forum

Top 10 Polish CtB Players 2015 - Temat dyskusyjny

posted
Total Posts
63

Czy głosowanie powinno być dostępne tylko dla Polaków, czy dla osób z całego świata?

Tylko dla Polaków
11
32.35%
Dla osób z całego świata
23
67.65%
Total votes: 34
Polling ended
Topic Starter
Kosmit
Link do głosowania

W tym temacie chciałbym poznać Wasze opinie, czy uważacie takie głosowanie za dobry pomysł.
Czy ewentualne głosowanie powinno być dostępne tylko dla Polaków, czy też dla ludzi z całego świata.
Oczywiście mile widziane, wszelkie pomysły.
streeteelf
POLSKA OP! A dawaj, może być ciekawie. :v
BoberOfDarkness
POLSKA DLA POLAKÓW #noracist

Edit:

THS wrote:

1. W
2. u
3. j
4. e
5. k
6. G
7. r
8. z
9. y
10. b

idk much about polish player rather than sawa and wujek q.q
Tak miało by to wyglądać?
schizosvenia
Myślę, że na pewno znajdą się osoby zza granicy, które znają trochę polskich graczy, jednak nie wiem, czy ktoś z tych ludzi siedzi w naszej społeczności tak dogłębnie, by móc obiektywnie zagłosować. W końcu może być tak, że nie śledzi wyników i statystyk tak dużej ilości osób z naszej polskiej topki, tak jak Bober przytoczył zeszłoroczną wypowiedź THS: znał tylko Wujka i Sawę.
Ale! Może jednak Polscy gracze mają teraz więcej fejmu, niż rok temu i znajdzie się więcej graczy, którzy będą mieli coś do powiedzenia? Kto wie.
sables
Zabronienie głosowania ludziom spoza Polski to kolesiostwo poziomu tego sprzed roku, gdzie głosowaliście na siebie wzajemnie na pw. Głosowanie powinno być publiczne i będzie takie tylko wtedy, gdy każdy będzie miał możliwość wypowiedzenia się. W ogóle skąd pomysł by komukolwiek uniemożliwić głosowania? Bo chyba nie chcecie napisać takiej głupotki, że jeden gracz (autor ww. cytatu) wam to zasugerował? XD To trochę absurdalne, bo widzę, że zależy wam na wypłynięciu na głębsze wody jako polska społeczność, a ewidentnie blokujecie sobie taką możliwość takimi pomysłami. Było CTBWC, paru graczy pokazało się z dobrej strony, może dajcie innym szansę :P
BoberOfDarkness

sables48 wrote:

Zabronienie głosowania ludziom spoza Polski to kolesiostwo poziomu tego sprzed roku, gdzie głosowaliście na siebie wzajemnie na pw. Głosowanie powinno być publiczne i będzie takie tylko wtedy, gdy każdy będzie miał możliwość wypowiedzenia się. W ogóle skąd pomysł by komukolwiek uniemożliwić głosowania? Bo chyba nie chcecie napisać takiej głupotki, że jeden gracz (autor ww. cytatu) wam to zasugerował? XD To trochę absurdalne, bo widzę, że zależy wam na wypłynięciu na głębsze wody jako polska społeczność, a ewidentnie blokujecie sobie taką możliwość takimi pomysłami. Było CTBWC, paru graczy pokazało się z dobrej strony, może dajcie innym szansę :P
To głosowanie nie jest po to by uniemożliwić komuś głos, jest po to by komuś go umożliwić
mauserek
W sumie to każdy mógłby głosować, ale pod jednym warunkiem. Każdy musi podać 10 graczy w kolejności od najlepszego i podać uzasadnienie swojego wyboru. Wtedy będzie wiadomo kto się zna.
Akenoo
Dla kazdego gracza z polski jak i zza granicy powinien byc dostepny glos
sables

BoberOfDarkness wrote:

[To głosowanie nie jest po to by uniemożliwić komuś głos, jest po to by komuś go umożliwić
Pomyślałeś w ogóle nad tym co napisałeś? Głosując na 'nie' uniemożliwiasz głosu ludziom spoza Polski. Jakbyście chcieli umożliwić głosowania innym to nie byłoby w ogóle tej ankiety.
PS: Głosowanie dla wszystkich to standard i powszechnie praktykowany sposób, zróbcie to porządnie a nie wykazujcie się znowu kolesiostwem.
Ukami
Tak jak napisały osoby wyżej. Osoby spoza Polski mogą głosować ale mają podać wszystkich 10 graczy by nie było sytuacji np. 1. Wujek, 2. Sawa i to wszystko ponieważ więcej nie znają. Albo 10 albo 0.

Sam jestem bardzo za pomysłem głosowania by poprawić to co stało się rok temu i by wszystko było ładnie i porządnie.
BoberOfDarkness

sables48 wrote:

Pomyślałeś w ogóle nad tym co napisałeś? Głosując na 'nie' uniemożliwiasz głosu ludziom spoza Polski. Jakbyście chcieli umożliwić głosowania innym to nie byłoby w ogóle tej ankiety.
PS: Głosowanie dla wszystkich to standard i powszechnie praktykowany sposób, zróbcie to porządnie a nie wykazujcie się znowu kolesiostwem.
Głosując na drugą opcje umożliwiasz głosowanie dla innych, jakby Kosmit nie chciał dać możliwości głosowania na innych to by nie byłoby głosowania.

Kolesiowanie by było wtedy jak by się ściągało osoby z zagranicy żeby zagłosowały, mauserek i Ukami mają racje, głosowanie tak, ale poważne.
Krzysiek
Zróbmy jeszcze raz mistrza spinnerów z wampira, chcę to zobaczyć!
BoberOfDarkness

Krzysiek wrote:

Zróbmy jeszcze raz mistrza spinnerów z wampira, chcę to zobaczyć!
Czy on na tamtym filmiku stał podczas spinnera? :^)
sables

BoberOfDarkness wrote:

Głosując na drugą opcje umożliwiasz głosowanie dla innych, jakby Kosmit nie chciał dać możliwości głosowania na innych to by nie byłoby głosowania.

Kolesiowanie by było wtedy jak by się ściągało osoby z zagranicy żeby zagłosowały, mauserek i Ukami mają racje, głosowanie tak, ale poważne.
Mylisz się kolego. Jakby Kosmit nie chciał dać możliwości głosowania dla innych, ba - bez jakiegokolwiek głosowania, to to by było właśnie kolesiostwo. Głosowania są publiczne. To, że liczylibyście głosy poważne, tj. 1-10, bez żadnych trolli, to fakt ponad wszelką wątpliwość, chociaż jak widzę to chyba jednak nie.

Ponawiam pytanie - "W ogóle skąd pomysł by komukolwiek uniemożliwić głosowania? Bo chyba nie chcecie napisać takiej głupotki, że jeden gracz (autor ww. cytatu) wam to zasugerował?"

Wytłumaczę ci to na prostym przykładzie, mamy wybory za kilka dni, temat na czasie. Podczas gdy powszechną i normalną rzeczą je to, że kobiety mają prawo do głosowania, ankieta 'Czy kobiety powinny mieć prawo głosu?' i warianty odpowiedzi 'Tak', 'Nie' tak naprawdę stanowi o odebraniu im głosu bo możliwość głosowania jest.... powszechna i normalna. To samo z tą waszą ankietą, analogiczna sytuacja.
Krzysiek
Trochę się spóźniliście z głosowaniem, właśnie mieliśmy turniej z którego można odczytać top10 PL :->.
A odnośnie wampira uważam, że istnieje wielu lepszych od niego w bananach, więc nagroda "najlepsze spinnery" była nietrafiona.
BoberOfDarkness

sables48 wrote:

Mylisz się kolego. Jakby Kosmit nie chciał dać możliwości głosowania dla innych, ba - bez jakiegokolwiek głosowania, to to by było właśnie kolesiostwo. Głosowania są publiczne. To, że liczylibyście głosy poważne, tj. 1-10, bez żadnych trolli, to fakt ponad wszelką wątpliwość, chociaż jak widzę to chyba jednak nie.

Ponawiam pytanie - "W ogóle skąd pomysł by komukolwiek uniemożliwić głosowania? Bo chyba nie chcecie napisać takiej głupotki, że jeden gracz (autor ww. cytatu) wam to zasugerował?"

Wytłumaczę ci to na prostym przykładzie, mamy wybory za kilka dni, temat na czasie. Podczas gdy powszechną i normalną rzeczą je to, że kobiety mają prawo do głosowania, ankieta 'Czy kobiety powinny mieć prawo głosu?' i warianty odpowiedzi 'Tak', 'Nie' tak naprawdę stanowi o odebraniu im głosu bo możliwość głosowania jest.... powszechna i normalna. To samo z tą waszą ankietą, analogiczna sytuacja.
1. Nie jestem Twoim kolegą
2. Logiczne jest że jak się robi głosowanie Top10 Polskich graczy to głosować powinni gracze z Polski, to jest raczej na takiej zasadzie:
czy na prezydenta Polski głosować powinni amerykanie, rosjanie, lub inni nie-obywatele Polski

a nie na dyskryminowaniu kogokolwiek xD
M s k
Osobiście zgadzam się z "wszyscy mogą głosować, ale ma być pełna lista a nie 1/2/.../9 osób wypisanych"

A i niestety przypadkowo kliknąłem na złą opcję w ankiecie :v
Axor
[deleted]
Advantan
glosowanie jest zbedne przeciez mamy ranking pp i starczy
kazdy moze sobie wejsc i zobaczyc kto na ktorej pozycji jest
w polskim rankingu ctb nie ma na tyle rozgarnietych osob by nie bylo "tego znam, tego lubie, wiec dam go wyzej" rankingi sa ustawionane lmao

zartowalem, nadger jest najlepszy inni nie istnieja
BoberOfDarkness

Krzysiek wrote:

Trochę się spóźniliście z głosowaniem, właśnie mieliśmy turniej z którego można odczytać top10 PL :->.
A odnośnie wampira uważam, że istnieje wielu lepszych od niego w bananach, więc nagroda "najlepsze spinnery" była nietrafiona.
nie grało kilka osób w turnieju, a głosowanie na pewno nie jest spóźnione (i tak powinno być zrobione pod koniec 2015)
Akenoo

M s k wrote:

Osobiście zgadzam się z "wszyscy mogą głosować, ale ma być pełna lista a nie 1/2/.../9 osób wypisanych"

A i niestety przypadkowo kliknąłem na złą opcję w ankiecie :v
i co narobiles? :v
LechuCzechu88
Ciekaw jestem kto w tym roku trafi do top10 PL ;)
BoberOfDarkness

LechuCzechu wrote:

Ciekaw jestem kto w tym roku trafi do top10 PL ;)
napewno nie Advantan xDDD
sables

BoberOfDarkness wrote:

1. Nie jestem Twoim kolegą
2. Logiczne jest że jak się robi głosowanie Top10 Polskich graczy to głosować powinni gracze z Polski, to jest raczej na takiej zasadzie:
czy na prezydenta Polski głosować powinni amerykanie, rosjanie, lub inni nie-obywatele Polski

a nie na dyskryminowaniu kogokolwiek xD
1. Groźnie. Wygoogluj sobie słowo 'netykieta'.
2.
Logiczne jest że jak się robi głosowanie Top10 Polskich graczy to głosować powinni gracze z Polski
x-D No stary, oczywiście, że tak, gdzie napisałem że miałoby być inaczej? Nie chcę blokować Polakom możliwości głosowania tylko umożliwić innym głosowanie, ta ankieta ma na celu uniemożliwienie, zmusiłeś mnie tym nierozumieniem tekstu pisanego do powtarzania się.

czy na prezydenta Polski głosować powinni amerykanie, rosjanie, lub inni nie-obywatele Polski
No i głosują. Słyszałeś o takim terminie jak Polonia? Polacy biorący udział w wyborach niekoniecznie znają język polski, są Polonią od wielu pokoleń a mimo wszystko mają możliwość głosowania.

Za to prawo do głosowania w "Top 10 Polish CtB Players" rzeczą powszechną nie jest, nadaje je organizator wybranym przez siebie osobom.
No co za głupota, dokładnie tak było rok temu, gdzie ludzie głosowali na siebie na pw. Kolega na kolegę. Według tego co mówisz to to nie jest głosowanie na 'Top 10 polskich graczy Ctb' tylko 'Top 10 polskich graczy CtB po wybraniu sobie przez Kosmita ludzi uprawnionych do głosowania*' :P

Uważacie, że głos gracza CtB, który nie jest Polakiem a orientuje się w społeczności graczy zbierających owocki jest mniej wartościowy od głosu Polaka, który w CtB ma 100 playcount albo zarejestrował się kilka miesięcy temu?

*nic osobistego Kosmit, to tylko przykład.
Axor
[deleted]
schizosvenia

Krzysiek wrote:

Trochę się spóźniliście z głosowaniem, właśnie mieliśmy turniej z którego można odczytać top10 PL :->.
Ale nie wszyscy brali w nim udział, więc ten turniej może być jedynie wskazówką, kto stoi na jakim poziomie. Raczej nie można w 100% powiedzieć, że top10 osób z turnieju to top10 Polski ;;.

sables48 wrote:

Uważacie, że głos gracza CtB, który nie jest Polakiem a orientuje się w społeczności graczy zbierających owocki jest mniej wartościowy od głosu Polaka, który w CtB ma 100 playcount albo zarejestrował się kilka miesięcy temu?
I z tym się w 100% zgodzę. Pragnę zauważyć, że w naszym małym community istnieją różne poglądy na temat, jak ocenić kto jest najlepszy. W sumie osoby z dużym stażem w tej grze też mogą nie do końca mieć rację, ale to już ktoś inny będzie decydował, czyj głos brać pod uwagę, a czyj nie.

AxorPL wrote:

Czyli mam nie głosować na dobrych graczy tylko dlatego, że ich znam? Zakładam, że ok. połowa mojej listy to będą znajomi, taka kolej rzeczy, że prędzej czy później poznaje się innych graczy.
Axor, nie chodzi o to. Czuję, że sables miał na myśli tok myślenia w stylu: "To mój dobry kolega, może nie gra najlepiej, ale wcisnę go do swojego top10, aby było fajnie!". Po prostu - lubię kogoś, to chcę by był wysoko nawet pomimo, że nie zasługuje. Ja również znam dużo osób z topki oraz z niższych miejsc, chodzi jedynie o to aby nie wrzucić do top10 jakiejś osoby, która naprawdę - nie powinna być wpisana na listę z najlepszymi.

BoberOfDarkness wrote:

napewno nie Advantan xDDD
na pewno nie sweni
Funny [Object]
A wy tutaj ciśniecie po sobie w tym temacie. Można zrobić tak jak było powyżej. Ktoś zasugerował aby każdy kto głosuje był ZOBOWIĄZANY do podania listy 10 graczy w kolejności od najlepszego do najgorszego inaczej głos byłby nieważny. Jeśli to by zapaleńcom "Guosowanie tylko dla polakuff" nie starczyło to można im kazać jeszcze napisać krótki argument obok każdego miejsca. Do takiego czegoś wtedy nikt się nie może przyczepić, każdy może sobie tam głosować, nikt nie powinnien narzekać. Jestem tylko biednym taikowcem ale taka moja opinia :v
Nadger
nie widzę w ankiecie opcji "głosowanie powinno być dostępne tylko dla Nadgera", odbieram to jako kolejną żałosną próbę ataku na moją osobę wśród polskiego community osu
Krzysiek
Oj tam, kto chce niech głosuje. I tak w moim odczuciu moje oceny są najprawdziwsze i w waszym podobnie, więc nie będziecie się przejmować niesłusznym rankingiem top10.
show more
Please sign in to reply.

New reply