forum

Tablet :/

posted
Total Posts
9
Topic Starter
blejd
Witam.

Dzisiaj rano wchodząc na osu! i podłączając tablet spotkała mnie pewna sytuacja...
otóż jak chciałem zagrać jakąś beatmapę zauważyłem że moje piórko nie reaguje na tablet, nie wiem kompletnie dlaczego...
Czy da rade rozkręcić jakoś to ustrojstwo albo sprawdzić co tam się w piórku stało? bo tablet działa jak powinien, z piórkiem jest
coś nie tak.

Tablet: Wacom Bamboo - CTH - 470
AmaiHachimitsu
Z reguły to piórka się psują najszybciej w tabletach....

Nie znam się ale chyba będzie wymiana.
Topic Starter
blejd
@up - ok, może po prostu to też jakoś samo się naprawi. Jak nie będzie tak działało z tydzień to spróbuję zakupić nowe, tylko że nie mam zielonego pojęcia jak te piórko się nazywa :o

+ jeszcze proszę o wypowiedź kogoś kto miał takowy problem, albo wie co zrobić :P
Marcin
A nie działa nawet na pulpicie? Jak nie to piórko może być zepsute (ale samo z siebie na 90% by sie nie zepsuło, musiało zostać uderzone). Samemu tego nie naprawisz.
Topic Starter
blejd
@up - Tablet w ogóle nie reaguje na dotyk piórka, palcem mogę normalnie po tablecie jeździć... Próbowałem wymieniać wkłady do piórka i nic nie pomogło, dalej bez efektów.
Co do "uderzenia" to kilka razy spadło mi z niedużej wysokości, tzn. łóżka.
cyfra_old
Może sterownik się spitolił? Restartuj komputer lub reinstal sterowników, jak to nie pomoże to nowe piórko.
Topic Starter
blejd
@up - kłośkej, spróbuję bo w sumie coś nie szło otworzyć tego "rysuj by otworzyć" nawet na touchpadzie z podłączonym tabletem.
Ewentualnie poczekam ten tydzień i może samo w magiczny sposób się naprawi.

PS - gdzie można na internetach takie piórko tanio kupić? chodzi mi bardziej o dokładną nazwę tego ustrojstwa.
cyfra_old

[ Blade ] wrote:

@up - kłośkej, spróbuję bo w sumie coś nie szło otworzyć tego "rysuj by otworzyć" nawet na touchpadzie z podłączonym tabletem.
Ewentualnie poczekam ten tydzień i może samo w magiczny sposób się naprawi.

PS - gdzie można na internetach takie piórko tanio kupić? chodzi mi bardziej o dokładną nazwę tego ustrojstwa.
Ja mam cth-470 i są chwile (czasami po włączeniu systemu, a czasami podczas normalnej pracy) że wywala mi sterownik i nie mogę otworzyć "Właściwości tabletu". A gdy próbuję to zrobić, to wyskakuje błąd bym zrestartował system lub reinstalował sterownik. Zwykle restart komputera pomaga. Wystarczy resetnąć i chwilę poczekać, ewentualnie zrobić to dwa razy.
Tylko że podczas takiego problemu gdy dotykam palcem tabletu, kursor wariuje, za to piórko działa ale tylko na full area.

Twój problem się różni trochę od tego który mnie czasami spotyka, ale mam nadzieję że będzie to dla Ciebie chociaż trochę przydatne.
Topic Starter
blejd
Jej :3 Problem rozwiązany. Reinstalowałem 3 razy te sterowniki, zmieniałem nawet porty i przy czwartej instalacji wszystko poszło pomyślnie :3
Dziękuję wszystkim za pomoc, można zamknąć :P
Please sign in to reply.

New reply