forum

UMCS Tournament 2015 (Zakończony)

posted
Total Posts
96
show more
Bass
Nic się nie poradzi, że organizacja(nie od strony Akane i naszej ogólnej osu!'owej) jest trochę o dupę rozbić. Miejmy tylko nadzieje, że nie będzie gorzej.
VodkaApproved
Pytanie, Standard do której godziny jest przewidywany? Bo nie zamierzam szukać jakiegokolwiek noclegu i chciałbym wrócić jak najszybciej
klubek

MindStihla wrote:

Pytanie, Standard do której godziny jest przewidywany? Bo nie zamierzam szukać jakiegokolwiek noclegu i chciałbym wrócić jak najszybciej
Powiedzmy, że do 18.
Do 13.
Trzeba być od rana.
klubek
// update
Lekka zmiana map - ściągnijcie na nowo paczki. Mamy jednak dostęp w sobotę od rana (od 8:00 do 22:00) więc turniej Standard przesuwamy na godzinę 10.
Turniej Ekspert po Standardzie, prawdopodobnie 16 osób w podwójnej drabince. Zależy jak będzie z niedzielą. Niedzielę chcemy zrobić do godziny 15.
Kachiri
Można przynieść własnego skina na pendrive?
klubek

Kachiri wrote:

Można przynieść własnego skina na pendrive?
Tak. Można spokojnie przynieść pendrive ze skinami, mapami, sterownikami. Zaoszczędzi to zawsze trochę czasu. Inaczej skina/stery trzeba będzie pobrać.
Co do map na turniej (razem z samym osu!), to myślę, że będą już wgrane od rana w sobotę na wszystkich laptopach.
velia
-
klubek

Skystreaming wrote:

Widzę, że zmiany w ekspertach, mam zatem pytanie: jak ludzie zostaną rozlosowani do drabinek (loser/winner bracket)? Tak jak w zeszłym roku, czyli grupy po 4 osoby i 2 do wygranych, 2 do przegranych? I mappoolem na te eliminacje jest '1st stage' czy jak? Nie rozumiem, po co miałby być tiebreaker :C
Ludzie zostaną rozstawieni według pp - tak by koksiarze nie spotkali się od razu (Mecze 1-8).
Nie jak w zeszłym roku. Nie będzie grup tylko od razu drabinka (patrz kolorki).
Lucid Astray
W P I E R D O L B O Y S
Topic Starter
Akane
Jesli ktos jeszcze ma zamiar zrezygnowac PROSZE MNIE O TYM POWIADOMIC W WIADOMOSCI PRYWATNEJ, to jest śmieszne, ze o waznych sprawach dowiaduje sie od osob trzecich
klubek
// up map
Zmienił się tylko Tiebreaker w 1ST STAGE.
klubek
// up

Przebieg turnieju ekspert wraz z drabinką.
Zapoznajcie się z tym dokładnie. Powodzenia!

ŁUF
Piotrekol
velia
-
Bass
Masz oznaczenia na drabince.
Yoshimatsu
Ktoś jeszcze może chce naklejkę z dowozem na UMCS :D?
Bass
Próbuje namówić Piotrekola, ale mówi, że nie ma pomysłu na wzór XD
klubek

Skystreaming wrote:

Mam kolejne pytanie, bo chyba nie do końca rozumiem: w wielkim finale (nie, żebym mierzył tak wysoko, ale jestem ciekaw) jeden z graczy zaczyna z przewagą jednej mapy (ten z drabinki wygranych), lecz skoro nie ma na początku fazy grupowej (przydziału do drabinek), to która drabinka będzie drabinką wygranych, a która przegranych? Chyba, że to będzie zadecydowane po pierwszym meczu 1v1, wtedy to by miało sens (chyba).
Patrząc na załączoną drabinkę - po lewej ustawieni będą wszyscy gracze (Player 1,2..) i Ci co wygrają to zostają jako drabinka wygranych, przegrani lecą na prawą stronę.

Skystreaming wrote:

Edit: jak sprawa wygląda jeszcze z tiebreakerami - to są freemody? I obydwaj gracze mogą wymuszać mody na przeciwniku, czy wzięcie modów nie zobowiązuje przeciwnika do grania z modami?
Nie ma freemodów. Mapy są grane bez/z modem tak jak jest podane w poolu. Przykład: możesz zbanować HR i wybierać DT o ile przeciwnik ich nie zbanuje (całego moda nie wyeliminujesz bo masz 2 bany a modów jest po 3, chyba, że przeciwnik zbanuje tą trzecią).

Skystreaming wrote:

I z czyjego kapelusza będziemy losować granie z WWW
To tak naprawdę miska fartownika.
Marcin
Jakies podsumowanie? :v
klubek
Oto i wyniki w formie graficznej.
Najlepiej niech ktoś zaktualizuje pierwszy post w tym temacie i doklei cały mój poprzedni post z mapami/przebiegiem oraz ten teraz z wynikami.


TURNIEJ STANDARD:




TURNIEJ EKSPERT:



--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chcielibyśmy też, aby to gracze (a nawet widzowie lub każdy kto uczestniczył w evencie) wypowiedzieli się, najlepiej tutaj, co im się podobało lub nie podobało. Jak oceniacie ogólnie całą imprezę; jak oceniacie organizację; co sądzicie o takich turniejach i czy chcielibyście widzieć ich więcej lub w innych miejscach w Polsce; czy sam przebieg turnieju, mapy, stanowiska, sprzęt odpowiadał wam; oraz masa innych rzeczy, które przyjdą wam do głowy. Po prostu piszcie ile wlezie bo to się przyda na ewentualny event w przyszłym roku lub inne turnieje w przyszłości.

Z mojej strony powiem tak - wyszło fajnie pomimo ciągłych problemów od praktycznie samego początku. Sądzę, że wszyscy spędzili ten czas w Lublinie bardzo przyjemnie (to uczucie, jak spotykasz tych wszystkich maniaków z osu! na żywo!). Jeśli chodzi o organizację UMCS 2015 - była fatalna. Sprawa noclegów pokazała to od razu, na miejscu też nie zabrakło problemów (m.in. zorganizowanie casterki i możliwość streamowania meczy).
Marcin

klubek wrote:

co sądzicie o takich turniejach i czy chcielibyście widzieć ich więcej lub w innych miejscach w Polsce;
Zróbcie coś w centralnej polsce :(

Topic odkleje pod koniec tygodnia.
Tidek
Z mojej strony ogromnym plusem, pomijając wszelakie minusy związane z organizacją (nie chce mi się wymieniać) jest spotkać taką ekipę ludzi w jednym miejscu bo nie zdarza się to za często i głównie z tego powodu choć jest to teraz pewnie mało możliwe chciałbym aby takie turnieje były częściej organizowane.

Przegrałem z dziewczyną, pszypał ;(
velia
-
Ukami
Jak pisać mogą też i ludzie, którzy tylko uczestniczyli w evencie to pozwolę sobie napisać coś z mojej strony.

SOCJAL:
Więc tak, jak już każdy napisał socjal na miejscu był bardzo na poziomie i miło mi było w końcu spotkać się z tak dużą ilością osób z osu!. Wielu już znałem, wielu właśnie tam poznałem.

SPRZĘT:
Na temat sprzętu za dużo się nie wypowiem gdyż nawet nie miałem okazji za często z niego korzystać. Jednak sądząc po głosach i opiniach laptopy, na których grano turniej na poziomie standard były słabe, zacinające się oraz posiadały wielkiego input laga. Jednak po przeniesieniu się do sali z pc, na których grano turniej na poziomie expert ilość zażaleń dotyczących sprzętu spadła.

PRZEBIEG TURNIEJU:
Poziom standard przebiegł bardzo płynnie i spokojnie. Pomijając 2 godzinny poślizg z powodu braku uczestników i ogólnego opóźnienia wszystkiego oraz fakt, że 3 osoby grały offline to sam turniej przebiegł bez problemów. Powiem tylko, że porównywanie punktów z monitora, zeszytu oraz kartki podczas gdy stoi nade mną chyba 6 osób i rozmawia jest trudnym zadaniem by się skupić i nie pomylić. Scena z otwarciem drzwi by zaprosić na wyniki i ujrzenie, że za nimi stoją tylko 2 osoby bezcenna

Poziom expert natomiast strasznie się dłużył, a tutaj każdy po godzinie grania przy pc potrzebuje rozgrzewki podczas swojego meczu(chociaż dobra, ten powód jeszcze rozumiem bo jednak nie chcą odpaść przez nierozgrzanie), chcąc poprowadzić jakiś mecz okazuje się, że nie ma połowy graczy i takie tam.
W niedzielę natomiast, po tym jak po godzinie udało mi się uzyskać kartę by otworzyć pokój wszystko szło gładko. Mecze, stream, obecność graczy, z niczym nie było problemów.

Ogólnym problemem rozgrywek na poziomie expert był ciągły ruch zaraz obok ludzi, którzy właśnie grali swój mecz. Mówienie o tym by akurat tym graczom nie przeszkadzać, niewpuszczanie ludzi do sali koniec końców mało dawało.

PODSUMOWANIE:
Było to bardzo miłe półtora dnia spędzone za biurkiem tworząc roomy multiplayer, pisząc kilka rzeczy dla casterów oraz uzupełniając tabelkę online i od czasu do czasu tę na tablicy. Co do samego NeverLightu, widać, że czasem nie mogli się zgrać i sami nie wiedzieli co robią.Moment chodzenia po obiekcie od osoby do osoby by uzyskać 3 sztuki kartki potwierdzającej odebranie nagrody i nagłe okazanie się, że plik leży od kilku dni na poczcie organizatorów i wystarczy go wydrukować też zapamiętam.

Liczę na więcej takich eventów, najlepiej gdzieś bliżej z zapewnionym noclegiem. Następnym razem pomyślę i jednak zgłoszę się jako ktoś ważniejszy, a nie jako anonim, który cały czas nad czymś czuwał.
Kachiri

Tidek wrote:

Przegrałem z dziewczyną, pszypał ;(
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Parę słów ode mnie jako uczestnika. Zacznę od tego, co mi się nie podobało:
Po pierwsze - opóźnienia, czekanie w holu jakies 2h na identyfikatory.
Po drugie - uproszczenie turnieju standard trochę bolało, jednak rozumiem priorytet turnieju ekspert. Mapy turniejowe prawilne, mimo, że było parę raków (szczególnie w mapach eliminacyjnych).
Po trzecie - problemy techniczne. Mówię tu głównie o tych od siedmiu boleści laptopach i crashującym się streamie, na którego w sobotę czekaliśmy jakąś godzinę (ale w niedzielę działał spoko).
Po czwarte chociażby problem z noclegiem (który mnie nie dotyczył).
I ostatnie. Tak jak organizacja od osu!roomu naprawdę dawała radę, tak NeverLight według mnie dał dupy :)

A teraz zalety eventu!
Atmosfera rewelacyjna, ludzie zajebiści. Miło było poznać tylu dobrych graczy i zobaczyć tak wiele skilla w jednym pomieszczeniu :^)
Podobała mi się także możliwość uwiecznienia turnieju na zdjęciach. Fotografowanie generalnie sprawia mi frajdę, ale fakt docenienia mojego wysiłku sprawia, że mi cieplej na serduszku! <3 Będzie fajna pamiątka.
Ogólnie wydarzenie było fantastyczne, chętnie uczestniczyłabym w takich częściej (ale to raczej bez sensu i trudne do zorganizowania)
Następnym razem proponowałabym jakieś inne miasto ;) I mam nadzieję, że widzimy się za rok!

PS jak ktoś nie widział zdjęć, lub chce je otrzymać w pełnej rozdzielczości - proszę o kontakt.
GomezxD
Podpinam się pod postem Kachiri. Problemy techniczne i to co organizacja NeverLight nieraz odpieprzała przechodzi wszelkie pojęcie ale poznanie tyle pozytywnych mordeczek przyćmiło te potknięcia. Pozdrawiam wszystkich którzy byli na UMCS'ie, mam nadzieję że spotkamy się jeszcze na tego typu turniejach albo też konwentach.
Hisaki_old_1
Wilk gwiazda XDD
Please sign in to reply.

New reply