forum

Tablety do osu!

posted
Total Posts
138
show more
AyaTengu

xSkyerX wrote:

Hej.

Obecnie jest promocja na Wacom Intuos Draw. Czy będzie on także odpowiedni do Osu? Planuję go wykorzystać do rysowania.
Każdy tablet jest dobry do osu.
Yukirishi
Gdzie kupie teraz Wacoma One? Podlinkował by ktoś, bo szukam i szukam i znaleźć nie mogę.
AyaTengu
http://www.eukasa.pl/tablet-wacom-one-b ... m=referral

btw. nie za wcześnie sie decydujesz na tablet? d:
Yukirishi
Szkicuje sporo rzeczy, i chciałem zdecydować się na tablet nie tylko ze względu na Osu! Wiem że jestem cieniasem w tą grę ale jeśli mogę sobie robić coś co sprawia mi przyjemność no to czemu by tego nie zrobić. Ważne jest to żeby tablet w koncie nie leżał bo to strata pieniędzy.
Yukirishi
Btw uważasz że ile trzeba grać żeby przerzucić się z mysz+klawa na tablet+klawa
AyaTengu
Tak długo, aż będziesz wiedział, czy zamierzasz coś w tej grze osiągnąć. Często się zdarza, że nowicjuszom wbija się do głowy, że w osu da się grać tylko na tablecie. Okazuje się później, że po jakimś czasie ta gra im się nudzi i tablet rzucają w kąt :> Skoro nie kupujesz tabletu tylko do osu to właściwie nie ma z tym problemu. Chociaż do rysowania polecam ci jakiś lepszy tablet typu intuos (chociażby ten 2015). Są nie wiele droższe.
Frolski

AyaTengu wrote:

Tak długo, aż będziesz wiedział, czy zamierzasz coś w tej grze osiągnąć.
Ale dlaczego żałujesz cudzych pieniędzy? Jak ma chęci i pieniądze to niech kupuje. Ludzie tu zakładają, że każdy jest biedny.
W tej grze się nic nie osiąga, gra się dla przyjemności, a według mnie i większości community większa przyjemność jest z gry na tablecie.

Yukirishi wrote:

Btw uważasz że ile trzeba grać żeby przerzucić się z mysz+klawa na tablet+klawa
Według mnie miesiąc, żeby zaaklimatyzować się z grą.
ASAPwojtek
Każdy tablet za 100 zł w sklepie typu rtv agd będzie działać czy trzeba brać coś pod uwagę???
DaleTheWolfdog
juppiJa
Tylko, że te tablety tyle mniej więcej kosztują, więc to taka nie bardzo promocja.
Jeder

dale918918 wrote:

http://www.mediaexpert.pl/tablety-graficzne/tablet-graficzny-wacom-one,id-268457 opłaca się ? Czy lepiej coś innego?

NAUCZCIE SIĘ DO CHOLERY CZYTAĆ OPA
trinki_old
Hej! W Osu! gram od dzisiaj i mam już na początku spore trudności. Ogólnie gra mi się niesamowicie podoba. Od dawana się już do niej przymierzałem. Jednak bardzo słabo mi idzie. O ile na poziomie "easy" nie było aż tak dużego problemu, o tyle już na "normal" nie daję rady. Czy to kwestia tego, że gram bez tabletu? Widziałem na YouTube, że ludzie robią niesamowite wyniki, ale używają tabletów. Wiem, że muszę ćwiczyć i w ogóle, ale czy z tabletem jest lepiej? Na koniec pozdrawiam wszystkich graczy!
MrDorian
Nie, to nie przez to, że nie masz tabletu. Musisz po prostu jeszcze pograć, bez grania nie staniesz się dobry.
Ajifaad
Jak zaczniesz grać mapy 4.5-5 gw <tak na oko> to zacznij dopiero myslec o zakupie tabletu/ta. Wczesniej jest Ci zbedny xd. Pamietaj zeby zatwierdzać koleczka na klawiaturze a nie na myszce.
simax

Ajifaad wrote:

Jak zaczniesz grać mapy 4.5-5 gw <tak na oko> to zacznij dopiero myslec o zakupie tabletu/ta. Wczesniej jest Ci zbedny xd.
To na mapach 5+ tablet jest niezbędny?
Kto tu się uchował na tym forum ¯\_( ° >°)_/¯ ?


@topic
jak masz jakiegoś znajomego co posiada owy tablet to pożycz sobie i sprawdź na czym będzie Ci się grać wygodniej - cała filozofia.
Litonafide

trinki wrote:

Hej! W Osu! gram od dzisiaj i mam już na początku spore trudności. Ogólnie gra mi się niesamowicie podoba. Od dawana się już do niej przymierzałem. Jednak bardzo słabo mi idzie. O ile na poziomie "easy" nie było aż tak dużego problemu, o tyle już na "normal" nie daję rady. Czy to kwestia tego, że gram bez tabletu? Widziałem na YouTube, że ludzie robią niesamowite wyniki, ale używają tabletów. Wiem, że muszę ćwiczyć i w ogóle, ale czy z tabletem jest lepiej? Na koniec pozdrawiam wszystkich graczy!


Hej :) gram w osu od około miesiąca i tak samo jak i Ty zaczynałem z kombinacją myszka + klawiatura... postanowiłem, że zainwestuje w tablet no i w moim przypadku się to opłaciło. Nie oznacza to, że po kupieniu tabletu z normalni przerzuciłem się od razu na hardy. Tablet nie daje Ci skilla ale uprzyjemnia grę i sprawia, że o wiele łatwiej można kontrolować to co się dzieję na ekranie.

P.S zanim przestałem raczyć na tablecie gorzej niż na myszce minął około tydzień (chociaż nadal dostaje raka na niektórych mapach .... ale przecież liczy się fun z gry?)
trinki_old
Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Obecnie jestem poza domem i nie mam możliwości przetestowania tego co piszecie, ale myślę, że tak czy inaczej tablet sobie kupię. Otóż już dawno o tym myślałem, bo lubię rysować i chciałbym do tego wykorzystać właśnie tablet. Dlatego jeżeli moglibyście mi polecić jakiś model, który byłby dobry do Osu! i do rysowania również, to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdro:)
Litonafide

trinki wrote:

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Obecnie jestem poza domem i nie mam możliwości przetestowania tego co piszecie, ale myślę, że tak czy inaczej tablet sobie kupię. Otóż już dawno o tym myślałem, bo lubię rysować i chciałbym do tego wykorzystać właśnie tablet. Dlatego jeżeli moglibyście mi polecić jakiś model, który byłby dobry do Osu! i do rysowania również, to byłbym bardzo wdzięczny. Pozdro:)
Pamiętam, że też miałem z tym problem miesiąc temu i przeglądałem różne tablety ale ostatecznie zdecydowałem się na model CTL-471 w wersji S (small) dlatego, że tylko i wyłącznie użytkuje go do osu. Polecam Ci przede wszystkim firme wacom, a model jaki wybierzesz lepiej pozostawić kwestią gustu.
trinki_old
A Wacom to jakaś dobra i znana firma? Przyznam, że jej nie kojarzę.
MagickStalker
Witam. Chciałem się spytać co z Wacom Bamboo Touch CTT-460? Bo niby też 460, ale nie znam się i nie wiem czy jest jakaś różnica z CTL/CTH. Można brać do osu, czy lepiej coś innego? Budżet to 200zł.
Galkan
Przeniosłem ostatnie kilka postów z nowego tematu do tego.

trinki - rozejrzyj się czasem po forum, zanim stworzysz nowy wątek.
Sullienite

MikolajPL wrote:

Witam. Chciałem się spytać co z Wacom Bamboo Touch CTT-460? Bo niby też 460, ale nie znam się i nie wiem czy jest jakaś różnica z CTL/CTH. Można brać do osu, czy lepiej coś innego? Budżet to 200zł.
to jest tablet tylko i wyłącznie dotykowy, taki touchpad jak od laptopa tylko że podpinany, do osu raczej nie za bardzo.

szukaj wśród ctl/cth
MagickStalker

Sullienite wrote:

to jest tablet tylko i wyłącznie dotykowy, taki touchpad jak od laptopa tylko że podpinany, do osu raczej nie za bardzo.
szukaj wśród ctl/cth

Dzięki za info choć i tak poddałem się i zamówiłem One S by Wacom, parę osób na /polish poleciło go, a zawsze mogę odstąpić od transakcji lub sprzedać jeśli będzie coś nie tak. ;)
Litonafide

MikolajPL wrote:

Sullienite wrote:

to jest tablet tylko i wyłącznie dotykowy, taki touchpad jak od laptopa tylko że podpinany, do osu raczej nie za bardzo.
szukaj wśród ctl/cth
Dzięki za info choć i tak poddałem się i zamówiłem One S by Wacom, parę osób na /polish poleciło go, a zawsze mogę odstąpić od transakcji lub sprzedać jeśli będzie coś nie tak. ;)
Problemów raczej mieć z nim nie będziesz . Widzę, że dokonałeś takiego samego wyboru jak i ja :) tak czy siak po niecałym miesiącu korzystania z niego uważam go za sprzęt godny polecenia do gry w osu! :)
Oski12821
Hej, mam takie pytanie, nie orientuje się za bardzo w temacie, ale czy tablet WACOM Intuos Draw S CTL-490D będzie dobry ?
Dodam, że gram już bez problemu mapki po 3-3,5* ale już z 4* mam problem (nie nadążam myszką) i dlatego stwierdziłem że powinienem
kupić tablet. Z góry dzięki :)
Jestem leworęczny, jakby to miało jakieś znaczenie.
AyaTengu

Oski12821 wrote:

Hej, mam takie pytanie, nie orientuje się za bardzo w temacie, ale czy tablet WACOM Intuos Draw S CTL-490D będzie dobry ?
Dodam, że gram już bez problemu mapki po 3-3,5* ale już z 4* mam problem (nie nadążam myszką) i dlatego stwierdziłem że powinienem
kupić tablet. Z góry dzięki :)
Jestem leworęczny, jakby to miało jakieś znaczenie.
Tablet nie sprawi, że magicznie nauczysz się grać o pół gwiazdki lepiej :v
Oski12821
... Jakbym tego nie wiedział, z resztą to już nieaktualne :)
Saeros0
Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada tablet XP-Pen G430 i może się wypowiedzieć na jego temat.
Lincher

Saeros0 wrote:

Witam chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada tablet XP-Pen G430 i może się wypowiedzieć na jego temat.
Powierzchnia tabletu jest wykonana z akrylu, raczej nie powinnien się bardzo ściarać.
Ja swojego czasu miałem podobny, tyle że "biedronkowy". Jak wiadomo jakość była słaba i dodatkowo końcówka od pena też nie była stabilna.
Tablet dobrze przylega do podłoża.
;)
Lincher
btw. Ja z kolei klasycznie Wacom Bamboo CTH-470. Calutki starty wraz z końcówką pena. :(
Dlatego też gram na myszce. 8-)
Vzzuu
Witam
Gram w osu już kawałek czasu (z przerwą w międzyczasie). I mam już 50 lvl i optymalnym poziomem trudności jest 4-5,5 gwiazdek(czy tam nutek w moim skinie :P) Wszystko to robiłem myszką. Fajnie mi się nią gra. Ale jako że jestem grafikiem, a przynajmniej się uczę, mam zamiar kupić tablet do rysowania ale przy tym taki który nadaje się do osu. Szukałem w necie i większość polecała Wacom Intuos CTH-480 ale w żadnym sklepie go już nie ma :cry: Ale większość tych postów które go polecały były z 2013 roku więc może jakaś nowsza wersja już jest ? Albo jakaś alternatywa ? Jaki tablet polecicie tak do 300 zł ?
Byle nie intuos cth-490 bo miałem wątpliwą przyjemność grać na tym u znajomej.. nie polecam.
(i nie piszcie komentarzy że wraz z kupnem tabletu nie podskoczy skill samoistnie bo doskonale to wiem :D )
Sometimes69_old
W jakich sklepach można je kupic w Polsce?
xBenkQ
Co zakupić zastanawiam sie już z dłuższy czas i poprostu ciężko mi sie zdecydować Zakupić Xp-Pen G430 czy lepiej Huion 420 ?
AyaTengu

xBenkQ wrote:

Co zakupić zastanawiam sie już z dłuższy czas i poprostu ciężko mi sie zdecydować Zakupić Xp-Pen G430 czy lepiej Huion 420 ?
Chujon kup.
Pablis
xxx (do usunięcia)
KraniQ
Pytanko, posiadam one by wacom S(troszku potargany przez zycie) i chciałbym się przerzucić na coś lepszego nie chciałbym wydać więcej niż 350 zł. Mógłby ktoś doradzić jaki tablet jest godny polecenia w takiej cenie? :) cena oczywiscie moze być niższa, Pozdrawiam :)
Supoix
Warto kupic tablet GENIUS EASYPEN I405X
salvia palth
Nie.
AyaTengu
Genius nie robi tabletów tylko ich atrapy.
Marisu
;_; Jestem (NIE)szczęśliwym posiadaczem Pentagrama Virtuoso (za którego dałem 100zł XD) , po paru poprawkach coś tam się udało ale i tak Wacomy są najlepsze...
show more
Please sign in to reply.

New reply