forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
show more
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Juhu kłóćmy się dalej, zabawnie się robi :D Zestaw przycisków posiada również pad od xboxa i tu również można zgodnie z tą definicją określić go mianem klawiatury.
Napisałem gdzieś, że nie jest? Pozwól, że przypomnę Ci Twoją poprzednia wypowiedź.
Klawisze* posiada również pad od xboxa drogi kolego, też jest mały i raczej nie będziesz używał go do pisania.
To co postnął Chinoaczecze w żadnym wypadku nie jest klawiszami: jest klawiaturą, tak samo jak wspomniany przez Ciebie pad do xboxa.

Jest takie przysłowie "Złej baletnicy, przeszkadza rąbek u spódnicy." ;)
Wydaję mi się, że mógłbyś użyć tego przysłowia jeżeli zasłaniałbym moje niepowodzenia w osu! klawiaturą. Nie robię tego, to że zalman jest klawiaturą niegodną polecenia jest faktem. Za 160zł otrzymałem klawiaturę, która nie dość, że jest kiepskiej jakości, to po 7 miesiącach nie jest w pełni sprawna. Lepiej jest dopłacić kolejne 160zł złotych i kupić coś co wytrzyma przynajmniej te trzy cztery lata.
AmaiHachimitsu
zabawnie się robi
Takie teksty to pierwszy znak na brak argumentów : ))))

Jest takie przysłowie "Złej baletnicy, przeszkadza rąbek u spódnicy."
Nie wiem w innych przypadkach, ale w osu! właśnie rąbek decyduje czy FCniesz coś.


Poza tym, fajny mi to rąbek jeśli klawiatura ma wadliwe switche.
zzqWilliam
Takie teksty to pierwszy znak na brak argumentów
A czy tu pojawiają się jakieś sensowne argumenty? XD

Poza tym, fajny mi to rąbek jeśli klawiatura ma wadliwe switche.
Dziabs, powiem spokojnie: kilka postów temu uzgodniliśmy, że mówimy o zalmanie z włożonymi dwoma oryginalnymi mx'ami do gry w osu, więc switche są wykluczone. Chodzi mi o rąbki.. no właśnie nawet nie wiem o co się spi czepia, co przeszkadza, no choćby w grze w osu. Podkładka pod nadgarstki bynajmniej przeszkadza... Co innego? Nie ma. bam.

Nie wiem w innych przypadkach, ale w osu! właśnie rąbek decyduje czy FCniesz coś.
jw. mówimy o zalmanie z dwoma cherry, a szybko ścierające się klawisze notorycznie naciskane? Kurde, zapomniałem gdzie mam te dwa switche, hmmm... gram sobie w osu, jestem na streamie i nagle zapomniałem, muszę spojrzeć, o nie, nie ma, co ja teraz zrobię.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

mx'ami
mx-ami*
bynajmniej
bynajmniej != przynajmniej*

Myślałem, że uniknę pisania tego co już pisałem wiele razy, nawet Tobie.
Dziabs, powiem spokojnie: kilka postów temu uzgodniliśmy, że mówimy o zalmanie z włożonymi dwoma oryginalnymi mx'ami do gry w osu, więc switche są wykluczone. Chodzi mi o rąbki.. no właśnie nawet nie wiem o co się spi czepia, co przeszkadza, no choćby w grze w osu. Podkładka pod nadgarstki bynajmniej przeszkadza... Co innego? Nie ma. bam.
Dwa switche nie załatwiają sprawy wszystkich kailhów. Nie polecaj ludziom klawiatury, która będzie dobra tylko pod warunkiem, że wydasz na nią dodatkowe pieniądze. Nie każdy ma na to czas, środki i umiejętności.

Pomijając switche, które się psują (Po 9 miesiącach użytkowania klawiatury mam 5 niepoprawnie działających klawiszy), które się urywają i które nie są pod każdym klawiszem takie same (esc ma dłuższy czas powrotu niż klawisze alfanumeryczne).

Inne wady zalmana zmk500, które rzuciły mi się w oczy:

- Brak podkładki pod nadgarstek.
- Brak diody pod scrollockiem (fabryczna wada mojego zalmana).
- Wysokość pierwszego rzędu klawiszy (jest wyżej niż drugi rząd klawiszy, co w połączeniu z brakiem podkładki pod nadgarstek sprawia, że żeby klikać z/x trzeba podnieść nadgarstek do góry, co obniża komfort gry i zmniejsza staminę), o nóżkach które są i mogłyby komfort pracy z klawiaturą poprawić punkt niżej
- Waga. Jak tak mała klawiatura może ważyć prawie kilogram? Niby zapewnia to stabilność. Pod warunkiem, że nie podniesiemy nóżek, nóżki w zalmanie są beznadziejne, klawiatura potrafi się na nich przesuwać. Tam nie ma antypoślizgów.
- Złącze kabla usb przy klawiaturze raczej solidne nie jest.

Tak tylko wspomnę, że mój stary logitech g15 ma wszystkie klawisze sprawne po 6-8 latach działania. A to jest przecież gumiak.
zzqWilliam
bynajmniej != przynajmniej*
Tu mam prawo się na Ciebie zdenerwować gdyż użyłem tego słowa ZGODNIE z jego przeznaczeniem, zrozum, że gdy ja używam "bynajmniej" to mam na myśłi prawdziwe znaczenie tego słowa.

Podkładka pod nadgarstki bynajmniej przeszkadza
Tłumacząc na prostszy "Podkładka pod nadgarstki NIEZBYT przeszkadza"
Ale kurde :o chodziło mi że BRAK podkładki, przepraszam publiczność i przedmówców!

- Brak podkładki pod nadgarstek.
- Brak diody pod scrollockiem (fabryczna wada mojego zalmana).
- Wysokość pierwszego rzędu klawiszy (jest wyżej niż drugi rząd klawiszy, co w połączeniu z brakiem podkładki pod nadgarstek sprawia, że żeby klikać z/x trzeba podnieść nadgarstek do góry, co obniża komfort gry i zmniejsza staminę), o nóżkach które są i mogłyby komfort pracy z klawiaturą poprawić punkt niżej
- Waga. Jak tak mała klawiatura może ważyć prawie kilogram? Niby zapewnia to stabilność. Pod warunkiem, że nie podniesiemy nóżek, nóżki w zalmanie są beznadziejne, klawiatura potrafi się na nich przesuwać. Tam nie ma antypoślizgów.
- Złącze kabla usb przy klawiaturze raczej solidne nie jest.
1. Wyraziłem opinię
2. Zdarza się, też miałem tak choć raz, że zestaw jakiegoś urządzenia był niekompletny
3. Tu indywidualne upodobania i styl gry
4. Akurat człowiek zmyślny poradzi sobie z tym
5. Byś musiał odkręcić spód i machać tą klawą jak lasso żeby się urwał

Tak tylko wspomnę, że mój stary logitech g15 ma wszystkie klawisze sprawne po 6-8 latach działania. A to jest przecież gumiak.
A wszyscy tak hejcą te gumiaki...
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

bynajmniej != przynajmniej*
Tu mam prawo się na Ciebie zdenerwować gdyż użyłem tego słowa ZGODNIE z jego przeznaczeniem, zrozum, że gdy ja używam "bynajmniej" to mam na myśłi prawdziwe znaczenie tego słowa.
Podkładka pod nadgarstki bynajmniej przeszkadza
Nie masz prawa, "bynajmniej" nigdy nie oznaczało "niezbyt". Bynajmniej oznacza: "w żadnym razie", "wcale", "ani trochę". Jeżeli chciałbyś użyć poprawnie "bynajmniej" w tym zdaniu powinieneś dodać "nie".
"Podkładka pod nadgarstki bynajmniej nie przeszkadza"

3. Tu indywidualne upodobania i styl gry
Indywidualna? Trzymając rękę w powietrzy męczysz się szybciej, popatrz jak streamują prosi i wróć.
zzqWilliam
Nie masz prawa, "bynajmniej" nigdy nie oznaczało "niezbyt". Bynajmniej oznacza: "w żadnym razie", "wcale", "ani trochę". Jeżeli chciałbyś użyć poprawnie "bynajmniej" w tym zdaniu powinieneś dodać "nie".
"Podkładka pod nadgarstki bynajmniej nie przeszkadza"
To mój słownik w domu kłamie! Jak on mógł!

Indywidualna? Trzymając rękę w powietrzy męczysz się szybciej, popatrz jak streamują prosi i wróć.
Hmmmm.... To jak Ty grasz, że używając z/x trzymasz rękę w powietrzu? :o Mi jakoś nadgarstek spokojnie leży i nie mam większego problemu ze streamowaniem 200bpm+

Podsumowanie!
Wniosek jest jeden: Cały ten spam wyjaśnił jedną rzecz, mianowicie - kup to na co masz kaprys i chuj! :D
Przepraszam spi za błędne użycie partykuły "bynajmniej", faktycznie, nawet w internetach jest takie znaczenie (spalę mój słownik bo jakiś wybrakowany), w przyszłości nie będę popełniał takich wykroczeń.

Żegnam wszystkich i idę na spacer z kumplem i jego psem się trochę przewietrzyć i ochłonąć po tej iście zaciekłej dyskusji.


Edit żeby nie spamić nowym postem: na q/w również nie odczuwam dyskomfortu, nadgarstek spoczywa na blacie biurka.


Edit 2: Ja gram na Home/Page Up i gra się bardzo przyjemnie.
CuteCurry
Aktualnie gram na q/w, spacja zalmana wyjątkowo utrudniała mi granie na z/x.

Edit: być może mam za małe dłonie.
klubek
Topic Starter
aTastyCookie
Tak bardzo nie chce mi się czytać waszego spamu ;__;

Zamówiłem wczoraj K70. Dziękuje dobranoc.
Quinter
.
Ciunek

Quinter wrote:

Słyszeliście kiedyś o klawiaturach firmy "cherry"?
Że tak to ujmę, jebłem. Nie żeby switche w mechaniakach miały w nazwie Cherry MX, czy coś...
AmaiHachimitsu
UMARŁEM MISIEK, UMARŁEM


odpinany kabel usb w sumie nic nie daje, mnie wręcz przeszkadza bo ze zwykłego usb raczej się nie wypnie, ale z tego mini-usb w klawie już bardziej.

P.S. nie mam klawiatury Cherry, a to co żeś z Wikipedii skopiował to mistrzostwo, zwłaszcza że gadamy wyżej ciągle o mechanikach z Cherry MX.


"CHERRY MX", CIEKAWE KTO TO PRODUKUJE, CHYBA NIE CHERRY


P.S. 2 Cherry to w sumie nic ciekawego jeśli chodzi o same klawiatury, gdyby nie switche to by ich nikt nie znał.
Yoshimatsu
Jakiej klawiatury byś nie potrzebował to i tak da się jej wymienić switche, zmienić podświetlenie i takie tam :D. Zapraszam :).
Barciok
@offtop

Yoshi xDD

@ontop

Temat chyba do zamknięcia, kupił klawiature.
FredgHar

Ciunek wrote:

Quinter wrote:

Słyszeliście kiedyś o klawiaturach firmy "cherry"?
Że tak to ujmę, jebłem. Nie żeby switche w mechaniakach miały w nazwie Cherry MX, czy coś...
A co w tym takiego, że polak może nie wiedzieć że cherry robi też klawy? W ilu sklepach je widziałeś na naszym rynku?
AmaiHachimitsu
Tak, jakiś random tłumaczy doświadczonym graczom, którzy używają mechaniki na co dzień, co to jest Cherry corp.

Chodzi o to, że mówimy cały czas o Cherry (switchach) a gościu na serio sądził, że nie wiemy, co to jest Cherry.

To tak jakbyś teraz nam tłumaczył, że "chyba Rosja na Ukrainę się wjebała"
Hydra
Co do klawiatury to sam posiadam cherry g80-3000 :)
E k o
Tak odświeżam, bo zamęczyłem klawe i szukam nowej tak za 130 zeta co się nada do Osu ;f (może być podświetalana bo gram po nocach głównie ;0), wiem że mały budżet ale nie wydaję na kompa dużo itp. ;d
Chino_old_1
Za taką cenę to nawet Żelmana nie dostaniesz. Możesz kupić jakąś bajerancką klawiaturę z podświetleniem, ale o mechaniku możesz zapomnieć.
E k o
Gram tylko myszką, ale czasami jak już ręka pada to używam klawiatury i podświetlanie to zbędne.
Zdaje sobie sprawę ze mechaniki po 300+ zł.
Galkan
Mimo początkowego flame'u, myślę, że ten temat jakiś potencjał jednak ma, także go przyklejam. Wszelkie rozmowy proszę prowadzić tutaj, nowe wątki dot. klawiatur będą od teraz zamykane. Przestrzegam zarazem od wychodzenia poza temat oraz ponownego obrzucania się inwektywami, inaczej sajlens na ryj posty zostaną usunięte.
CuteCurry
Fenek Alfa

Mozuko wrote:

mechaniki po 300+ zł.
5 minut na ceneo:
QPAD MK-50 - 265zł
Thermaltake MEKA - 273zł
Natec Genesis - 287zł
Razershit Crapwidow Muh Tournaments Muh eSports Edyszyn - 295zł
Tesoro Durandal - 300zł
I mówimy tu o nówkach, jak chcesz zbić cenę jeszcze bardziej to pewnie coś sie znajdzie na alledrogo.

spi wrote:

sasuga razershit
E k o

Fenek Alfa wrote:

Mozuko wrote:

mechaniki po 300+ zł.
5 minut na ceneo:
QPAD MK-50 - 265zł
Thermaltake MEKA - 273zł
Natec Genesis - 287zł
Razershit Crapwidow Muh Tournaments Muh eSports Edyszyn - 295zł
Tesoro Durandal - 300zł
I mówimy tu o nówkach, jak chcesz zbić cenę jeszcze bardziej to pewnie coś sie znajdzie na alledrogo.

spi wrote:

sasuga razershit
Właśnie chyba dołożę te 100 parę zeta i kupię Blackwidow'a lub QPAD'a
AmaiHachimitsu
Fenek, Ty tak na serio z tym ceneo?


Na ceneo są sklepy internetowe, które dorzucają sobie obowiązkową opłatę za "ubezpieczenie" i często drogą przesyłkę. I tylko dobrze wyglądają na stronkach typu ceneo.


W miarę dobry mechanik to koszt 300zł przynajmniej razem z przesyłką. Oczywiście nowy. Sądzę, że takiego Qpada można za 320-330 z przesyłką znaleźć.
r0ck

AmaiHachimitsu wrote:

Sądzę, że takiego Qpada można za 320-330 z przesyłką znaleźć.
Akurat ja swojego Qpada (MK-50, bo może akurat Ty mówisz o innym) kupiłem za 255zł z przesyłką (oczywiście nowy).
Cydros
@up
Kiedy to było, ceny się zmieniają :(
AmaiHachimitsu

r0ck wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Sądzę, że takiego Qpada można za 320-330 z przesyłką znaleźć.
Akurat ja swojego Qpada (MK-50, bo może akurat Ty mówisz o innym) kupiłem za 255zł z przesyłką (oczywiście nowy).
Nie chce mi się wierzyć, że to kupiłeś w zwyczajnym sklepie. Prędzej ktoś, kto wygrał to na jakimś turnieju mógł taką cenę dać.

Albo miałeś farta.

Jak teraz sprawdziłem na allegro, najtańsza alternatywa to 285 z przesyłką, o wiele mniej niż sądziłem. Chociaż nie wiem, czy to nie tylko jednorazowa wyprzedaż.
KudWafu
Zwykłą klawiaturą ugrasz tak samo jak taką za 500 zł jak masz jakiegokolwiek skilla.
AmaiHachimitsu

KudWafu wrote:

Zwykłą klawiaturą ugrasz tak samo jak taką za 500 zł jak masz jakiegokolwiek skilla.






















No chyba nie.
r0ck

AmaiHachimitsu wrote:

Nie chce mi się wierzyć, że to kupiłeś w zwyczajnym sklepie. Prędzej ktoś, kto wygrał to na jakimś turnieju mógł taką cenę dać.
Nie no normalnie w sklepie przez neta kupiłem. Teraz jak patrzyłem to widziałem za 265zł ale już wyprzedane, więc może tak jak Cydros napisał po prostu ceny się zmieniły, bo ja kupowałem dobre pół roku temu.
A i na przyszłość proszę nie publikować moich zdjęć bez pozwolenia :^
E k o
Dobra to QPAD czy BlackWidow?
Chino_old_1
[Qpad (mk-50)]
niższa cena (nawet od zwykłego BW)
brak wejść usb i audio
cherry red
brak podświetlenia

[BW]
posiada dodatkowe wejścia
cherry blue
można (niestety) już trafić na model z "nowymi" swithchami Razera
podświetlenie tylko w ultimate

Wybierz sobie.
Cydros
bw szit nie polecam : |
zzqWilliam
Zalman k500 - cud techniki, polecam.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Zalman k500 - cud techniki, polecam.
Panie kolego, czemu pan trolluje?
zzqWilliam

spi wrote:

Panie kolego, czemu pan trolluje?
Po pierwsze, to nie trolluję, ta klawiatura jest dobra.

Galkan edit: Skasowałem zbędną (pozostałą) część tego posta, nie offtopuj.
AmaiHachimitsu
Dopiero co zarzekałeś się, że mechaniki nic nie dają, więc Twoja nagła zmiana nastawienia może zostać uznana za trollowanie.


Co do Zalmana, nie grałem nigdy, ale jeśli to są tylko cięższe redy to why not. Problem jest taki, że jakość jest zwyczajnie gorsza, sama klawiatura jest trochę za wysoka (to robi różnicę, seriously). Ale jeśli komuś wystarczy parę switchy to jazda do Yoshimatsu i masz MXy. Nawet wszystkie by wymienił za większą dopłatą, ale nadal by wyszło taniej niż kupienie nowej.
zzqWilliam

AmaiHachimitsu wrote:

Dopiero co zarzekałeś się, że mechaniki nic nie dają, więc Twoja nagła zmiana nastawienia może zostać uznana za trollowanie.
Ależ ja nadal tak uważam, na gumiaku gra się tak samo jak na mechaniku. Ja tylko polecam Zalmana jako tanią klawiaturę, która jest bardzo wygodna, pozbawiona zbędnych pierdół, jeżeli już ktoś tak bardzo pragnie nowych wrażeń (użycie sformułowania "cud techniki" użyłem jako podkreślenie, że to urządzenie nie jest takim gównem jak to wszyscy uważają, po ponad miesiącu użytkowania nadal nie widzę różnicy... wziąłem ostatnio gumiaka dla testu i pograłem sobie w osu i tyle tylko, że był cichszy).
show more
Please sign in to reply.

New reply