forum

Porada CtB

posted
Total Posts
13
Topic Starter
E k o
Cześć, ostatnio zainteresowałem się CtB i szukam osoby, która mogłaby mi trochę pomóc w ogarnięciu trudniejszych map z jump'ami itp. W 2 dni wbiłem ten rank 16k z przerwą 5 dni, ale moje umiejętności są słabe, więc jak znajdzie się taka osoba to proszę o kontakt na PW.
AmaiHachimitsu
W sensie, co ma Ci taka osoba powiedzieć?

przez mikrofon "TERAZ W LEWO NA SHIFTCIE!!"??

Akurat CtB ma chyba najmniej filozofii, trzeba mieć dobry wzrok, wyczucie i trochę wyobraźni. Wszystko przychodzi z doświadczeniem. Jedyne co to może Ci ktoś wskazać mapy i wytknąć błędy (choć kluczem do bycia lepszym jest umiejętność zauważania własnych błędów i ich korygowania).

No i powodzenia, że komuś się będzie chciało Cię niańczyć, choć szansa zawsze jest.
Topic Starter
E k o
Chodzi mi jedynie o to jak mam robić jump'y, ponieważ to jest najtrudniejsze w tym trybie.
Ukami
Przy jumpach staraj się łapać owocek krawędzią talerza by wykonać jak najszybciej zwrot i zdążyć złapać drugi owocek.
Topic Starter
E k o
Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce i trochę ciężko mi się połapać przy tym dbl speedzie. ;f
Axor
[deleted]
Nadger

AxorPL wrote:

Wiem, że to może być oczywiste, ale patrz w górę, a nie w dół. Zamiast skupiać się na łapaniu ostatniego owocka trzeba już planować następne ruchy, najlepiej się to ćwiczy na hiddenie.
Tak bardzo gówno prawda
WujekGrzyb
Na pewno trzeba ruszać się rytmicznie, jak nauczysz się tak stukać to granie z nowym hiddenem (i wszystkimi innymi modami) będzie przyjemniejsze a i większość jumpów będzie sama wpadać.
Do tego też przyczynia się odpowiednie wciskanie dasha. Na krótkie jumpy (dalekie także, ale rzadziej) często trzeba puścić shifta co zwrot ludzika, albo wybiegać dalej za owocek jeśli masz klawiaturę która utrudnia częste wciskanie dasha.

Do grania wybranych momentów których nie umiesz polecam stworzyć własnego diffa na jakiejś porządnej piosence z osu! (kopiuj wklej momentu którego nie umiesz przez całą piosenkę).
Nadger

WujekGrzyb wrote:

Na krótkie jumpy (dalekie także, ale rzadziej) często trzeba puścić shifta co zwrot ludzika, albo wybiegać dalej za owocek jeśli masz klawiaturę która utrudnia częste wciskanie dasha.
Nie, nie trzeba puszczać shifta jak nauczyłeś się porządnie dashować, i nie, nie trzeba wybiegać "dalej za owocek", rzekłbym nawet że wręcz nie wolno, lol.
WujekGrzyb
"Porządne dashowanie" to chyba właśnie umiejętne wciskanie i zwalnianie dasha? Często jak mam jumpa to muszę zwolnić shifta bo bym wybiegł za daleko, np początek tej mapki do Renarda: http://osu.ppy.sh/b/97934.
Co do wybiegania za daleko, faktycznie popełniłem błąd w rozumowaniu. Na dashu jeszcze by się przeleciało owocek lol..
Nadger

WujekGrzyb wrote:

"Porządne dashowanie" to chyba właśnie umiejętne wciskanie i zwalnianie dasha?.
Nie? Oczywiście ty możesz sobie to tak interpretować, ale jeżeli umiesz w zadowalającym stopniu kontrolować ruchy z wciśniętym dashem, to nie wylecisz za owoc, i NIE MA potrzeby zwalniania tego dasha. Przypominam że zamiast zwolnić dasha, możesz zwolnić przycisk ruchu, a nie lecieć na pysk za owocek. Skutek? dasha nie musisz puszczać, a i tak zatrzymasz się w odpowiednim miejscu. Oczywiście wszystko to w dużej mierze kwestia preferencji, ale i tak uważam, że osobom które nauczą się kontrolować ruchy z dashem, jest trochę łatwiej. I tak każdy nauczy się grać tak jak mu się podoba, brak jakichkolwiek zasad, dopóki wszystko działa jak należy.
Topic Starter
E k o
Przetestuję te wasze propozycje na trudniejszych mapach z takim czymś i jak to ogarnę to wezmę się za grę. ;f
Zauważyłem, że moja wada chyba mnie wyklucza, bo przy szybszych ruchach moje okulary nie wyrabiają ;f. Da się do tego przyzwyczaić?
streeteelf
Tak naprawdę do wszystkiego da się przyzwyczaić, wszystko kwestia wyczucia. Okulary niewiele zmieniają. A co do porad to po prostu trzeba grać, ćwiczyć i w końcu będzie dobrze, coraz lepiej. Nie ma uniwersalnych porad, które u każdego by działały poza jedną, ćwiczyć dużo i tyle.
Please sign in to reply.

New reply