forum

Myślę o tablecie do Osu! - prośba o rady [rozwiązany]

posted
Total Posts
19
Topic Starter
XatrasTV
Witam!
Gram w Osu! niemal codziennie i czuję, że moja myszka mnie strasznie ogranicza. Swoją obecną mam przyśpieszoną na maxa w panelu sterowania i na 2.5x w Osu! Niby jest dobrze, lecz postanowiłem postawić poprzeczkę wyżej niż hard/ słaby insane i próbowałem zrobić.. nieco trudniejszy insane. Oczywiście myszka (bez podkładki oczywiście itd) dała się we znaki no i po prostu ciągle failiłem (po prostu ta myszka przy szybszym machaniu staje się bardzo niewygodna dla ręki).

Tak więc przejdźmy do sedna - poważnie zastanawiam się nad kupnem tabletu do Osu!. Jeśli miałbym zostać przy myszce, to musiałbym koniecznie kupić jakąś za min. 100 zł (nie znam się na cenach), a w takim wypadku wolę kupić tableta, gdyż cena byłaby podobna (chyba ;v). Pozatym.. i tak kiedyś musiałbym przerzucić się na ten tablet, więc po co pakować w myszkę.

Kilka odpowiedzi na pytania, które z pewnością zadacie :) (odpowiadający = niebieski)

A: Graj jeszcze na myszce! Kiedyś przyjdzie czas na tablet, teraz musisz uczyć się jeszcze na niej! Kto wie? Może porzucisz potem Osu!?
B: Jeśli miałbym zostać przy myszce, to tak jak mówiłem wcześniej - musiałbym kupić myszkę w miarę dobrą, a w tym wypadku wolę tablet (do reszty gier starcza mi obecna myszka).

A: Czy to nie za szybko? Grasz w Osu! dopiero ponad miesiąc!!!
B: W Osu! zacząłem grać ponad rok temu na innym koncie. Gdy już w końcu dawałem radę na normalach (próbowałem z modem DT), zrobiłem nowe konto. W sumie tych nowych kont w ciągu mojej przygody z Osu! było około 4/5 (te obecne jest najnowsze i nie będę go porzucał, ponieważ to nie ma już sensu). [WSZYSTKIE POPRZEDNIE KONTA USUNĄŁEM (chyba :P)]

A: W jakiej cenie chcesz kupić tablet?
B: Im taniej tym lepiej :D, byle bym nie kupił jakiegoś szajsu - jakość jest dla mnie równie ważna. Nie znam się zbytnio na cenach. 100 złotych na pewno mógłbym dać.

A: Jakie tablety masz na oku?
B: W ogóle się na tym nie znam, więc jak na razie widziałem tylko "osu!tablet"."Został zaprojektowany specjalnie do gry osu!, więc jest najlepszym rozwiązaniem" - tak słyszałem, lecz nie mam potwierdzenia.

A: Nie pyli się kupować tableta tylko do osu!
B: Ta gra strasznie mnie zainteresowała, gram w nią przy (prawie) każdej okazji! Z tego co mi wiadomo, mógłbym też dzięki tabletowi rysować na komputerze.. lubię rysować mangi (a tak konkretnie to rysunki "mangowych postaci" [zwał, jak zwał]), więc mógłbym spróbować, xd.


Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam! //XatrasTV

PS: To mój pierwszy post na forum. *o*
AmaiHachimitsu
czuję, że moja myszka mnie strasznie ogranicza.
Swoją obecną mam przyśpieszoną na maxa w panelu sterowania i na 2.5x w Osu!
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "dlaczego mnie myszka ogranicza?"

Jeśli miałbym zostać przy myszce, to musiałbym koniecznie kupić jakąś za min. 100 zł (nie znam się na cenach)
Używałem myszki za 30 zł przez całe życie (i to była mysz ze świetnymi parametrami), no ale jeśli celujesz wyżej niż ja to droga wolna

a w takim wypadku wolę kupić tableta, gdyż cena byłaby podobna
No podobna ilość zer, ale na początku raczej trójeczka, jeśli chcesz grać na porządnym tablecie.

Pozatym.. i tak kiedyś musiałbym przerzucić się na ten tablet, więc po co pakować w myszkę.
Nie widzę żadnego przymusu, chyba że chcesz wkrótce zrobić Remote Control na DT albo cuś.




osu! tablet to najtańsza opcja, na którą byś czekał długie miesiące, brak możliwości zmiany powierzchni roboczej i ogólnie bieda.

Ogólnie weź się w garść i naucz się grać, bo to wygląda na kolejny post lenia, który szuka skrótu do lepszej gry.
A skrótów w tej grze nie ma

Jak chcesz rysować na tablecie, to fair enough. (choć wiem jak to się skończy)

Pozdrawiam,
Topic Starter
XatrasTV
Moja myszka w sklepie byłaby warta 15 zł (OPTO 013D) ;p.
Topic Starter
XatrasTV

AmaiHachimitsu wrote:

czuję, że moja myszka mnie strasznie ogranicza.
Swoją obecną mam przyśpieszoną na maxa w panelu sterowania i na 2.5x w Osu!
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "dlaczego mnie myszka ogranicza?"

Jeśli miałbym zostać przy myszce, to musiałbym koniecznie kupić jakąś za min. 100 zł (nie znam się na cenach)
Używałem myszki za 30 zł przez całe życie (i to była mysz ze świetnymi parametrami), no ale jeśli celujesz wyżej niż ja to droga wolna

a w takim wypadku wolę kupić tableta, gdyż cena byłaby podobna
No podobna ilość zer, ale na początku raczej trójeczka, jeśli chcesz grać na porządnym tablecie.

Pozatym.. i tak kiedyś musiałbym przerzucić się na ten tablet, więc po co pakować w myszkę.
Nie widzę żadnego przymusu, chyba że chcesz wkrótce zrobić Remote Control na DT albo cuś.




osu! tablet to najtańsza opcja, na którą byś czekał długie miesiące, brak możliwości zmiany powierzchni roboczej i ogólnie bieda.

Ogólnie weź się w garść i naucz się grać, bo to wygląda na kolejny post lenia, który szuka skrótu do lepszej gry.
A skrótów w tej grze nie ma

Jak chcesz rysować na tablecie, to fair enough. (choć wiem jak to się skończy)

Pozdrawiam,
Hmmm.. a tak odchodząc od tematu - masz jakieś sugestie, jak ustawić myszkę? ;)
sables
W Osu! zacząłem grać ponad rok temu na innym koncie.
Reported.
Anti Fun

XatrasTV wrote:

Hmmm.. a tak odchodząc od tematu - masz jakieś sugestie, jak ustawić myszkę? ;)
p/3175426

A jak chcesz za 100 zł kupić myszkę to kup cm storm xornet, dobry sensor, bez
bez akceleracji i innego badziewia, o ile kształt ci podpasuje. I koniecznie podkładka, która nie jest gratisową ze zdjęciami zwierzątek, nawet a4 tech x7 się nada
Topic Starter
XatrasTV

sables48 wrote:

W Osu! zacząłem grać ponad rok temu na innym koncie.
Reported.
Odpowiedź:
Emmm, mówiłem przecież, że je usunąłem. Mogło jakieś zostać (w co wątpię), lecz używam TYLKO tego. :)

XatrasTV wrote:

W sumie tych nowych kont w ciągu mojej przygody z Osu! było około 4/5 (te obecne jest najnowsze i nie będę go porzucał, ponieważ to nie ma już sensu). [WSZYSTKIE POPRZEDNIE KONTA USUNĄŁEM (chyba :P)][/color]
]
Marcin

XatrasTV wrote:

Odpowiedź:
Emmm, mówiłem przecież, że je usunąłem. Mogło jakieś zostać (w co wątpię), lecz używam TYLKO tego. :)

XatrasTV wrote:

W sumie tych nowych kont w ciągu mojej przygody z Osu! było około 4/5 (te obecne jest najnowsze i nie będę go porzucał, ponieważ to nie ma już sensu). [WSZYSTKIE POPRZEDNIE KONTA USUNĄŁEM (chyba :P)]
To teraz pokaż mi opcje usunięcia konta

protip: nie istnieje taka.
XuanHuan
Co do kupna myszki - droższe nie oznacza lepsze np. mam 6 letnia myszke z reala za 40 zł i robie nią mapy prawie 5 gwiazdek, mam też myszke logitecha 3 letnią za 200 zł i nie daje rady robić insane'ów 3.5. Seryjnie, nie potrafie nawet zrobić prostego jumpa a spinnery kręce na 200 rpm :D .

Co do tablejtu - Jak już chcesz kupić tablet i jesteś tego pewny, to bądż gotów na wydanie 200zł +. Tabletów polecam szulać na olx'ie ( na allegro są złomy zazwyczaj). Jeśli chodzi o wybór tableta to masz taki temat z ponad 40-stoma stronami, coś tam poczytasz to i się doszukasz.
Topic Starter
XatrasTV

Marcin wrote:

To teraz pokaż mi opcje usunięcia konta

protip: nie istnieje taka.
Okej, niech będzie - w tym wypadku skłamałem, w celu uniknięcia niepotrzebnych problemów. Ale tak czy siak - nie używam ich. ;)
Topic Starter
XatrasTV

AmaiHachimitsu wrote:

czuję, że moja myszka mnie strasznie ogranicza.
Swoją obecną mam przyśpieszoną na maxa w panelu sterowania i na 2.5x w Osu!
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "dlaczego mnie myszka ogranicza?"

Jeśli miałbym zostać przy myszce, to musiałbym koniecznie kupić jakąś za min. 100 zł (nie znam się na cenach)
Używałem myszki za 30 zł przez całe życie (i to była mysz ze świetnymi parametrami), no ale jeśli celujesz wyżej niż ja to droga wolna

a w takim wypadku wolę kupić tableta, gdyż cena byłaby podobna
No podobna ilość zer, ale na początku raczej trójeczka, jeśli chcesz grać na porządnym tablecie.

Pozatym.. i tak kiedyś musiałbym przerzucić się na ten tablet, więc po co pakować w myszkę.
Nie widzę żadnego przymusu, chyba że chcesz wkrótce zrobić Remote Control na DT albo cuś.




osu! tablet to najtańsza opcja, na którą byś czekał długie miesiące, brak możliwości zmiany powierzchni roboczej i ogólnie bieda.

Ogólnie weź się w garść i naucz się grać, bo to wygląda na kolejny post lenia, który szuka skrótu do lepszej gry.
A skrótów w tej grze nie ma

Jak chcesz rysować na tablecie, to fair enough. (choć wiem jak to się skończy)

Pozdrawiam,
W jakimś tam poście radziłaś komuś by ustawił prędkość myszki w Windowsie i Osu! na 1x (oraz zmienił rozdzielczość). Ja właśnie tak zrobiłem i powiem Ci, że na początku nie radziłem sobie z normalem! Widzę jednak, że to była bardzo dobra rada - trochę poćwiczyłem (dziś dopiero ustawiłem ten 1x) i już jako tak idzie mi na insane (insane, który bardziej przypomina harda) całkiem ok. Jeszcze trochę i będę taki, jaki byłem na 3.0x. Widzę, że robię postępy, a nie stoję w miejscu (tak jak to było w przypadku myszki z 3x). Jeszcze raz dzięki za radę! :)
nietoperek
Grałem myszką 3600 DPI jeszcze do wczoraj, i dawałem radę, więc nie próbuj wmawiać mi, że jakkolwiek ustawiona myszka Cię ogranicza.
A co do tabletu ... Wcale nie musi to być tablet za 300 zł. Nada się nawet Huion za 70zł. Osobiście dzisiaj kupiłem Wacom One Small, dokładniej Bamboo CTL-471, i z całego serca mogę polecić. Obszar minimalnie większy ( o 5mm szerszy i wyższy ), parametry identyczne jak CTL-470 czy CTH-470 które chodzą po 300zł, a dałem za niego 150 zł, i to za nówkę. Ogarnij stronę media-expert, tam były jeszcze wczoraj, do tego darmowa wysyłka ;3
Topic Starter
XatrasTV
Okej, tak więc dzięki wszystkim za odpowiedzi/ porady itd!

Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem było ustawienie prędkości myszki na 1x. Jest co prawda trudno, ale czuję, że staję się coraz lepszym i to jest właśnie dobre :).
A co do tabletu, to na razie wstrzymam się z kupieniem. W przyszłości, gdy już będę na prawdę bardzo dobry (trochę minie XD) to zajrzę tu ponownie i będę miał na uwadze wasze porady :). Jedyne nad czym się jeszcze zastanawiam to myszka. Do miesiąca na 100% kupię inną (ta jest jeszcze na stare wejście [takie zielone, okrągłe ;p]), lecz nie koniecznie drogą. Wszystko zależy od tego jak ta będzie się sprawowała. Aha, no i jeszcze podkładka - ją też kupię. :)

Pozdrawiam!
Topic Starter
XatrasTV

nietoperek wrote:

Grałem myszką 3600 DPI jeszcze do wczoraj, i dawałem radę, więc nie próbuj wmawiać mi, że jakkolwiek ustawiona myszka Cię ogranicza.
A co do tabletu ... Wcale nie musi to być tablet za 300 zł. Nada się nawet Huion za 70zł. Osobiście dzisiaj kupiłem Wacom One Small, dokładniej Bamboo CTL-471, i z całego serca mogę polecić. Obszar minimalnie większy ( o 5mm szerszy i wyższy ), parametry identyczne jak CTL-470 czy CTH-470 które chodzą po 300zł, a dałem za niego 150 zł, i to za nówkę. Ogarnij stronę media-expert, tam były jeszcze wczoraj, do tego darmowa wysyłka ;3
Teraz postanowiłem jeszcze zostać przy myszce. Ustawiłem sobie prędkość 1x i jest już nawet okej. Gdy grałem tą "przyśpieszoną myszką" to często moje ruchy trochę nie zgadzały się z tym co było na ekranie (to pewnie przez ustawienie precyzji wskaźnika, przyśpieszenie w osu! i w windowsie itd.).

Ale na 100% kiedyś tam kupię tablet. :)
AmaiHachimitsu

nietoperek wrote:

Grałem myszką 3600 DPI jeszcze do wczoraj, i dawałem radę, więc nie próbuj wmawiać mi, że jakkolwiek ustawiona myszka Cię ogranicza.

Nie chcę brzmieć arogancko, ale Twój ranking można wbić używając laptopowego touchpada. Swego czasu też grałem high-sens do momentu gdy uznałem, że tylko guwniaki tak grają.

pozdrawiam,
simax

AmaiHachimitsu wrote:

nietoperek wrote:

Grałem myszką 3600 DPI jeszcze do wczoraj, i dawałem radę, więc nie próbuj wmawiać mi, że jakkolwiek ustawiona myszka Cię ogranicza.

Nie chcę brzmieć arogancko, ale Twój ranking można wbić używając laptopowego touchpada. Swego czasu też grałem high-sens do momentu gdy uznałem, że tylko guwniaki tak grają.

pozdrawiam,
guwniaki ?
xd
pozdrów doomsdaya, angela, hauhua'a
świat nie kończy się na cptnxn...
AmaiHachimitsu

simax wrote:

guwniaki ?
xd
pozdrów doomsdaya, angela, hauhua'a
świat nie kończy się na cptnxn...
Doomsday ma wysokie DPI, ale iwyższą rozdzielczością to rekompensuje i jest medium sens graczem i widać wyraźnie, że aima (precyzja) nie ma wyjebanego.
Nie wiem czemu ludzie się nabierają na HAUHAU'a grającego niby mouse-only. Obejrzyj replay. Nie trzeba być ekspertem by odróżnić, że to tablet. W profilu to każdy może sobie touchpad ustawić.
Angelsim aka firebat92 jest jedynym wyjątkiem, ale nie znamy żadnych szczegółów OPRÓCZ jego DPI (2000) i prawdopodobnie niskiej rozdzielczości. Może ma w windowsie coś zmienione? Więc nie pitol jeśli nie jesteś pewien. Zresztą, podobnie jak Dooms, gra w większości DT, a tam wyższy sens pomaga (przy tych naprawdę szybkich mapach).

I od samego początku chodziło mi o ustawianie multiplikatorów 2x w osu! albo inne badziewia. Wygrani są Ci, co od razu zauważyli, że to nie jest droga.
simax

AmaiHachimitsu wrote:

simax wrote:

guwniaki ?
xd
pozdrów doomsdaya, angela, hauhua'a
świat nie kończy się na cptnxn...
Doomsday ma wysokie DPI, ale iwyższą rozdzielczością to rekompensuje i jest medium sens graczem i widać wyraźnie, że aima (precyzja) nie ma wyjebanego.
Nie wiem czemu ludzie się nabierają na HAUHAU'a grającego niby mouse-only. Obejrzyj replay. Nie trzeba być ekspertem by odróżnić, że to tablet. W profilu to każdy może sobie touchpad ustawić.
Angelsim aka firebat92 jest jedynym wyjątkiem, ale nie znamy żadnych szczegółów OPRÓCZ jego DPI (2000) i prawdopodobnie niskiej rozdzielczości. Może ma w windowsie coś zmienione? Więc nie pitol jeśli nie jesteś pewien. Zresztą, podobnie jak Dooms, gra w większości DT, a tam wyższy sens pomaga (przy tych naprawdę szybkich mapach).

I od samego początku chodziło mi o ustawianie multiplikatorów 2x w osu! albo inne badziewia. Wygrani są Ci, co od razu zauważyli, że to nie jest droga.
Coś czułem że z tego coś takiego wyniknie.
Prawdą jest że Ci gracze grają sporo DT, ale nie można też pominąć ich score'ów na no-modach i HDHR.
Jak wiadomo, każdy gra tak jak mu wygodniej.
Zarówno jak i Doomsday jak i Angel pokazali że potrafią grać dobrze i no-mody, HDHR i DT.
Co do Hauhaua'a. Można powiedzieć że i na myszce i na tablecie sobie dobrze radzi.
Nie chodziło mi tutaj o jakiś "zgnojenie" graczy z niskim DPI, wybacz jeżeli Cie jakoś uraziłem, nie o to mi chodziło.
AmaiHachimitsu

simax wrote:

Coś czułem że z tego coś takiego wyniknie.
Prawdą jest że Ci gracze grają sporo DT, ale nie można też pominąć ich score'ów na no-modach i HDHR.
Jak wiadomo, każdy gra tak jak mu wygodniej.
Zarówno jak i Doomsday jak i Angel pokazali że potrafią grać dobrze i no-mody, HDHR i DT.
Co do Hauhaua'a. Można powiedzieć że i na myszce i na tablecie sobie dobrze radzi.
Nie chodziło mi tutaj o jakiś "zgnojenie" graczy z niskim DPI, wybacz jeżeli Cie jakoś uraziłem, nie o to mi chodziło.
Nie wspomniałem o jednym.
Doomsday nie gra na takim DPI, bo lubi. On po prostu nie ma miejsca na biurku. Respect z tego też względu.
P.S. SiLviA też miał mało miejsca.
Please sign in to reply.

New reply