forum

Za duży speed?

posted
Total Posts
8
Topic Starter
Anti Fun
Nie potrafię grać nawet prostych mapek na których przeciętni gracze robią Ski bez problemu. I co najlepsze, im więcej gram tym gorzej mi idzie, streamy to dla mnie czarna magia a o ln nawet nie warto wspominać. Rozmawiam sobie ze znajomym, który gra znacznie lepiej ode mnie i pytam jaki speed sobie ustawił, bo właśnie wszedł ten speed niezależny od bpm. Odpowiada że 23. A ja mam 29, bo niżej jest za gęsto. I chyba doszedłem do wniosku, że mam chyba za duży. I co teraz, grać dalej na tym, czy zmniejszyć? Wątpię że ze z tym speedem będę kiedykolwiek ogarniał choćby normale
Tidek
Po pierwsze nie rób jak większość graczy, czyli "o mam zbyt słabe acc, dam większy scroll speed, na pewno będzie lepiej", jest to w większości sytuacjach błąd, bo psujesz sobie przez to reading, oczywiście czasami zmiana o 1, raz na DŁUŻSZY czas może pomóc, bo odczuwasz że robi się zbyt gęsto na trudniejszych patternach i przyspieszenie faktycznie może wtedy troszkę pomóc, ale nie że co 1 dzień zmieniasz sobie scroll speeda bo to do niczego nie doprowadzi.

29 to jest bardzo duży speed jak na twój poziom bo na mapach co grasz nie ma takich gęstych patternów że faktycznie taki speed może pomóc, oczywiście nie mówię Ci żebyś już musiał obniżać tego scroll speeda, jeśli czujesz się na nim wygodnie to jest w porządku, ale jeśli trafiłeś na to 29 z powodu co napisałem na początku, to musisz coś zmienić.

Granie na wyższym scroll speedzie wcale nie oznacza bycie lepszym (dlatego nie gram w standarda i nie chcę mi się hejtować ludzi co uważają że czytanie AR10,3 to skill), topka w polsce jak i topka na świecie (heh sami azjaci) gra na 25+, Hudonom z tego co wiem to 26, Kamikaze 26-27, a ja jestem chyba "najwolniejszym" w o!m graczem, bo gram na 23 (chociaż wolałbym 22,5, ale niestety nie wprowadzili dziesiętnych wartości), jedyne co chce powiedzieć to że scroll speed to kwestia przyzwyczajenia i nie należy sugerować się innymi graczami, bo można grać tak samo dobrze na szybszym jak i na wolniejszym speedzie, każdy ma swój ulubiony speed.
Topic Starter
Anti Fun
Zmniejszyłem sobie speed do 26 i teraz mam tak
Na 7k idzie mi znacznie lepiej, wczoraj tak bardzo myliły mi się klawisze a dzisiaj przebijam najlepsze swoje wyniki
Natomiast na 4k jest dziwnie, jak lecą nuty na 1/4 to praktycznie ślepnę (nie wiem, może dlatego że nie umiem czytać)
A speed zależy od rozdzielczości? Bo na fullscreenie 25 to było bardzo szybko (1440x900) a w okienku 1024x768 dość wolno (gra w takim okienku to moja pozostałość ze standarda)
Marcin

Mustang1x1 wrote:

Natomiast na 4k jest dziwnie, jak lecą nuty na 1/4 to praktycznie ślepnę (nie wiem, może dlatego że nie umiem czytać)
Też tak mialem dopóki nie pogralem z 2 miesiace.
Tidek
Na 7k masz o wiele więcej do czytania, to normalne że może grać się lepiej na wolniejszym scrollu niż na tym co się gra na 4k bo czytanie na tym jest najprostsze.

Rozdzielczość, nie mam tutaj pojęcia.
Topic Starter
Anti Fun

Tidek wrote:

Rozdzielczość, nie mam tutaj pojęcia.
Udało mi się dojść do tego, że elementy gry skalują się z rozdzielczością, im większa rozdzielczość tym wyższe elementy, podobnie z prędkością. Nuty muszą przebyć większą drogę na ekranie w tym samym czasie, więc prędkość nut jest większa. I żeby się upewnić, jaką masz rozdzielczość? Bo może właśnie to jest powodem że mam tak wysoki speed
Tidek
1024x768, full screen, scroll 23
Topic Starter
Anti Fun
Dobra, problem rozwiązany, ustawiłem sobie na 26 i powoli gram lepiej również na 4k. Muszę się tylko readingu nauczyć i poprawić acc

Teraz gram na 24, accuracy jako tako wytrenowane, więc nie jest źle
Please sign in to reply.

New reply