forum

osu!mania World Cup - temat dyskusyjny

posted
Total Posts
35
Topic Starter
Bass
Zaczęły się zapisy.

No i tu nasuwa się pytanie, kto będzie dokładnie reprezentował nasz kraj na 4k i 7k? Ktoś coś próbował już ustalić?
Marcin
Ja slyszalem ze juz jakis team sie zarejestrowal

jsyk

EDIT: Ba, mamy obydwa teamy ;)
Tidek
Tak, SteRRuM, Astar i Adamqs reprezentują Polskę w 4k jak i 7k.
Advantan
Advantan
Kamikaze
No, myśmy już wszystko porejestrowali NATTSU NA KAPITANA
Ciunek
Powodzenia.
Advantan
Wierzę, że dojdziecie dalej niż team owocołapaczy. W końcu w waszym teamie gra Tidek, który JUŻ gra 160bpm.
Kamikaze

Advantan wrote:

Wierzę, że dojdziecie dalej niż team owocołapaczy. W końcu w waszym teamie gra Tidek, który JUŻ gra 160bpm.
lol'd
@Ciunek Dzięki :D
Tidek

Advantan wrote:

Wierzę, że dojdziecie dalej niż team owocołapaczy. W końcu w waszym teamie gra Tidek, który JUŻ gra 160bpm.
No co ty, ja gram już 168bpm, taki szybki jestem.
Kamikaze
Advantan

-Kamikaze- wrote:

Szanuję.
WujekGrzyb

Advantan wrote:

Wierzę, że dojdziecie dalej niż team owocołapaczy.
No, jak dadzą im Koreę Południową zaraz po wyjściu z grupy to nie licz, że zajdą dalej huehehe
Tidek
Każdy pewnie się modli by nie być z koreańczykami w grupie bo oni już mają pewne 1sze miejsce, to jest gra o drugie lub gorsze miejsce ;D
Nattsu_old_1

-Kamikaze- wrote:

NATTSU NA KAPITANA
Znacie moje zdanie na temat tej gównogierki :) nie grajcie w to
Fenek Alfa
7K

Grupa A: Australia, Filipiny, Malezja, Niemcy, USA
Grupa B: Hiszpania, Polska, Honk Honk, Rosja, tomato sauce bottle
Grupa C: Indonezja, Portugalia, Chile, Japonia, Francja
Grupa D: Korea, Norwegia, Tajlandia, UK, Holandia
Tidek
4K

Group A: Argentina, Spain, Taiwan, Philippines, Germany
Group B: Portugal, Australia, Indonesia, United States, South Korea
Group C: Russia, Japan, New Zealand, United Kingom, Malaysia
Group D: Poland, Canada, Norway, Chile, France

Ogólnie, całkiem dobre losowanie, w 4 jak i 7k ominęliśmy najgorsze kraje (no może prócz chin na 7k), jak dobrze pójdzie to z obu grup może na 2gim miejscu wyjdziemy.
WujekGrzyb
Wiedziałem, przy Polsce zawsze jest uśmieszek D:
Advantan
Tidek mówi, że mogę grać za niego, bo on został skreślony z listy uczestników.

Tidek potwierdza.
Tidek
Advantan, jak tam przygotowania do o!mwc?
Advantan
Wyspałem się ku lepszej celności.
Tidek
Podsumowując, nasz cel został osiągnięty, mimo że w 7k daleko nie zaszliśmy z wiadomych względów, ale za to na 4k udało nam się dojść do pół finałów i jesteśmy jedynym Europejskim teamem w całym turnieju (patrząc na wszystkie kraje w 4k i 7k).

Teraz zostały nam mecze z najsilniejszymi krajami, więc jak przegramy do 0 z filipinami i mecz o 3cie miejsce z malyzją lub koreą to nie będzie to zdziwienie, ale oczywiście coś tam się postaramy zrobić i może chociaż honor będzie ;)
Ciunek
Najs, rozpiździć pinoyów w 4k proszę.
AmaiHachimitsu
Nadal się zastanawiam, skąd w tym cebulskim kraju biorą się tacy dobrzy gracze.

No litości, w Polsce przeciętny nastolatek to sobie może najwyżej postukać na tamburynie w szkole : D

No nic, duma.
Kamikaze
Też się dziwię że na playerbase ~5-10 udało nam się tak daleko zajść :D
Akali

-Kamikaze- wrote:

Też się dziwię że na playerbase ~5-10 udało nam się tak daleko zajść :D
5-11 ;;
Kamikaze

Akali wrote:

-Kamikaze- wrote:

Też się dziwię że na playerbase ~5-10 udało nam się tak daleko zajść :D
5-11 ;;
Nie patrzę po ranku lel
Tidek
Żeby był już spokój z tym tematem, MWC się skończył i dla tych co nie wiedzą

7K - odpadliśmy w 1/16 i nic dobrego nie można tutaj niestety powiedzieć
4K - tutaj udało nam się zajść bardzo bardzo daleko (jak na ilość mania graczy w PL) i zajęliśmy bardzo wysokie 4te miejsce, będąc tym samym jedynym Europejskim teamem w pół finałach

Za rok MWC będzie odbywało się w pojedynkach 3vs3 (w tym roku było 2vs2), więc jeśli do tego czasu nie znajdzie się nikt na 4K/7K na poziomie moim lub Hudonoma, to będzie nam ciężko cokolwiek zrobić, bo niestety ten tryb nie pozwala na wygranie meczu przez 1-2 osoby (score cap 1mln na gracza).

Także zainteresowani tematem niech sobie trenują w SM, LR2, o2jam czy co wy tam gracie (bo mania to gówno nadające się tylko do uczenia LNów) i do zobaczenia za rok!
Advantan
Dobra robota Advantan. Oby więcej takich dobrych występów polaków w innych trybach, bo żal jak się patrzy na kółka gdzie polacy gówno grają!!1111
ooooo-oo-o-oo-o

Tidek wrote:

(bo mania to gówno nadające się tylko do uczenia LNów
A co, timing jakiś zjebany?
Serio pytam, kolega chwalił manię i ctb(które mi nie podpadło) i dlatego zacząłem grać w tą grę.
Tidek
Głównie z 2 powodów:

1. Baza map nie jest jeszcze zbyt duża i nie ma za bardzo wyboru w rankedach, oczywiście są w pendingach wszelakie convertery z SM czy BMS ale o wiele bardziej opłaca się je grać w grze do której zostały stworzone, czyli Stepmania lub LR2, chyba że grasz 7k na upscrollu to o!m jest chyba jedyną grą klawiszową która Ci to zaoferuje i musisz sobie jakoś poradzić.

2. Mechanika nie jest do końca dopracowana i na 7k 1/2 3chordy 4chordy i więcej są łatwe do wytapowania poprzez naciskanie tempem 1/2 wszystkich klawiszy na raz. Oczywiście jeśli chcesz się nauczyć grać to musisz starać się trafiać te klawisze normalnie jak powinno (Ci co mashują będą forever gównami z 80% acc na 3* mapach bo nic i tak w ten sposób się nie nauczą).

Oczywiście nie mówię że na mani nic się nie nauczysz ale o wiele bardziej komfortowa będzie stepmania dla 4k lub LR2 dla 7k/8k (chyba że upscroll to zostaje mania).
Anti Fun

Tidek wrote:

Oczywiście nie mówię że na mani nic się nie nauczysz ale o wiele bardziej komfortowa będzie stepmania dla 4k lub LR2 dla 7k/8k (chyba że upscroll to zostaje mania).
Dla mnie LR2 jest bardzo niekomfortowy, nie jestem w stanie ogarnąć tego skina oraz nie mam pojęcia skąd wziąć dobre BMS. To drugie to może bym ogarnął, ale nie potrafię czytać tych krzaków, każda strona po japońsku :/
Kamikaze

Mustang1x1 wrote:

Dla mnie LR2 jest bardzo niekomfortowy, nie jestem w stanie ogarnąć tego skina oraz nie mam pojęcia skąd wziąć dobre BMS. To drugie to może bym ogarnął, ale nie potrafię czytać tych krzaków, każda strona po japońsku :/
Do LR2 jest masa skinów, wystarczy poszukać. A BMS'y intuicyjnie ściągasz, ewentualnie czytasz poradniki.
Anti Fun
Udało mi się znaleźć całkiem przyjemnego skilla, pozostaje mi nauczyć się który klawisz jest który i ogarnąć scratcha. Dzięki.
Advantan
Gdzie znalezc skilla?
show more
Please sign in to reply.

New reply