forum

Łopóźnienie kłursora.

posted
Total Posts
10
Topic Starter
r0ck
Witam ponownie.

Stwierdziłem, że chyba wrócę do grania w oknie, tylko że tu pojawia się problem który opisałem poniekąd w moim temacie o klawiaturze i myszce, mowa o opóźnieniu kursora.
Kiedyś gdy grałem windowed problemu nie zauważyłem, prawdopodobnie dlatego, że:
1. Nie miałem porównania jak jest bez opóźnienia na full screenie,
2. Byłem kompletnym nobem i tak czy siak nie robiło mi to żadnej różnicy,
a najprawdopodobniej jedno i drugie.

Problem (w sumie wtedy już nie był to problem, bo grałem na full) zauważyłem, kiedy grając na full screenie musiałem wejść do edytora - po wyjściu z niego rozdzielczość automatycznie zmieniała mi się na taki, hm, jak normalnie miałem moje 1650x1080 (bez krawędzi) + "pełny ekran", to ta opcja "pełny ekran" mi się odznaczała i wciąż wyglądało tak jakby był to full screen, ale tak naprawdę nie był, było to po prostu okno bez krawędzi dopasowane do mojej rozdzielczości. Wtedy po wyjściu z tego edytora zauważałem, że kursor ma minimalne opóźnienie, więc musiałem wejść w opcje i z powrotem zaznaczyć "pełny ekran".

Takie samo opóźnienie spotykam gdy "ręcznie" zmieniam opcje na windowed - nie ważne przy jakiej rozdzielczości, zawsze jest to opóźnienie. Tak samo nie ważne na jakiej rozdzielczości dam full screen - opóźnienia nie ma.

Myślę, że może to mieć jakiś związek z synchronizacją pionową, tylko jak to naprawić? Jak coś to gram na ograniczonych 400 (w sumie to wychodzi 700-900) fpsach.
Jakieś pomysły jak wyeliminować te opóźnienie kursora przy graniu w oknie?
AmaiHachimitsu
moze pomoze
Gotori
wyłączyłes aero?

@edit
kurczę, amaj mnie ubiegł
Topic Starter
r0ck
Chodzi o tą opcje "kompozycje wizualne"? Jeżeli tak to nie działa, nic nie zmienia.
Tak to wygląda u mnie:
spi
"Wyłącz kompozycje pulpitu" to aero.
"..kompozycje wizualne" też wyłącz.

There <-
Topic Starter
r0ck
Ok, dzięki wszystkim za pomoc :D

@edit
Ok mistrzu.
spi
Nie cytuje się poprzedniego posta w całości. :/
Advantan

jarzyna wrote:

Nie cytuje się poprzedniego posta w całości. :/
Jak to nie? Czemu?

Od paru dni mam spadki FPSów. Gram i mam koło 1000 fpsów, aż nagle taki totalny drop nie wiadomo skąd i powrót do normalności. Pomysły?
Rori Vidi Veni

Advantan wrote:

jarzyna wrote:

Nie cytuje się poprzedniego posta w całości. :/
Jak to nie? Czemu?

Od paru dni mam spadki FPSów. Gram i mam koło 1000 fpsów, aż nagle taki totalny drop nie wiadomo skąd i powrót do normalności. Pomysły?
Doraźnie możesz włączyć ograniczenie fps(tylko 120, bo obie sześdziesiątki pepsi zjebał jeszcze w sierpniu i jak dotąd nie naprawił). A mniej doraźnie, graj z otwartym menedżerem zadań i spróbuj wypatrzeć co ma nagłe skoki.
Lucid Astray
Kup tablet to przejdzie ;3
Please sign in to reply.

New reply