mağfoldu o gün, hala haritalarıda C ile geçiyodum. Sonra diğer gün biraz internette araştırdıktan sonra tabletin alanını küçültüp oynamayı denedim. Bir haftanın sonunda artık Normal diff'teki haritaları S ile passlıyordum. Zaten oyunun diğer bu PP, sohbet, beatmap, multiplayer vs. olaylarını kendim çözdüm. 2. haftada osu! hakkında bilmem gerekenleri artık biliyordum. Diğer Taiko, CtB ve Mania moduylada onlara özel haritalara yanlışlıkla girince tanışmış oldum.

Bi süre böyle devam etti, 3. haftada Normal haritaları DT veya HR ile S leyip, Advancedleri A ile geçmeye başladım. Tabi (kendimce) hızlı geliştiğimi görünce oyun daha çok sardı. Bide bu oyunun benim PC'mde donmadan arızasız çalışan tek oyun olmasıda etken olmuştur sanırım. (Peppy'e oyunun optimizasyonunu mükemmel yaptığı için teşekkürler.)

İlk başlarda hep kendimi S almaya zorlamıştım ama sonra hata ettiğimi fark ettim. Sonra yapabileceğimden hep bi tık yükseğini oynayarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Bu 3. ayım. Şuan 3* Hard'ları ve düşük yıldızlı Insane haritaları S ve A, 4*-5* haritaları A ve B ile passlayabiliyorum. Yavaş yavaş küçük bi kitle tarafından tanınır olmaya başladım. Olabildiğinede komüniteyle ve osuda tanıştığım güzel insanlarla iletişim halinde kalmaya çalışıyorum. Benim ki de şimdilik bu kadar. Sıradaki anlatsın! :) :D
Topic Starter
Tornado
hem PC'nin hemde monitörün sesi dibine kadar açıktı, bende unuttum bunu tabi. Ve ödüm bokuma karıştı:

WELCOME TO OSU!!! DÜT DÜT DÜT DÜRÜT DÜRÜT DÜRÜDÜT DÜT DÜT DÜT DÜRÜT DÜRÜT DÜRÜDÜT!!!
kendi postuma eklemeyi unuttum; ben ilk actigimda oyunu aninda X"ten kapadim korkudan JÖGKLDKFJJHFDHJLK 15 dakika sonra tekrar girdim,bu kez ama sesi KISMISTIM :D
2Cookies2Eat
Tarih 03.2015 canım sıkılmıştı bi twitch e bakam demiştim. Oyunlar sekmesine gelince acaba nasıl oyunlar var diye bakarken osu! diye bir oyun gördüm. Ona tıkladım ve en popüler yayınını açtım. Doomsday adında bir adam mouse uyla yuvarlaklara basıyordu. Nedense o zaman da dikkatimi çekmişti. O gün bu gündür oynuyom :D
Ekin
Eskiden bayağı lol* oynardık, başka bir oyun lazımdı herhalde. Murat (Moluga, Koluga, Iluga, Wanq Qi, moccok, Heroglif, abasba, OSUruk12, sarpkty, poligan1) başlattı. İlk tutorialı oynadım, sonra Murat (Moluga, Koluga, Iluga, Wanq Qi, moccok, Heroglif, abasba, OSUruk12, sarpkty, poligan1), ben ve onun oyuna başlattığı birkaç lol bebeleri olarak multi oynuyorduk. Bayağı zevkliydi, Murat (Moluga, Koluga, Iluga, Wanq Qi, moccok, Heroglif, abasba, OSUruk12, sarpkty, poligan1) tekliyordu herkesi(çok sürmedi). Sonra ben singleplayera atıldım. Her gün 20 dakika falan osu! oynuyordum (O zaman oynadığım 5-6 map vardı galiba :D). Her yeni başlayan gibi bu mapleri millet nasıl yapıyor falan derdik, insane insanlar için değildi. Neyse Murat (Molu...) ve ben hard oynamaya başlamıştık. Birkaç ay geçtikten sonra 8 kişi falan multi atıyorduk. Cenk (Rekia) da oynamaya başladı. Artık her lolden sıkıldığımızda osu! oynuyorduk; ama lolden ön planda değildi daha. Birkaç ay sonra multide içinde Cenk ve Murat'ın bulunduğu bir takımı 1v7 yendim (ehuehuehuehe). Bundan birkaç ay sonra da Cenk içindeki stream aşkını ortaya çıkardı ve multide beni yendi. Cenk o günden beri kutsal parmaklarını kullanmakta kendini geliştirmekle uğraşıyor.

Ayrıca, oyuna başladıktan 8 ay sonra tablet aldım. Tabletle map passlemeye uğraşmakla geçti günlerim.

Sonra single takılırken Tulga rastgele spec geldi. ppnin ne olduğunu, nasıl kasıldığıyla ilgili falan bilgi verdi ve Tillerino'yu gösterdi(Tulga o sıralar TR #1 tapıyoruz ailecek). Ben kendimi DT farmlarken buldum. Benim gibi biri DT yapabilir mi? Hayır. Bir süre sonra pp kasamamaya başladım. Birkaç gün pp kasamadan kaldıktan sonra sattelites DT FCledim ve bu beni tekrar gaza getirdi, farmlamaya itti (WTF?).

VEEEEEE EKİN JUMPLARI YAPABİLDİĞİNİ FARK EDER
FARK EDİŞ O FARK EDİŞ

Sattelites DT nin bana 190 pp vermesinden sonra Miiro 200+ pp verdi. 200+ pp çok büyük bir başarıydı benim için. Sonra o 200 oldu mu 230, oldu mu 250, oldu mu 288, oldu mu 357, oldu mu 359!
Son zamanlarda Cenk beni geçmeye falan da başladı bak güzel gaza getiriyor adam. Gelişmek zorunda kalıyorum. Adamsın Cenk! :P
Topic Starter
Tornado
Hikayeyi ne kadar devam ettircen bilmiyom ama yarisindan fazlasi bence bunu icercek:

Murat (Moluga, Koluga, Iluga, Wanq Qi, moccok, Heroglif, abasba, OSUruk12, sarpkty, poligan1)

Bu arada sana da artik pis loooooolcü diyebilirim afsgahajshgagsgsgags
Rekia
Hoş bir postmuş ve muhtemelen bu post benim ilk postum olacak. Hızlıdan hikayeye geçeyim :

3 sene önce muhtemelen temmuz. O aralar aşırı fazla bir şekilde lol oynar her türlü yayını takip ederdim. Yayından yayına geçerken hep en son Dyrus'u izlerdim.
O aralarda Dyrus oyun aratırken bulması 10-20 dkyi geçtiği için farklı şeyler oynardı. İşte osu oynarken gördüm . Müzik dinlemeyi seven bri ve o aralar şu zamana göre aşırı fazla anime izleyen biri olduğumdan başladım (şarkılar ffalan japoncaydı çünkü). İki en sevdiğim şeyi tek bir oyunda görmek beni aşırı mutlu etmişti. Tabi hesap açtım hızlıca. Map indirmeyi dahi bilmiyorum sadece tutorial vardı. Bu ne lan başka bişey yokmu deyip kapamıştım. Bayağı bi aradım nasıl başka şarkılar oynayabilirim diye bulamayınca sinir olmuştum. Map indirmeyi öğrenmek 2 günümü aldı rahat. Tabi ondan sonrada bu oyun çok zor bunlara nasıl yetişebilirim kafası vardı. Böylelikle oyunu bırakmıştım. Sonra 8.sınıf civarı o aralar Ekin'le aynı sınıftayız (Hala aynı sınıftayız) Ekin'in osu! oynadığın gördüm şaşırdım nerden gördün falan derken oynayışını görünce ben dahil bütün sınıf büyülendi. Ama ciddi anlamda aralaında başlayan bir bendim. O gece tekrar girdik Murat'ı falan çağırdı multi atıyoruz. (BİLMEYENLER İÇİN MURAT EKİN BEN AYNı SINIFTAYIZ AMA MURATLA 9.SINIFTA AYNI SINIFA DÜŞTÜK EKİNLE 8. VEYA 7. ) Pika girl , River flows in you ve high school dxdnin bir openingini oynuyorduk. Başka bildiğimiz adam gibi map yok. Ciddi anlamda birileri ile beraber olup oynadığımda çok eğleniyordum. Bu oyunu sürekli oynama isteğini getirdi. Yavaş yavaş normalden hardlara falan geçerken İKİ PARMAKLA BASMA (XD) olayını öğrendim. Sadece tek tuş sanıp bunları nasıl yapıcaz falan diyordum. O gün kudretli parmaklarımın ikisininde aynı anda kullanıldığı ilk gündü ve river flows in you hard passlemiştim. Gelişmem ciddende çok uzun sürmedi. O anki tek amacım ekini yakalamaktı tabi bu sıra pp sistemi ne hala bilmiyorum eğlence için oynuyordum. Hep neler yaptığımı ekine gösterir nasıl yapmışım falan derdim. (Hala öyleyim diyebilirim) Böyle yaklaşık 1700-2000 arası bir pp'ye geldiğimde. Ranking olayını öğrendim. Gaza, geldim demek ekini bu sayede geçerim falan filan. Bu kadar ekinden bahsettim ama unuttuğum kişide Murat. Beni başlatan kişi Ekin olunca hep onu geçmeye çalıştım. O aralar Murat ikimizdende iyiydi. Sonra Ekin onu geçti . O arada ben hala kendim takılıyorum falan pp kasma yolları arayıp pp mapleri düşünüyorum ama en sonunda hep big black oynamaya çalışıyordum. Yada scarlet rose falan. Ekin muratı geçtikten bir süre sonra Murat ban yedi. Ban sebebi bir forumda gördüğü bir programın açıklamasını okumaya üşendiğinden çalıştırarak denemesinden oldu. (RIP) O vakitten bugüne Murat düzgün standart oynamadı. Mania falan oynadı. Ben bu süre içinde onu geçtim doğal olarak sadece standart oynadığımdan. Murat ban yeyince benim ekinle kafamdaki rekabet daha ateşlendi. Taa ki rankingde önümdeki herkese sinir olmaya başlayana kadar. Şu an o halimden cidden nefret ediyorum. Hep herkesi geçmeye uğraştım falan. Bir süreden sonra yaklaşık top 20den sonra bunlar biraz daha hafifledi. O anki amacım en "HIZLI" ve en "İYİ" mouse oyuncusu olmaktı.(Türkiye'de tabi) Mouse kullanıcısının az olduğunu öğrenince bu amacı yapmak kolay geldi ve sanırım amacıma ulaştığıma düşünüyorum artık. Artık tek hedefim Ekini geçip beni tekrar geçmesi için ona gaz vermek. Çünkü çok daha iyi olabileceğini biliyorum. Ama ASLA TOP RANKIMI geçemeyecek. (huehueehueehue)

Neyse bu uzun garip hikayeyi okumaya üşenmeyenlere teşekkür ederim :D
İşte manyak dediğiniz (HD) DT ci böyle bir hikayeye sahip :D
Zeus-
Güzel konu.

Benim için herşey 2015 yılbaşında başladı. O zamanlar Elsword isimli bir oyunu oynardım. YouTube'tan yine Elsword yayını yapan birinin yılbaşı özel yayınını izlerken başka bir oyun oynadığını farkettim. (Ancak standart modu değil osu!mania oynuyordu, tabi bunu sonradan farkediyorum.) Böyle bir ritim oyununu arıylrdum hep. Hızlıca ismini bulup sitesine girdim. Üyelik açıp öylece bıraktım, henüz oyunu indirmemiştim. Daha sonra osuyu indirme fırsatı bulmuştum ancak indirmekle kaldı. Elsworda devam ettim 2-3 ay daha.

Karlı bir sömestr günü elektrikler kesildiğinde osunun offline oynanabildiğini bildiğimden bir deneyeyim diye oyunu açtım. Tüm modları sırayla denedim. Bana en uygunu CTB idi. O günler elektrikler çok gidip geliyordu bu da daha çok girmeme ve oyunu sevmeme neden oldu. Sonra yavaş yavaş Elswordu bırakıp osuya yerleştim. Chatte konuşmaya çok çekingendim. O yüzden o günler beni kimse tanımazdı.

Normalden de hızlı gelişerek 1 aylıkken AR10 yapabilmeye başlamıştım. Bunun üzerine ilave ettim sürekli. Bir süre hiç pp kasmadım. Sonra basit bir mapten gelen iyi miktarda pp beni cezbetti ve 1k ppden şuan TR'de bulunduğum yere kadar 2-3 haftada gelmemi sağladı. Her geçen gün gelişmeye devam ettim. En sonunda idolüm olan malum diğer manavlarımızın rekorlarını kırmaya başladım. Ancak tam iyiyim süperim derken internet sıkıntısından dolayı 2 ayımı offline oynayarak, ardından bilgisayarımın bozulması sonucu 3 ay da oyundan uzak geçirmek durumunda kaldım.

2016 sömestr'ında oyuna geri döndüm ilk olarak Nosue! Serverında oyuna biraz alıştım ardından normal osuya dönerek Defenders'ı FC'ledim. :P Daha sonra Pierce The Veil - King For A Day (feat. Kellin Quinn) [Extreme] SS'leyip 4k'ya adım attım. Bunlar benim için iyi bir motivasyon ve inanılmaz skorlardı. :D

Şuan meşguliyetimdem dolayı osuyu kısa süreli bırakmış durumdayım. Bomba gibi döneceğim. 8-)
Reha
"lan böyle bi oyun vardı ben bunu indiriyim"
Apollon the Red
Şu 2 post üstteki arkadaşa selamlar bekliyoruz qnq

2015 Ağustos'unun sıcak akşamlarından birinde, 5 kişi LoL oynarken, 3. maçımızın ardından 20 dakikalık bir mola verdik, cips ve kolamı tazeleyip bilgisayar başına geri döndüm, Skype üzerinden konuşuyorduk ki, güzel bir müziğin sesinin kulağıma ilişmesi ile müziğin adını sormam bir oldu. Sorduğum kişi 'Bu oyundan gelen müzik.' demesi ile biraz daha şaşırdım. Hangi oyunmuş bi link atsana dedim. O zamanlar da LoL'ün efsanelerinden BoxBox'u arada bir oyun oynarken görüyorum, ama adını bir türlü bulamıyordum. Eleman linki bi attı, oyun o oyun. İndirdiğim gibi açıp tutorial mapini oynadım. Birkaç kere tekrarladım baktım güzel bişey. Birkaç gün sonra farklı modların da olduğunu gördüm, onlara da sırası ile baktım. Beni cezbeden ise Taiko idi. Cezbetmesinin nedeni ise basamamamdı. İlk 3 haftamı aynı harita üzerinde HT HD FL HR PF skoru ile #1 (#2) alana kadar 700 kere falan denemem ile kırmızı ile maviyi AYIRT etmeyi ve sliderlarda nasıl davranacağımı öğrendim. Bunu öğrenirken ettiğim küfür'ün haddi hesabı yoktur.

Bunun üzerine, gördüğüm 'kolay' gelen bir haritayı EZ HT olarak denemeye başladım. İlk haftamda 100, 2. haftamda 40'a yakın, 3. haftamda ise SS'leyerek bitirince ve güzel bir pp verince beni cezbetti. Kafama birşeyi koydum, o da şu an bulunduğum yer idi. Fakat nasıl yapıcam diye düşünürken bi baktım burdayım :D

BEST AND FIRST AND BEST FRIEND IS ZEUS
Plox
2015'te biraz oynayıp silmiştim.Sonra tekrar oyuna girdiğimde arkadaşım mania oyna hem gh oynuyosun alışkınsındır dedi ve maniaya başladım.1-2 Senelik guitar hero deneyimim sağolsun patternleri okumam iyiydi.Ve (bence) normalden hızlı gelişerek bugünlere kadar geldim.Dünya sıralamasınada gireceğim inşallah :).
Tsuda-
Android platformunda Deemo diye bir ritim oyunu vardı; çok oynardım, çok severdim. Müzikleri harikaydı. İşte ben de Deemo'da müzikleri çok hoşuma giden "M2U" adlı bir sanatçı buldum. Youtube'da adını aratıp müziklerini dalan dinliyordum. Yorumlarda da Osu! hakkında konuşuyorlardı falan. Baktım ki Osu! da bir ritim oyunuymuş. Çok hoşuma gitti devam ettim ben de.
babnassing
Bahın şimdi hacılar oyunu 2015de gördüm twitchde oyunlar sekmesini gezerken o sırada da arkadaşım beni animelere alıştırmıştı neyse bi baktım anime karakteri ismide bi garip OSU! Giriyim bi bakiyim dedim en çok izleneni açtım şarkılar güzel oyun eğlenceli aman tanrım didim ama tabiki sonunda bu ne la çok zor yapamam ben prolar yapar hem tabletle oynuyolar dedim bıraktım orda ama oyun konsepti güzel hacı arada stream açıp izliyom neyse 2 ay önce bi kulaklık aldım o sırada stream izliyom tahmin edin. Osu neyse indiriyim dedim nasıl olsa beleş hemde az yer kaplıyo neyse açtık oyunu ben genelde kulaklığı yüksekseste kullanırım birden beklemedeiğim anda bi WELCOME TO OSU! Allah benim yerimde tavşan gibi sıçramam bir oldu olayın şokunu atlatınca account fln açtık girdik single oyuna streamde bissürü şarkı wardı bende 4 5 tane sonra az araştırınca kendin indiriyormuşun Allahtan çok güzel bi indirme sistemi var tebrik ediyorum yapımcıyı dosyalarla uğraşmıyon arkadaş anime sekmesindeki 50 sayfayı üşenmeden işsiz gibi indirdim sonra girdik tekrar oyuna streamlerden biliom diye tutorial girmedim sonuç hiç bi mapi passleyemiyom bu ne lan dedim o zaman sliderların başını tıklamada sürüyordum tabi health bar bitiyodu sonra canım tutorialdan öğrendim (o deilde o tutorial müziği ne iğrenç bir müziktir be) neyse oynadık 1 hafta fln skin olayını öğrendik skin indirdik ama hala tam benlik skini bulamadım hacı şimdi oynuyoz işte 3.5 yıldızlı mapleri passlıyoz işsiz gibi yazdım işsiz gibi okuyan herkese tşk :D
Sed
♫ Oyuna otakucu animeci olarak başladım diye hatırlıyorum birde babamın koltukta oynarken ''Şu çevirmeleri yapamıyorsun.'' demesini hatırlıyorum.

♫ Madem hikaye kısa oldu ben sevgi gösterisi ile devam edeyim;

Bu oyun sayesinde çeşit çeşit insanla tanıştım hepinize EyW qnqlar. Kendilerini ciddi anlamda sevdiklerim biliyor yazmaya gerek olduğunu düşnümüyorum.

SHADOWA UNBAN! BEST BEST BEST SUGOI FRIEND -HANATAN MURAT VE +25 KİŞİ! ♥
KÖPEK GİBİ METE'DEN ÇALDIM YÜZDEN HELALİK ALMAYA YAZIYORUM BUNU. BU ARADA SEVGİ GÖSTERİSİ YAPTIĞIM HALDE BENİ NOTİCELAMAYAN ELEMANLARA SELAM OLSUN *şıkkks*
LeaFinger003
yeni basladım baslangıc müziğiyle kolumu burktum ;(((( tablet yoktu mouse ile oynuyodum kuzen önerdi oyunu
offline oynadım 3 hafta easy ve normalleri ss liyodum bi baktım lvl olayı varmıs ben ağladım yarım saat (şaka la şaka)
çok üzüldüm of aq off böyle işte
oralekin
kim necroladıysa iyi olmuş. zaten bu kadar küçük bi subforumda fark etmez heralde

şimdi bn, k-on serisini yeni izlemiş bir weeb noob olarak googleda k-on şarkısı download arıyodum, (geçen yılın aralığı falan bu) karşıma bi beatmap çıktı. Baktım şarkı diyo, downloada bastım. Doğal olarak login şeysi çıktı. Bende yine noobluktan dolayı dedim hesap yapiyim şunu indiriyim, yalnız osu! nun ne olduğuyla ilgili bi fikrim yoktu.
İndirdim şarkıyı, baktım ilginç bi format. .osz arattım internette, dedi osu! beatmap. ben de gittim siteye geri, bakındım az (bakındım derken, download tuşunu aradım) indirdim oyunu (ama oyun olduğunu bilmeden). artık neden yok bilmem ama o zaman tutorial indiriyodu oyun. indirdi tabi ama ben fark eder miyim. gittim baktım şarkılar çalıyo güzel, ama burda bi play tuşu var :shock: bende tabi bastım hemen. tuşlara basmayı severim. açtım bi k-on mapi sanırım. belki başka bi bundled ampti, yalnız tutorialı normalleri oynamaya başlamadan hiç açmadığımı hatırlıyorum. diffin ne olduğunu falan bilmiyorum heralde insane açmışım baktım uçuyo, goooglea osu! easy songs yazdım aradım. bi forum postu çıktı. adama borçluyum heralde o post olmasa oyunu hiç oynamicaktım. neys, açtım mapleri başladım, candy magic hoşuma gitti, hala da modern stilde mapleri tercih ederim. easysini günlerce, her yerde oynadığımı hatırlıyorum.
bi ara ayarları keşfettim, heralde play butonuyla birlikte. ben oyunları oynamaya başlarken yapılacak en önemli şeyin kontrolleri öğrenmek, kişiselleştirmek olduğunu düşünürüm. girdim tabi sensitivityi fırlattım 3 'e falan, direk tap tuşlarını smoku değiştirdim, böyle olunca çoğu oyuncudan önce mouse+keyboard başladım, tabi okuyamayınca ama rankindeki herkesden hızlı tapleyince dt tek seçenek. ben de perfect açıp candy magic hrhdlemeye başladım, arada bir de hddthr. tabi farmın en olduğunu bilmiyodum. şimdi baksam bisürü easy ve normalda hdhr 99.** fcim var, ( yakın zamanda bunları hddthr fclemeye giriştim ama baya hızlı mapler var :/ ) neyse sonra harda geçtim, ( 2.5 yıldızlık kolay hardlar) onları fcleyemediğimi fark ettim. hep perfect oynadığımdan o zamanda hiç aimim yoktu yalnız baya iyi ritmik accuracym vardı)
Sonra jumplamayı öğrendim. başkalarının nasıl jumpladığını bilsem belki benim stilimin değişik olmadığı ortaya çıkar ama bilmm, aim alamıyodum ama accim vardı, chansey'le tanışınca zaten bana acc geliştir demişti bunun da etkisi var. neyse, rezoonsun maplerini keşfettim baya kastım

DEVAMI SONRA ŞARJIM BİTİYO :o
çünkü bu uzunluk yetmes
Plox
yıl 2014 falan ben 9.sınıfım bundan önce frets on fire çakma gh falan oynuyodum arkadaşım osu oynuyodu (Nyrenth) sonra ben de ondan gördüm ilk std başladım sonra bıraktım bi daha bşadım bıraktım bi daha başladım başldaığımda arkadaş dedi bana mania oyna hem alışıksın o günden sonra mania oynadım #1 olmak için oynadım şuan resmi #1'im (EGO). bele
zigizigiefe
Tarih Mart 2013.O zamanlar Metin2 oynamaktan ciğeri solmuş,oynayacak oyun bulamayan biriydim.Oynanacak güzel bir oyun bulsam karı görmüş abaza gibi atlayacam.Bilgisayar da benim değildi hani.Kardeşimle ortak kullanıyorduk.Akşam yemek yedim,kardeşim bilgisayar başındaydı o ara.İşte dedim hadi çekil ben oynayayım biraz.Bana "Yeni bir oyun indirdim denesene" falan dedi.O zamanlar Queen hayranıydı,gitmiş BU mapi indirmiş.Bunun kolay diffini açtım baştım oynamaya.Mapin ilk 5 saniyesinde direkt failliyordum."Sikerim böyle oyunu" diyip sildim.Sonra Eylül 2013te yine oyun bulamadım,"Şu amına kodumun oyununu adam akıllı öğrenmenin vakti geldi" diyip yine indirip başladım.Sonra başka mapler indirince farkettim ki benim oynadığım map Normalin bir tık daha zoru gibiymiş.Neyse geliştik falan derken jump/stream yapmaya başladık.2014ün başı ile ortaları arasında streamlerimin çöp olduğunu farkettim.O zamanlar Taiko'yu streamden ibaret sanıyordum.Ayrıca mouse'un daha kötü hale geldiğini fark edince "Bari streamleri geliştireyim" diyip Taiko'ya başladım.2014te Standard ile Taikoyu karışık oynuyordum.Hani tek bir moda bağlı değildim.2015in sonlarında mouse'un boka döndüğünü fark edip sadece Taiko oynamaya başladım.Ve "streamlerim gelişsin" diye başladığım Taiko yüzünden Standardda streamlerim ve staminam daha kötü oldu.Pişman mıyım?HAYIR.
Sister Jude
2012 de Minecraft forumlarından görmüştüm
sonra başladım öyle
Nyan Cat Nico
facebook'a bakarken biri yuki yuki yuki şarkısıyla osu oynuyodu oyunu merak etmiştim araştırmıştım ama oyunu bulamamıştım bikaç ay sonra başka bi yerde de osu videosu görmüştüm (videoyu ve nerde gördüğümü tam hatırlamıyorum) ve bu sefer oyunun ne olduğunu öğrenmiştim oyunu indirdim ve hesap açmıştım *hesap açacağım zaman heyecanlanmıştım ve hızlı bi kararla adımı Nyan Cat Nico yaptım* ilk başlarda osu yu hiç oynayamıyodum o yüzden bırakmıştım ama 1 ay sonra yine oynadım ve osu yu öğreten bi map keşfettim o map den sonra daha iyi oynadım ve bu levele kadar geldim
HotChocolate
Beni bu cehenneme ittiren arkadaşım.
Nariel Elanesse
cs 1.6 da bir tane adam vardı surfski2 oynuyorduk beni vurup duruyordu diyorum nasıl böyle vuruyorsun hilesin falan dedim dedi git osu oyna seninde böyle refleksin olsun dedi gittim girdim abi bir baktım bune oynanmaz diyip kapattım sonra yayıncının birini oynarken gördüm bu oynuyorsa bende oynarım dedim kendi içimden başladım bu maceraya tabi sonra anladım fayda etmediğini ama pişman değilim...
Lakia
Osu ile YukuZetsuji sayesinde tanıştım o da 2010-2011 arasıydı, bana packler attı gelişmem için baya da katkısı oldu, ilk std başladım sonra baktım olmuyo taiko oynadım ona da alışamadım sonra ctb'i keşfettim, hem zaten küçükken en sevdiğim flash oyunlar yukardan düşenleri toplamaktı, 2012'de mania geldi onu oynadım kastım tr'de 1. oldum bıraktım sonra ctb devam ettim, ben hep zevkine oynamışımdır ne sıralama ne de rank derdim vardı sonra pp kasmayı keşfettim bu konuda ise KamuiFGakupo çok yardımcı oldu, bana "Ben 1.liği artık önemsemiyorum sen 1. ol" demişti ben de hırs yapıp ilk 10'dan 1.liğe yerleşmiştim o da 2014 eylülüydü, yani 3 senedir tr ctb 1.siydim, bırakmamın nedeni sırf pp için map yapılması ve artık sıkması. Şu aralar sadece takılıyorum o kadar.
Vokae
Oyunu ilk 2015 yilinda duydum ama nasil bi oyun neler var hic bi bilgim yok sadece duymustum.Ardindan mayis 2018te osu yetenekleri csgoya gecerse diye bir video gormustum ve bayagi bir ilgimi cekmisti cunku csgo oynuyordum (hala da oynuyorum)oyunun noldugunu anladim ardindan oynamaya basladim temel amacim csgo icin aim gelistirmekdi ama sonra oyunun aim gelistirmekle pek bi alakasi olmadigini anladim.belli bir noktadan sonra ayni haritalari oynamaktan sikildim ve multiplayer odalara girerek birsuru map acabilecegimi ogrendim ve cok fazla map indirdim bu sure zarfinda 2-3 arasi maplar oynardim.oyunda 600pp civarina gelince klavyemin yeterli gelmedigini farkettim ve 2 hafta oyundan uzak kaldiktan sonra 1 agustosta mekanik bir klavye bir gaming mouse ve bir tablet aldim.Tableti aldiktan sonra cok hizli pp almaya basladim ve amac belirledim bu amac 300k ya ulasmakti ve sanirsam 1 hafta once ulastim.40 saatimin dolu dolu gectigini soyleyebilirim.
AdolfMilos
Yaklaşık 2019'den beridir 1.5 sene'dir oynuyorum Şöyle Başlayayım Hikayeye
1.5 sene önce youtube'da alternatif oyunlar bakarken bizim oyunun videosunu gördüm sanırım Osu! Godmode Complition videosu gibi birşeydi çok etkilendim millet yapıyorsa bende yaparım dedim indirdim oynamaya başladım hesap açıp tutorial'e girdim ve oyunda ilk başta inanılmaz kötüydüm 1-2 gün içinde oyun forumlarında guidelarda dolaşa dolaşa oyunu hafiften öğrendim

Tutorial'de D aldım ve diğerlerine baktım kulağıma hoş gelen ilk map'i oynadım (Flaklypa'ydı sanırım) ve çok çabuk o fail ekranını gördüm

İzlediğim animelerin opening'lerini indirdim ve onlarıda fail'ladım bir süre alıştırma yapmaya devam ettim

Skin mantığını Beatmap indirme ve daha nicesini çözdüm ve işim artık iyice kolaylaşmıştı

Ve artık Hard diff mapleri A,B ile passliyordum 1.5 yılda nerden nereye

Bu oyuna başlamak bir hataydı
SlaugHunter
Sene 2018. Maalesef oyuna geç başlayan shit sistemle oyuna başlayan bir oyuncuyum sorry for this shit.

Neysem kış zamanları böyle ekim kasım civarı hatırlamıyorum mal mal videolar izliyorum. Zaten normalde de video anime izleyip manga okumaktan başka işi olmayan birisiyim. O zamanlar tabi saonun üçüncü sezonu geliyor openingi gelmiş ve adam osuda onu oynuyor. Dedim hayırdır gardaş ne bu? İzliyorum hm hm yavaş ol aq göremiyorum filan derken oyunu biraz araştırdım ettim biraz cookiezi filan izledim böyle ağzım açık ama birader bu ne diyorum. Görsem ben de yaparım ama göremiyorum filan. Sonra baktım herkes tabletle oynuyor bunu oynamak için tabletle ve kaleme ihtiyaç var sanıyorum skxnxldbfo. Neyse kalemi aldım ters tarafıyla videoları izlerken laptopun touch kısmıyla kullanıyorum kalemi kendi mouse aimimi o kısımlara getirmeye çalışıyorum. Neyse oyuna böyle heveslenmişim kime görsem gösteriyorum bunlar insan olamaz filan. Bi gün arkadaşa gösterdim oyunu ben oynuyorum bunu dedi. Dedim keşke ben de oynayabilsem ama tabletim yok skxnzksnf. Arkadaş demesin mi tablete ihtiyaç yok fare de oluyor diye. Demiycektin olum bunu slcnxodn. Eve gider gitmez ilk iş osu! Indir. Neyse indirdim oynuyorum ciddi ciddi öyle. Baktım bu 1-2* mapler sarmıyor hardlara geçeyim filan yok hacı onlar da fazla hızlı. Neyse oynaya oynaya geliştirdim kendimi ama 1k dan sonra farkettim ki hssktr bu fareyle oynanmıyor(fare 10 tl). Neyse gittim bu fareyi arkadaşa sattım 10 tlye üstüne 30 koyup başka bir tane aldım keşke almasaydım. Daha kötü oldu. Bu sefer de oyunu bıraktım baktım bir gelişme izi yok. Neyse gittim cafede lol oynuyorum sıkıldım hele bir osu indireyim dedim. Isırdım ayarları filan yaptım oynuyorum baktım ki eskisinden çok daha iyi oynuyorum. Dedim aha işte bu(klavye ve mouse a8 bloody bu arada). Neyse orda mouse ile oynayıp eve gidince autopilot açarak oynuyordum. Neyse böyle yapa yapa evde stream oynayarak git gide hızlanıp stamina kastım. Şuan 3.7k ppdeyim 250 bpm burst basabiliyorum(hala doubletap yaptığımı düşünenler var). Yomi yori deceit shinbatsu 7* diff passim var uta last streamde öldüm ve birçok high bpm burst stream mapi oynayabiliyorum(keşke image material passleyebilsem). Ha bir de hala internet cafede oynuyorum ve pcm bozuk durumda yenisini seneye alıp yanına tablet ile red switch çekiyorum rush to 5k lol.
kereminci52
İlk olarak kafamı boşaltmak,stres atmak için bir oyun arıyordum.Öğrenmesi zor olmayan bir oyun arıyordum,bir baktım bu oyun benlik oyunda yapılanlar sadece tıkla ,sürükle,döndür gibi basit şeyler benim için çok iyiydi çünkü diğer oyunlar bana zor geliyordu dedim ben bu oyuna vakit ayırabilirim ve buna değer bu oyun ne p2w ne de sürekli update alıp takip edilemeyecek şekilde değişen bir oyun.Ama sanırım bu oyun sadece kafa dağıtmak için oynamayacağım artık oyun bağımlı etti beni,sürekli oynamaya karar verdim bu oyunu çok oynamayacağım ama her gün oynayacağım en azından hedefim bu ,bide kendimi geliştirebilir diğer insanlari etkileyebilirsem ne güzel :).
Toshinori
a
OnyxOfyx
Bende çoğu kişide olduğu gibi arkadaşlarımla toplu başladım. Altı kişi çıktığımız bu hikayede oyunu oynayan bir ben kaldım.
En son bırakan arkadaşımla 200000lere giricez lölölölölölö yapıyorduk. İkimizde 320000 civarındaydık. Nasıl bir rekabet vardı anlatamam. Sanki 1. liğe oynuyorduk. E sonra oda bıraktı ben bir süre daha kastım 200000lerin altındaydım 180000lere inmiştim. Rekabet edeceğim biri olmadığı için eğlencesine oynuyorum artık. Ctb'ci tayfa sağolsun onada başladık. Evet arkadaşlarım bırakmasa TR100 de bizimde yerimiz vardı :D
The Mangle
kkkkk bi arkadaşım sayesinde başladım, öncedende biliyordum duymuştum ama ne tür olduğunu bilmiyordum. Sonra dedi osu yükle oynayalım falan ok dedim oynadık beni ilkten sarmadı sonra can sıktısına tekrar açtım oyunu böyle :P
pvzgn61
Discorddan bir arkadaş vardı, ne zaman profiline baksam osu oynuyordu.

Kendisine "Neden her gün osu oynuyorsun nasıl bir oyun bu?" diye sordum.
Kendisi oyunun temellerini falan anlattı oynadığım ilk günden bağımlısı oldum.

O zamanlar "pp" kavramını bilmiyorum tabii, sürekli sevdiğim şarkıları oynuyordum.

Sürekli 3 yıldızda sıkışıp kaldığım için oyuna 1-2 yıl ara verdim,

Geri dönüşümde kafaya koydum deli gibi oynayacağım oyunu diye.
Bu yıl oyuna tekrar başladım ve discorddaki arkadaşım oyunu bıraktı.
kekozel
benim tanışma hikayem çok kısa youtube da videolarına rastlıyordum keyifli bir oyun gibi geliyordu. Bir gün flörtüme sordum bu oyunun adını biliyor musun diye videoyu gösterdim söyledi hatta ben oynuyorum steamda yok tarayıcıdan indiriyorsun dedi 8 yildizi oynayabilen cocuk benim için öğrenene kadar alisana kadar beraber oynadi 1 yildizlarda <3 böyle simdi beraber yarisiyoruz hahaha
KeremKolip
Öncelikle Herkese Merhaba Şuan 16 Yaşında Lise 2 Öğrencisiyim

Tarih 2018 Falan net hatırlamıyorum

FPS Ve Moba Oyunlarından Sıkıldığım Zamanlarda Yeni oyun arıyordum Oyun aramaktan Sıkılıp İnstagram'a bakarken Bir Sayfa Osu'yu paylaşmıştı Bende acaba bu nasıl birşey falan derken Bilgisayar'a indirdim Biraz oynadım sarmadı Sildim xd

Bu Sene'nin Ocak ayında Osu'yu sildiğimi hatırlayıp bir şans daha vermek istedim ve Bir baktım oyun iyice Sarmaya Başladı Sonra Burdayım :D
Kurohime Akira

KeremKolip wrote:

Öncelikle Herkese Merhaba Şuan 16 Yaşında Lise 2 Öğrencisiyim

Tarih 2018 Falan net hatırlamıyorum

FPS Ve Moba Oyunlarından Sıkıldığım Zamanlarda Yeni oyun arıyordum Oyun aramaktan Sıkılıp İnstagram'a bakarken Bir Sayfa Osu'yu paylaşmıştı Bende acaba bu nasıl birşey falan derken Bilgisayar'a indirdim Biraz oynadım sarmadı Sildim xd

Bu Sene'nin Ocak ayında Osu'yu sildiğimi hatırlayıp bir şans daha vermek istedim ve Bir baktım oyun iyice Sarmaya Başladı Sonra Burdayım :D
sayfayı hatırlıyor musun tanıdık geldi de
Zaphkiel14
6 yıllık piyano hayalim vardı ben de balıklama daldım osu mania ya sardı.
Azorgrath
Yukardaki enayinin bahsettiği flörtü benim, ben de 2018 yılında yabancı bir arkadaşım tarafından oyuna başlatılmıştım, beceremediğim için bıraktım ve 2 yıl sonra 2020 yılında tekrar bir şans verdim, denedim, denedim, daha çok denedim, en sonunda rahatça oynayabileceğim bir kıvama geldim ve artık mutluyum da. Keşke hiç PP olayına girmeseydim, ne olduğunu öğrendikten sonra Osu bir ritim oyunu değil, PP kasma oyunu gibi oldu, ama hâlâ oynarken eğleniyorum ve kendimde gelişme görmeyi seviyorum. PP olayına girdikten sonra accuracy'i bayağı bi düşürdüm, şimdi onu toparlamaya çalışıyorum.
Azorgrath
Tekrar ben geldim, sevinerek söylüyorum ki artık o yukardaki enayinin erkek arkadaşıyım. Manit ile birlikte osu oynamak mı... vardı bir hayalimiz gerçek oldu
Reha
hayırlı olsun sevindim
amefuri
show more
Please sign in to reply.

New reply