forum

Spinnery- jak kręcić?

posted
Total Posts
12
Topic Starter
Ajifaad
Spotkałem się z filmikiem na YT gdzie koles "uswiadomil mi" ze zle krece spinnery. Czy to prawda ze bedac praworecznym podczas krecenia zgodnie ze wskazowkami zegara trace szybkość?
W skrócie jest to zły nawyk czy kwestia przyzwyczajenia?
Nadger
Kwestia genetyki. W skrócie - jeśli podświadomie zacząłeś kręcić w prawo to znaczy że tak jest dla ciebie wygodniej i nie ma sensu się przestawiać, bo twój organizm sam ci powiedział że tak jest dla ciebie lepiej.
WujekGrzyb
Zastanawiam się czy gracze, którzy kręcą piórkiem ładne spinnery mają również ładny charakter pisma.
_lesu
Ja tam umiem kręcić w dwie strony ale w strone zegara am wolniejszy spinn. Polecam kręcić w przeciwną zegara.
AmaiHachimitsu

Nadger wrote:

Kwestia genetyki. W skrócie - jeśli podświadomie zacząłeś kręcić w prawo to znaczy że tak jest dla ciebie wygodniej i nie ma sensu się przestawiać, bo twój organizm sam ci powiedział że tak jest dla ciebie lepiej.
Bardziej przeświadczenie, że zgodnie z zegarem będzie "poprawniej". Spinnery myszką to coś wyjątkowego, nie jesteśmy zmuszani do takich ruchów w innych grach. Kiedy gramy pierwszego spinnera to dostajemy mindfucka, ale z przyzwyczajenia zegarowego większość kręci w prawo. O wygodzie nie ma mowy bo nikt nie wie jeszcze jak jest wygodnie (że niby mózg z góry wie co będzie wygodne?)

Natomiast biologicznie i technicznie skuteczniej jest kręcić "do środka", czyli przeciwnie wskazówkom zegara w przypadku praworęcznych. Spójrz na prawą dłoń i zauważysz że łatwiej jest wykonywać ruchy w stronę tułowia, dotyczy to też całego ramienia. Większość czynności na co dzień wykonujemy w ten sposób.
tl;dr po prostu jest to bardziej naturalne.

Natomiast nie ma czegoś takiego, że w prawo jest źle, jeśli kręcisz odpowiednio szybko to sobie możesz kręcić jak Ci się żywnie podoba. Warto podpatrzyć jak kręcą różni gracze.
Topic Starter
Ajifaad
Tak popróbowalem, wczoraj czasu na to zbyt nie mialem , i krecac w lewo mniej mi się ścięgna blokują. Ale to raczej przez to że wolniej <bo przyzwyczajony krecic w prawo>
Nadger

AmaiHachimitsu wrote:

Bardziej przeświadczenie, że zgodnie z zegarem będzie "poprawniej". Spinnery myszką to coś wyjątkowego, nie jesteśmy zmuszani do takich ruchów w innych grach. Kiedy gramy pierwszego spinnera to dostajemy mindfucka, ale z przyzwyczajenia zegarowego większość kręci w prawo. O wygodzie nie ma mowy bo nikt nie wie jeszcze jak jest wygodnie (że niby mózg z góry wie co będzie wygodne?)
Dokładnie, "mózg wie z góry", spleć obie ręce ze sobą i zobacz który kciuk masz na górze, i potem zmień tak, żeby na górze był drugi kciuk. Czujesz dyskomfort? Na pewno, właśnie dlatego że genetycznie został w tobie zaprogramowany większy komfort przy danym ułożeniu dłoni, dlatego gdy "zmuszasz" się do ułożenia dłoni inaczej, odczuwasz dyskomfort, i z kręceniem spinnerów jest dokładnie tak samo, zresztą i tak najprostszy przykład to lewo/praworęczność, genetycznie jest od razu narzucone, która ręka w organizmie jest dominująca, i raczej żadnemu leworęcznemu nie narzuca się usilnej nauki robienia wszystkiego prawą ręką. "Mózg z góry wie", jak ty to nazywasz, bardzo wiele rzeczy (chyba nie powiesz mi że potrzebowałeś się uczyć jak oddychać). Ergo - tak, nasz organizm sam podpowiada nam czasami jak jest dla nas lepiej wykonywać dane czynności i nie ma sensu tego zmieniać.
AmaiHachimitsu
Dokładnie, "mózg wie z góry", spleć obie ręce ze sobą i zobacz który kciuk masz na górze, i potem zmień tak, żeby na górze był drugi kciuk. Czujesz dyskomfort?


Dyskomfortu żadnego, trudniej jest spleść jeden z wariantów z uwagi na gorzej skoordynowaną lewą rękę. Czyli leworęczność i praworęczność, którą opisałeś jako oddzielny argument. Tylko właśnie owa genetyczna prawo/leworęczność powinna spowodować, że naturalnym kierunkiem kręcenia jest ten do środka, a wg Ciebie jest odwrotnie. Jesz posiłek, grasz w ping-ponga, dajesz klapsa, wszystko to się dzieje do środka. Każdy kto grał w tenisa/ping-ponga miał na starcie ogromne problemy z backhandem, bo trzeba na zewnątrz rękę zawijać. Dlaczego miałbyś nadgarstkiem z myszką machać na zewnątrz? Na serio, przez te wiele lat na osu! spotykałem się z ogromną ilością dyskusji na ten temat i w zasadzie każdy, kto w końcu przerzucił się na ruch do środka (omujborze złamał genetycznie ustaloną zasadę) uznał go po czasie za o wiele wygodniejszy i skuteczniejszy. No to co, kto się pomylił?

Przede wszystkim GENETYKA nie podejmuje żadnych DECYZJI, genetyka ustala zasady, koniec, życie się zaczyna. Genetyka sama w sobie nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek wygodą. Czasami korzystamy z ograniczeń naszego ciała żeby ZDECYDOWAĆ (poprzez mózg), która opcja będzie wygodniejsza. Kiedy widzimy przeszkodę, jaką musimy pokonać to mózg decyduje o tym (biorąc pod uwagę budowę naszego ciała, prawo/leworęczność i chuj wi co jeszcze), w jaki sposób najlepiej ją pokonać. Nie robi tego genetyka. To co naturalne niekoniecznie = wygodne, a już na pewno nie = efektywne.

Kawałka z oddychaniem nie komentuję bo to już w ogóle nie ima się do niczego.

Myślę, że podświadomie jakieś 90% ludzi kręciło na zewnątrz za pierwszym razem. I tak samo myślę, że połowa z tych 90% po paru miesiącach (może i nawet po namówieniu przez kogoś) zmieniła na ruch do środka. Nie wytłumaczysz inaczej dlaczego zdecydowana większość myszkowców (przynajmniej tych z wyższych miejsc) kręci CCW. No chyba że spróbujesz..
Nadger
Spróbowałbym, ale od zawsze byłeś typem z twardą głową który jak się uprze że ma rację to nic na świecie nie jest w stanie go przekonać o tym że się myli, napisałem jedynie żeby inni zastanowili się, czy rzeczywiście chcą słuchać rady kogoś, kto być może jednak nie zna się na temacie aż tak bardzo, jak myśli.
Topic Starter
Ajifaad
Jestem myszkowcem. Poslucham sie Amai'a . Tylko czy istnieja jakies mapki do cwiczenia spinnerow? Bo jak do tej pory jedyne trainingi jakie znalazlem to jumpy, ktore sa mi niepotrzebne. A mapka powiedzmy minutowa z non-stop spinnerami akurat w tym wypadku sie przyda. Potestuje i w prawo i lewo

EDIT- 5 min po napisaniu posta dokladnie. Znalazlem taka wlasnie mapke.
Krecąc w prawo wyciągam prędkość 300-350, czasem troszke mniej, czasem troszke wiecej. Krece tak od zawsze, i jest to moja granica od dawien dawna.
Krecac w lewo <1 raz w życiu> mam podobną prędkość, tylko czasem, co raczej wiadomo, nie kręce dookola srodka, tylko gdzies po boku. Czyli jednak może być w tym troszke prawdy, że powinno sie krecic do srodka. Teraz przyzwyczaić ręke do tego.
kacper2008
Witam mam problem ponieważ kiedy kręcę spikera to mi się gra śćisza czy ktoś wie czym jest to spowodowane ?
MICEK
Kręć tak jak ci będzie wygodnie.To tak jak z pisaniem. Możesz pisać drugą ręką ale będzie to dla ciebie nie komfortowe. Jeżeli odruchowo kręcisz w jakąś stronę to znaczy że podświadomie twój organizm wybiera te stronę bo tak jest mu wygodniej
Please sign in to reply.

New reply