forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
show more
Kamikaze
wow jeden tidek gra na gumiakach, gumiaki rzondzom!!!!!!!1111!!
Tidek
Laptopowa*, a screen nie przedstawia tylko mnie przecież.
Kamikaze
co nie zmienia faktu, że gówno to ma do rzeczy
Tidek
Ma, bo ludzie kupują za 300zł+ mechaniki z myślą że nagle będą grać 5x lepiej. Zresztą, to nie jest mój hajs, ich sprawa jak lubią wydawać pieniądze na coś co praktycznie nic im nie da ;)
Kamikaze
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale to że niektórzy na gumiakach grają podobnie jak na mechanikach nie znaczy że to ogólnie gówno daje. Ja po przejściu na mechanika na przykład przeskoczyłem dość szybko o kilka poziomów.
Tidek
Ja jak usiadłem do mechanika (redy) to miałem gorsze wyniki i acc od Ciebie, więc nadal trzymam się teorii że jest to tylko kwestia przyzwyczajenia do danej klawiatury, czyli nie ważne czy mechanik czy laptop czy gumiak, na każdej można być tak samo dobrym.
Kamikaze
Redy do manii akurat są złe, brak tactile feedbacku boli, tak więc się nie dziwię. Pograłbyś trochę na brownach to byś zmienił zdanie imo
Co nie zmienia faktu, że każdy może odczuwać to inaczej i nie każdemu dany typ klawiatury podpasuje.
Tak samo z tabletami do std
Advantan

Tidek wrote:

Ma, bo ludzie kupują za 300zł+ mechaniki z myślą że nagle będą grać 5x lepiej. Zresztą, to nie jest mój hajs, ich sprawa jak lubią wydawać pieniądze na coś co praktycznie nic im nie da ;)
Też się śmieję z randomów, którzy wydają hajs, bo grają już tydzień w osu! i wiedzą, że sprzęt da im skilla, a grać będą jeszcze 10 lat - na pewno!

Kupiłem se browny, bo chciałem mieć mechanika, sram na skill, bo jestem słaby w te gierki. Pisanie i granie jest przyjemniejsze, dodatkowo nie dzieją się żadne problemy po nawalaniu w klawisz/klawiaturę (shhhh, może miałem złe gumiaki, albo ciężką rękę). Jest spoko. Nie żałuję pieniędzy wydanych na to. Kupiłem sobie dobrą klawiaturę, a nie sprzęt do jednej gry.
Parafrazując Nadgera (po raz milionowy): Jeśli jesteś gównem, to z klawiaturą mechaniczną jesteś tylko troszkę mniejszym gównem.

PS. Nie wyobrażam sobie przeskoku teraz na gumiaka, serio, czasem mam okazję pisać na gumiaku, bo coś tam kuzyn robi, i naprawdę sprawia mi to problem i czuję dziwnie w palce.
Anti Fun

Tidek wrote:

Ja jak usiadłem do mechanika (redy) to miałem gorsze wyniki i acc od Ciebie, więc nadal trzymam się teorii że jest to tylko kwestia przyzwyczajenia do danej klawiatury, czyli nie ważne czy mechanik czy laptop czy gumiak, na każdej można być tak samo dobrym.
Na mechaniku punkt aktywacji jest na 2mm, a nie na 4mm jak w gumiakach, dlatego nie jest łatwo się przestawić. Kami ma rację, na brownach czujesz punkt aktywacji, i było by znacznie łatwiej

Ja i tak będę wiecznym gównem z redami. Mechanika już miałem, zanim grałem w manię, a z redami bo... były najtańsze
-Maus-

Mustang1x1 wrote:

było by
Byłoby*
Twe życie jest teraz lepsze.
XatrasTV
Cześć. Ma ktoś jakieś sugestie na nową klawiaturę (najlepiej taką w przedziale ok. 70 zł). Fajnie byłoby, gdyby była podświetlana. Moja obecna to Esperanza EK102 (biedronkowska za 18 zł), ale mam odczucie, że coś zaczyna się w niej pier.. psuć. Nie potrzebuję koniecznie jakiś podpórek/ miliardów dodatkowych klawiszy itd.
No i dołączam też pytanie: Czy kupno nowej klawiatury ma na razie w ogóle jakiś sens?
Pozdrawiam! :D
Fajrant
Advantan
Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
AmaiHachimitsu

Advantan wrote:

Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
A pisać będzie na ekranowej

Fajrant wrote:

http://allegro.pl/klawiatura-cherry-my-3000r-ps2-i5101953153.html
Switche MY są ogólnie tragiczne jeśli chodzi o użytkowanie. Z początku leciutkie a potem z każdym mikrometrem cięższe. Nie wiem jak wyglądałaby sprawa z lutowaniem switchy MX, więc się nie odzywam. Jedyna modyfikacja, jaką znam to usunięcie sprężyny śrubowej. Wtedy klawiatura wymaga nacisku.... 20-25g lol.

Ktoś to musi wypróbować, Yoshi wzywam Cię :D
https://geekhack.org/index.php?topic=12324.0
Fajrant

AmaiHachimitsu wrote:

Advantan wrote:

Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
A pisać będzie na ekranowej

Fajrant wrote:

http://allegro.pl/klawiatura-cherry-my-3000r-ps2-i5101953153.html
Switche MY są ogólnie tragiczne jeśli chodzi o użytkowanie. Z początku leciutkie a potem z każdym mikrometrem cięższe. Nie wiem jak wyglądałaby sprawa z lutowaniem switchy MX, więc się nie odzywam. Jedyna modyfikacja, jaką znam to usunięcie sprężyny śrubowej. Wtedy klawiatura wymaga nacisku.... 20-25g lol.

Ktoś to musi wypróbować, Yoshi wzywam Cię :D
https://geekhack.org/index.php?topic=12324.0
Tak się składa że mam tą klawiaturę z wyjętymi sprężynkami i polecam xD i wcale nie trzeba rozbierać całej klawiatury żeby to zrobić xD
Fioravanti_old
@XatrasTV

http://allegro.pl/zestaw-tracer-transfo ... 33949.html

Kupiłem kiedyś ten zestawik i w sumie nadal z niego korzystam. Klawisz "Z" wytrzymał już ponad 2 mln kliknięć i dalej ma się dobrze. 70 zł to nie są jakieś wielkie pieniądze przecież... Także jak Ci potrzebna jest nowa klawa do grania to kupuj.
Advantan

AmaiHachimitsu wrote:

Advantan wrote:

Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
A pisać będzie na ekranowej
Po co pisać kiedy można grać w osu!.
Dve

Advantan wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Kupno klawiatury nie ma żadnego sensu, póki działają ci dwa klawisze, które znajdują się obok siebie.
A pisać będzie na ekranowej

Po co pisać kiedy można grać w osu!.
Po co komu klawiatura. Relax only!
XatrasTV
@Fioravanti
Wolałbym samą klawiaturę. Jako myszkę będę miał jadącą do mnie WMO 1.1, ;p. Jak nazywa się ta klawiatura? Dzięki za odp. z góry. ^^
emane
Ja ostatnio przeprosiłam się z pierwszą klawiaturą jaką w życiu używałam, miałam jedynie problem bo tam był DIN i musiałam szukać przejściówki (klawiatura ponad 20 lat).
Co do gumiaków/mechanicznych to zależy, mnie od gumiaków po paru piosenkach palce bolały, bo znacznie ciężej chodziły a gumiaka taniego też nie mam.
Niestety dzieciaki sie na niej wyżywały i spacja mi nie za dobrze działa, ale na gumiakach to już mi sie nawet źle piszę wiec przymierzam się do kupna nowej i właśnie mechanika, ale zastanawiam się nad tymi starymi bo na allegro można je jeszcze zdobyć.
Fajrant

emane wrote:

Ja ostatnio przeprosiłam się z pierwszą klawiaturą jaką w życiu używałam, miałam jedynie problem bo tam był DIN i musiałam szukać przejściówki (klawiatura ponad 20 lat).
Co do gumiaków/mechanicznych to zależy, mnie od gumiaków po paru piosenkach palce bolały, bo znacznie ciężej chodziły a gumiaka taniego też nie mam.
Niestety dzieciaki sie na niej wyżywały i spacja mi nie za dobrze działa, ale na gumiakach to już mi sie nawet źle piszę wiec przymierzam się do kupna nowej i właśnie mechanika, ale zastanawiam się nad tymi starymi bo na allegro można je jeszcze zdobyć.

Bierz póki jeszcze coś zostało xD http://allegro.pl/klawiatura-cherry-my- ... 53153.html

Później na allegro będą za 300zł http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczn ... 99590.html

Kto by pomyślał że wyjęcie sprężynek tyle kosztuje...
emane
hehe dzięki, czytałam jak ktoś tu się wypowiadał, że te MY nie są za dobre.
Ogólnie strasznie drogie, niedawno widziałam inne ale ofc nie na cherry mx po 100zł i mniej, jedyny minus dla mnie to to, że nie ma w nich mety ;/

Mam nadzieje, ze na IEM coś bedzie ciekawego to może tam kupie jakąś nową :) a przymierzam się też do corsair'a

A u mnie w tej klawiaturze to nie poszły sprężynki a taki plastik do którego szedł drucik, który zabezpieczał spacje i teraz z drugiej strony mi odskakuje, pomijając, ze czasami nie łapie liter takich jak 'w' czy 'o'.
AmaiHachimitsu

emane wrote:

hehe dzięki, czytałam jak ktoś tu się wypowiadał, że te MY nie są za dobre.
poczytaj dokładnie tę wypowiedź :>
emane
tak tak przeczytałam dokładnie, i na podstawie niej wyciagam wniosek, ze akurat dla mnie nie będą za dobre :) a jakoś nie chce mi się bawić w wyjmowanie sprężynek, już bym wolała się pobawić i zrobić keypad, niestety w PL nie widziałam do kupna samych przełączników, a nie wiem czy sprowadzanie paru nie mija się z celem.
Fajrant

emane wrote:

tak tak przeczytałam dokładnie, i na podstawie niej wyciagam wniosek, ze akurat dla mnie nie będą za dobre :) a jakoś nie chce mi się bawić w wyjmowanie sprężynek, już bym wolała się pobawić i zrobić keypad, niestety w PL nie widziałam do kupna samych przełączników, a nie wiem czy sprowadzanie paru nie mija się z celem.
Wyjęcie dwóch sprężynek to mniej niż 5 minut roboty xD
emane
no może i masz racje, ale zobacz ile ona kosztuje :D
dołoże 100zł i prawie będę miała corsair k70 na redach, a ona mi sie też niesmowicie podoba
BitWolfPL
Witam! W grze jestem od 2 lat na forum 10 minut... nieważne. Nie chcę tutaj kontynuować wojny między gumą a mechanikiem... Po prostu chciałbym się zapytać... Jaka by była dobra klawiatura do 350 zł. Zależało by mi na szybkości, ponieważ często nie wyrabiam się wyklikiwać streamów.
simax
BitWolfPL
Damn it ciut drogo... Trzeba zebrać pieniądze jeszcze przed zawodami. Nie żebym uznawał że nowa klawiatura da mi jakieś super moce dzięki czemu będę lepiej ugrywał, ale wolałbym ją mieć na zawodach niż po :D
Anti Fun
Pamiętaj że klawiatury mechaniczne mają punkt aktywacji w połowie drogi, a gumiaki na końcu, przez co bardzo obniży ci się accuracy, i trochę czasu minie, zanim się przyzwyczaisz
BitWolfPL
No akurat to wiem, ale już denerwuje mnie to że robię stream i w połowie już palce nie wyrabiają się... a niestety jestem swego rodzaju perfekcjonistą.
simax
To już raczej nie wina klawiatury, a twojej wytrzymałości.
Ludzie wbijają spore rankingi na laptopowej, płaskiej klawiaturze więc nie przesadzaj.
XuanHuan

Mustang1x1 wrote:

Pamiętaj że klawiatury mechaniczne mają punkt aktywacji w połowie drogi, a gumiaki na końcu, przez co bardzo obniży ci się accuracy, i trochę czasu minie, zanim się przyzwyczaisz
Taaa... W temacie z tabletami też tak ludzie pisali, że minie zanimm się przyzwyczaisz, skończyło się na tym, że po 2h nie miałem jakichś większych problemów. To raczej głupie, że nauczenie się używania klawiatury ma trwać pare dni.. Oczywiście w 2h do perfekcji możliwości nie dojdzie, ae wydaje mi się, iż będzie potrafił z niej korzystać na tyle, aby dawała mu "profit"?
Kysko
Nauczyć sie używać mechanika aby dawał "profit" jest w ch** trudno. btw jak nie umieles streamowac na gumiakach nie bedziesz umieć na mechanikach potwierdzone info..
BitWolfPL
Znaczy się moja klawiatura to kompletna biurówka za 20 zł z ActiveJeta z wysokim profilem i jest problem taki że klawisze Z i X się przycinają a nie udaje mi się przyzwyczaić do innych... A znacie może jakieś porady na przyspieszenie palców :D
Anti Fun

kojou123 wrote:

Mustang1x1 wrote:

Pamiętaj że klawiatury mechaniczne mają punkt aktywacji w połowie drogi, a gumiaki na końcu, przez co bardzo obniży ci się accuracy, i trochę czasu minie, zanim się przyzwyczaisz
Taaa... W temacie z tabletami też tak ludzie pisali, że minie zanimm się przyzwyczaisz, skończyło się na tym, że po 2h nie miałem jakichś większych problemów. To raczej głupie, że nauczenie się używania klawiatury ma trwać pare dni.. Oczywiście w 2h do perfekcji możliwości nie dojdzie, ae wydaje mi się, iż będzie potrafił z niej korzystać na tyle, aby dawała mu "profit"?
Tak, trzeba kilka dni do przyzwyczajenia, chociaż w wypadku lepszych graczy często to jest dłużej

BitWolfPL wrote:

Znaczy się moja klawiatura to kompletna biurówka za 20 zł z ActiveJeta z wysokim profilem i jest problem taki że klawisze Z i X się przycinają a nie udaje mi się przyzwyczaić do innych... A znacie może jakieś porady na przyspieszenie palców :D
play moar
BitWolfPL
Gram już bezustannie kilka miesięcy i wciąż nie wyrabiam Insane'ów gdy pojawiają się dłuższe streamy...
Anti Fun

BitWolfPL wrote:

Gram już bezustannie kilka miesięcy i wciąż nie wyrabiam Insane'ów gdy pojawiają się dłuższe streamy...
Właściwie to dobrze, że się nie wyrabiasz. W swoim czasie dojdziesz do tego. Ja miałem gorzej, streamy były dla mnie za wolne. O wiele łatwiej wyćwiczyć się w klikaniu szybciej niż w kontroli prędkości
Fioravanti_old
Siemanko, mam pytanie, czy można zmienić switche w klawiaturze mechanicznej? ponieważ mam brown, a chciałbym wsadzić pod z/x redy
Anti Fun
Da się, pisz do yoshimatsu
show more
Please sign in to reply.

New reply