forum

Jak grać coraz to trudniejsze mapy?

posted
Total Posts
17
Topic Starter
mixeue
Hej wszystkim ziomkom, otóż gdy pobrałem osu, na początku grałem mapy Easy. Robiłem je na C-A, ale dosłownie kilka dni później udawało mi się przechodzić Normale na S-B. Po 1-2 tygodniach oczywiście grałem 3 gwiazdkowe mapy, czyli w 90% "Hardy", tam już czasem failowałem i siedziałem na nich ok. 1-2 miesiące, ale byłem w stanie zrobić każdą mapę na S lub A, i z dnia na dzień przechodziłem trudniejsze mapy. Około miesiąca temu zacząłem grać mapy z 4 gwiazdkami, czyli w większości Insane lub Hard, ale potrafię przejść tylko 30% z nich (mam tych insaneow około 300). I tutaj rodzi się moje pytanie - o co chodzi z tym że niedawno stawałem się coraz to lepszy, a teraz stoję w miejscu? Z jumpami nie mam problemów, gram w oknie i mam ogarniętą czułość na myszce, a co do streamów - mam z nimi malutki problem, ale i tak na Insane'ach nie ma ich dużo i nie sa trudne. Więc znacie może jakieś magiczne metody aby grać już każdą mapę 4* na A-S i szybko przenieść się do 5 gwiazdek?
Marcin
Wrong section, moving to polish.
simax
Temat był już wałkowany z 500 razy, wystarczy żebyś wykazał trochę chęci i przejrzał forum...
A skoro już mi się chciało coś tu napisać to odpowiedź na twoje pytanie to:

Nie. Nikt nie zna magicznych sposobów. Graj, a umiejętności przyjdą z czasem.
-Maus-
Mam metodę na wypierdalanie bo trzeba być niezłym casualem żeby myśleć że droga do OWC trwa pół roku
Advantan
Nie słuchaj się tych hejterów.
Po prostu włącz te trudniejsze mapy.
rEdo

Transformau5 wrote:

Mam metodę na wypierdalanie bo trzeba być niezłym casualem żeby myśleć że droga do OWC trwa pół roku
https://osu.ppy.sh/u/2558286
simax

rEdo wrote:

Transformau5 wrote:

Mam metodę na wypierdalanie bo trzeba być niezłym casualem żeby myśleć że droga do OWC trwa pół roku
https://osu.ppy.sh/u/2558286
Nie gra pół roku.
Nie grał na OWC.
Kysko
1.znajdź mapę które jesteś wstanie przejść na ~80% i gra takj długo aż będziesz ją robić na 98-99%
2.powtarzaj ptk 1
3. jeśli po 100k playcount nie będziesz wstanie zagrać map 5*+ to jesteś warzywem i osiągnąłeś swój limit

I nie graj normali bo na pewno nie będziesz miec żadnego progressu
rEdo

simax wrote:

Nie gra pół roku.
Nie grał na OWC.
Chodziło mi bardziej o to, jak niesamowity postęp w pół roku zrobił.
-Maus-

rEdo wrote:

simax wrote:

Nie gra pół roku.
Nie grał na OWC.
Chodziło mi bardziej o to, jak niesamowity postęp w pół roku zrobił.
W pół roku to sam postęp zrobiłem.
Topic Starter
mixeue

Transformau5 wrote:

Mam metodę na wypierdalanie bo trzeba być niezłym casualem żeby myśleć że droga do OWC trwa pół roku
Szkoda popsułeś mi marzenia :(
Topic Starter
mixeue

Advantan wrote:

Nie słuchaj się tych hejterów.
Po prostu włącz te trudniejsze mapy.
Masz na myśli trudniejsze czyli np. o 0,5-1 gwiazdke trudniejsze niż te co normalnie gram czy np. 2* trudniejsze ale np. na halftime? xD
simax

mixeue wrote:

Advantan wrote:

Nie słuchaj się tych hejterów.
Po prostu włącz te trudniejsze mapy.
Masz na myśli trudniejsze czyli np. o 0,5-1 gwiazdke trudniejsze niż te co normalnie gram czy np. 2* trudniejsze ale np. na halftime? xD
Jaki będzie sens grania trudniejszych map skoro chcesz używać halftime'a?
-Makishima S-
Nie słyszałem o uniwersalnym sposobie na granie szybszych i bardziej złożonych mapek niż po prostu granie ich.
Jedyna dobra rada która przynajmniej w moim przypadku się sprawdza to zebranie sobie kolekcji mapek na których zrobisz 85-90% acc bez NF i granie ich bez notorycznego powtarzania aż do FC na poziomie 98-99% acc. Przy okazji granie czegokolwiek innego co Ci się podoba i daje fun z gry.

No i +1:
Nie słuchaj się tych hejterów.
Po prostu włącz te trudniejsze mapy.
XuanHuan
Rzałosne porady, oczywiście, że można szybciej być lepszym. Just buy a fuckin tablet and klawiatura mechaniczna.
Advantan
Klawiatura
Tablet
Monitor
PRO skin
Patrz jak się gra, zapamiętuj, powtarzaj
Kupiłem, pobrałem, oglądałem i teraz czekam na zaproszenie do polskiej reprezentacji kółkowej. Polecam.
XuanHuan
^działa. Polecam zaopatrzyć się w zepsutego pena do tableta, cookie taki miał.
Please sign in to reply.

New reply