forum

Polski (Polish) [RANDOM]

posted
Total Posts
4,960
show more
Cydros
wow n1
r E s P
Pogra ktos w CS GO?
DeletedUser_613592
Galkan
Szukam chętnych do gry w Lefta i w TF2, w razie czego walić do mnie na Xfire/Steam /o/

Długie, ale polecam przeczytać:

Ciunek
Prawie zacząłem się śmiać, ale przypomniało mi się, że w piątek uczyłem moją szefową jak odpowiedzieć na e-maila w MS Outlooku. A, i pierwszego dnia stażu zawołała mnie, żebym jej wi-fi naprawił. Okazało się, że nie miała włączonego przycisku na lapku. Ja pierdolę...

Dla ścisłości, jesteśmy jednym z głównych partnerów HP jeśli chodzi o druki wielkoformatowe, czyli jednak branża informatyczna.
CuteCurry
^ Ale karachanem to Ty się aż tak nie kurw Krokiet.
r E s P
Troche mi styl pisania przypomina uczuciopedie
KudWafu
pyka ktoś w cs:go albo jakiegoś Seriousa Sama?
CuteCurry
Tak, ale tylko elite guardian III+.
KudWafu
nie biegaj z nożem, bo to 90% wszystkich śmierci CTków gdy paka leży.
Tmkk
Jakieś rady dla kogoś, kto chce się nauczyć grać z hd+hr? (oprócz tego, że ćwiczyć)
Mam grać od razu hd+hr, czy można najpierw tylko hr (samo hd idzie mi całkiem nieźle)? Mapy te, co gram normalnie, czy może jakieś prostsze / mniejsze ar (jeżeli tak, to jakie) ?
Dzięki.
Advantan
Graj w tę grę. Spróbuj tak i tak. Nikt nie wie jakim graczem jesteś, co potrafisz i z czym czujesz się lepiej. Po prostu graj. Ilu ludzi jeszcze będzie się pytać o to jak coś grać, jak ćwiczyć. Po prostu graj, im więcej grasz tym lepiej grasz.
Galkan
Jak ktoś zastanawiałby się nad kupnem jakiejś nowej gierki na Steamie, to mam kupony zniżkowe, które chętnie oddam:

50% - The Chaos Engine - ważny do 20 kwietnia
75% - Ultraton - wazny do 2 maja
90% - X-Blades - ważny do 20 kwietnia
90% - Serious Sam 2 - ważny do 29 kwietnia
CuteCurry
Dorzucam od siebie -75% na Return to Mysterious Island do pierwszego maja.
SteRRuM
Advantan
50% OFF Captain Morgane and the Golden Turtle
50% OFF Nightmares from the Deep: The Cursed Heart
20% OFF Escape Goat 2
50% OFF Bleed
75% OFF Nikopol: Secrets of the Immortals

Oddam w Carlin. Nie mam PACC więc nie podróżuję statkiem.

Nie chce mi się kopiować do kiedy są ważne, ale macie trochę czasu.
Fard
Nie wiecie moze dlaczego nie ma platnosci SMS w polsce?
CuteCurry
Płatność SMS to gówno. Przykładowo płacąc 11zł SMS-em do takiego peppy'ego dochodzi mniej niż 4zł. Miesiąc supportera to $4, czyli około 12 złotych. Ten rodzaj płatności nie opłaca się ani Tobie, ani peppy'emu, więc nikt o nią nie dba.

SPOILER
Ktoś coś?
Marcin
Ani providerowi tj. xsolla *sighs*
DarkStoorM
Jakoś tak... x'D
r E s P
Dlaczego akurat ta mapa :'c.
Chino_old_1
zzqWilliam
Ja nie w temacie. Co się stało z Adamqsem?

Chinoaczecze, potem było "z drewna" :D
AmaiHachimitsu
Bass

Chinoaczecze wrote:

Co Ty wiesz

klubek
squiz:
data tego screena? nagroda to kubek herby

CuteCurry
Czemu po lewej jest Marisa z UNL-a a po prawej są motylki Yuyuko, też z hisoutena?
Bass

klubek wrote:

squiz:
data tego screena? nagroda to kubek herby

1 kwiecien 2010 XD
AmaiHachimitsu

spi wrote:

Czemu po lewej jest Marisa z UNL-a a po prawej są motylki Yuyuko, też z hisoutena?
SWR
CuteCurry

AmaiHachimitsu wrote:

SWR
W UNL-u też jest taka Marisa.
AmaiHachimitsu
No to się chyba bierze maina a nie dodatek >.>
CuteCurry
UNL jest samodzielnym dodatkiem i jest bardziej grywalny. SWR przeszedłem kilka razy dla poznania fabuły, w UNL grałem dziesiątki godzin po sieci. Nic dziwnego, że to właśnie hisouten przyszedł mi pierwszy na myśl. Zresztą, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?
AmaiHachimitsu
Takie same jak ortografia D:
CuteCurry
Kultura języka jest ważna. Sposób wypowiadania się świadczy o osobowości i wnętrzu człowieka. To po języku najłatwiej poznać, czy mamy do czynienia z człowiekiem o ubogich horyzontach myślowych, czy wręcz przeciwnie. Poprawna pisownia ułatwia komunikacje: wypowiadając się poprawnie i bogato nie będziemy mieć wątpliwości, że zostaniemy odpowiednio zrozumiani. Osoba mówiąca i pisząca niepoprawnie tylko się kompromituje i pokazuje swoje ubóstwo intelektualne.

"Granice naszego języka są granicami naszego świata. Przecież myślimy właśnie w języku."
~ prof. Jan Miodek.


Tak ja to widzę.
zzqWilliam
Więc spi, będąc znów w poprawności językowej to czemu ≠ dlaczego.
CuteCurry
Skoro "czemu != dlaczego" to czemu* się równa "czemu"? Przecież zarówno "dlaczego" jak i "czemu" to synonimy. Synonimy niby mają to do siebie, że coś je różni, a tutaj nie bardzo jestem w stanie zauważyć różnice. Owszem, "czemu" jest rzadziej używane w mowie; jest popularniejsze w literaturze, w prozie i publicystyce. Ale na forum przecież nie ma mowy* o "mowie". O literaturze, prozie i publicystyce też nie, ale tu jednak występuje forma pisana, nie mówiona.


*Zrobiłem to specjalnie.
zzqWilliam
Dlaczego piszesz powtórzenia, czemu ma to służyć?

W powyższym zdaniu widać idealnie tę różnicę.

A skoro to synonimy, to zdanie "Czemu piszesz powtórzenia, dlaczego ma to służyć" powinno mieć choć cień sensu, a go nie posiada.

"Synonimami" większość społeczeństwa uznaje również "parę" i "kilka" - "Mam kilka mechanicznych switchy", "Mam parę butów". Para oznacza dwie rzeczy, najczęściej tego samego rodzaju tudzież przedmioty przeznaczone do używania razem, czyli w parach. Jest różnica w zdaniu "Mam kilka butów", a "Mam parę butów" gdyż w pierwszym zrozumiemy, iż ktoś posiada trzy sztuki, pięć sztuk tych butów, w drugim zaś dowiemy się, że ktoś posiada jedną parę butów.

P.S. Czy w okoliczniku przyczyny gdziekolwiek będziesz miał zapisane "czemu"? Nie, a dlaczego? Gdyż "dlaczego" będzie prawidłowym pytaniem.
CuteCurry
Ponawiam pytanie zadane na początku poprzedniej wypowiedzi. Czym jest "czemu", skoro nie jest "dlaczego"? Jak należy tego w takim razie używać?

Dlaczego zdanie nie posiada cienia sensu? Może kontekst jest nieodpowiedni? A może nie każda lokomotywa to elektrowóz mimo tego, że każdy elektrowóz to lokomotywa?

Większość społeczeństwa uznaję również coś takiego jak "ciśnienie pary nasyconej" obok "pary żbików' i "pary butów". Myślę, że wiesz co mam na myśli.
zzqWilliam

spi wrote:

Ponawiam pytanie zadane na początku poprzedniej wypowiedzi. Czym jest "czemu", skoro nie jest "dlaczego"? Jak należy tego w takim razie używać?
A czymże jest norma, skoro norma normie nierówna? Skoro "normalny" jako przymiotnik nie ma sam w sobie znaczenia, to "czemu" może mieć jedno znaczenie i nie posiadać synonimów tak samo jak "norma".

Takie pojęcia jak dopełnienie dalsze, celownik, "Przyglądam się (C. komu? czemu?) przechodniom." mówią Ci coś?

spi wrote:

Większość społeczeństwa uznaję również coś takiego jak "ciśnienie pary nasyconej" obok "pary żbików' i "pary butów". Myślę, że wiesz co mam na myśli.
Tego to ja nie śmiem kwestionować. Akurat "para" to bardzo ciekawy temat. Ma znaczenie jako "para wodna" albo "para małżeńska", jako przedrostek para- np. paranormalność, parafraza itp. oraz właśnie jako "para butów" itd.
CuteCurry
Ależ "norma" posiada synonimy, w zależności od znaczenia: przepis, taryfa, standard, kanon, reguła.
"Dlaczego" też je posiada. Na przykład "po co", na przykład mniej oficjalne "czemu".
show more
Please sign in to reply.

New reply