forum

Mysz, Klawiatura Mechaniczna , Podkładka po mysz

posted
Total Posts
16
Topic Starter
Onyx630
Witam
Chciałbym zaopatrzyć się w powyższy sprzęt , który posłużyłby mi dłużej.
Mysz najlepiej od 400-800+ dpi [ gram obecnie na 800dpi , a mysz to random za 20zł ]
Klawiatura mechaniczna , koniecznie red [ obecna to membranowa za 30zł]
Podkładkę pod mysz
Mój budżet nie może przekroczyć +- 700zł [mysz 250zł, klawiatura do 350zł , i podkładka do 100zł ]
Tu link do mojego profilu https://osu.ppy.sh/u/6033614
Oczekuje sensownych , popartych wiedzą odpowiedzi
Z góry ARIGATO :D
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Nadger

Rori Vidi Veni wrote:

Najpierw skup się na graniu, potem na sprzęcie. isokasapupuja i HDHR doszli do Top50 na gumiakach(i iso gra na nim nadal), a SiLViA swego czasu miał #2 globalnie na gryzoniu którego główna zaletą były cycki na przyciskach. Skill > sprzęt
jak ja uwielbiam jak ktoś zadaje proste pytanie a ktoś zamiast odpowiadać zaczyna argumentować dlaczego nie powinieneś robić tak a tak bo on wie lepiej xD koleś nie spytał CZY POWINIEN KUPOWAĆ SPRZĘT tylko JAKI POWINIEN KUPIĆ, proszę czasem się skupić na treści pytania, to nie boli

Do tematu, to mogę się tylko wypowiedzieć na temat klawiatur i tu wybór raczej prosty, ja bym brał w ciemno qpada mk50, klawiatury mechaniczne poza switchami różnią się praktycznie tylko designem, a ten qpad nie dość że ma design raczej praktyczny i komfortowy, to jest chyba najtańszym dostępnym obecnie w polsce mechanikiem z cherry mx red.
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
Nadger

Rori Vidi Veni wrote:

Dobrze, inaczej: Dlaczego #82k powinien sie przejmować sprzętem zamiast skillem? Gdyby miał cztery cyfry pytanie byłoby jak najbardziej na miejscu.
Może dlatego że GO KURWA STAĆ i jak ma ochotę sobie coś kupić to sobie kupi? xD jakbyś się czuł gdybyś poszedł sobie kupić do sklepu jebanego batonika a ktoś by ci powiedział ALE PO CO WYDAJESZ NA BATONIKA, PRZECIEŻ ZA TĄ CENE KUPIŁBYŚ 5 BUŁEK KTÓRYMI NAJADŁBYŚ SIĘ BARDZIEJ, ALBO NAJLEPIEJ W OGÓLE NIE WYDAWAJ BO TEN BATONIK JEST NIEPOTRZEBY CI DO ŻYCIA - to dokładnie to samo co ty robisz w tej chwili xD
Sullienite
Qpad MK-50 jest super wyborem. Używam go od miesiąca i nie sprawia żadnych problemów. Nie masz co przepłacać za zbędne bajery typu świecenie się. Mi okazja zdarzyła się niestety kupić Qpada na Brownach, ale to nie jest problem, Powymieniałem kilka switchy (Gateron White for the win) i klawiatura spełnia wszystkie wymagania. Co do myszki, ostatnio na allegro sklep X-Com wystawia Steelseries Sensei z podkładką QCK za bodajże 230zł. Z tego co mówił mi mój znajomy, który dużo gra w Counter Strike to Sensei w tym przedziale cenowym jest po prostu nieziemski. No i jeżeli ta dołączona podkładka by Ci nie pasowała to możesz np kupić sobie większą QCK+, jeżeli chcesz naprawdę duuuużej podkładki. Taki setup powinien Ci starczyć, chociaż zamiast tej myszki możesz równie dobrze kupić jakiś używany tablet na allo, łatwo znaleźć okazję. Cth461s kupiłem za 15,50 zł :v
Jeder
Stulejman czy jak ci tam na imię, po co taki staroc? Lepiej juz ctl-471
TheStrikeer
Żadna z tych myszy, może poza wyglądem nie jest lepsza w działaniu od A4tech x7. Mysz kosztuje koło 50zł, częstotliwość 1000hz, konfigurowalne DPI, a jak ktoś lubi to parę dodatkowych przycisków. Nie miałem jeszcze lepszej myszy w ręce, nawet grając na steelseries'ach i rockatach na IEM'ie. Pozrawiam.

#Edit: Właśnie, co do tabletu. Ja swojego czasu używałem Wacom Bamboo CTL-470K. To wersja bez funkcji Touch, obsługuje tylko piórko, nie pomiziasz palcem po tablecie, choć nawet Ci to niepotrzebne :D Co do tabletów to kwestia okazji. Ja kupiłem go za 70zł na allegro od grafika, któremu tablet "Nie leżał". Dostałem praktycznie nowy sprzęt za śmieszne pieniądze. 200+zł bym już nie zapłacił. Ostateczny wybór i tak należy do Ciebie :)
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
Luka-
Niechce nic mówić ale porównując dwóch tak samo uzdolnionych graczy o drastycznej różnicy sprzętu zauwarzysz że źle myślisz.
Nadger

Lukasier wrote:

Niechce nic mówić ale porównując dwóch tak samo uzdolnionych graczy o drastycznej różnicy sprzętu zauwarzysz że źle myślisz.
Ja to wiem, ty to wiesz, tacy ludzie jak poprzednik muszą jeszcze trochę pograć i posiedzieć w tym żeby to zrozumieć, no co poradzisz. Zasada jest prosta, lepszy sprzęt = lepsza wydajność, więc nawet jeśli dany gracz posiada słabe umiejętności to te umiejętności i tak będzie mógł wykorzystać LEPIEJ na lepszym sprzęcie, nieważne jak słabe są.
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
simax

Lukasier wrote:

Niechce nic mówić ale porównując dwóch tak samo uzdolnionych graczy o drastycznej różnicy sprzętu zauwarzysz że źle myślisz.
Kumpel grający na myszce za ~180zł i mechaniku, który gra tyle co ja wcale nie był lepszy, kiedy ja grałem na myszce za 30zł i klawiaturze laptopowej.
Można mówić że początkującym graczom się nie opłaca kupować drogiego sprzętu, bo przecież to nie sprzęt gra, ale nawet to mija się z celem.
Jak ktoś chce dobry sprzęt to niech go sobie kupuje, niech nie liczy jednak na to, że to jakoś drastycznie mu podniesie skill klikania w kółka.

Nie ma reguły, która mówi że lepszy sprzęt = lepszy skill.
Są ludzie w topce, którzy grają na tanim sprzęcie, a doszli do tej topki bo mieli chęci, a nie większe zaplecze finansowe na sprzęt do grania.
Luka-
Zależy to od przyzwyczajenia do sprzętu jak go dobrze ustawisz może dotrwać aż do topki . Wszystko zależne od ciebie , czasami sprzęt nie wystarcza i dlatego ludzie starają się kupić nowy.
AmaiHachimitsu

TheStrikeer wrote:

Żadna z tych myszy, może poza wyglądem nie jest lepsza w działaniu od A4tech x7. Mysz kosztuje koło 50zł, częstotliwość 1000hz, konfigurowalne DPI, a jak ktoś lubi to parę dodatkowych przycisków. Nie miałem jeszcze lepszej myszy w ręce, nawet grając na steelseries'ach i rockatach na IEM'ie. Pozrawiam.
Zaprawdę powiadam Ci dziś, zmienisz zdanie w ciągu pół roku.
Please sign in to reply.

New reply