forum

Ex Yu 2v2 osu! standard tournament

posted
Total Posts
214
show more
schultzika
HRV:
Dame i gospodo! Vrijeme aplikacija je isteklo! Ovaj puta za ozbiljno.
Prijavljene su 22 ekipe, podjeljene u 6 jakosnih skupina po pp. Turnir ce se na temelju toga podijeliti u 4 grupe po 6, 6, 5, 5 ekipa u kojima ce svaka igrati sa svakom drugom.
Iz svake grupe dalje idu 2 najbolja i turnir se nastavlja cetvrt-finalem normalno.
Izvlacenje pravih grupa i pravljenje rasporeda igranja ce odraditi Dostedt kad uhvati interneta, vjerojatno danas navecer.

ENG:
Ladies and gentlemen! Application time is up! This time for real.
22 teams applied and were split into 6 strength groups based on their pp. Based on that, there will be 6 groups containing 6,6,5,5 teams where everyone will play against everyone else.
The best 2 of each group will continue to quarter-finals.
Group drawings will be done and published by Dostedt when he gets some internet, most likely today in the evening.

Timovi / Teams
Jakosna grupa 1 / Strength group 1
  1. Team 1: MetoA Klina
  2. Team 2: Schultzika Dostedt
  3. Team 3: Hineya Maus
  4. Team 4: Faelthas Vectenial
Jakosna grupa 2 / Strength group 2
  1. Team 5: marka92 Joximus
  2. Team 6: CriminalSkum stefan9529
  3. Team 7: MiloSx7 - Yuzuki -
  4. Team 8: Gumica dr_melon
Jakosna grupa 3 / Strength group 3
  1. Team 9: Skrelz God196
  2. Team 10: Sshhershey MaridiuS
  3. Team 11: LoLerzzz GoldenDoge
  4. Team 12: TheANDRAXY gogibogi
Jakosna grupa 4 / Strength group 4
  1. Team 13: PajLe Rellax
  2. Team 14: gregor1997 shirousagi
  3. Team 15: FrozenStalker Bynox
  4. Team 16: SmexyLonely ttomyi
Jakosna grupa 5 / Strength group 5
  1. Team 17: misko007 Gallehe
  2. Team 18: UltraRik Mythrilman
  3. Team 19: - Aomi - Muv Acid
  4. Team 20: Pasa36 Astox
Jakosna grupa 6 / Strength group 6
  1. Team 21: ZITTKO Am D best
  2. Team 22: Maven ForbiddenHope

HRV:
Prosjek igraca turnira je 2300 pp i po tome su odabrane sljedece mape:

ENG:
Average player pp is 2300 so the map pool is:


HRV:
Pravila i sve detalje o svemu cu napisat uskoro.

ENG:
Rules and all the details about everything will be posted soon.
ZITTKO
Super je izbor mapa, rezervi se sviđaju pogotovo, hue. Doduše jeste da hr mape malo odstupaju po težini. (Verovatno zato što ne umem da igram ar10 xd)
Maus
Cimer pederu, sta nisi uzeo nijednu mapu koju sam predlozio na skypu - reko si da ti se svidaju...
Topic Starter
Dostedt

Maus wrote:

Cimer pederu, sta nisi uzeo nijednu mapu koju sam predlozio na skypu - reko si da ti se svidaju...
HAHAHAHAHA PEDER JEDAN UZEO SAMO ŠTA NJEMU PAŠE A NEĆEMO NI GRUPU PROĆ IONAKO
schultzika

Maus wrote:

Cimer pederu, sta nisi uzeo nijednu mapu koju sam predlozio na skypu - reko si da ti se svidaju...
hahaha pa da me pobjedis mrss :D

Dostedt wrote:

HAHAHAHAHA PEDER JEDAN UZEO SAMO ŠTA NJEMU PAŠE A NEĆEMO NI GRUPU PROĆ IONAKO
suti bicemo prvi sve cemo namjestit pssst
MaridiuS
Mnogo si lake mape uzeo :/ daj nesto 5-5.5 zvezde za kad prodju grupne igre
Topic Starter
Dostedt

MaridiuS wrote:

Mnogo si lake mape uzeo :/ daj nesto 5-5.5 zvezde za kad prodju grupne igre
na čemu si ti?
pogledaj malo igrače i prosjek igrača i tako.
naravno da će biti malo teže mape u daljnjoj fazi natjecanja.
a i poanta je da se mape mogu preći sa S da se vidi ko najbolje igra, a ne ko je slučajno pogodio najviše krugova
schultzika
Zamolio bi bilo koga da napise neki interesantan broj izmedju 0 i 1,000,000,000 koji ce posluzit kao seed za randomiziranje grupa. Tko prvi glavni je!
Finnu
7244342
Hineya
Nevermind...Finnu...2fast4me
schultzika

Finnu wrote:

7244342
Finnu presudio, divan broj.

Uz ovaj program napisan u C++:
Source
#include<iostream>
#include<vector>
using namespace std;

int main(void)
{
vector<vector<int> >grupe;
vector<vector<int> >prave_grupe;
vector<int> dodatna;
vector<int> vek;
int MAGICNI_BROJ;
cout << "Unesi magicni broj! ";
cin >> MAGICNI_BROJ;
srand(MAGICNI_BROJ);

for(int brojac = 0; brojac != 6; brojac++)
{
grupe.push_back(vek);
for(int broj = 0; broj != 4; broj++)
{
if(!brojac) dodatna.push_back(broj+1);
grupe[brojac].push_back(brojac*4+broj+1);
}
}
grupe[5].pop_back();
grupe[5].pop_back();

for(int brojac = 0; brojac != 4; brojac++)
{
prave_grupe.push_back(vek);
for(int broj = 0; broj != 6; broj++)
{
if(grupe[broj].size() == 0) break;
int random_broj = rand()%grupe[broj].size();
prave_grupe[brojac].push_back(grupe[broj][random_broj]);
grupe[broj].erase(find(grupe[broj].begin(), grupe[broj].end(), grupe[broj][random_broj]));
}
}

for(int brojac = 0; brojac != 4; brojac++)
{
cout << "Grupa " << brojac+1 << ":" << endl;
for(int broj = 0; broj != prave_grupe[brojac].size(); broj++)
{
cout << prave_grupe[brojac][broj] << " ";
}
cout << endl;
}

system("pause");
return 0;
}

Dobivaju se sljedece grupe:
Grupa 1:
4 5 12 14 18 22
Grupa 2:
3 6 10 13 20 21
Grupa 3:
1 7 9 16 19
Grupa 4:
2 8 11 15 17

Prilozen je source kao dokaz da nije namjestano nista xd
Dostedt ce ovo vec nekako lijepo formatirati
Topic Starter
Dostedt
Uistinu divan kod i još bolji broj

Sutra očekujte sve lijepo napisano, grupe i raspored igranja. Računajte da će tri kola biti u subotu a dva u nedjelju (5 ili 6 ekipa u grupi, svakako ima 5 kola)
Klina
Fino, can't wait. Bice li neki oficijalni stream ili tko oce sam da pusti?
Finnu
Topic Starter
Dostedt

Finnu wrote:

https://osu.ppy.sh/forum/t/169213
znači mi ako bi streamali bi streamali samo finale koje će biti odigrano u posebnom terminu
cimer (Schultzika) bi ako bude dobre volje mogao poslat mail nadležnim osobama, već smo mi diskutirali o tome, javit ćemo ako šta bude od toga
Topic Starter
Dostedt
Znate svi koji ste broj rankirani po ppu. Ako ne znate, piše u threadu pa pogledajte.
Već je napisano da su ovo grupe:
Grupa 1:
4 5 12 14 18 22
Grupa 2:
3 6 10 13 20 21
Grupa 3:
1 7 9 16 19
Grupa 4:
2 8 11 15 17

U svakoj grupi imamo nositelje od 1 do 5 (6), trebali bi znati zaključiti koji ste nositelji u svojoj grupi. U subotu su 3 kola, u nedjelju 2.
Oba dana prva kola počinju u 12:00, podne. Svako iduće kolo se igra za 2 sata, dakle u 14:00 i 16:00 (pauza između kola i vrijeme potrebno da se odigra).
Bergerove tablice nam daju ovakvo parovanje:



U grupama s 5 ekipa, ekipa koja za protivnika treba imati broj 6 je očigledno slobodna to kolo.
Pitajte ako šta nije jasno!!


ENG:

You should all know your number sorted by pp. If you don't know it, search for it in the thread, Schultzika has written everything.
Groups have been asigned by those numbers and you have your number in the group by pp (from 1 to 6), you should be able to figure out your number.
Every round is played with 2 hours difference, starting on 12:00 (noon) both saturday and sunday, so 12:00, 14:00 and 16:00 on saturday (3 rounds) and 12:00 and 14:00 on sunday (2 rounds).
In the picture you can see the pairings for each round in the group stage. If there are 5 teams in a group, team playing the number 6 team is bye that round, they don't play anyone and can rest or warm up.
If you don't understand something, don't hesitate to ask!!
Muv Acid
ako sam ja dobro skontao mi (18) igramo protiv 2 (Schultzika, Dostedt) koji se odigra od 14:00 pa na dalje.
znaci, moracu da se budim ranije da bi malo dosao k sebi xd
Topic Starter
Dostedt

Muv Acid wrote:

ako sam ja dobro skontao mi (18) igramo protiv 2 (Schultzika, Dostedt) koji se odigra od 14:00 pa na dalje.
znaci, moracu da se budim ranije da bi malo dosao k sebi xd
vi ako ste 18 ste u grupi sa

4 5 12 14 18 22

to znači da ste vi broj 5 u svojoj grupi.

to znači da igrate prvo kolo (u 12 sati subotu) s brojem 2 svoje grupe (5) pa nakon tog (u 14 sati subotu) s brojem 1 svoje grupe (4) pa treće kolo (16 sati) s brojem 6 svoje grupe (22) itd. nadam se da će sad svima biti jasno
Hineya
Zar nisu Muv Acid i - Aomi - Team 19?!
Topic Starter
Dostedt

Hineya wrote:

Zar nisu Muv Acid i - Aomi - Team 19?!
ne znam, boga ti, on je reko 18 ja sam napiso za 18. ako su 19 onda su 19. piše sve lijepo, niste glupi, pročitajte samo
al hvala na tom što si im obznanio da su oni 19
Muv Acid

Hineya wrote:

Zar nisu Muv Acid i - Aomi - Team 19?!
lol glde mi je mozak, verovatno jos spava TT
Topic Starter
Dostedt
Grupe su (lijepo napisano):
Groups written normally:

  • 1. Faelthas Vectenial
    2. marka92 Joximus
    3. TheANDRAXY gogibogi
    4. gregor1997 shirousagi
    5. UltraRik Mythrilman
    6. Maven ForbiddenHope


    1. Hineya Maus
    2. CriminalSkum stefan9529
    3. Sshhershey MaridiuS
    4. PajLe Rellax
    5. Pasa36 Astox
    6. ZITTKO Am D best


    1. MetoA Klina
    2. MiloSx7 - Yuzuki -
    3. Skrelz God196
    4. SmexyLonely ttomyi
    5. - Aomi - Muv Acid


    1. Schultzika Dostedt
    2. Gumica dr_melon
    3. LoLerzzz GoldenDoge
    4. FrozenStalker Bynox
    5. misko007 Gallehe
molim vas provjerite jel nešto krivo da ispravim
sad svi znate brojeve u grupi i po danoj tablici valjda znate kako i kad s kim igrate
MaridiuS
Mada kad bolje razmislim, dobre su mape, samo sto nema ni jedna stream mapa, ubaciti neku mapu npr kao https://osu.ppy.sh/s/72740 ili https://osu.ppy.sh/s/114392 na no mod ili free mods, ne bi bilo lose (naravno ako nije vec konacan map pool)
Topic Starter
Dostedt
Evo dečki Hineya je obavio dio posla, hvala mu na tom.
Popis grupa i nositelji po grupama su odmah tu, sad valjda sve znate


Gumica
Oznanjam da ću se tekma broja 2 protiv broju 5 u 4 grupi premjesti, jer nam je prebrzo. Ne mi i ne oni ne ću biti online u 12 sati, zato ćemo igrat kasnije, vjerovatno u 18 ili 20sata.
sry for my shitty language skills :D
schultzika
HRV:
PRAVILA ODRZAVANJA MECEVA:
Unutar sljedecih par dana cete svi dobiti u inbox poruku u koliko sati igrate sa kime i koje ce biti ime multiplayer sobe i koji joj mora biti password.
Kada dodje vrijeme tog meca za koji je zadano ime sobe i password, ekipe koje igraju u tom mecu si same moraju napravit sobu s tim podacima i uci u nju.
I onda u toj sobi igrate po sljedecim pravilima:

-Ako je mec zakazan u neko vrijeme dana, kasnit se smije maximalno 15 minuta... ako se ekipa ne pojavi, gubi taj mec automatski sa 4:0
-Ekipa kojoj dodje samo 1 clan smije igrati iako ce vrlo vjerojatno izgubiti
-Ako netko bude diskonektan usred mape, ta mapa se nastavlja kao da je 1v2. Kad se igrac vrati opet je 2v2 za ostale mape
Koraci meca:
1. Ekipa koja ima manji redni broj unutar grupe mora biti CRVENA, dok ekipa sa vecim rednim brojem mora biti PLAVA(protip: 1 je manji broj od 2)
2. Plava ekipa bira warmup mapu - igra se mapa
3. Crvena ekipa bira warmup mapu - igra se mapa
-Warmup mape mogu biti doslovno bilo sta(rankirane ili nerankirane, svejedno je) ali duljina mape ne smije biti iznad 7 minuta
4. Biraju se mape koje ce se banati tako da ban prvo bira crvena ekipa pa plava pa naizmjenice dokle treba(najjednostavnije u chat da pisete imena mapa)
-Ekipe sa rednim brojevima 1 2 i 3 imaju pravo da banaju 2 mape
-Ekipe sa rednim brojem 4 imaju pravo da banaju 3 mape
-Ekipe sa rednim brojem 5 imaju pravo da banaju 4 mape
-Ekipe sa rednim brojem 6 imaju pravo da banaju 5 mapa
Ovakva raspodjela banova je zato da slabije ekipe nemoraju igrati mape koje doslovno nemogu ni preci
-Nemoze se banati tie break mapa
VAZNO: Banovi se NE MORAJU iskoristiti.
5. Plava ekipa bira mapu koja ce se igrati, zatim crvena i ponavlja se dokle treba
-Ovo se ponavlja dok neka ekipa ne dodje do 4 pobjede ili ako bude 3:3
-Svaka mapa se moze samo jednom igrat naravno
-Mape se moraju igrati sa zadanim modovima iz map poola
-Freemod mape imaju freemod i mogu se igrati s bilo cime, nomod moraju ostati nomod
6. Ako je rezultat 3:3, igra se tie break mapa kao freemod
7. Kada je pobjednik odredjen, bilo tko iz pobjednicke ekipe salje meni u inbox link od meca(link od meca je ono kad napravite sobu pa BanchoBot u Multiplayer tabu napise "Match history available here")

-ako slucajno neki mec ostane neprijavljen - pisemo 0 bodava obijema ekipama koje su igrale taj mec

ENG:
MATCH RULES:
You will all get a mail containing match information for each match(time, room name, room password) in the next few days.
When the given time comes, teams included in that mail must create the room with given info and enter it.
Then you play by the following rules:
-You're allowed to be late 15 minutes at most... if a team doesn't show up, it loses 4:0
-Team is allowed to play with 1 member missing(1v2 is allowed though unrecommended)
-If a player is disconnected during a map, that map is played 1v2 until the end. Other maps are still 2v2 if that player reconnects
Match steps:
1. Team with lesser ordinal number in group must be RED, the other one is BLUE (protip: 1 is lesser than 2)
2. Blue team chooses warmup map - the map is played
3. Red team chooses warmup map - the map is played
-Warmup maps can be anything(ranked or not) but the length must be under 7 minutes
4. In ban phase, red team first bans 1 map, then the blue one and so on for as long as it takes(to ban a map, just type the name of the song in chat)
-Teams with ordinal numbers 1, 2 and 3 have 2 bans available
-Teams with ordinal number 4 have 3 bans available
-Teams with ordinal number 5 have 4 bans available
-Teams with ordinal number 6 have 5 bans available
This is so the weaker players don't have to play the maps they can't even play
-Tie break map cannot be banned
IMPORTANT: a team doesn't have to use all their bans.
5. The match starts - blue team chooses a map from the map pool, then the red team and so on for as long as it takes
-This is repeated until one team gets 4th win or it is 3:3
-Each map from the map pool can be played only once
-Maps must be played with given mods
-Free mod maps are played with free mods, no mod must stay no mod
6. If the result is 3:3, tie break map is played with free mod
7. When the winner is decided, anyone from the winning team must send me a match link(when you create a multiplayer room under the Multiplayer tab BanchoBot will say "Match history available here")

-if I don't get a link on a specific match - both teams get 0 points
schultzika
Results:
Group 3
1 vs 6: FREE
2 vs 5: 4:1 https://osu.ppy.sh/mp/10954806
3 vs 4: 1:4 https://osu.ppy.sh/mp/10954740

6 vs 4: FREE
5 vs 3: 4:0 (no show)
1 vs 2: 4:1 https://osu.ppy.sh/mp/10956024

2 vs 6: FREE
3 vs 1: 0:4 (no show)
4 vs 5: 4:3 https://osu.ppy.sh/mp/10963585

6 vs 5: FREE
1 vs 4: 4:0 https://osu.ppy.sh/mp/10985515
2 vs 3: 4:0 (no show)

3 vs 6: FREE
4 vs 2: 3:4 https://osu.ppy.sh/mp/10987690
5 vs 1: 0:4 (no show)
If I did something wrong, please inform me so I could fix it... I probably failed some numbers... If someone forgot to send a report, please pm me
Finnu
mogao bi mozda da stavis link od multia pored meceva
Denko
hehe
Maus

Finnu wrote:

mogao bi mozda da stavis link od multia pored meceva
Gud ajdija. Zas to nisi vec napravio cimer?
Anyway, gg, 3:0, Hineya me carrya hahaha
schultzika

Finnu wrote:

mogao bi mozda da stavis link od multia pored meceva
evo idu :(
bio sam lijen

-Killua wrote:

Finnu wrote:

mogao bi mozda da stavis link od multia pored meceva
Takav sam ja dizajn poceo, al je on vrhovni vladar. Sta mu mos?
tako je glavni sam! kasno si mi poslo dizajn vec sam napiso 90%

Maus wrote:

Finnu wrote:

mogao bi mozda da stavis link od multia pored meceva
Gud ajdija. Zas to nisi vec napravio cimer?
Anyway, gg, 3:0, Hineya me carrya hahaha
pijavico ;D
Skrelz
Nisam se od osnovne skole razboleo i bas danas dobijem neki stomacni virus, inace da li smo mi sad ispali skroz ili mozemo nekako da igramo sutra ili kad vec ?
schultzika

Skrelz wrote:

Nisam se od osnovne skole razboleo i bas danas dobijem neki stomacni virus, inace da li smo mi sad ispali skroz ili mozemo nekako da igramo sutra ili kad vec ?
A tragedije... a glede igranja... mozete igrat sutra sigurno onaj jedan mec koji niste odigrali... onaj drugi ste ionako slobodni
a sad za ova 2 koja niste igrali... prvi ste izgubili 1vs2 i tu se nista ne moze... druga 2 je bio no show pa sam upiso 4:0 jer mi je god reko da odustajete ali

mozes se probat dogovorit sa protivnicima s kojima nisi igrao danas da igrate sutra, ako pristanu igrajte sutra i sve je oke
-problem je sto imaju pravo ne pristat jer su oni dosli a vas nije bilo, niste ni javili da necete igrat... znaci da ovisite o njihovoj dobroj volji da vam daju drugu sansu
Skrelz

schultzika wrote:

Skrelz wrote:

Nisam se od osnovne skole razboleo i bas danas dobijem neki stomacni virus, inace da li smo mi sad ispali skroz ili mozemo nekako da igramo sutra ili kad vec ?
A tragedije... a glede igranja... mozete igrat sutra sigurno onaj jedan mec koji niste odigrali... onaj drugi ste ionako slobodni
a sad za ova 2 koja niste igrali... prvi ste izgubili 1vs2 i tu se nista ne moze... druga 2 je bio no show pa sam upiso 4:0 jer mi je god reko da odustajete ali

mozes se probat dogovorit sa protivnicima s kojima nisi igrao danas da igrate sutra, ako pristanu igrajte sutra i sve je oke
-problem je sto imaju pravo ne pristat jer su oni dosli a vas nije bilo, niste ni javili da necete igrat... znaci da ovisite o njihovoj dobroj volji da vam daju drugu sansu
uredu, nego dokle traje OBC posto sam se do sada cuo samo se "MetoA" i on je rekao da je slobodan samo sledece subote
schultzika

Skrelz wrote:

uredu, nego dokle traje OBC posto sam se do sada cuo samo se "MetoA" i on je rekao da je slobodan samo sledece subote
Sljedece subote? wow... ne mozete to sutra ugurat? ako treba mozda i izmedju meceva pa nekako...
Ideja je bila da za 2 tjedna u subotu bude cetvrtfinale i u nedjelju poluffinale sa novim map poolom koji cemo u sljedecu nedjelju objavit... tehnicki gledano mozete igrat u sljedecu subotu iako najradije nebi da to uradite, tak da probaj prvo za sutra nekak skontat ali ako nema drugog nacina onda mozete i u subotu pretpostavljam... drzat cete puno ljudi u neizvjesnosti, pogotovo ako o tom mecu bude ovisio prolaz druge ekipe dalje
Skrelz
Dobro znaci sutra u 12;00 svakako imamo mec, dogovorio sam se sutra sa Muv Acid za 16h, i pitao sam MetoA da li ikako moze sutra, sad cekam odgovor
schultzika

Skrelz wrote:

Dobro znaci sutra u 12;00 svakako imamo mec, dogovorio sam se sutra sa Muv Acid za 16h, i pitao sam MetoA da li ikako moze sutra, sad cekam odgovor
odlicno, kad skontas sta javi obavezno
Gumica
I've made a quick Excel form for you guys, cause I Like to have things settled down with names, not just numbers.


Feel free to use and modify the excel form: http://puu.sh/dl1HQ/579f4fd339.xlsx
^I hope i didn't make any errors tho.
schultzika

Gumica wrote:

I've made a quick Excel form for you guys, cause I Like to have things settled down with names, not just numbers.


Feel free to use and modify the excel form: http://puu.sh/djBkh/6b6e3062ce.xlsx
^I hope i didn't make any errors tho.
Whoa ty :D
Topic Starter
Dostedt

Gumica wrote:

I've made a quick Excel form for you guys, cause I Like to have things settled down with names, not just numbers.
i bet if you had 0 points, you wouldn't make that ;__;
show more
Please sign in to reply.

New reply