forum

PulseOfSk8 - Kolejka modowania | Map Requesty *OTWARTE*

posted
Total Posts
4
Topic Starter
No Pulse
PulseOfSk8 - Kolejka Modowania

Z racji, iż mapowanie w naszej polskiej społeczności osu! robi się coraz popularniejsze, a nie każdy musi biegle posługiwać się językiem angielskim, postanawiam otworzyć kolejną kolejkę modowania przeznaczoną dla polaków (W sumie chyba drugą na tym forum, zaraz za Krfawym (dzięki któremu potrafię coś zmontować w edytorze D:). + ponieważ aktualnie dysponuję dużą ilością wolnego czasu, jestem w stanie raz na jakiś czas przyjąć jakiś utwór do zmapowania (ale o tym w dalszej części posta).


Oczywiście nie jestem "profesjonalnym" mapperem, a na koncie (póki co) nie mam żadnej mapy rankingowej, ale jako tako pojęcie o tym, jak to robić w miarę dobrze mam, i mogę służyć pomocą początkujacym mapperom. Więc:

Jakieś tam info na start:

1. Jeden post, jedna mapa.
2. Mogę wykonać moda na forum, tudzież bezpośrednio w grze. Można zaznaczyć to w swoim poście, ale nie trzeba, wtedy sam sobie wybiorę :P
3. Jeżeli twoja mapa ma poniżej 20SP a ja nie jestem w stanie nic wymyślić, najprawdopodobniej poczęstuje ją darmową gwiazdką, ale to kwestia do dogadania :v
4.* Aktualnie mam w pendingu mapę którą staram się dociagnąć do końca, więc jakiś rewanż za moda oczywiście mile widziany :P

Modding Queue

  • Moduję:
  1. Tylko tryb Standard - Nie znam się na mapowaniu żadnych innych trybów, więc nie przyjmę requesta dot. Taiko, Catch the Beat czy Manii
  2. Mapy pod tytułem "mój pierwszy raz" - Służę radą co poprawić, czego nie robić, co jest unranked a co jest. Chciałbym też, żeby było jasne, że jeżeli mapa jest od początku do końca zrobiona źle, to na starcie powiem że mapset jest do gruntownego remapu (oczywiście uzasadnię to konkretnymi argumentami :v) oraz w miarę swoich możliwości nakieruję na "dobrą drogę".
  3. Mapy niedokończone - Żeby wyciagnąć ode mnie moda, nie trzeba mieć ukończonego mapsetu/diffu. Powiem nawet, że początkującym mapperom polecam spytać się o moda będąc w 30%-50% swojej mapy, aby potem nie było płaczu że cała zrobiona, a tu usuwać trzeba :P
  4. Diffy o trudności wyższej niz 3,5* - Aktualnie staram się nauczyć mapowania tych łatwiejszych poziomów (tj. Easy, Normal) bo średnio mi to wychodzi i nie jestem w stanie powiedzieć zbyt dużo na ich temat, aczkolwiek można takiego requesta wysłać !Nie gwarantuję że wymyślę coś konkretnego!
  5. Timing - Kilka razy zostało mi już powiedziane że "całkiem dobrze dobieram timing". Nie jest to dla mnie nic trudnego, a widać że niektórzy mają z tym dość spory problem (zwłaszcza z offsetem i dodawaniem większej ilości sekcji) więc o pomoc z timingiem swojej mapy można śmiało zaczepić mnie w grze, nie trzeba nawet pisać tutaj.
    • Najchętniej przyjmuję:
      • Dubstep
      • Drum and Bass
      • EDM oraz szeroko pojęte techno/electro
      • No i w ogóle muzykę elektroniczną
    Nie moduję:
  6. TV Size, Anime, Japanese, Chinese, Korean, Openingów - Nie jestem specjalnym fanem kultury dalekowschodniej (no offense) więc i muzyka mi nie przypada. (Zdażają się wyjatki, ale baaaaaaardzo rzadko). Generalnie jeżeli chcesz moda do takiejże mapy, to mogę stwierdzić, że już na starcie jesteś spalony ACZKOLWIEK spróbuj, może twoja będzie właśnie tym wyjątkiem.
  7. Map które mają już 20SP i wyżej - Tak jak mówiłem wcześniej, sam póki co nabieram doświadczenia, więc jeżeli mapa posiada już taki priorytet, to wydaje mi się, że nic nowego do niej nie wniosę.
  8. Map długich/Approve'ali - Nie jestem ani zwolennikiem grania maratonów, ani ich modowania, bo najzwyczajniej w świecie brakuje mi cierpliwości :P Mapy 3-4 min drainu w zupełności wystarczą.

    To chyba tyle, ale pewnie coś jeszcze wymyslę więc stay tuned
Map Request Queue

Jak powiedziałem na wstępie, dysponuję dużą ilością wolnego czasu, więc jestem w stanie od czasu do czasu przyjąć jakąś zachciankę.

Zasady:

1.Utwór przedewszystkim musi mi się podobać, co wiąże się bezpośrednio z punktem nr.2
2.
  • Najchętniej przyjmuję:
  1. Dubstep
  2. Drum and Bass
  3. EDM oraz szeroko pojęte techno/electro
  4. No i w ogóle muzykę elektroniczną
3.NIE PODAJĘ JAKIEGOKOLWIEK TERMINU. Jak zrobię, to zrobię :v
4. Jeżeli już przyjmę request na mapę, z chęcią przyjmę także link do tła jakie sobie klient zażyczy.

No i tutaj też coś pewnie dopisze, także ten, w kontakcie o/
Topic Starter
No Pulse
~No to ze dwie mapki mogę przyjąć~

Map Request aktywny
Loony
Pierwszyy ;3
Ja tam już złożyłem, tyle że w angielskiej wersji kolejki. Tylko tak dla pewności - moda to po polsku mi zrób xD
Dzięks wgl za info o tej kolejce, tak to bym nie znalazł ;p
Modren
Cześć PulseOfSk8.
Mam mapkę, która nie należy do tych których nie lubisz :).
https://osu.ppy.sh/s/141747
Evening Star- First Flight
Mam nadzieję, że przynajmniej lubisz pianinko :D
Ma ona 4:03 czasu, tylko nie wiem czemu się nie zgadza z innymi diffami D:
pls Nie odrzucaj za przekroczenie o 3 sec :?
O i to jest moja pierwsza mapa.
Edit: Dzięki z góry za moda.
Chyba ustosunkowałem się do wszystkich warunków :D
Please sign in to reply.

New reply