forum

Streamowanie.

posted
Total Posts
42
Topic Starter
adrianoop4
Czy mógłbym prosić bardziej doświadczonego gracza o rady które ułatwią mi naukę streamowania? Bo jadę i po chwili spada prędkość i palce bolą. Czy wgl robić przerwy i czy mieć palce luźno czy spięte? etc
Tidek
Ignoruj ból, graj mapy które Cie męczą, staraj się lżej naciskać klawisze.

Szybkość i stamina w streamowaniu to dwie różne sprawy, stamine jeszcze idzie wyrobić ćwicząc tak jak napisałem wyżej, ale jeśli chodzi o speed, to tutaj każdy ma swój limit i jak nie masz "talentu" do tego to nie przekroczysz pewnej granicy szybkości.
Topic Starter
adrianoop4
Czyli jak jestem noobem to nim pozostanę nawet jak będę ćwiczył np 10h dziennie?
P.S. Dzięki że olałeś i zmarnowałeś cenny czas aby napisać.
P.S 2 Dzięki za radę od razu mniejszy ból starałem się lekko naciskać i od razu trochę szybciej.
P.S. 3 Palce trzymać płasko i opuszkami czy pionowo i czubkami?
Tidek
Nie bycie w stanie przekroczyć jakieś granicy prędkości nie oznacza bycie noobem, patrz np. taki Adamqs, który nie umie kompletnie nic grać powyżej 200bpm, ale za to nadrabia swoim aimem i acc.

Jeśli chodzi o resztę, zakładam że 99,9% ludzi palce trzyma pionowo i naciska czubkami, większe ma znaczenie ustawienie nadgarstka, zazwyczaj ludzie co grają z podniesionym nadgarstkiem, zyskują na szybkości w streamowaniu, ale ma się przez to gorszą kontrolę tempa i utrudnia single tapowanie (czyli ogólnie ma się gorsze acc), a ludzie co mają nadgarstek oparty o biurko zyskują na single tapie i acc, ale tracą trochę na szybkości.
Ewentualnie zawsze zostaje opcja grania full alternate, dzięki temu wysiłek nie jest nastawiony głównie na 1 palec (przez co przy trudniejszych single tapach, palec ten się szybciej męczy) tylko podzielony na oba palce, ale żeby grać takim stylem musisz być osobą która nie odczuwa różnicy w rozpoczynaniu streamów palcem wskazującym lub środkowym. (przykładowo trzy trójki 1/4 naciskać 121 212 121, zamiast 121 121 121, gdzie jak widać palec "1" nastawiony jest na większy wysiłek).
AmaiHachimitsu
Czyli jak jestem noobem to nim pozostanę nawet jak będę ćwiczył np 10h dziennie?
Tak, jeśli tak będziesz trenował przez tydzien czy dwa.

Palce ludzkie nie są przyzwyczajone do takiego napierdalania. Ludzie się przyzwyczajają długimi miesiącami i latami, żeby osiągnąć poziom względnie komfortowego streamowania.
Topic Starter
adrianoop4
Kurde sam się zaskoczyłem zmieniłem klawisze z s/d na z/x rozluźniłem paluchy i po chwili krótkie streamy 200bmp jadę i trochę dłuższe 180bmp. Nie spodziewałem się takiego rezultatu. Dzięki Panowie!!
Anti Fun

adrianoop4 wrote:

Kurde sam się zaskoczyłem zmieniłem klawisze z s/d na z/x rozluźniłem paluchy i po chwili krótkie streamy 200bmp jadę i trochę dłuższe 180bmp. Nie spodziewałem się takiego rezultatu. Dzięki Panowie!!
*BPM

Prawdopodobnie nie masz zielonego pojęcia co to są streamy, na twoim poziomie masz co najwyżej nuty na 1/2 beatu, przy takim bpm. A to powinno się robić bez problemu jednym palcem.
PS. Wciskanie losowo klawiszy z samymi 100 i 50 to nie jest streamowanie
[ -Haikuki- ]
Kiedyś ktoś mądry mi powiedział a właściwie SteRRum, i Ayomoe, może znacie że nie chodzi o to jak szybko walisz paluchami i jak ręka Cię boli, ale jak to nadrabiasz.
Doradzili Mi abym grał pewną mapę z nofailem, olewał ból i starał się robić wszystko jak najlepiej mogę. Nie ważne accuracy
Dali Mi tą mapę, oboje tą samą t/67817
Zaczołem ćwiczyć, już po dwóch dniach grająć mapę z no failem 3 razy dziennie, i olewał ból zauważyłem że mam większa granicę bólu i przynosi to efekty, ale trzeba chcieć, trzeba się starać, nic samo nie przyjdzie.

Na tej mapie masz bpm od 150 w górę :) Myślę że pomogłem.
Advantan
Dlaczego piszesz "mi" w ten sposób?
Tę mapę.
Zacząłem.
Świetna historia.
Topic Starter
adrianoop4
A czy bardzo dużo daje ułożenie ręki i nadgarstka? Czy to że jedna ręka jest wyżej, a 2 niżej to błąd?
Tidek
Przecież pisałem o tym lol
Topic Starter
adrianoop4
Chodziło mi o to że ręka w powietrzu czy oparta i czy lepiej jak leży równolegle do biurka czy nie?
P.S. Wczoraj po rozgrzaniu palców jechałem nawet 180bpm ledwo nadążałem, ale jechałem, a dziś mam problem z 140bpm, czy to wina źle rozgrzanych palców czy przesilenia ich?
Advantan
Tidek faktycznie o tym pisał, wróć do góry.
Możesz zademonstrować nam jak wjeżdżasz na te 180bpm?
[ -Haikuki- ]

adrianoop4 wrote:

A czy bardzo dużo daje ułożenie ręki i nadgarstka? Czy to że jedna ręka jest wyżej, a 2 niżej to błąd?
Tak, dużo daje ułożenie nadgarstka, ale z czasem się przyzwyczaisz.
DarkStoorM
Istnieje również wspomaganie nadgarstkiem (przechylanie nadgarstka w stronę wciskanego klawisza).
Jak ktoś zauważył to na filmach WWWolfa, to będzie w stanie to wytłumaczyć w miarę prosty sposób.

Praktycznie to wymaga o wiele mniejszej staminy (przynajmniej dla mnie).
Topic Starter
adrianoop4

Advantan wrote:

Tidek faktycznie o tym pisał, wróć do góry.
Możesz zademonstrować nam jak wjeżdżasz na te 180bpm?
https://www.dropbox.com/s/9vm4phjj580xrsz/123.png?dl=0
P.S. Stamina jest u mnie na niskim poziomie.
Anti Fun

adrianoop4 wrote:

https://www.dropbox.com/s/9vm4phjj580xrsz/123.png?dl=0
P.S. Stamina jest u mnie na niskim poziomie.
Czy zdajesz sobie sprawę, ŻE KLIKANIE JAK NAJSZYBCIEJ W DWA KLAWISZE W JAKIMŚ PROGRAMIE NIE MA PRAKTYCZNIE ŻADNEGO PRZEŁOŻENIA NA GRĘ?!!
Każdy ci radzi, żebyś trenował, grał więcej. Nie ma żadnych magicznych ruskich sposobów na instant 300 bpm streaming, ja też tak myślałem, po czym potrafiłem streamować przyzwoicie na 200 bpm, a na 170 wcale. Dlaczego? Bo robiłem dokładnie to samo co ty, ćwiczyłem streamowanie zbyt wcześnie. Na twoim poziomie powinieneś wyklikiwać co najwyżej jakieś triplety przy 140 bpm, a nie streamować. W końcu rzuciłem standarda, bo narobiłem sobie takich złych nawyków, że oduczyć się już ich nie dało. Posłuchaj mnie, żebyś nie skończył jak ja
Nadger
@up
o kurde, smutna historia, koleś na 30k ranku wyrobił sobie złe nawyki i już nie potrafił ich naprawić ;_; jak taki ktoś jak ty komuś innemu daje rady co do tej gry, to ja już z góry radzę innym takich ludzi nie słuchać, bo jedyne czego się nauczą to biadolenia zamiast grania

Żeby nie było że bezsensowny post, to do tematu: fakt faktem, magicznego sposobu na naukę streamowania nie ma, ale jedyne co potrzeba to skoncentrowanie się na tym co się chce osiągnąć i trochę chęci. Wystarczy wiedzieć jak się do tego zabrać, nie spinać zbytnio mięśni i używać trochę mózgu do obserwacji żeby samemu zdać sobie sprawę co się robi źle i to poprawić. Z doświadczenia wiem że "rady pro graczy" to nie jest taki do końca dobry sposób, bo tak naprawdę każdy ma swoje preferencje i po poznaniu podstaw to dalej każdy musi już sam u siebie zauważyć co i jak robić, żeby wychodziło dobrze.
Kysko

adrianoop4 wrote:

Advantan wrote:

Tidek faktycznie o tym pisał, wróć do góry.
Możesz zademonstrować nam jak wjeżdżasz na te 180bpm?
https://www.dropbox.com/s/9vm4phjj580xrsz/123.png?dl=0
P.S. Stamina jest u mnie na niskim poziomie.
fajne unstable xd
normalnie:
teraz twoja metoda:
Topic Starter
adrianoop4
Czyli grać na NF stream compilation nie przejmować się że nie wychodzi, próbować nadążyć i prędkość i stamina przyjdzie z czasem?
P.S. Czy granie np 1 mapę 1 palcem, a potem granie na tej samej mapie drugim palcem ZNACZĄCO wyrabia palce, ich prędkość i równe naciskanie? Czy mam robić aby obojętne mi były palce czy jadę tym czy tym czy skupić się na jednym i szlifować, a 2 pomagać?
Bo już sam nie wiem 1 tak radzi, a drugi inaczej.
Advantan
Wiesz co? Może po prostu graj.
Topic Starter
adrianoop4
Zastanawiam się nad kupnem klawiatury mechanicznej i po prostu nie wiem które switche będą najlepsze, zastanawiałem się nad redami, ale teraz już sam nie wiem, możecie nakierować?
simax
Red - najlżejsze
Black - najcięższe (?)

I tak przerzucenie się na mechanika to już kwestia pogrania.
Raczej bez znaczenia czy będziesz mieć redy/blue/brown/black, na czym będziesz grać na tym Ci po czasie będzie wygodnie.
Poza tym zawsze switche możesz zmienić i popróbować innych.

adrianoop4 wrote:

Advantan wrote:

Tidek faktycznie o tym pisał, wróć do góry.
Możesz zademonstrować nam jak wjeżdżasz na te 180bpm?
https://www.dropbox.com/s/9vm4phjj580xrsz/123.png?dl=0
P.S. Stamina jest u mnie na niskim poziomie.
No to na pewno nie blacki.
Tidek
Jeśli nie umiałeś streamować na wcześniejszej klawie = nie będziesz umiał streamować na mechaniku, więc zastanowiłbym się poważnie czy chcesz wydawać kasę na to.
Topic Starter
adrianoop4
Wiem to nic nie da, ale przynajmniej nie będzie tak jak na tej starej że będzie że nacisnę, a tu nic. A poza tym mechanik żywotniejszy i na pewno wygodniejszy tylko się nauczyć nie dobijać do końca.
P.S. Czy lepiej kupić redy czy skusić się na ten cały "klik" w blue lub w brownie?
WujekGrzyb
zarzućcie tym fantastycznym programem do mierzenia spidu
show more
Please sign in to reply.

New reply