forum

Lütfen okuyun 2

posted
Total Posts
19
Topic Starter
Atakan1213
benim asıl anlamadığım şu 2-3 gündür ilk ten en son topiclere baktım forumdaki neden herkes başkalarına karşı bukadar kibirli ve sinirli neden birşey söyleyeceğiniz zaman biraz daha kibar olamıyosunuz? nedir bu sinirin kaynağı? hiç tanımadığınız bir kişi ile bile düşünceniz zıt düşüyorsa hemen sinirli sinirli laflar hemen terslercesine konuşmalar hemen aşırı bi ön yargı... neden yani neden sadece daha anlayışlı ve kibar olamıyorsunuz?

illaki bu oyun için söylemiyorum gerçek hayattada öle. birisi bişi ister karşısındakine ''şunu versene, şunu yapsana'' gibi şeyler diyor. rica etmek kavramı kalmadımı hiç mi akıl edemiyosunuz kibar olmayı? hiç mi saygı öğretilmedi sizlere? çoğu zaman gerçektede birşey demiyorum ama ayıp denen birşey var. Karşındaki insan ne kadar yakının olursa olsun babanın uşağı değilki ya, ister en yakın dostun olsun, ister bi aile üyesi olsun kim olursa olsun rica edilir. birisi birşey söylediği zaman hemen bir kibir ve kızgınlıkla yaklaşılmaz. önce karşındaki ile bi tartış baktın adam değil ozaman anlarım fakat bu şekilde hem çok ön yargılı hemde çok sinirlisiniz. biraz kendinize çeki düzen verin. ve neden bunları ben yazıyorsam onuda bilmiyorum. Aileleriniz de mi hiç öğretmedi yoksa onlarada mı aynı şeyleri yaptınızda ''ihtiyar moruk saçmalıyor gene'' diyip dinlemediniz mi? eğer öğretmedilerse gidin konuşun öğretsinler adam akıllı insanlarla nasıl konuşulur, onlara nasıl davranılır, AST-ÜST İLİŞKİSİ NEDİR? BÜYÜKLERİMİZLE NASIL KONUŞMALIYIZ? KİMLERE SAYGILI OLMALIYIZ? (saygı herkese olur bütün bu anlattıklarım bunun üstüne.) bunları bi öğrenin. Başkaları size nasıl saygı gösterirse sizde onlara gösterin. ha yok göstermiyormu? ozaman gidin söyleyin öğrensinler bunları. zaten yeterince terbiyesiz,saygısız,kibirli ve ön yargılı bir nesil yetişmiş, bari bir kaç kişi kazandırmış olalım topluma. Okulda görüyorum. Öğretmenlerine bağranlar, saygısızlık edenler, küfür edenler... yahu sen kimsinki onlarla bu şekilde konuşursun? sen kimsin onlarla böyle konuşmayı hakkını kendinde görüyorsun? Senki en yakınına bile saygılı olman gerekirken öğretmenlerinle böyle konuşursun? Birşey mi oldu, bi şikayetin mi var öğretmeninle ilgili? bir tartışmamı oldu, sana mı saygısızlık etti? ozaman ya git sakin olarak özel olarak konuş, ya da git onun üstleri ile konuş. bu da alt-üst ilişkisi oluyor. özellikle erkekler, eğer bu ilişkiyi bilmezseniz askerde çoooook dayak yersiniz emin olun ;)

Uzun lafın kısası, kendinizi pek birşey sanmayın. Karşınızdakine saygılı olun, olun ki onlarda size olsun ve mümkün olduğunca olaylara daha az sinirli ve ön yargılı yaklaşın.
Butterfly
.
Topic Starter
Atakan1213
yukarıda yazdıklarım hiç bir şehsiyete doğrudan hitab etmemektedir, bütün herkesi belirtmekteyim.
yukarıda yazdıklarım birisinin bir başkasını ezmesi küçültmesi veya aşağılaması ile ilgilide değil, ama tabiiki bu da bi saygı olayı bir yerde.
lütfen yorumlarınızı yazmadan evvel biraz daha dikkatli okuyun ve anladığınızdan emin olun ve yukarıda yazdıklarıma bakarak lütfen kimseye bir kimseyi suçlayarak veya akıl verirmişcesine bir yazı yazarak konunun anlamını bozmayın.

Dediğim gibi kimseyi direkt olarak belirtmedim, eğer belirtmek istediğin birşey varsa yeni topic açabilirsiniz. Lütfen kimse kendi kişisel meselesini buraya yazmasın ve imalı imalı konuşmasın.
Aeidxst

Butterfly wrote:

Haklısın,

Biri 22 yaşında ise diğeri 14 ise.
22 yaşındaki kişi 14'e 'VELET' 'SALAK' 'APTAL' 'MAL', yada 'amk ergeni' 'salak velet' gibi kelimeleri kullandığında, yanındakiler ile bi havaya giriyor.
Sanki o çocuğu ezince kendisi yüceliyor.
Açıkçası çok haklısın, keşke herkez biraz daha saygılı olsa.
Ona bakarsak beni bile nekadar ters görürseniz görün, ben sadece şakalaşıyorum. Baktım? o kişi o şakayı ters algıladı, birdaha yapmıyorum.
Eğer oda benim ile birlikte gülmüş ise, beraber güleriz. O bana yapar, ben ona.

Güzel yazmışsın, eline sağlık! inşallah birileri daha herşeyin yaşla değil, başla olacağını kavramıştır.
Saygı seviyelerini korudukça, insanlar size daha bir başka bakar.

Sevgilerimle.
sus amk ergeni
desertricker

Aeidxst wrote:

Butterfly wrote:

Haklısın,

Biri 22 yaşında ise diğeri 14 ise.
22 yaşındaki kişi 14'e 'VELET' 'SALAK' 'APTAL' 'MAL', yada 'amk ergeni' 'salak velet' gibi kelimeleri kullandığında, yanındakiler ile bi havaya giriyor.
Sanki o çocuğu ezince kendisi yüceliyor.
Açıkçası çok haklısın, keşke herkez biraz daha saygılı olsa.
Ona bakarsak beni bile nekadar ters görürseniz görün, ben sadece şakalaşıyorum. Baktım? o kişi o şakayı ters algıladı, birdaha yapmıyorum.
Eğer oda benim ile birlikte gülmüş ise, beraber güleriz. O bana yapar, ben ona.

Güzel yazmışsın, eline sağlık! inşallah birileri daha herşeyin yaşla değil, başla olacağını kavramıştır.

Sevgilerimle.
sus amk ergeni
Aeidxst
sus hülen
Nishiji
Pure Force

Nishiji wrote:

I own this post.

Edit:
SPOILER
SEN NİYE SUPPORTERSIN LAN HALA
UnderminE
ADAM ZENGİN AQ
-Rain-
Aheehuehuhehahuheueu
razor81

Aeidxst wrote:

sus amk ergeni

Atakan1213 wrote:

hiç mi akıl edemiyosunuz kibar olmayı? hiç mi saygı öğretilmedi sizlere? çoğu zaman gerçekte de bir şey demiyorum ama ayıp denen bir şey var.
UnderminE
Adamin sizi trollediğini de mi farkedemiyosunuz lan :D
Nishiji

Pure Force wrote:

SPOILER
SEN NİYE SUPPORTERSIN LAN HALA
It's just...

Sister Jude
Kimse oyunu bırakmamış laaaaaan
Rippley_old
Pure Force
desertricker