forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
show more
zzqWilliam
Ja "zawiesiłem broń" na pierwszym od góry poście na 8. stronie tego tematu i Ty zamiast już nie wracać do tego to znów zaczynasz. Tak więc zrozum, że ja już skończyłem 2 tygodnie temu.
Doriano
Cześć!
Chciałbym kupić nową klawiaturę,bo moja laptopowa już nie działa zbyt dobrze D:
Zastanawiałem się nad Razer BlackWidow 2014 Ultimate,ale słyszałem że ta klawiatura potrzebuje dwóch portów USB,a ja mam dostępny tylko jeden,czy to prawda?
Jakie przełączniki będą dobre do gry w Osu!, do grania w inne gry,i normalnego użytkowania?
Czy takie przełączniki da się dokupić i wymienić?
zzqWilliam
Rodzaj przełączników to bardzo, bardzo, bardzo indywidualny wybór, zależy jaki komu przypasuje. I tak, da się je dokupywać i wymieniać.
Doriano
A te kable USB?
https://www.youtube.com/watch?v=mGUfyeRM4h0
W tym filmie gościu mówi(od 8 minuty) że jeden kabel zasila klawiaturę,podświetlenie i podstawowe jej funkcje a drugi jest przedłużeniem tego portu USB.
Mógłby to ktoś wytłumaczyć do czego dokładnie jest ten drugi kabel?
zzqWilliam
No jeden kabelek masz tradycyjnie pod klawiaturę i jej wszystkie funkcje życiowe, a drugi jest przedłużeniem tj. masz wyjście USB w klawiaturze. (po prostu kabel który podłączasz jest bezpośrednio podpięty do tamtego gniazda w klawiaturze)
Doriano
Czyli mam rozumieć że klawiatura będzie w pełni działać z podłączonym jednym kablem?
zzqWilliam
Owszem.
Doriano
Dzięki! Bardzo mi pomogłeś.
zzqWilliam
Polecam się na przyszłość.
Doriano
Jednak spodobała mi się klawiatura QPAD mk-50 i chyba zakupie ją,bo nie potrzebuje zbyt zaawansowanego mechanika D:

I czy tą klawiaturę da się podłączyć pod laptopa?(W zestawie jest przejściówka USB)
zzqWilliam
Tak, z tą przejściówką da się.
winotu
Tyle, że przy tym tracisz NKRO, a masz tylko 6KRO
Doriano
Wiem,lecz to chyba nie będzie przeszkadzać. W laptopowej klawiaturze chyba też mam tylko 6KRO, a gra mi się bez problemów.
khristal
Co sądzicie o tej klawiaturze?

Zalman ZM-K500
http://www.zalman.com/global/product/Pr ... hp?Idx=598

Strasznie niska cena jak na mechanika i te chińskie switche. Daje radę?
zzqWilliam
Posiadam kilka miesięcy, switche niczym praktycznie nie różnią się od Cherry MX redów, jedynie 5g cięższy nacisk. Ogólnie klawiatura cudo, ergonomiczna, wygodna, super po prostu.
CuteCurry

khristal wrote:

Co sądzicie o tej klawiaturze?

Zalman ZM-K500
http://www.zalman.com/global/product/Pr ... hp?Idx=598

Strasznie niska cena jak na mechanika i te chińskie switche. Daje radę?
Nie polecam. Pół roku grania i ponad pięć klawiszy nie działa już poprawnie. Nie chcę mi się wymieniać innych rzeczy, które w tej klawiaturze mi przeszkadzają.
zzqWilliam
Pozwolę sobie przytoczyć:

CuteCurry
To dalej daje 33% niesprawnych egzemplarzy.
Fenek Alfa

zzqWilliam wrote:

Mam A4Techa Evo SlimTablet(czyli z klawiszami multimedialnymi i hubem USB), służył przez pięć lat, i teraz po półtora roku przerwy też działa, przy czym był zalany mlekiem, rozebrany, wyczyszczony(każdy klawisz ma osobną membranę, więc po prostu wyjąłem i wrzuciłem wszystkie do ciepłej wody z ludwikiem) i złożony ponownie. I tak jak Logitech, do ~210BPM jest miodzio, ale szybsze streamowanie po prostu boli. Chyba że ktoś nauczy się nie walić o dno i wciąż wciskać klawisze, co jest cholernie trudne ale możliwe, pamiętam nawet że ja parę razy przypadkiem to zrobiłem ale nie dałem rady tego równo powtarzać. Słyszałem też coś o przerobionych membranach które miały wyżej "łapać", ale ani ja ani nikt kogo znam tego nie widział.

Tak przy okazji, byłem w Komputroniku Megastore, wymacałem mechaniki(lol jak to brzmi), i mam takie pytanie do użytkowników Redów: jakim cudem wam te klawisze po prostu nie uciekają spod palców?

I jakby ktoś pytał, nowe przełączniki Razera są nierówne jak szosa w Kolonii Zadupie Dolne, sprawdzone na BW z greenami i BW Tournament(tenkeyless) z orange'ami(które są bliższe do Redów niż Brownów btw), a w dodatku w Polszy cena nie spadła a wszędzie indziej tak(nowy BW Tournament w USA jest po 79$, u nas po 374zł) więc niech się idą kochać z setką murzynów naraz.
AmaiHachimitsu
Tak przy okazji, byłem w Komputroniku Megastore, wymacałem mechaniki(lol jak to brzmi), i mam takie pytanie do użytkowników Redów: jakim cudem wam te klawisze po prostu nie uciekają spod palców?
Uciekają czasem

(nowy BW Tournament w USA jest po 79$, u nas po 374zł)
Nie wiem jeśli jest 2014 edition, ale 2013 schodziła po 300 i mniej.



A o Razer Switchach to chyba więcej mówić nie trzeba.
Fenek Alfa

AmaiHachimitsu wrote:

Nie wiem jeśli jest 2014 edition, ale 2013 schodziła po 300 i mniej.
Az sprawdziłem, i dosłownie jak odświeżałem spadł do 349, a na ceneo są już po 299 w dwóch sklepach. Czyżby pierwsze fale krytyki wpłynęły na sprzedaż?
khristal
Kurna czyli jest tak jak myślałem. Klawiatura nie jest zła, ale nadal gorsza od "pełnoprawnych mechaników". Czyli rozumiem, że lepiej dołożyć tą stówkę?
speedforspid
Gdybym ja miał kupić ''klawiature do osu!'' to bym wybrał 'Cherry mx Red' a dlaczego?

Proste, żadnych klików, potrzebny mały nacisk bo tylko 45 gramów czy nm. Jedynym problemem to że ciężko je dostać a jak są to za dużą cene.
Dobrym rozwiązaniem są 'Cherry mx Brown' bo upadabniają się do Redsów i można dostrzec klik który pomaga niektórym, głos ponoć jest jak z gumiaków.

Ja wybrałem Blue (Razer BlackWidow 2013 bez ultimate) bo moja klawiatura jak w temacie nie jest tylko do osu! lecz do pisania, po zamontowaniu gumowych O-Rings znacznie lepiej idzie.

Wyszła nowa klawiatura od Razera a dokładnie następna wersja BW, Te switche od Kailh (bo nie razera) się dobrze prezętują ale duża ilość osób ''hejci'' ale IMO tylko bo są nowe.
Anti Fun
Te switche robi ta sama firma co switche w zalmanie. Za taką cenę wolałbym kupić klawiaturę ze sprawdzonymi cheery mx. No i jeszcze to przecież razer, który zbyt drogo się ceni.

Jak to redy najtrudniej dostać? Najtańszy mechanik qpad mk50 ma redy, a dostać nie jest trudno, cała masa polskich graczy ma tą klawiaturę (ja też)


Tak bardziej z ciekawości pytam - ile bierze yoshimatsu za przerobienie dwóch switchy na blacki?
AmaiHachimitsu
MOZE SPYTAJ YOSHIMATSU, to nie tak ze on jakis niedostepny
Doriano
Można zrobić podświetlenie w QPAD MK-50? D: Jeśli tak,to ile by mnie to kosztowało?
CuteCurry
Proponuję zapytać u osób, które takie rzeczy robią. Przypominam, że to nie jest temat przedstawiający oferty Yoshimatsu.
AmaiHachimitsu
Temat o klawiaturach to temat o klawiaturach, żryj gruz.

Podświetlenie pod każdym przyciskiem (a nie pomiędzy nimi) to jest trochę zabawy (LED pod każdy klawisz), wypadałoby mieć również inne keycapsy (półprzeźroczyste litery).

Ogólnie model klawiatury nie ma dużo do gadania z ceną takiej przeróbki, spytaj się Yoshiego o cenę
CuteCurry
"Czy wie ktoś czy może RealCuT sprzedaję swoją klawiaturę? Jak tak to za ile mógłby mi ją sprzedać?"

Tak ja to widzę.
Doriano
A gdzie można te keycapsy kupić? Bo szukałem w internetach bez skutku.
Hydra
http://www.wasdkeyboards.com/
Kiepsko szukałeś :/
Fenek Alfa


Pepsi wypuszcza filmik o padzie do osu na swoim kanale, osu!pad confirmed.
http://noodlefighter.tk/Osu_Keyboard.html
Advantan

Fenek Alfa wrote:

Naprawione.
AmaiHachimitsu
Takie wynalazki były już 2 lata temu
Rakharow
Jeżeli wyjdzie to cena po przeliczeniu na złotówki + transport i tak będzie pewnie porównywalna z cena całej klawiatury :P
Fenek Alfa

Rakharow wrote:

Jeżeli wyjdzie to cena po przeliczeniu na złotówki + transport i tak będzie pewnie porównywalna z cena całej klawiatury :P
Chyba używanego żalmana po znajomości.

Pepsi napisał w komentarzach na jutubie że max 15 dolanów + wysyłka. Co nie zmienia faktu że można to samemu zrobić taniej.

Switche: 2 do 3 zyla sztuka(zależy od rodzaju) LINK
Kontroler: 5 zyla za starego gumiaka jeśli ci się chce bawić ze znajdywaniem odpowiednich miejsc LINK
Obudowa: "strona lerła mnie nie kocha, więc sam se sprawdź" zyla za deskę którą sobie potniesz, wygładzisz i jebniesz lakier czy inną bejcę
Blacha(bo skoro nie ma PCB to musisz zamontować do blachy: patrz wyżej
trochę kabla
lutownica

Inb4 "To czemu sam sobie nie zrobiłeś", kuzynek nie daje spokoju i skurwiel będzie u nas co najmniej do końca miesiąca bo chce mieć urodziny w Warszawie, jak wyjedzie to siadam i robię.
Rakharow

Fenek Alfa wrote:

Pepsi napisał w komentarzach na jutubie że max 15 dolanów + wysyłka. Co nie zmienia faktu że można to samemu zrobić taniej.
To co innego, może się nawet skuszę.
Fenek Alfa
http://www.aliexpress.com/store/product ... 47135.html

Kalihy za 30 dolców z przesyłką. Gdybym miał więcej kasy i była w ANSI a nie ISO(ANSI to te z "niskim enterem") to bym brał. No i ten miesiąc czekania na dostawę
Marcin
mozesz też zapłacić tyle co ta klawiatura za dostawe i mieć EMS'em :D
Fenek Alfa


A z własnoręcznie dobionego osupada nici, brytole chcą 8 i pół funta za 4 sztuki 3 rodzajów switchy, co zniosę. Ale nie zniosę dwadziestu funtów za przesyłkę do Polski. A wszystkie inne sklepy w UK(bo nigdzie indziej w EU nie sprzedają, a sprowadzanie z poza oznacza +VAT i +cło) mają switche powyżej funta za sztukę.
show more
Please sign in to reply.

New reply