forum

Polski (Polish) [RANDOM]

posted
Total Posts
4,960
show more
Tidek
No chyba Cię pogrzało, oczywiście ja do tego zrobię mapę (jedyny w polsce?), bo akurat dali ciekawy utwór, nie tak jak te typowe gówniane TVsize.

Ale pewnie i tak wybiorą mapę z randomowymi trójkami czy 1/2, bo jest fun ;_;
zzqWilliam
Hej, mam pytanie. Może i trochę głupie ale mnie ono dręczy. Jeżeli jestem facetem, mam nick rodzaju męskiego, a na avatarze mam jakąś laskę to czy tego ktoś nie zrozumie źle? Jest tak, że facet raczej ma mieć na avatarze faceta, a kobieta kobietę? Mówię, może trochę głupie pytanie ale cóż, dręczy mnie i tyle :P .
Marcin
To jest osu!, tutaj jest dużo homoseksualistów, biseksualistów, i inne typu gender swapy MtF albo FtM, na osu! to normalność :P więc nie zrażaj się że ktoś Cie nazwie kobietą.
Andrea
Zagadka - rozpoznaj płeć.
zzqWilliam
Żeby coś to ja jestem hetero :P Dlatego właśnie ta laska co to mam na avku mnie urzekła i wskoczyła zamiast Williama z cl. Andrea... Zdradziłeś mi chyba że jest facetem, tak? A może jednak nie? :) Nie wiem xD
Marcin
Ta, ja długo żyłem w zakłamaniu że Andrea to dziewczyna ;______;
zzqWilliam
Heh. A jednak, a już zacząłem mieć co do tego wątpliwość :P
zzqWilliam
Jednakowoż i tak na pewno niedługo zmienię avka. Avek oraz backgroundy w osu! to jest coś co u mnie zmienia się co najmniej raz na miesiąc :D
AmaiHachimitsu
Wrzucam avka z laska, bo mi sie podoba. What's wrong with that. Wrzucam takie obrazki jako avek glownie dla siebie, ze Rinko bedzie sie do mnie usmiechac i dodawac otuchy.
zzqWilliam
Jak tak na to spojrzeć to faktycznie, olać innych ludzi, ważny by się sobie podobało ;) To już będę spał spokojnie :P
Tidek
Jestem wielkim fanem pralek, jak widzę wirującą pralkę to dzień od razu staję się lepszy.
Galkan
TARCZA, SZMATO.

A tak na poważnie, to dostałem go dawno temu, jak jeszcze grałem w klanie w ET (w 2008) i od tamtej pory już mi towarzyszy prawie wszędzie.

Marcin wrote:

Ta, ja długo żyłem w zakłamaniu że Andrea to dziewczyna ;______;
Dlatego czasem nazywam go Andrew, bo włoska forma od Andrzej jest pociesznie myląca dla nowych xD
r0ck

Tidek wrote:

Jestem wielkim fanem pralek, jak widzę wirującą pralkę to dzień od razu staję się lepszy.
Tidek jest pralką dlatego musiał na avatar ustawić sobie pralkę (straszna choroba a i tak powiesz że fotoszop ;_;) żeby nie zniszczyć porządku wszechświata.

Tak w ogóle to co to za pytanie, wstaw to co chcesz, nawet jeżeli ma być to kanapka z serem :/
zzqWilliam
Ale ja nie lubię sera :P
Gotori
to wstaw kanapkę z serem bez sera
Pyysiakowax3
Ktoś wie co się stało ze spinnerem ? Zrobił się taki jak w domyślnym skinie Osu! .
Marcin
https://db.tt/210QCLCF
Przedostatnia opcja..?
Pyysiakowax3
Okej. Dziękuje :)
Gotori


co xD
r0ck
Haha, właśnie miałem pisać o tym samym, jednak to ogólny bug i każdy widzi tam siebie.



Ah, a myślałem, że w końcu peppy zauważył mojego skylla i dał mnie tam gdzie powinienem być
Tidek
Mówiłem Gotori że jesteś mistrzem, w końcu streamujesz 330bpm.
Gotori

Tidek wrote:

Mówiłem Gotori że jesteś mistrzem, w końcu streamujesz 330bpm.
byś się zdziwił >:
r0ck
Eyh, naszło mnie takie przemyślenie (hue).
Jakim cudem ten pan (http://osu.ppy.sh/u/2438405) ma #900 rank mając w "Best Performance" co najwyżej 2 hardy gdzie reszta to same normale?
Z tego co zauważyłem to tam wyświetlają się między innymi mapki za które odstało się najwięcej PP więc jak to możliwe dostać tyle PP jedynie za normale? :D
Hydra
Hehe ja wiem czemu, ale nie powiem 8D
AmaiHachimitsu
To akurat jest jak najbardziej mozliwe. rolnikow duzo.
r0ck
Ale co jak gdzie.
Przecież nawet jeżeli zagram te mapy tak jak On to nie wskoczę na #900 rank (chyba że..).

Btw. może mi ktoś wytłumaczyć to "why?" które dodał peppy w rankingu v2? Co oznaczają te pierwsze liczby przed nazwą mapy, a co te na końcu w nawiasie.
Ah i czy tylko moim zdaniem ten ranking NA OBECNĄ CHWILĘ wygląda żałośnie? Tzn. z tego co widzę to wbijanie SS na easy/normalach jest bardziej opłacalne niż wbijanie top 50 na hardach/granie insanów (przykład ludzi z 3-5k PC, top50 w Polsce).

Dla potwierdzenia tego co napisałem zrobiłem mały "test".
Na początku punkt odniesienia: Ostatnio zacząłem trenować HR bla bla - zrobiłem kilka ~top50 na insanach/trudniejszych hardach z HRHD, profit na ppv2? 0, nic, null (a było to dla mnie jakimś osiągnięciem, ponieważ dopiero trenuje AR10).
Przed chwilą zagrałem (właśnie dla "testu") wybranego easy który u osoby przedemną w rankingu widniał jako "Top Score".
-Pierwsza gra, SS DTHRHD = +12 ppv2,
-Druga gra 1x100 DTHRHDFL = -13 ppv2 (to co zdobyłem zostało mi zabrane ponieważ zrobiłem 1x100 mimo że użyłem dodatkowego modu [mocna faworyzacja acc]),
-Następna gra , SS DTHRHDFL = +13,5 ppv2.
Podsumowanie? W pięciu grach na easy nabiłem sobie więcej ppv2 niż wczoraj grając cały dzień HDHR na trudniejszych mapach. Acc jest BARDZO faworyzowane, lepiej wbijać SS na easy i być ponad średnią, niż robić insane HDHR i mieć acc poniżej średniej.
Żegnaj skillu, czas wracać do poziomu 30 lvla i z powrotem wbijać top50 na izi ;_;.
(omg teraz według ppv2 moim najlepszym osiągnięciem w osu jest easy, brawo :D)

Wiem, że takie wywody może są na razie zbędne ponieważ ppv2 jest w fazie testów, ale chwila nudy pozwoliła mi ocenić w praktyce jak to wygląda NA OBECNĄ CHWILE.
zzqWilliam
Wie ktoś może co poradzić na tępą klawiaturę, która wyłącza się kiedy chce, klika se klawisze kiedy chce i ogólnie jest zdrowo j'bnięta? Wywalić za okno chciałem ale się skapnąłem że to moja jedyna klawiatura. Nowej nie kupię bo bieda. Tak szczerze wywalając 150 zł na klawiaturę bezprzewodową logitecha miałem nadzieję że wytrzyma naparzanie w klawisze 4h dziennie co trzeci dzień. Na gwarancję nie mam co oddawać bo powiedzą że jest sprawna, chyba że posadzą profesjonalnego naparzacza w klawisze i stwierdzą, że czasami się wyłącza albo świruje. Bliżej dać odbiornik? Wykąpać w spirytusie? Bo wkurza mnie jak gram długą piosenkę i pod koniec fail bo klawiatura poszła spać...
CuteCurry
Osu to gra rytmiczna. Oczywiste więc, że najbardziej nagradzana jest celność.

zzqWilliam wrote:

Wie ktoś może co poradzić na tępą klawiaturę, która wyłącza się kiedy chce, klika se klawisze kiedy chce i ogólnie jest zdrowo j'bnięta? Wywalić za okno chciałem ale się skapnąłem że to moja jedyna klawiatura. Nowej nie kupię bo bieda. Tak szczerze wywalając 150 zł na klawiaturę bezprzewodową logitecha miałem nadzieję że wytrzyma naparzanie w klawisze 4h dziennie co trzeci dzień. Na gwarancję nie mam co oddawać bo powiedzą że jest sprawna, chyba że posadzą profesjonalnego naparzacza w klawisze i stwierdzą, że czasami się wyłącza albo świruje. Bliżej dać odbiornik? Wykąpać w spirytusie? Bo wkurza mnie jak gram długą piosenkę i pod koniec fail bo klawiatura poszła spać...
Logitech, jeżeli chodzi o klawiatury, to skończył się na g15. Polecam następnym razem zapoznać się z tym co ma się zamiar kupić oraz unikać czegokolwiek, co jest bezprzewodowe.
Ciunek
Klawiatura bezprzewodowa do gry rytmicznej, gdzie liczy się czas reakcji w milisekundach? LOL. Miałem okazję przetestować to w stepmanii, nigdy nie kupię bezprzewodówki w celach gier.
zzqWilliam
Dziwne bo mam ją jakieś 7 miesięcy i dopiero od dwóch zaczęła się tak zachowywać. Więc taka najgorsza nie jest :)
No ale skoro wszystkie bezprzewodówki takie są to pozostaje zbierać na mechaniczną.
r0ck

spi wrote:

Osu to gra rytmiczna. Oczywiste więc, że najbardziej nagradzana jest celność.
Nie rozumiesz. Ten nowy ranking dopuszcza do sytuacji w których poprawiając swój rank na jakiejś mapie spadamy w rankingu globalnym. Można to wyczytać z kontekstu gdzie napisałem:
-Pierwsza gra, SS DTHRHD = +12 ppv2,
-Druga gra 1x100 DTHRHDFL = -13 ppv2 (to co zdobyłem zostało mi zabrane ponieważ zrobiłem 1x100 mimo że użyłem dodatkowego modu [mocna faworyzacja acc]),
Co równa się temu, że przykładowo:
-W pierwszej grze zrobiłem SS z 3 modami i wbiłem np. #20 = dostałem 12 ppv2 (no spoko),
-W drugiej grze grając z dodatkowym modem ale robiąc 1x100 wbiłem #10 (lepiej niż wcześniej bo dodatkowy mod ma przewagę nad 1 setką), ALE zostało mi zabrane to 12 ppv2 ponieważ zrobiłem 1x100, uczciwe?

Przykład na hardzie. Gramy dwa razy:
-Pierwsza gra, DT SS wbijamy #60 = dostajemy 15 ppv2
-Druga gra, DT HD 3x100 wbijamy #30 = utrata 10 ppv2 ponieważ zrobiliśmy 3x100 (mimo że graliśmy z dodatkowym modem i wbiliśmy lepszy rank na danej mapie to i tak tracimy).

Rozumiesz teraz?
Utrata globalnego rankingu w czasie w którym wbijamy lepszy ranking na danej mapie jest niedopuszczalna moim zdaniem, no bo jak? Wiesz że możesz zrobić coś na lepszy rank grając z dodatkowym modem, ale nie robisz tego bo boisz się że stracisz acc a tym samym globalny ranking, wtf?
Szczerze to mogę Ci podać teraz 2-3 mapy dzięki którym bez wysiłku (starczy DT SS na easy/normalu) wbijesz się w około 5k rank na ppv2, it's not good.
Dess1210
No troszeczkę to jest dziwne. Z jednej strony chcesz wskoczyć do Topki na jakimś utworze, ale z drugiej automatycznie wyjdzie, że spadniesz w ogólnym ranku.

Właśnie odnośnie tego global ranka mnie też jedna rzecz zastanawia... Jakim cudem, osoby będące nade mną w rankingu polskim w Taiko, są niżej ode mnie w global ranku? Jak to w ogóle działa? xD
#22 -> http://puu.sh/59xEN.jpg
#21 -> http://puu.sh/59xG1.jpg
#20 -> http://puu.sh/59xHg.png
AmaiHachimitsu
Logitech, jeżeli chodzi o klawiatury, to skończył się na g15
G15 to akurat gunwo

Deśś - prawdopodobnie byś musiała poczekać, żeby to się update'nęło.

Rock - trzeba wiedzieć jakie normale nabijać i top 900 żaden problem.

Co do ppv2 to nie rozumiem tych liczb do końca i mnie to jakoś nie obchodzi, bo ranking widać jaki jest i na razie jest gorszy niż score rank.


Co do klawiatur no to bezprzewodowe klawy ludzie kupują a tej bezprzewodowości(?) użyją raz na miesiąc może. A bezprzewodowe to gówno.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Dziwne bo mam ją jakieś 7 miesięcy i dopiero od dwóch zaczęła się tak zachowywać. Więc taka najgorsza nie jest :)
No ale skoro wszystkie bezprzewodówki takie są to pozostaje zbierać na mechaniczną.
Moje g15 działało przez jakieś pięć lub sześć lat. Dalej by działało, ale postanowiłem je wymienić na jakieś mechaniczne gówno. Siedem miesięcy to bardzo marny wynik.

r0ck, ja cały czas wszystko rozumiem. Przecież wyraźnie napisałem, że to gra rytmiczna, dlatego poprawnym jest, żeby acc liczone było najbardziej. SS jest bardziej wartościowe niż wyższy wynik punktowy z dodatkowym modem. Sam "absurd", jak to nazwałeś, wynika z tego, że SS jest dodatkowo punktowane.
Also, sugerowanie, że ja umiem wbić SS (i że tak nabite pp mnie satysfakcjonuje) na normalu/easy na DT. Nie bez powodu jestem tak nisko (a może wysoko, zależy jak na to spojrzeć) w rankingu.

AmaiHachimitsu wrote:

G15 to akurat gunwo
Sugerowanie, że znajdziesz lepszego gumiaka.
zzqWilliam
O Boże! http://osu.ppy.sh/b/96763 To na insane. Moja pierwsza w życiu tak szybka piosenka którą ukończyłem z A i 93% acuraccy. Pod koniec tak mi ręce dygotały że o mało co nie "zfailowałem". Aż się musiałem podzielić jakże tą zacną nowiną :D Jestem naprawdę dumny siebie. Nauczyłem się walić lewym wskazującym z prędkością dźwięku (światła jeszcze nie :P). Takie piękne zakończenie dnia :D Aż jeszcze mi serce wali :P :)
AmaiHachimitsu
Good Job, chociaz tam Insane to tylko singletap w zasadzie i ciagle w kolko jezdzisz, no ale zawsze cos.


tylko nie chwal sie kazdym dobrym wynikiem pls
zzqWilliam
Ale to nie taki typowy insane. Dla mnie to było coś meega szybkiego. Ok, nie będę się chwalił każdym dobrym wynikiem :D

To był insane z gatunku prawdziwych insaneów a nie jak niektóre insany które wyglądają jak hardy ;)
DeletedUser_613592
z
Ciunek
Ja nie miałem nigdy mechaniaka, zawsze na gumiaku grałem.
Marcin
TP stars nadchodzą? p/2670254
zzqWilliam
A już jak będę kupował tę klawiaturę, to którą z tych trzech byście wybrali? http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna-qpad-mk-50-cherry-mx-red-i3676276871.html, http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna-razer-blackwidow-2013-fvat-i3666134881.html czy http://allegro.pl/klawiatura-zalman-k500-mechaniczna-wytrzymala-i3677242215.html ? Czy ta zalmana za te 155 zł będzie dobrze spełniała swoje zadanie?
show more
Please sign in to reply.

New reply