forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
show more
winotu
Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

, a nie tak jak to robi większość w temacie z tabletami "inne tablety to gówno, bo wacom rządzii!", choć nigdy nie mieli w rękach innego tabletu niż od wacoma (ostatnio jednak coś się ludziom zachciało mi dać jakieś sensowne argumenty typu "wyłączanie się piórka w trybie oszczędności" oparte na znajomości ludzi, którzy posiadają owe, akurat w tym przypadku, urządzenie od Pentagrama)
Tu nie do końca chodzi o to, że wacom jest najlepszy. Chodzi o to, że jest sprawdzony przez ponad 9000 zadowolonych użytkowników, a nie jak w przypadku Pentagramu: przez 10 z czego czterech narzeka. Jeżeli więc ktoś pyta o tablet do osu! to dlaczego ktokolwiek (np. Ty) miałby polecać mu coś, po czego zakupie czegoś będzie mniejsza szansa na to, że będzie zadowolony? Masz pieniądze: jasne, kupuj sobie Pentagramy, osu!tablety i jeszcze frytki do tego, ale cudzych pieniędzy w błoto nie rzucaj.


Ja po prostu staram się przedstawić ludziom dowody na to, że na gumiaku można grać jak na mechaniku. Może i masz rację, robię to trochę notorycznie.
Jasne, można, wszyscy o tym wiemy.
zzqWilliam
No niby masz rację spi jeżeli chodzi o to, że wacom jest sprawdzony itd. Ale, takie znów czepianie się o mało istotne aspekty, jeżeli nikt nie kupi innego tabletu, to skąd mamy mieć pewność, że te 4 osoby na 10, które kupiło, nie trafiło na jakiś wadliwy model albo po prostu im się nie spodobał? Na te 10000 osób które kupiło wacoma, na pewno te 500 osób ma negatywną opinię o nim - ale jakby nie kupili to by się nie dowiedzieli. Żadna firma by się nie rozwijała, gdyby ludzie jej przez lata nie testowali. Może i nie jest to do końca prawidłowe podejście, bo jak już stwierdziłeś, jednak stoi na przeszkodzie to, że nie każdy chce pieniądze przeznaczać na testowanie.

spi wrote:

Jasne, można, wszyscy o tym wiemy.
No chyba nie wszyscy - chyba, że używając tego stwierdzenia masz na myśli tych przysłowiowych "starych wyjadaczy" bo nowi jak widać tego nie wiedzą.
Galkan
Zanim zejdziecie na temat tabletów, to pragnę przypomnieć, że już do tego odpowiedni wątek jest.
Swoją drogą, jaka była najniższa kwota jaką widzieliście za mechanika (jakiegokolwiek)?
zzqWilliam
Jakikolwiek to 79 zł na allegro Alcatel ze switchami ALPS.
Bass
http://osu.ppy.sh/u/isokasapupuja
Ten gość robi rekordy DT 10.3 z gumiakiem i wysokim acc.
Wszystkie wasze argumenty to inwalidy #elo.
Ciunek
>Perditus nomod 83%
AmaiHachimitsu
Swoją drogą, jaka była najniższa kwota jaką widzieliście za mechanika (jakiegokolwiek)?
10zł Acer switch (coś jak white ALPS, Niko ma), 30zł Cherry G84-4100 (ML switch, sam używałem)

Bass wrote:

http://osu.ppy.sh/u/isokasapupuja
Ten gość robi rekordy DT 10.3 z gumiakiem i wysokim acc.
Wszystkie wasze argumenty to inwalidy #elo.
Ogłaszam DT 10.3 z wysokim acc (czyli pewnie 270bpm mashing) jako sposób na ocenę klawiatur.

Oh, also wybacz William, że zachowam się teraz jak typowy elitist, ale

Naucz się grać a potem staraj się wmawiać ludziom co jest lepsze, by grać DOBRZE, bo sam nie grasz nawet PRZECIETNIE.

#Edit x milion: Zanim znowu ktoś zacznie się pluć:

Małe wyjaśnienie, bo widzę ludzie trochę nie rozumieją pojęć

Skill - Twoje możliwości, TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOJE, fizyczne/mentalne/whatever.

Performance - Rezultat, którego wzór byłby:

Performance = skill - sprzęt + szczęście + dyspozycja dnia

Lepsza klawiatura NIE DA CI SKILLA, ale moze poprawic performance. Comprehende?

Pozdrawiam,
Bass

AmaiHachimitsu wrote:

Swoją drogą, jaka była najniższa kwota jaką widzieliście za mechanika (jakiegokolwiek)?
10zł Acer switch (coś jak white ALPS, Niko ma), 30zł Cherry G84-4100 (ML switch, sam używałem)

Bass wrote:

http://osu.ppy.sh/u/isokasapupuja
Ten gość robi rekordy DT 10.3 z gumiakiem i wysokim acc.
Wszystkie wasze argumenty to inwalidy #elo.
Ogłaszam DT 10.3 z wysokim acc (czyli pewnie 270bpm mashing) jako sposób na ocenę klawiatur.

Oh, also wybacz William, że zachowam się teraz jak typowy elitist, ale

Naucz się grać a potem staraj się wmawiać ludziom co jest lepsze, by grać DOBRZE, bo sam nie grasz nawet PRZECIETNIE.

#Edit x milion: Zanim znowu ktoś zacznie się pluć:

Małe wyjaśnienie, bo widzę ludzie trochę nie rozumieją pojęć

Skill - Twoje możliwości, TYLKO I WYŁĄCZNIE TWOJE, fizyczne/mentalne/whatever.

Performance - Rezultat, którego wzór byłby:

Performance = skill - sprzęt + szczęście + dyspozycja dnia

Lepsza klawiatura NIE DA CI SKILLA, ale moze poprawic performance. Comprehende?

Pozdrawiam,
Miałem na myśli, że faktycznie potrzeba mechanika żeby dobrze grać.
zzqWilliam

AmaiHachimitsu wrote:

Naucz się grać a potem staraj się wmawiać ludziom co jest lepsze, by grać DOBRZE, bo sam nie grasz nawet PRZECIETNIE.
No ja nie mówię, że jestem pro, że tonę w morzu swej zajebistości, ale najgorzej też nie gram bo gdybym grał źle to bym tego ranku co mam nie nabił. Na pewno moim wielkim minusem jest stamina co objawia się niskim acc na stream mapkach (z resztą widzieliście i się dziwiliście :P). Wiem, że na własnym doświadczeniu wiele nie zdziałam ale widzę choćby po Tobie, jak to zajebiście można grać na myszce (znów małe zejście z tematu klawiatur ale taki przykład mi przyszedł na myśl) i też mogę się wypowiedzieć, podając Ciebie jako przykład, że zwojujesz bez tabletu tyle co z nim.
CuteCurry
Bo według definicji pad od xboxa jest klawiaturą.
DarkStoorM
Ja powiem tak:

Grałem po 7-8 miesięcy na trzech różnych klawiaturach:
- Logitech K120
- Zalman ZM-K500
- QPAD MK-50

Gumiaczek Logitech dla mnie jest zajebiście wygodny, ma lekkie klawisze, przyjemnie się pisze, jak ktoś dużo na laptopie grał, no to w sam raz bo jest dosyć niski (jest jeszcze a4tech Evo Slim Storm, ale nie miałem okazji go wypróbować). Po przeskoku na wysokie BPM, niestety nie mogę na nim grać, bo zbyt szybko zaczynają palce boleć (mowa o 240BPM do 4 minut). Na wolnych mapach okej (do 200~bpm, może 220).

Zalman ZM-K500 - tutaj różnicę było od razu widać, BPM nie stanowi żadnego problemu, dopiero po jakichś 3 godzinach odczuwałem lekkie zmęczenie. Do pisania też oczywiście miodek (zresztą jak większość klawiatur prawdopodobnie). Tak przy okazji, wcale nie oszczędzałem tej klawiatury. Jak ktoś by mnie zobaczył jak na niej gram, to by mnie zjadł. Po 7~ miesiącach nie ma ani śladu użytkowania, jest jak nowa, jedynie przetarte klawisze. Nie wiem co ludzie z nimi robią, że im się psują po kilku tygodniach.

QPAD MK-50 - używam go do tej pory, grając po kilka godzin w ogóle palce nawet nie bolą. Jedną mapę 260BPM (do 4 minut) powtarzałem około 25 razy pod rząd bez żadnej przerwy i jakoś w ogóle nie odczuwałem jakiegokolwiek zmęczenia (mapy na Taiko nie mają przerw, to nie ma mowy o odpoczynku).

Oczywiście to zależy od preferencji, QPAD ma nieco wyżej klawisze, to dla mnie jest najbardziej odpowiednia klawiatura (Zalman tak samo). Nie miałem okazji testować innych klawiatur, bo dalej to sensu nie ma. Dla mnie mechaniki to po prostu komfort gry, pozwalają mi na bardzo długie napieprzanie w te klawisze bez jakiegokolwiek zmęczenia. Nie mówię, że mechaniki są lepsze, bo znów zrobi się gówno. Na gumiaku mogę grać tak samo, tylko na o wiele krótszą metę i to z przerwami. Jak już mówiłem, nie testowałem innych, więc nie będę mówił która jest najlepsza. Równie dobrze może być jakiś zajebisty gumiaczek, o którym nie wiem (jeśli ma wysokie i tak samo lekkie klawisze, no to miodzio). Póki co, na żadną z tych klawiatur jakoś nie narzekam, ale kupiłem już tego QPADa, to zostanę przy nim.

No i oczywiście, jak ktoś tu już wspomniał, klawiatura nie daje skilla. Ich komfort jedynie pozwala go wykorzystać, nie polepszyć. Po dość długim czasie mogę to potwierdzić. Na tym mechaniku mogę "w pełni" wykorzystać swoją szybkość i staminę, którą i tak wyrabia się grając przez długie miesiące. To że ktoś kupi mechanika, to wcale nie oznacza, że od razu będzie zajebisty i napieprzał freedom dajwy po 10 godzin jak rrtyui.
zzqWilliam

DarkStoorM wrote:

Zalman ZM-K500 - (...) jest jak nowa, jedynie przetarte klawisze. Nie wiem co ludzie z nimi robią, że im się psują po kilku tygodniach.
Dokładnie, jest to bardzo fajna klawiatura, przyjemna, ergonomiczna.
cyfra_old
Jak mowa o zakupie klawiatury to ogólnie, bo w tego co wnioskuję z tytułu tematu, mowa tu o klawach do osu, a przecież w tej grze naciska się dwa przyciski.

Czego to ludzie nie wymyślą...
AmaiHachimitsu
Poprawniej tytuł by brzmiał "klawiatura pod osu!"

Chodzi po prostu o klawiatury, które mogą jakoś pomóc w grze.
Tidek

Freszol wrote:

Jak mowa o zakupie klawiatury to ogólnie, bo w tego co wnioskuję z tytułu tematu, mowa tu o klawach do osu, a przecież w tej grze naciska się dwa przyciski.

Czego to ludzie nie wymyślą...
Ewentualnie 8 przycisków.

mechaniki to gowno, nie polecam
Fenek Alfa

Freszol wrote:

Jak mowa o zakupie klawiatury to ogólnie, bo w tego co wnioskuję z tytułu tematu, mowa tu o klawach do osu, a przecież w tej grze naciska się dwa przyciski.
Pomysł na biznes - klawiatura membranowa z dwoma osobnymi mechanikami podmapionymi pod z i x. Instant gold, 10/10 pretty good -ign
zzqWilliam
Robiłem - to tak bardzo proste, że aż krzywe ._.
Fenek Alfa
Ale ja nie mówię o zastąpieniu, tylko osobnych klawiszach.
Chociaż faktycznie, lepszy chyba by był osobny pad z dwoma klawiszami. Pewnie na Tinkerze czy innym Arduinie by się dało postawić, problemem byłaby obudowa.
zzqWilliam
To też już robiłem.


Pozdrawiam.
Fenek Alfa
jakie efekty?
zzqWilliam
Robiłem to dla kumpla. Testowałem ją chwilę, jedyny minus taki, że za małe obciążenie wpakowałem i jak jej się dobrze nie ułożyło to potrafiła trochę latać xD Ogólnie Dakotaz (dla niego to było) stwierdził to samo, powiedział że jest zajebista ale trochę lata :P

Edit:
CuteCurry

Fenek Alfa wrote:

Pomysł na biznes - klawiatura membranowa z dwoma osobnymi mechanikami podmapionymi pod z i x. Instant gold, 10/10 pretty good -ign
Jeżeli chodzi o same pady z dwoma przełącznikami to juzef ogarniał coś takiego, nie wiem na ile ogarnął. Pamiętam, że czekał na elektronike od znajomego i chyba robił obudowy.
Doriano
Mam pytanie,jak te mechaniczne klawiatury pomagają w osu? D:
Advantan
Drogie.
Kempal

Doriano wrote:

Mam pytanie,jak te mechaniczne klawiatury pomagają w osu? D:
Jak taką kupisz czujesz się lepszy i od razu wszystkie insane'y robisz na SS.

Nie pomaga.
Fenek Alfa
Mechanik nie jest od robienia insane SS, mechanik jest po to żebyś nie tłukł palców o dno klawiatury. Na dobrym gumiaku da się zrobić tyle samo co na mechaniku.
vsax12

Doriano wrote:

Mam pytanie,jak te mechaniczne klawiatury pomagają w osu? D:
szczerze mówiąc to nie wiele o ile nie w ogóle. Jeżeli ma się dobrą "normalną" klawiaturę to i tak jest troszkę łatwiej. Mechaniczne teoretycznie potrzebują przynajmniej kilkunastu lat żeby zaczęły się psuć i działają w inny sposób. Ja używam Corsair k95 red switch, jest łatwiej niż na mojej starej klawiaturze od laptopa, bo ręka się tak nie męczy i jest jakby większa satysfakcja z pisania ale jeżeli masz lekkie wątpliwości czy nie szkoda ci pieniędzy na taką klawiaturę to nie kupuj. Jest lepiej i wygodniej ale nie jest to coś co musisz mieć.
FredgHar
Mechanik, membrana, scyzoryk... sprzęt jest tylko narzędziem. Albo aż narzędziem. Nie podniesie skilla(choć może odpowiednio dobrany pozwolić uzyskać więcej), ale dobrze dopasowany/z wyższej półki daje większą frajdę jak i komfort podczas gry.

zzqwilliam widocznie jest tym typem gracza który na wszystkim zagra w miarę dobrze - czy to na membrance za 10 zł czy mechaniku za 600. Niestety nie każdy ma takiego skilla jak on - takiemu noobowi jak mi mechanik trochę pomógł(na gumiaku jakoś nie dawałem rady uzyskiwać takiej prędkości jak na mechaniku). Są też takie osoby które mają określone specyficzne predyspozycje(motoryka mięśni, percepcja itp itd), i różny sprzęt zaspokaja ich różne potrzeby. Przykład użytkownika który po testowaniu przez kilka miesięcy używał różnych mechaników aż w końcu to co mu "przypisało" to był logitech. Ok - są i tacy:) tak samo jak i tacy którzy uważają że do osu nadają sie blue, redy, browny... co nie jest prawdą.

Także williamie skończ swoją shit-stormową krucjatę bo to się powoli nudne robi:) Nikt tu nikomu bez wazeliny mechanika do tyłka nie wciska. Ci co używają, są zadowoleni polecają, Ci co nie na odwrót - i tyle. Każdy swoje powiedział, ty również wiec po co to ciągnąc. Aż tak Cię razi, że inni mają swoje zdanie i ilu ludzi tyle opinii?:) Rzekłbym gimbazowe podejście, ale zaraz mnie zbesztasz żem rasista i oceniam po wieku.... no cóż. Ups
zzqWilliam
JA ciągnę? Ja nic od ponad tygodnia nie pisałem, Ty znów zaczynasz.
FredgHar
Po banie od moda wróciłem zobaczyć co się tu dzieje i nawiązuje do twojego pierwszego postu po tymże(filmik jak wymiatasz na gumiaku). I ten twój post wywołał kolejny shitstorm... także zawieś proszę broń i trzymajmy się tematu:)
zzqWilliam
Ja "zawiesiłem broń" na pierwszym od góry poście na 8. stronie tego tematu i Ty zamiast już nie wracać do tego to znów zaczynasz. Tak więc zrozum, że ja już skończyłem 2 tygodnie temu.
Doriano
Cześć!
Chciałbym kupić nową klawiaturę,bo moja laptopowa już nie działa zbyt dobrze D:
Zastanawiałem się nad Razer BlackWidow 2014 Ultimate,ale słyszałem że ta klawiatura potrzebuje dwóch portów USB,a ja mam dostępny tylko jeden,czy to prawda?
Jakie przełączniki będą dobre do gry w Osu!, do grania w inne gry,i normalnego użytkowania?
Czy takie przełączniki da się dokupić i wymienić?
zzqWilliam
Rodzaj przełączników to bardzo, bardzo, bardzo indywidualny wybór, zależy jaki komu przypasuje. I tak, da się je dokupywać i wymieniać.
Doriano
A te kable USB?
https://www.youtube.com/watch?v=mGUfyeRM4h0
W tym filmie gościu mówi(od 8 minuty) że jeden kabel zasila klawiaturę,podświetlenie i podstawowe jej funkcje a drugi jest przedłużeniem tego portu USB.
Mógłby to ktoś wytłumaczyć do czego dokładnie jest ten drugi kabel?
zzqWilliam
No jeden kabelek masz tradycyjnie pod klawiaturę i jej wszystkie funkcje życiowe, a drugi jest przedłużeniem tj. masz wyjście USB w klawiaturze. (po prostu kabel który podłączasz jest bezpośrednio podpięty do tamtego gniazda w klawiaturze)
Doriano
Czyli mam rozumieć że klawiatura będzie w pełni działać z podłączonym jednym kablem?
zzqWilliam
Owszem.
Doriano
Dzięki! Bardzo mi pomogłeś.
zzqWilliam
Polecam się na przyszłość.
show more
Please sign in to reply.

New reply