forum

osu nie włącza się

posted
Total Posts
24
Topic Starter
kjuszino
tak jak w temacie osu! nie włącza się, pokazuje się ikona osu! lecz nic się nie dzieje.
Moglibyście poradzić co mam zrobić?
Marcin
Jakiekolwiek błędy? monity? komunikaty?

Specyfikacja komputera?

Działało kiedyś? Co zrobiłeś?

To tak jakbyś pytał "komputer sie nie wlacza pls pomocy" - możliwości jest pierdyliard a może jeszcze więcej.
Topic Starter
kjuszino
wcześniej działało dopiero po formacie przestało działać
procek intel celeron gpu g530 2,4ghz x2
4 gb ramu
windows 7 64 bitowy
karta intel hd graphics
monitor sync master sb150_s19b 150n
brak błędów po prostu klikam dwa razy na ikonke osu! i nie włącza się już przez 2h
CuteCurry
Odpal osume.exe, plik znajduję się w tej samej lokalizacji, do której prowadzi skrót osu!, opisz co się dzieję po próbie aktualizacji. Upewnij się, że masz zainstalowaną dobrą wersję dotnetu, możesz spróbować go przeinstalować. Popróbuj uruchamiać jako administrator.
Nie ma co się dziwić, że po 2h nic się nie włącza. Prawdopodobnie process już dawno został zabity.
Topic Starter
kjuszino

spi wrote:

Odpal osume.exe, plik znajduję się w tej samej lokalizacji, do której prowadzi skrót osu!, opisz co się dzieję po próbie aktualizacji. Upewnij się, że masz zainstalowaną dobrą wersję dotnetu, możesz spróbować go przeinstalować. Popróbuj uruchamiać jako administrator.
Nie ma co się dziwić, że po 2h nic się nie włącza. Prawdopodobnie process już dawno został zabity.

próbowałem wszystkiego co powiedziałeś i dalej nie działa
Marcin
A restart komputera ^^?

Alternatywnie podczas klikania ikonki trzymaj klawisz shift, pojawi sie okienko opcji - spróbuj zmienić render z directx na opengl i vice versa.
Topic Starter
kjuszino

Marcin wrote:

A restart komputera ^^?

Alternatywnie podczas klikania ikonki trzymaj klawisz shift, pojawi sie okienko opcji - spróbuj zmienić render z directx na opengl i vice versa.
wcześniej (czyt. Wczoraj) działało po restarcie dopiero dzisiaj coś nie działa a nic z nim mie robiłem.
to już spróbuję jutro bo nie mam dostępu do komputera dzisiaj.
dzięki za rady (^.^)
r0ck
Właśnie, masz to od kilku dni, czy po prostu teraz i zamiast spróbować zrobić cokolwiek to po prostu siedzisz i patrzysz się w to 2h?
Też kiedyś miałem taki problem, że po włączeniu osu pojawiało się to "logo" i się tak jakby zawieszało w tym momencie, trzeba było po prostu wyłączyć proces i spróbować odpalić ponownie - czasami musiałem tak zrobić po kilka razy, jak dalej nie pomagało to restart komputera aż w końcu udawało się uruchomić.
Topic Starter
kjuszino

r0ck wrote:

Właśnie, masz to od kilku dni, czy po prostu teraz i zamiast spróbować zrobić cokolwiek to po prostu siedzisz i patrzysz się w to 2h?
Też kiedyś miałem taki problem, że po włączeniu osu pojawiało się to "logo" i się tak jakby zawieszało w tym momencie, trzeba było po prostu wyłączyć proces i spróbować odpalić ponownie - czasami musiałem tak zrobić po kilka razy, jak dalej nie pomagało to restart komputera aż w końcu udawało się uruchomić.
odpalałem ponownie wiele razy, restartowałem komputer, reinstalowałem osu!, zmieniałem rozdzielczość, odpalałem osu!me itd. I nie działa
CuteCurry
Zainstaluj gentoo.
Topic Starter
kjuszino

spi wrote:

Zainstaluj gentoo.
Wygooglowałem gentoo i z tego co wiem to jest system operacyjny. Niestety nie mogę go zainstalować bo komputer nie jest do końca mój. Nie ma innego sposobu?
Marcin

kjuszino wrote:

spi wrote:

Zainstaluj gentoo.
Wygooglowałem gentoo i z tego co wiem to jest system operacyjny. Niestety nie mogę go zainstalować bo komputer nie jest do końca mój. Nie ma innego sposobu?
olej go, trolluje cie :p mysli ze ma linuxa to jest kool
Topic Starter
kjuszino
Okej :p
Shiven96PL
Kilka pytań:
1. Czy zaktualizowałeś system po formacie do końca (chodzi mi o wszystkie aktualizacje w windows update)?
2. Masz pobranego i poprawnie zainstalowanego Directx?
3. Masz pobranego i poprawnie zainstalowanego .NET Framework (przynajmniej 3.5)?
3. Sterowniki do karty graficznej są zaktualizowane do najnowszej wersji?
KudWafu
Spróbój odinstalować? Ponowna instalacja jest szybka.
Topic Starter
kjuszino

Shiven96PL wrote:

Kilka pytań:
1. Czy zaktualizowałeś system po formacie do końca (chodzi mi o wszystkie aktualizacje w windows update)?
2. Masz pobranego i poprawnie zainstalowanego Directx?
3. Masz pobranego i poprawnie zainstalowanego .NET Framework (przynajmniej 3.5)?
3. Sterowniki do karty graficznej są zaktualizowane do najnowszej wersji?
wszystko to mam zrobione
Topic Starter
kjuszino

KudWafu wrote:

Spróbój odinstalować? Ponowna instalacja jest szybka.
reinstalowałem kilka razy.
zzqWilliam
No to reinstaluj jeszcze raz :P Najprostsza aczkolwiek najgorsza opcja, chyba że się jeszcze nie "rozsiadłeś" na tym systemie ;)
CuteCurry
Jakbyś miał gentoo to wpisałbyś w terminalu "wine osu\!.exe" i powstałby piękny log. Od razu wiadomo byłoby dlaczego się nie uruchamia, a tak na windowsie nie masz bladego pojęcia o co może chodzić.

Żeby nie było, że flejm, zrób kopię zapasową pliku osu!.db i usuń ten plik. Możesz też spróbować przeskanować system i wyczyścić go ze śmieci, ale pewnie już to robiłeś.
Topic Starter
kjuszino

spi wrote:

Jakbyś miał gentoo to wpisałbyś w terminalu "wine osu\!.exe" i powstałby piękny log. Od razu wiadomo byłoby dlaczego się nie uruchamia, a tak na windowsie nie masz bladego pojęcia o co może chodzić.

Żeby nie było, że flejm, zrób kopię zapasową pliku osu!.db i usuń ten plik. Możesz też spróbować przeskanować system i wyczyścić go ze śmieci, ale pewnie już to robiłeś.
Tego akurat nie robiłem.
Axor
[deleted]
spi

kjuszino wrote:

reinstalowałem kilka razy.
Do it again.

Ale tym razem usuń także pliki, które zostają po deinstalacji plus śmieszne zapiski w rejestrach. (zostaw sobie tylko songs/collection/osu!.db/replay/log; tak, *.ini config w szczególności, obawiam się, że on zostaje między reinstalacjami)
Marcin
osu! jest portable, takie fyi. *jako że portable - nie uzywa zbytnio rejestru prócz rozszerzeń *.osz *
spi
Oh, rzeczywiście.
Jednak parę plików konfiguracyjnych pozostaje w folderze po deinstalacji.
Please sign in to reply.

New reply