forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
show more
Fioravanti_old
@XatrasTV

http://allegro.pl/zestaw-tracer-transfo ... 33949.html

Kupiłem kiedyś ten zestawik i w sumie nadal z niego korzystam. Klawisz "Z" wytrzymał już ponad 2 mln kliknięć i dalej ma się dobrze. 70 zł to nie są jakieś wielkie pieniądze przecież... Także jak Ci potrzebna jest nowa klawa do grania to kupuj.
Advantan

AmaiHachimitsu wrote:

Advantan wrote:

Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
A pisać będzie na ekranowej
Po co pisać kiedy można grać w osu!.
Dve

Advantan wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
A pisać będzie na ekranowej

Po co pisać kiedy można grać w osu!.
Po co komu klawiatura. Relax only!
XatrasTV
@Fioravanti
Wolałbym samą klawiaturę. Jako myszkę będę miał jadącą do mnie WMO 1.1, ;p. Jak nazywa się ta klawiatura? Dzięki za odp. z góry. ^^
emane
Ja ostatnio przeprosiłam się z pierwszą klawiaturą jaką w życiu używałam, miałam jedynie problem bo tam był DIN i musiałam szukać przejściówki (klawiatura ponad 20 lat).
Co do gumiaków/mechanicznych to zależy, mnie od gumiaków po paru piosenkach palce bolały, bo znacznie ciężej chodziły a gumiaka taniego też nie mam.
Niestety dzieciaki sie na niej wyżywały i spacja mi nie za dobrze działa, ale na gumiakach to już mi sie nawet źle piszę wiec przymierzam się do kupna nowej i właśnie mechanika, ale zastanawiam się nad tymi starymi bo na allegro można je jeszcze zdobyć.
Fajrant

emane wrote:

Ja ostatnio przeprosiłam się z pierwszą klawiaturą jaką w życiu używałam, miałam jedynie problem bo tam był DIN i musiałam szukać przejściówki (klawiatura ponad 20 lat).
Co do gumiaków/mechanicznych to zależy, mnie od gumiaków po paru piosenkach palce bolały, bo znacznie ciężej chodziły a gumiaka taniego też nie mam.
Niestety dzieciaki sie na niej wyżywały i spacja mi nie za dobrze działa, ale na gumiakach to już mi sie nawet źle piszę wiec przymierzam się do kupna nowej i właśnie mechanika, ale zastanawiam się nad tymi starymi bo na allegro można je jeszcze zdobyć.

Bierz póki jeszcze coś zostało xD http://allegro.pl/klawiatura-cherry-my- ... 53153.html

Później na allegro będą za 300zł http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczn ... 99590.html

Kto by pomyślał że wyjęcie sprężynek tyle kosztuje...
emane
hehe dzięki, czytałam jak ktoś tu się wypowiadał, że te MY nie są za dobre.
Ogólnie strasznie drogie, niedawno widziałam inne ale ofc nie na cherry mx po 100zł i mniej, jedyny minus dla mnie to to, że nie ma w nich mety ;/

Mam nadzieje, ze na IEM coś bedzie ciekawego to może tam kupie jakąś nową :) a przymierzam się też do corsair'a

A u mnie w tej klawiaturze to nie poszły sprężynki a taki plastik do którego szedł drucik, który zabezpieczał spacje i teraz z drugiej strony mi odskakuje, pomijając, ze czasami nie łapie liter takich jak 'w' czy 'o'.
AmaiHachimitsu

emane wrote:

hehe dzięki, czytałam jak ktoś tu się wypowiadał, że te MY nie są za dobre.
poczytaj dokładnie tę wypowiedź :>
emane
tak tak przeczytałam dokładnie, i na podstawie niej wyciagam wniosek, ze akurat dla mnie nie będą za dobre :) a jakoś nie chce mi się bawić w wyjmowanie sprężynek, już bym wolała się pobawić i zrobić keypad, niestety w PL nie widziałam do kupna samych przełączników, a nie wiem czy sprowadzanie paru nie mija się z celem.
Fajrant

emane wrote:

tak tak przeczytałam dokładnie, i na podstawie niej wyciagam wniosek, ze akurat dla mnie nie będą za dobre :) a jakoś nie chce mi się bawić w wyjmowanie sprężynek, już bym wolała się pobawić i zrobić keypad, niestety w PL nie widziałam do kupna samych przełączników, a nie wiem czy sprowadzanie paru nie mija się z celem.
Wyjęcie dwóch sprężynek to mniej niż 5 minut roboty xD
emane
no może i masz racje, ale zobacz ile ona kosztuje :D
dołoże 100zł i prawie będę miała corsair k70 na redach, a ona mi sie też niesmowicie podoba
BitWolfPL
Witam! W grze jestem od 2 lat na forum 10 minut... nieważne. Nie chcę tutaj kontynuować wojny między gumą a mechanikiem... Po prostu chciałbym się zapytać... Jaka by była dobra klawiatura do 350 zł. Zależało by mi na szybkości, ponieważ często nie wyrabiam się wyklikiwać streamów.
simax
BitWolfPL
Damn it ciut drogo... Trzeba zebrać pieniądze jeszcze przed zawodami. Nie żebym uznawał że nowa klawiatura da mi jakieś super moce dzięki czemu będę lepiej ugrywał, ale wolałbym ją mieć na zawodach niż po :D
Anti Fun
Pamiętaj że klawiatury mechaniczne mają punkt aktywacji w połowie drogi, a gumiaki na końcu, przez co bardzo obniży ci się accuracy, i trochę czasu minie, zanim się przyzwyczaisz
BitWolfPL
No akurat to wiem, ale już denerwuje mnie to że robię stream i w połowie już palce nie wyrabiają się... a niestety jestem swego rodzaju perfekcjonistą.
simax
To już raczej nie wina klawiatury, a twojej wytrzymałości.
Ludzie wbijają spore rankingi na laptopowej, płaskiej klawiaturze więc nie przesadzaj.
XuanHuan

Mustang1x1 wrote:

Pamiętaj że klawiatury mechaniczne mają punkt aktywacji w połowie drogi, a gumiaki na końcu, przez co bardzo obniży ci się accuracy, i trochę czasu minie, zanim się przyzwyczaisz
Taaa... W temacie z tabletami też tak ludzie pisali, że minie zanimm się przyzwyczaisz, skończyło się na tym, że po 2h nie miałem jakichś większych problemów. To raczej głupie, że nauczenie się używania klawiatury ma trwać pare dni.. Oczywiście w 2h do perfekcji możliwości nie dojdzie, ae wydaje mi się, iż będzie potrafił z niej korzystać na tyle, aby dawała mu "profit"?
Kysko
Nauczyć sie używać mechanika aby dawał "profit" jest w ch** trudno. btw jak nie umieles streamowac na gumiakach nie bedziesz umieć na mechanikach potwierdzone info..
BitWolfPL
Znaczy się moja klawiatura to kompletna biurówka za 20 zł z ActiveJeta z wysokim profilem i jest problem taki że klawisze Z i X się przycinają a nie udaje mi się przyzwyczaić do innych... A znacie może jakieś porady na przyspieszenie palców :D
Anti Fun

kojou123 wrote:

Mustang1x1 wrote:

Pamiętaj że klawiatury mechaniczne mają punkt aktywacji w połowie drogi, a gumiaki na końcu, przez co bardzo obniży ci się accuracy, i trochę czasu minie, zanim się przyzwyczaisz
Taaa... W temacie z tabletami też tak ludzie pisali, że minie zanimm się przyzwyczaisz, skończyło się na tym, że po 2h nie miałem jakichś większych problemów. To raczej głupie, że nauczenie się używania klawiatury ma trwać pare dni.. Oczywiście w 2h do perfekcji możliwości nie dojdzie, ae wydaje mi się, iż będzie potrafił z niej korzystać na tyle, aby dawała mu "profit"?
Tak, trzeba kilka dni do przyzwyczajenia, chociaż w wypadku lepszych graczy często to jest dłużej

BitWolfPL wrote:

Znaczy się moja klawiatura to kompletna biurówka za 20 zł z ActiveJeta z wysokim profilem i jest problem taki że klawisze Z i X się przycinają a nie udaje mi się przyzwyczaić do innych... A znacie może jakieś porady na przyspieszenie palców :D
play moar
BitWolfPL
Gram już bezustannie kilka miesięcy i wciąż nie wyrabiam Insane'ów gdy pojawiają się dłuższe streamy...
Anti Fun

BitWolfPL wrote:

Gram już bezustannie kilka miesięcy i wciąż nie wyrabiam Insane'ów gdy pojawiają się dłuższe streamy...
Właściwie to dobrze, że się nie wyrabiasz. W swoim czasie dojdziesz do tego. Ja miałem gorzej, streamy były dla mnie za wolne. O wiele łatwiej wyćwiczyć się w klikaniu szybciej niż w kontroli prędkości
Fioravanti_old
Siemanko, mam pytanie, czy można zmienić switche w klawiaturze mechanicznej? ponieważ mam brown, a chciałbym wsadzić pod z/x redy
Anti Fun
Da się, pisz do yoshimatsu
Furikae
Gram już trochę i postanowiłem kupić jakąś lepszą klawiaturę niż laptopowa. Jakiś tani mechanik? Polecacie coś?
adrianoop4
Qpad mk-50
Furikae
Red switche będą dobre, czy wymieniać na jakieś inne?
Advantan
Jak do osu!, to większość wybiera redy, bo szybkie! Ja kupiłem sobie browny, bo chciałem mieć lepszą klawiaturę, a nie "będę super w osu!".
TYLKO TESORO!
Fioravanti_old

Advantan wrote:

Jak do osu!, to większość wybiera redy, bo szybkie! Ja kupiłem sobie browny, bo chciałem mieć lepszą klawiaturę, a nie "będę super w osu!".
TYLKO TESORO!
Ja kupiłem ostatnio Aivie Osmium też na brownach, i mam pytanko, jak na razie gra mi się spoko, tyle że ja jestem jakby nie było low w osu ;p więc chce się zapytać jak sprawują się browny na szybszych mapach...
Advantan
Dobrze.
-Maus-

BitWolfPL wrote:

Gram już bezustannie kilka miesięcy i wciąż nie wyrabiam Insane'ów gdy pojawiają się dłuższe streamy...
Bo przecież każdy mistrzostwo świata wbija w pół roku...
Novalogic
Miałem zamiar kupić normalną klawiaturę, ale w trakcie szukania czegoś konkretnego znalazłem kilka opinii / zdjęć osobnych, małych klawiatur numerycznych z klawiszami mechanicznymi. Jako że tego typu switche potrzebne mi są tylko do osu! to tak na logikę chyba taniej wyjdzie kupić keypada? Orientuje się ktoś może gdzie w Polsce można dostać takie mechaniczne klawiatury numeryczne albo ich odpowiedniki?
Anti Fun
W Polsce jest tylko Tesoro Tizona, ale sprawdzałem, samego numpada w sprzedaży nie mogłem nigdzie znaleźć, chyba że razem z klawiaturą
Co najwyżej możesz sprowadzić z zagranicy, bo mechanicznych numpadów u nas nie ma
U nas nie ma połowy mechaników, co dopiero numpady
Novalogic
Znalazłem sam blok numeryczny: http://zolti.pl/product-pol-98514-Tesor ... rown-.html

Niestety nigdzie nie ma dostępnych innych switchy, a te w linku powyżej są brown. Z tego co się orientuję do osu! najlepsze byłyby redy :/
Fioravanti_old
Switche zmieni Ci Yoshimatsu na jakie chcesz za grosze :]
Novalogic
No nic, albo zobaczę tego keypada z brownami albo kupię normalną klawiaturę z redami. Swoją drogą grał ktoś może na switchach nożycowych membranowych ( głównie w klawiaturach laptopowych, opis tutaj ) i przesiadł się na mechaniczne? Bo ciekaw jestem jak bardzo się różnią.
klubek

Novalogic wrote:

Swoją drogą grał ktoś może na switchach nożycowych membranowych ( głównie w klawiaturach laptopowych, opis tutaj ) i przesiadł się na mechaniczne? Bo ciekaw jestem jak bardzo się różnią.
Bardzo się różnią (z bardzo płaskiej klawy w moim Asusie przesiadka na wysokiego mechanika CM Storm). Ale jak to z każdym sprzętem - trochę lub więcej niż trochę czasu na przyzwyczajenie się. Trzeba po prostu grać. A sam mechanik, jeśli umiesz go wykorzystać, otworzy Ci nowe możliwości. Choć samą wygodę pisania na lapku nic dla mnie nie pobije. A no i trzeba przyzwyczaić się do switchy (u mnie redy). Miałem problem z siłą nacisku na tych switchach bo zawsze cisnąłem tymi klawiszami do końca.

Jednak polecam mechanika. Mimo wysokiej ceny z czasem przestałem żałować (chyba, że zaleję klawę herbatą).
Novalogic
Mam nadzieję na te nowe możliwości. Na obecnej klawiaturze kiedy gram mapy powyżej ~~ 230 bpm mam wrażenie, że wciskam przycisk ponownie zanim ten zdąży wrócić na swoje miejsce, co bardzo przeszkadza i psuje wyniki. To samo przy długich streamach. A co do wygody pisania zgadzam się, ciężko mi sobie wyobrazić coś wygodniejszego od wbudowanej w laptopa ^^

Dzięki za odpowiedź.
simax
Hejo.
Zastanawiam się nad kupnem nowej klawiaturki i tutaj mam pytanko.
Znacie jakieś klawiatury mechaniczne, które są mniej więcej wielkości CM Storm Quickfire TK?
Nie chce kupować jakiegoś giganta dlatego szukam jakiejś alternatywy do ww. klawiatury.
show more
Please sign in to reply.

New reply