forum

Jak znalazłeś/aś się na Osu?

posted
Total Posts
245
show more
Mr_Cookie97
Ja się znalazłem dzięki mojej drogiej kolezance, ktora w to grała, ale się jej znudziło. :)
Shizumachan
Ja też w sumie zaczęłam grać w Osu! jakieś trzy lata temu przez koleżankę. Ona zawsze była lepsza ode mnie i mnie to irytowało, w końcu przestała grać, a wtedy... Bardzo szybko udało mi się ją dogonić, przegonić i myślę, że teraz trudno by jej było osiągnąć ten poziom gry co ja, chociaż też miałam wiele przerw, tych krótszych, ale też tych dłuższych. ^^
Loony
A u mnie to sprawy miewają się tak:
O naszą ukochaną grę po raz pierwszy natknąłem się ok. półtora, dwa lata temu. Na jakimś forum podano odnośnik do filmiku na YouTube, będącego właśnie gameplayem jakiegoś zawodowego pro-elo-koksa. Pamiętam jednak moje pierwsze wrażenie - na początku nawet nie wierzyłem, że to możliwe aż tak szybko klikać. Do tego, nie miałem bladego pojęcia o sterowaniu w grze, wiec myślałem, że on tylko wystukuje cyfry na klawiaturze do rytmu muzyki.
Ale tak naprawdę, to zacząłem grać jakieś 3, 4 miesiące temu, przez znajomego. Nie sądziłem wówczas, że ta gra może mnie zainteresować, bo chociaż nigdy w tego typu gry nie grałem, zdawało mi się, że nie kręcą mnie te "rytmówki". Jak się później jednak okazało, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej ^u^
Aktualnie owy znajomy już nie gra, ale to właśnie on wprowadził mnie w ten magiczny świat "klikania", do którego my wszyscy tu należymy.
XatrasTV
DELETED
Dve
Wichu1997 i Kamruz jakieś 2 lata temu. Zabłąkałem się na jednym ze streamów. Bardzo zabolały oczy i uznałem, że też tak chce umieć. Dzisiaj przerosłem mojego mistrza w ranku :^)
KitsunePL
Ja się natknąłem na osu zaczynając od jego prekursora, czyli Elite Beat Agents na Nintendo DS. Kiedy mój DS umarł śmiercią przez dekapitację (aka jeden ekran oderwał się od drugiego) postanowiłem szukać alternatywy. Natknąłem się na osu nieokreślony czas temu i nawet nie pamiętam swoich początków. Dopiero jakieś 2 lata temu zauważyłem kumpla grającego w Osu na szkolnym komputerze. Wkręciłem się ponownie mając już pojęcie jak w to grać. Jeszcze miałem na stanie tablet graficzny na którym chciałem się nauczyć rysować (do tego celu użyłem go jakieś 4-5 razy), więc postanowiłem się na tym nauczyć grać. I jestem tu.
Hyndzia
Miałem kiedyś grę "Osu! Tatakae! Ouendan". Lecz kiedy moj DS się "popsuł", wróciłem do gier na komputer. Pobrałem sobie LoL'a i po 2 latach grania zaczałem przeglądać stronę poświęconą tej grze. Na tej stronie była nowa "seria" gdzie były opisywane minigierki progamerów/streamerów i tam wlasnie sie znalazło osu!. Obejrzałem filmik jak WWW i Cookiezi grają mapę "Cry for Eternity. A ponieważ osu! strasznie przypominało mi moją all time favorite grę na DS'a, pobrałem i tak oto jestem juz przez rok i napewno zostanę dłużej :)
- pumeks -
Na "how2winie" (stronka poświęcona grze League Of Legends) znalazłem temat z tą gierką - tak jak w przypadku użytkownika Hyndzia. Zobaczyłem filmik prezentujący osu! no i jakoś się wkręciłem w te kółeczka.
Hakj3r
Ja natknąłem się na osu! szukając gry na PC w stylu Project Diva, bo ta mi się bardzo podobała. Na link tu natknąłem się na YT, oglądając jeden z gameplayów Project Diva Acarde. Było to już prawie 3 lata temu.
-Makishima S-
Dawno temu, jakieś półtora czy dwa lata, grając w Audiosurf stwierdziłem że potrzebuję jakieś odmiany. Znalazłem Osu, trochę pograłem i odłożyłem ze stwierdzeniem że muszę "dorosnąć" do niej. Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć żadnej porządnej gry w której nie dominuje toksyczne community (którego nie akceptuję ze względu na wiek i osobiste podejście do drugiej osoby, nawet siedzącej po odwrotnej stronie kabelka), wróciłem do Osu, pograłem parę dni i... zostaję, nawet lepiej bo ułożone życie i rodzina daje mi więcej czasu i spokoju do gry :).
Marcin

aisakatayga profile wrote:

31 years
To żeś nam średnią zawyżył. :roll:
Advantan
Ja też mam tyle lat.
I męża.
spi jest moim mężem, ale ciii
-Makishima S-

Marcin wrote:

aisakatayga profile wrote:

31 years
To żeś nam średnią zawyżył. :roll:
Ja nadal czuje się młodo w tym wieku.
Chociaż refleks już nie ten >.>
Hakj3r

aisakatayga wrote:

Marcin wrote:

To żeś nam średnią zawyżył. :roll:
Ja nadal czuje się młodo w tym wieku.
Chociaż refleks już nie ten >.>
Ważne, by się dobrze bawić. A bawić się można w każdym wieku. :-D
[Kasumi Neneko]
Dawno temu przez przypadek natrafiłam na filmik na YT z Osu! Gra bardzo mi się spodobała, więc postanowiłam w nią zagrać. Wydawała mi się prosta, ale pierwszy tydzień grania w Osu! był dla mnie męką. Osiągałam w tamtym czasie bardzo niskie winnik i ręka strasznie mnie bolała, ale pomimo tego nie chciałam się poddać. Dalej trenowałam. W rezultacie zaczęłam lepiej grać w Osu! i nadal nie chcę jej porzucić. Bardzo mnie wciągnęła ;)
Mati_old_1
o2jam -> osu!mania
eloelo
Kamikaze

Mati wrote:

o2jam -> osu!mania
osu!mania -> |ban|
eoeoeoeoeoeo
MrBlOoDcrew
natrafiłem na filmik z https://www.youtube.com/watch?v=oWjc5FTwjTY :D i pomyślałem że fajna gra :D
sables
Nie wiem.
Australium
Internet
Wykui
osu pokazala mi kolezanka
Advantan
w osu graja ludzie co bajki ogladaja masowo
bajki sa dla dzieci
osu to gra dla dzieci
nie mylilas sie ani troche
BoberOfDarkness
ja nie oglądam bajeg :c
Pokepoli
Mnie do osu! namówiła znajoma, która mi wisiała na ramieniu bo nie miała z kim grać.
benenati
Bo www to seksiak
Yarida
Kilka lat temu byłem zagorzałym fanem kucyków. Szukając na youtubie czegoś z kucykami(dokładnie muzyki) natrafiłem na filmik z tejże oto gry. Zaciekawiony szybko się zarejestrowałem, trochę pograłem i jakoś tak zostałem.
Ned
.
Hitorise
W osu zagrałem u przyjaciela (który z kolei poznał tą grę na streamie BoxBox'a), spodobało mi się i od tamtego czasu gram ;)
ZrogowacialyMis
Ja przez facebooka za pomocą grupy "Hajsownicy Gimpera" " :)
Bozios_11
Mój ziomek grał w osu nałogowo przez steama,zaciekawiła mnie nietypowa nazwa wiec sprawdziłem w necie.Po oglądnięciu przejścia imagine material na YouTube stwierdziłem ze ta gra będzie dobrą odskocznią od wowa i cs.I tak spędziłem miło około 8 miesięcy :).
RadzioRadkowski
Ja w osu zacząłem grać ok 1rok temu (mało grałem ale grałem xd) dzięki koledze :D
Mihaugoku
Zupełnie przypadkiem ok. lutego 2015 roku. Zabłądziłem na YT i zobaczyłem film z interesującym napisem: osu!, chciałem zobaczyć, mówiąc, co to za syf..(żałuję tych słów xD) I tu się zaczęło.. Oglądałem jakieś filmiki z osu!, będąc zachwycony prostotą ale oryginalnością tej gry rytmicznej, po czym sam ją pobrałem, i zacząłem grać. Na początku grałem raz na 2 dni czy jakoś tak, ale gdy zaczęło mi iść nieco lepiej, zacząłem grać prawie codziennie.. Wynikiem są połamane palce xD Nieee ale na serio mnie łapy bolą jak gram 4 godziny czasem xD

Teraz gram głównie Taiko i idzie mi całkiem dobrze :D
Hi im Care
Oglądając streama u ocelota(grał w Lola) podczas ładowania meczu odpalił osu! I po czasie też ściągnąłem :D 8-) :D
[-Izumi-]
WHO'S AFRAID OF THE BIG BLACK...
MajsterDeeJay
Kolega mnie namówił. I mówił że mnie "rozpie(piiiiiii)oli" po miesiący go zacząłem niszczyć na hardach XD
Zettaiken
Jeden z moich dobrych przyjaciół z csa namówił mi i pokazał osu po chwili od razu ściągnąłem i razem z nim uczyłem się grać na coopie grając w 5-7 gwiazdkowe mapy. Osu tak mnie wciągnęło że codziennie do teraz gram :) oraz jak kogoś ciekawi na jakim serverze w cs:go poznałem kolegę to na uwujka.pl Worek piasku ale chyba już ten server został zamknięty szczerze nie wiem :(
wilczus
Stara znajoma lubiła grać jakieś Poniacze na Relaxie, a były próbował mi wmówić, że jest w tym dobry. Włączyłam i odinstalowałam. Po 3 miesiącach wróciłam korzystając jedynie z wersji na androida z powodu nudy w szkole. Po pół roku przesiadłam się na PC :)
TheZanmato
Koleżanka mnie wczoraj namówiła do gry i tak jakoś mnie zaciekawiło. :P
Generalnie jestem casualem - zawsze przedkładam zabawę nad rywalizację. :P
Taro-chan_old_1
Ciekawe! Otóż pewnego dnia przeglądałem youtube i natknąłem się na film z ciekawą nazwą [osu!] , to było 5 miesięcy temu...
Musiałem wiedzieć co to jest i zobaczyłem.
Ściągnąłem to ... Ale początkujący ja ciągle lamiłem. Trochę się poduczyłem
i Nie lamie xD

Najlepiej wychodzi mi w CTB [17 lvl] potem osu! [10 lvl] , Taiko [4 lvl] , osu!mania [3 lvl]
Bizju
Youtube. :D
show more
Please sign in to reply.

New reply