forum

Problem z prędkością myszki

posted
Total Posts
10
Topic Starter
Hakj3r
Witam. Problem jest nietypowy, lecz nie mogę znaleźć rozwiązania. Mianowicie od paru dni podczas gry moja myszka przyśpiesza, jakby ustawienia w opcjach same się zwiększały podczas gry. Jest to denerwujące, a ponieważ zjechałem już z tymi ustawieniami z 1.3 do 0.9, staje się to powoli nie do opanowania przeze mnie.
Mysz to Logitech G100S, lecz wątpię by była to jej wina, ponieważ w inny grach oraz zwykłym codziennym użytkowaniu działa normalnie.
AmaiHachimitsu
Bezpośredni sygnał włączony?
Topic Starter
Hakj3r
Tak, włączona. Prędkość mam ustawioną teraz na 0.85, dpi na 400.
here2pown
to samo mam ostatnio, po jakimś update coś nie gra, nie wiem o co chodzi.
AmaiHachimitsu
Mogę tylko polecić wyłączenie bezpośredniego sygnału, bo z nim również bywają problemy.

Widziałem już jakieś tematy dotyczące ostatnich updateów jakoby miały wpływ na myszy, więc sądzę że wszystko powinno być okej.
Topic Starter
Hakj3r
Brak różnicy pomiędzy włączonym a wyłączonym jak dla mnie. Prędkość już zredukowałem do 0.75. Amai, a ty nie masz problemów z myszą ostatnio? I jeszcze pytanie: gdzie na ogólnym forum osu powinienem poprosić o pomoc? Technical Support? General Disscusion? Czy może jeszcze gdzieś indziej?
here2pown
U mnie już wszystko działa, dziwna sprawa.
AmaiHachimitsu

vietnam13231 wrote:

Brak różnicy pomiędzy włączonym a wyłączonym jak dla mnie. Prędkość już zredukowałem do 0.75. Amai, a ty nie masz problemów z myszą ostatnio? I jeszcze pytanie: gdzie na ogólnym forum osu powinienem poprosić o pomoc? Technical Support? General Disscusion? Czy może jeszcze gdzieś indziej?
Ja nie mam żadnych problemów. Nie gram często ale nie widzę żadnego przyspieszenia. Ogólnie zastanawia mnie jedna rzecz, bo ja jako tako nie wiem jak wygląda to Twoje przyspieszenie w rzeczywistości i ciężko stwierdzić przyczynę. G100s to jest low-end, ale wciąż gamingowy gryzoń i ma opcje zmiany DPI, spróbuj ustawić więc czułość na 1.0 w osu! i dopasować odpowiednio DPI. Możliwe że to właśnie ZMIANA czułości w osu!, czyli ten cały multiplikator coś szwankuje. A jeśli chciałbyś na forum napisać to Technical Support.

@edit: Skoro sądzisz, że to wina update'ów, to zerknij jeszcze jaką masz wersję osu! - stabilną czy eksperymentalną. Eksperymentalna może czasami płatać figle.

@edit #2: Changelog z 13. stycznia traktuje coś o problemach z czułością, zwłaszcza w myszach bez sygnału bezpośredniego oraz podczas grania na Full Screen. Możesz spróbować więc zmienić na grę w oknie.
Topic Starter
Hakj3r
Masz na myśli to: "Attempt to fix mouse sensitivity issues with raw input disabled in full screen mode."? Próbowałem wyłączyć full screena, lecz niezależnie od rozdzielczości cały czas był full. Wersję osu mam stabilną. Teraz spróbowałem odznaczyć opcję "Map absolute raw input to the osu!window" i się to trochę uspokoiło, mianowicie przestało przyśpieszać. Nadal jadę na 0.75. A z dopasowaniem DPI będę musiał poczekać do jutra, aż pobiorę oprogramowanie ze strony logitecha. Kwestii klasy myszy, jaką byś polecał, w stylu cena/jakość?
AmaiHachimitsu

vietnam13231 wrote:

Masz na myśli to: "Attempt to fix mouse sensitivity issues with raw input disabled in full screen mode."? Próbowałem wyłączyć full screena, lecz niezależnie od rozdzielczości cały czas był full. Wersję osu mam stabilną. Teraz spróbowałem odznaczyć opcję "Map absolute raw input to the osu!window" i się to trochę uspokoiło, mianowicie przestało przyśpieszać. Nadal jadę na 0.75. A z dopasowaniem DPI będę musiał poczekać do jutra, aż pobiorę oprogramowanie ze strony logitecha. Kwestii klasy myszy, jaką byś polecał, w stylu cena/jakość?
Roccat Savu, Logitech G400/G400S/G500, MS Intellimouse Explorer 3.0 (tylko 400 dpi) + więcej to są dobre myszy, choć drogawe.

Najtańsza zajebista myszka to MS WMO 1.1A, ale jest bardzo "zwyczajna", ale sensor ten sam co Intellimouse Explorer 3.0
Please sign in to reply.

New reply