forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
show more
AmaiHachimitsu
UMARŁEM MISIEK, UMARŁEM


odpinany kabel usb w sumie nic nie daje, mnie wręcz przeszkadza bo ze zwykłego usb raczej się nie wypnie, ale z tego mini-usb w klawie już bardziej.

P.S. nie mam klawiatury Cherry, a to co żeś z Wikipedii skopiował to mistrzostwo, zwłaszcza że gadamy wyżej ciągle o mechanikach z Cherry MX.


"CHERRY MX", CIEKAWE KTO TO PRODUKUJE, CHYBA NIE CHERRY


P.S. 2 Cherry to w sumie nic ciekawego jeśli chodzi o same klawiatury, gdyby nie switche to by ich nikt nie znał.
Yoshimatsu
Jakiej klawiatury byś nie potrzebował to i tak da się jej wymienić switche, zmienić podświetlenie i takie tam :D. Zapraszam :).
Barciok
@offtop

Yoshi xDD

@ontop

Temat chyba do zamknięcia, kupił klawiature.
FredgHar

Ciunek wrote:

Quinter wrote:

Słyszeliście kiedyś o klawiaturach firmy "cherry"?
Że tak to ujmę, jebłem. Nie żeby switche w mechaniakach miały w nazwie Cherry MX, czy coś...
A co w tym takiego, że polak może nie wiedzieć że cherry robi też klawy? W ilu sklepach je widziałeś na naszym rynku?
AmaiHachimitsu
Tak, jakiś random tłumaczy doświadczonym graczom, którzy używają mechaniki na co dzień, co to jest Cherry corp.

Chodzi o to, że mówimy cały czas o Cherry (switchach) a gościu na serio sądził, że nie wiemy, co to jest Cherry.

To tak jakbyś teraz nam tłumaczył, że "chyba Rosja na Ukrainę się wjebała"
Hydra
Co do klawiatury to sam posiadam cherry g80-3000 :)
E k o
Tak odświeżam, bo zamęczyłem klawe i szukam nowej tak za 130 zeta co się nada do Osu ;f (może być podświetalana bo gram po nocach głównie ;0), wiem że mały budżet ale nie wydaję na kompa dużo itp. ;d
Chino_old_1
Za taką cenę to nawet Żelmana nie dostaniesz. Możesz kupić jakąś bajerancką klawiaturę z podświetleniem, ale o mechaniku możesz zapomnieć.
E k o
Gram tylko myszką, ale czasami jak już ręka pada to używam klawiatury i podświetlanie to zbędne.
Zdaje sobie sprawę ze mechaniki po 300+ zł.
Galkan
Mimo początkowego flame'u, myślę, że ten temat jakiś potencjał jednak ma, także go przyklejam. Wszelkie rozmowy proszę prowadzić tutaj, nowe wątki dot. klawiatur będą od teraz zamykane. Przestrzegam zarazem od wychodzenia poza temat oraz ponownego obrzucania się inwektywami, inaczej sajlens na ryj posty zostaną usunięte.
CuteCurry
Fenek Alfa

Mozuko wrote:

mechaniki po 300+ zł.
5 minut na ceneo:
QPAD MK-50 - 265zł
Thermaltake MEKA - 273zł
Natec Genesis - 287zł
Razershit Crapwidow Muh Tournaments Muh eSports Edyszyn - 295zł
Tesoro Durandal - 300zł
I mówimy tu o nówkach, jak chcesz zbić cenę jeszcze bardziej to pewnie coś sie znajdzie na alledrogo.

spi wrote:

sasuga razershit
E k o

Fenek Alfa wrote:

Mozuko wrote:

mechaniki po 300+ zł.
5 minut na ceneo:
QPAD MK-50 - 265zł
Thermaltake MEKA - 273zł
Natec Genesis - 287zł
Razershit Crapwidow Muh Tournaments Muh eSports Edyszyn - 295zł
Tesoro Durandal - 300zł
I mówimy tu o nówkach, jak chcesz zbić cenę jeszcze bardziej to pewnie coś sie znajdzie na alledrogo.

spi wrote:

sasuga razershit
Właśnie chyba dołożę te 100 parę zeta i kupię Blackwidow'a lub QPAD'a
AmaiHachimitsu
Fenek, Ty tak na serio z tym ceneo?


Na ceneo są sklepy internetowe, które dorzucają sobie obowiązkową opłatę za "ubezpieczenie" i często drogą przesyłkę. I tylko dobrze wyglądają na stronkach typu ceneo.


W miarę dobry mechanik to koszt 300zł przynajmniej razem z przesyłką. Oczywiście nowy. Sądzę, że takiego Qpada można za 320-330 z przesyłką znaleźć.
r0ck

AmaiHachimitsu wrote:

Sądzę, że takiego Qpada można za 320-330 z przesyłką znaleźć.
Akurat ja swojego Qpada (MK-50, bo może akurat Ty mówisz o innym) kupiłem za 255zł z przesyłką (oczywiście nowy).
Cydros
@up
Kiedy to było, ceny się zmieniają :(
AmaiHachimitsu

r0ck wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Sądzę, że takiego Qpada można za 320-330 z przesyłką znaleźć.
Akurat ja swojego Qpada (MK-50, bo może akurat Ty mówisz o innym) kupiłem za 255zł z przesyłką (oczywiście nowy).
Nie chce mi się wierzyć, że to kupiłeś w zwyczajnym sklepie. Prędzej ktoś, kto wygrał to na jakimś turnieju mógł taką cenę dać.

Albo miałeś farta.

Jak teraz sprawdziłem na allegro, najtańsza alternatywa to 285 z przesyłką, o wiele mniej niż sądziłem. Chociaż nie wiem, czy to nie tylko jednorazowa wyprzedaż.
KudWafu
Zwykłą klawiaturą ugrasz tak samo jak taką za 500 zł jak masz jakiegokolwiek skilla.
AmaiHachimitsu

KudWafu wrote:

Zwykłą klawiaturą ugrasz tak samo jak taką za 500 zł jak masz jakiegokolwiek skilla.






















No chyba nie.
r0ck

AmaiHachimitsu wrote:

Nie chce mi się wierzyć, że to kupiłeś w zwyczajnym sklepie. Prędzej ktoś, kto wygrał to na jakimś turnieju mógł taką cenę dać.
Nie no normalnie w sklepie przez neta kupiłem. Teraz jak patrzyłem to widziałem za 265zł ale już wyprzedane, więc może tak jak Cydros napisał po prostu ceny się zmieniły, bo ja kupowałem dobre pół roku temu.
A i na przyszłość proszę nie publikować moich zdjęć bez pozwolenia :^
E k o
Dobra to QPAD czy BlackWidow?
Chino_old_1
[Qpad (mk-50)]
niższa cena (nawet od zwykłego BW)
brak wejść usb i audio
cherry red
brak podświetlenia

[BW]
posiada dodatkowe wejścia
cherry blue
można (niestety) już trafić na model z "nowymi" swithchami Razera
podświetlenie tylko w ultimate

Wybierz sobie.
Cydros
bw szit nie polecam : |
zzqWilliam
Zalman k500 - cud techniki, polecam.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Zalman k500 - cud techniki, polecam.
Panie kolego, czemu pan trolluje?
zzqWilliam

spi wrote:

Panie kolego, czemu pan trolluje?
Po pierwsze, to nie trolluję, ta klawiatura jest dobra.

Galkan edit: Skasowałem zbędną (pozostałą) część tego posta, nie offtopuj.
AmaiHachimitsu
Dopiero co zarzekałeś się, że mechaniki nic nie dają, więc Twoja nagła zmiana nastawienia może zostać uznana za trollowanie.


Co do Zalmana, nie grałem nigdy, ale jeśli to są tylko cięższe redy to why not. Problem jest taki, że jakość jest zwyczajnie gorsza, sama klawiatura jest trochę za wysoka (to robi różnicę, seriously). Ale jeśli komuś wystarczy parę switchy to jazda do Yoshimatsu i masz MXy. Nawet wszystkie by wymienił za większą dopłatą, ale nadal by wyszło taniej niż kupienie nowej.
zzqWilliam

AmaiHachimitsu wrote:

Dopiero co zarzekałeś się, że mechaniki nic nie dają, więc Twoja nagła zmiana nastawienia może zostać uznana za trollowanie.
Ależ ja nadal tak uważam, na gumiaku gra się tak samo jak na mechaniku. Ja tylko polecam Zalmana jako tanią klawiaturę, która jest bardzo wygodna, pozbawiona zbędnych pierdół, jeżeli już ktoś tak bardzo pragnie nowych wrażeń (użycie sformułowania "cud techniki" użyłem jako podkreślenie, że to urządzenie nie jest takim gównem jak to wszyscy uważają, po ponad miesiącu użytkowania nadal nie widzę różnicy... wziąłem ostatnio gumiaka dla testu i pograłem sobie w osu i tyle tylko, że był cichszy).
Fenek Alfa

AmaiHachimitsu wrote:

Nawet wszystkie by wymienił za większą dopłatą, ale nadal by wyszło taniej niż kupienie nowej.
Zaraz moment. Czyli jeżeli kupiłbym jakąś tanią klawę PS/2 z klawiszami multimedialnymi(ok. 2 dychy), i dałbym mu z kasą za switche i robociznę to miałbym mechanika z pełnym NKRO i multimediami, co wśród rzeczy dostępnych w Polszy zaczyna się od 350 zyla? Brzmi kusząco.
AmaiHachimitsu
Zalman jest mechaniczna klawa, ta sama technologia z grubsza. Do gumiaka to juz tak latwo nie da sie.
zzqWilliam
Do gumiaka switche ja wkładam. Nie da się tam jednak jebnąć pełnego zestawu ani przerobić tak, aby było NKRO. Dałbym radę włożyć Ci dwie sztuki do osu i to też nie w każdym. A też nie w każdym miejscu. Jak chcesz taniego mechanika to tylko zalman, zawsze da się tam włożyć kilka innych cherry(do Yoshiego bo tylko on ma tysiące switchy i nie chce mi powiedzieć skąd). Wymienianie wszystkich się nie opłaca.
AmaiHachimitsu

zzqWilliam wrote:

Do gumiaka switche ja wkładam.
Brzmisz jakbyś był fachowcem z wieloletnim doświadczeniem. Z Twoich postów wynika, że raz włożyłeś MXy do gumiaka i Ci się zjebał niemal natychmiastowo.

switche do gumiaków to więcej zabawy, większe ryzyko i prawdopodobnie potężne ograniczenie żywotności klawiatury.
zzqWilliam
Wynika, że zrobiłem to na odpierdol, bo w każdej chwili sam to mogłem naprawić. Jak robiłem Dakotazowi mini mechanika, to zrobiłem to porządnie i nic mu się nie zjebało po 24h. W momencie gdy cały tamten logitech się zjebał, zaprzestałem napraw. Więcej zabawy, i wykluczenie z użytku co najmniej 9 klawiszy.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

(do Yoshiego bo tylko on ma tysiące switchy i nie chce mi powiedzieć skąd)
Przecież mówił, że zamawiał jeden rodzaj switchy z hurtowni u znajomego, resztę ma z tego co wymienił u innych.
zzqWilliam
On mi powiedział "tajemnica handlowa" xD
Fenek Alfa

zzqWilliam wrote:

Nie da się tam jednak jebnąć pełnego zestawu
A dlaczego?
zzqWilliam
Po pierwsze i w sumie po ostatnie bo myślę, że ten powód już Cię przekona - kupując tyle switchy wydasz jakieś ~500 zł ^^ Po drugie to jest częściowo awykonalne, a jak już to trzeba by było nad tym trochę posiedzieć - mam na myśli co najmniej tydzień, a to i tak poświęcając cały swój czas na to.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Po pierwsze i w sumie po ostatnie bo myślę, że ten powód już Cię przekona - kupując tyle switchy wydasz jakieś ~500 zł ^^ Po drugie to jest częściowo awykonalne, a jak już to trzeba by było nad tym trochę posiedzieć - mam na myśli co najmniej tydzień, a to i tak poświęcając cały swój czas na to.

To, że coś jest drogie nie znaczy, że jest niemożliwe. Nie patrz na ceny "ebayowe", przy robieniu całego zestawu patrz już raczej na ceny hurtowe.
zzqWilliam
Napisałem, że da się zrobić ale tak trochę dużo roboty z przerobieniem gumiaka na mechanika, jest to wykonalne ale raczej się nie opłaca.
CuteCurry
Komentowałem tylko pierwszy argument.
show more
Please sign in to reply.

New reply