forum

Mysz i klawiatura.

posted
Total Posts
42
show more
winotu

r0ck wrote:

A tak w ogóle, czym szczególnym różnią się te klawiatury, że jedne z redami są po 300 zł, a inne po 500?
jeżeli pełnowymiarowa, to wiadomo, że droższa będzie (http://www.wasdkeyboards.com/index.php/ ... rts-1.html), bo jak widać, to tanie nie jest. Tak poza tym, to dochodzi jeszcze kwestia KRO (na PS/2 wszystkie mają NKRO), na USB masz standardowo 6KRO, ale w tych droższych już jakoś to sterownikiem ogarniają (nie mam pojęcia w jaki sposób dokładnie) i masz NKRO, albo 10KRO, 20KRO, albo robią zwiększone KRO na określoną grupę przycisków, tak jak to było w jakiejś wersji bw - było 10KRO na lewą stronę klawiatury, nie pamiętam dokładnie jakie przyciski, albo jak masz np. w Logitech G710+, http://puu.sh/4O9U0.png, do tego dochodzi kwestia Macro, sterownika, podświetlenia, materiału z jakiego jest wykonana, itd.
jeżeli masz wejście PS/2 i

AmaiHachimitsu wrote:

Jak chcesz jak najtaniej miec MX Red to Qpad mk50 albo Tesoro Durandal z pelnowymiarowych.
co do Tesoro Durandal, to dostępna jest z każdym rodzajem przełączników.
w sumie to z takich tańszych pełnowymiarowych za dużo nie ma...
jest jeszcze STEELSERIES 6G V2, o ile dobrze pamiętam to z Cherry MX Black. w cenie ok. 300 zł
z takich pełnowymiarowych to w sumie niewiele więcej jest... (no, chyba, że droższe), ewentualnie jeszcze BlackWidow 2013, ale to tylko Cherry MX Blue, no i ma trochę większe wymiary, niż standardowa (przyciski pod Macra po lewej stronie ją wydłużają), cena ok. 400 zł, 10KRO w trybie gamingowym, nie wiem jak jest normalnie - nie mam i nie chcę :P tak ogólnie to bw ultimate jak dla mnie sie w ogóle nie opłaca...
AmaiHachimitsu
A tak w ogóle, czym szczególnym różnią się te klawiatury, że jedne z redami są po 300 zł, a inne po 500?
Podświetleniem, makrami, hubami USB i innymi pierdołami, które są albo dla "wygody" albo przydatne dla ludzi co grają w MMO jakieś, gdzie makra się przydadzą.

Czyli raczej nie mam co szukać nowej, tylko używaną? Aktualnie na allegro jest jedna "stan jak nowa" za 40zł, co o tym myślisz?
Ogólnie gdzieś w sklepach pewnie siedzi ta mysz nowa, ale używana również będzie ok bo te myszy się nie psują z reguły (przyciski ale to po długim napierdalaniu, ale to dotyczy każdej myszy chyba). Co do ceny to ciężko coś powiedzieć. Ja nową miałem za 20zł ale to 2 lata temu prawie, kiedy była wycofywana z produkcji i wszyscy wyprzedawali to. 50zł znalazłoby się Intellimouse'a 3.0 używanego, więc 4 dychy za WMO za dużo i tak. Poszukaj po sklepach u siebie jak masz blisko, na targach często ludzie przynoszą elektronikę używaną, sprowadzaną z Niemiec etc. Ewentualnie poczekaj i sprawdzaj regularnie Allegro, w końcu znajdziesz WMO w dobrej cenie.
Topic Starter
r0ck
Nie no tak jak pisałem, tylko pełnowymiarowa + redy i chyba zdecyduje się na tego Qpad'a mk-50. Z przesyłką wychodzi około 300-320zł.

Co do myszy, to niestety w moim mieście nie ma żadnego takiego sklepu, więc pozostaje mi allegro.
AmaiHachimitsu
http://allegro.pl/mysz-microsoft-wmo-ie ... 45756.html

No chyba słabo szukałeś ogólnie : D 2 dychy, mało używane (i tak najważniejsze są ślizgacze, WMO ma całkiem ok ale i tak kupiłem teflonowe tutaj, 12zl i 2 zestawy.

No i jeśli zamierzasz kupować ślizgacze to lepiej byś miał jakąś podkładkę, ew. super równiutkie biurko
Fenek Alfa
Co do myszek:


Od siebie jeszcze dodam A4Tech Bloody V3(chociaż V5 chyba ma taką samą optykę), dałbym GOOD TIER gdyby nie fakt że ma dziwne gripy na bokach - nie stać ich było zainwestować w gumę wiec zrobili otwory, od których kciuk boli po ok. 2h grania. I o ile w tej chwili nie gram w osu!(podzro dla NVidii mającej od pół roku w dupie naprawę krytycznego błędu w sterach linuxowych, który pozwala na uruchomienie kompa tylko z konsolą, przez co muszę używać sterów bez akceleracji sprzętowej), to służyła mi w miarę dobrze przez rok grania.

EDIT: akurat gdy to pisałem, w repo xorg-edgers pojawiły się nowe stery. Co prawda wciąż nie mogę uruchomić osu, ale przynajmniej mam normalne środowisko graficzne. Inb4 znowu pół roku czekania na poprawkę.
Topic Starter
r0ck

AmaiHachimitsu wrote:

http://allegro.pl/mysz-microsoft-wmo-ie-1-1a-do-grania-i-biura-i3623745756.html

No chyba słabo szukałeś ogólnie : D 2 dychy, mało używane (i tak najważniejsze są ślizgacze, WMO ma całkiem ok ale i tak kupiłem teflonowe tutaj, 12zl i 2 zestawy.

No i jeśli zamierzasz kupować ślizgacze to lepiej byś miał jakąś podkładkę, ew. super równiutkie biurko
O. Co do podkładki to pisałem na początku, że mam Qck, może być? Chociaż w sumie nie wiem czy kupować te ślizgacze, najpierw bym musiał zobaczyć jak będzie się grać bez nich (w sensie bez tych co mówisz że dokupiłeś) i ew. później dokupić.

Fenek Alfa wrote:

Co do myszek:
Ten obrazek już się tutaj pojawił, razem z całym tematem :D.

Ogólnie to już chyba zostanę przy mk-50 i WMO.
AmaiHachimitsu
O. Co do podkładki to pisałem na początku, że mam Qck, może być? Chociaż w sumie nie wiem czy kupować te ślizgacze, najpierw bym musiał zobaczyć jak będzie się grać bez nich (w sensie bez tych co mówisz że dokupiłeś) i ew. później dokupić.
Qck będzie ok, ale WMO ma niskie DPI więc Qck mini będzie za małe, chyba że będziesz grać na 800x600 albo niższej rozdziałce. Jak masz heavy to sprawy nie ma. Co do ślizgaczy to oczywiście dobrze rozumujesz, najpierw zobacz jak się gra. Mysz otrzymasz używaną więc nie wiadomo, w jakim rzeczywiście stanie będą ślizgacze, najpierw sprawdzisz a potem decydujesz.

#edit: przeczytałem jeszcze raz i muszę Ci powiedzieć, że trochę będziesz musiał się przyzwyczajać z tym dpi. Zacznij od ustawienia domyślnego czułości, 6/11 i zmniejsz rozdzielczość/graj w oknie. Ewentualnie możesz zwiększyć czułość windowsa do 7/11 (ani się waż zmieniać czułość w osu!, w windowsie to jest mniejsze zło, ale i tak stracisz ciut precyzji). Wtedy nie powinieneś bardzo zmieniać swojego przyzwyczajenia co do czułości, choć i tak mniejsza czułość - lepsza precyzja.
Topic Starter
r0ck

AmaiHachimitsu wrote:

Qck będzie ok, ale WMO ma niskie DPI więc Qck mini będzie za małe, chyba że będziesz grać na 800x600 albo niższej rozdziałce. Jak masz heavy to sprawy nie ma.
Nie mam ani mini, ani heavy, mam tą taką "średnią".

AmaiHachimitsu wrote:

#edit: przeczytałem jeszcze raz i muszę Ci powiedzieć, że trochę będziesz musiał się przyzwyczajać z tym dpi. Zacznij od ustawienia domyślnego czułości, 6/11 i zmniejsz rozdzielczość/graj w oknie. Ewentualnie możesz zwiększyć czułość windowsa do 7/11 (ani się waż zmieniać czułość w osu!, w windowsie to jest mniejsze zło, ale i tak stracisz ciut precyzji). Wtedy nie powinieneś bardzo zmieniać swojego przyzwyczajenia co do czułości, choć i tak mniejsza czułość - lepsza precyzja.
Właśnie o to się najbardziej martwię, przejście z 5/11 na 6/11 będzie na 100% konieczne, ale nie wiem czy to wystarczy. Kiedyś (nawet nie tak dawno) grałem 1024x768 w oknie, ale zmieniłem na 1680x1050 fullscreen ponieważ tak tak mi się lepiej czytało (i czyta nadal) wyższe AR + ogólnie jakoś lepiej się gra.
Do tego po zmianie zauważyłem, że w oknie moja myszka ma opóźnienie. - Kiedy wejdę do edytora i wyjdę, to w opcjach automatycznie odznacza mi się "tryb pełnoekranowy" (nie wiem dlaczego) i przeskakuje tak jakby na "nie full screen" ale bez krawędzi i ogólnie tego nie widać, ale od razu wyczułem to po tym jak chodzi myszka - ma wtedy takie jakby małe opóźnienie. Muszę wtedy wejść do opcji i z powrotem zaznaczyć full screen i już jest normalnie. Tak samo jak teraz zmieniłem na 1024x768 w oknie to też wyczuwam to opóźnienie i nie wyobrażam sobie tak grać, nie wiem jak kiedyś dawałem radę, chyba po prostu nie czułem tego opóźnienia bo nie miałem porównania.
AmaiHachimitsu
No to po prostu będziesz grał na nieco mniejszej rozdziałce fullscreen, o ile gra nie będzie Ci się wydawała "brzydka".

Też jak miałem gównianego kompa to mi windowed lagował, teraz to nie wiem bo gram fullscreen od dawien dawna.

Ah, no i jak będziesz mieć WMO to skorzystaj z tego http://www.ngohq.com/news/15043-how-to- ... a-7-a.html i podkręć usb rate do 1000hz, z WMO nie ma problemów, by chodziła na 1000hz a odczuwalnie poprawia jakość rozgrywki, zwiększa też możliwości myszy (dokładniej to zwiększa tzw. perfect control speed)
Topic Starter
r0ck
No raczej ten problem z opóźnionym kursorem na windowed to nie jest wina komputera, bo takiego słabego to nie mam.

A tak ogólnie to przyszła do mnie klawiatura (wziąłem tego qpada) i gra się całkiem nieźle, ale jednak trzeba się przyzwyczaić do mechanika, bo to całkiem co innego.
Myszkę też pewnie w niedalekiej przyszłości zamówię.

Jeszcze tylko takie pytanie, czy jest jakaś różnica czy podłącze klawiaturę przez USB, czy przez PS/2? Ponieważ mam możliwość i tak i tak (PS/2, albo przejściówka na USB) i nie wiem czy jest jakaś różnica (np. niby przez PS/2 można wcisnąć więcej klawiszy na raz).
Marcin
Tak, PS/2 pozwala na n-Key rollover, czyli większą ilość wciśnietych klawiszy naraz. Jeżeli grasz w osu!manie to używaj PS'a.
AmaiHachimitsu
Na USB niektore klawiatury rowniez moga miec NKRO, ale to te drozsze raczej.

PS/2 jest tez lepsze bo na USB kazde wcisniecie najpierw musi "pojsc" do procesora zanim zostanie zarejestrowane.
MipRonIasty
Wtargnę trochę do tematu! Czym się różnią Red Switche od Blue?
CuteCurry
Haxo
A ja spytam tak: ponieważ mam klawiaturę o taką : http://www.balta.pl/katalog/img/450x450 ... 0335_0.jpg

Podczas grania po niedługim czasie zaczynają boleć palce. Ponadto ta klawiatura jest tak beznadziejna że musiałem się przerzucić na granie C i V, bo Z i X się popsuły od wciskania (wcale mocno nie klikam klawiszy) Mógłbym ktoś coś doradzić z klawiatur zwykłych, co mi pomoże lepiej i bardziej komfortowo grać, ale jednocześnie nie skaże mnie na wydawanie 400 zł na klawiaturę mechaniczną ? Nie mam tyle pieniędzy :P
AmaiHachimitsu
200 i masz mechanika z MXami, 120 i masz mechanika z kailhami, ewentualnie 25 zl z przesylka i masz http://allegro.pl/legenda-klawiatura-ps ... 27404.html , taki niskiej klasy mechanik ale wg Niko lepszy niz gumiaki
CuteCurry
Jako właściciel klawiatury z kailhami, dodam, że jak oceniono na ogólnopolskim zlocie znawców klawiatur mechanicznych Omakaiu 2 red kailhy (przynajmniej te w zalmanie zm k500) są:
1. trochę jak mx cherry brown,
2. strasznie męczące i wymagające staminy.

Warto też przypomnieć o: http://i.imgur.com/35eVc.jpg
Hydra

spi wrote:

2. strasznie męczące i wymagające staminy.
Aaa to dlatego nie moge passnac freedom dive ;/ Czas kupic nowa klawiature.
Gotori
mam dla was przepis na bycie pro.
1. Kupcie 2x klawiaturę Qpad mk-50
2. Weźcie sobie jedną, a drugą dajcie mi.
Topic Starter
r0ck

Gotori wrote:

mam dla was przepis na bycie pro.
1. Kupcie 2x klawiaturę Qpad mk-50
2. Weźcie sobie jedną, a drugą dajcie mi.
Trza było pisać wcześniej. Tydzień temu kupiłem, jak bym wiedział to Tobie też bym oczywiście kupił.
Gotori

r0ck wrote:

Gotori wrote:

mam dla was przepis na bycie pro.
1. Kupcie 2x klawiaturę Qpad mk-50
2. Weźcie sobie jedną, a drugą dajcie mi.
Trza było pisać wcześniej. Tydzień temu kupiłem, jak bym wiedział to Tobie też bym oczywiście kupił.

cholercia :/
Hydra
Jak ktos sie bedzie zaopatrzal w 6gv2 to rowniez bym prosil.
Haxo

Hydra wrote:

spi wrote:

2. strasznie męczące i wymagające staminy.
Aaa to dlatego nie moge passnac freedom dive ;/ Czas kupic nowa klawiature.

Ta. Freedom Dive to jedyna mapa na którą TRZEBA mieć dobrą klawiaturę by passnąć :)

Zastanawiam się nad dobrą klawiaturą, bo póki sprzętowo nie zoptymalizuje swoich możliwości w osu to nie dowiem się na jakim jestem realnie poziomie.
Topic Starter
r0ck

HaxoP wrote:

Zastanawiam się nad dobrą klawiaturą, bo póki sprzętowo nie zoptymalizuje swoich możliwości w osu to nie dowiem się na jakim jestem realnie poziomie.
Nieprawda. Ja po kupnie tej klawiatury mechanicznej nie poczułem "przypływu skilla", po prostu gra się bardziej komfortowo i "fajniej", ale wciąż trzeba ćwiczyć żeby coś osiągnąć.
----

Chciałbym jeszcze na chwile powrócić do mojego tematu, a raczej ogólnie do klawiatur mechanicznych.
Czy to normalne, że przyciski się trochę wyrabiają? Niby w mechanicznych mają cały czas chodzić tak samo, no ale może nie było przewidziane, że ktoś będzie 3h dziennie klikał non-stop dwa klawisze. Czy u was też tak jest? Nie żeby wyrobiły się całkiem, po prostu czuję, że te dwa chodzą troszeczkę lżej od pozostałych. A może to normalne i wszystkie muszą się trochę "rozruszać" żeby dojść do normalnego stanu? (tak jak np. grzeje/wygrzewa(?) się słuchawki)
Topic Starter
r0ck
Odświeżam, bo po edytowaniu nie pokazuje chyba, że są jakieś nowe posty (jeżeli jednak wyświetla tylko po prostu moje pytanie jest zbyt głupie na odpowiedź to sorry ;_;)
fartownik

r0ck wrote:

Chciałbym jeszcze na chwile powrócić do mojego tematu, a raczej ogólnie do klawiatur mechanicznych.
Czy to normalne, że przyciski się trochę wyrabiają? Niby w mechanicznych mają cały czas chodzić tak samo, no ale może nie było przewidziane, że ktoś będzie 3h dziennie klikał non-stop dwa klawisze. Czy u was też tak jest? Nie żeby wyrobiły się całkiem, po prostu czuję, że te dwa chodzą troszeczkę lżej od pozostałych. A może to normalne i wszystkie muszą się trochę "rozruszać" żeby dojść do normalnego stanu? (tak jak np. grzeje/wygrzewa(?) się słuchawki)
Normalne. Mi też klawisze się 'zużywają' po jakimś czasie i nie działają tak samo jak działały na początku, dlatego trzeba zmieniać.
AmaiHachimitsu
Ogolnie mechaniki sa wytrzymalsze, ale tylko przy "normalnym" uzytkowaniu. Przy napierdalaniu podczas gry w osu! switche zbudowane z malusienkich elementow w koncu moga "puscic". Czy to bedzie rok czy mniej czy wiecej zalezy od jakosci klawiatury i uzytkowania.

Co do wyrabiania sie klawiszy, u siebie az tak tego nie zauwazylem. Roznica moze jest ale nie umiem jej jednoznacznie wyczuc.
Haxo

r0ck wrote:

HaxoP wrote:

Zastanawiam się nad dobrą klawiaturą, bo póki sprzętowo nie zoptymalizuje swoich możliwości w osu to nie dowiem się na jakim jestem realnie poziomie.
Nieprawda. Ja po kupnie tej klawiatury mechanicznej nie poczułem "przypływu skilla", po prostu gra się bardziej komfortowo i "fajniej", ale wciąż trzeba ćwiczyć żeby coś osiągnąć.
----

Chciałbym jeszcze na chwile powrócić do mojego tematu, a raczej ogólnie do klawiatur mechanicznych.
Czy to normalne, że przyciski się trochę wyrabiają? Niby w mechanicznych mają cały czas chodzić tak samo, no ale może nie było przewidziane, że ktoś będzie 3h dziennie klikał non-stop dwa klawisze. Czy u was też tak jest? Nie żeby wyrobiły się całkiem, po prostu czuję, że te dwa chodzą troszeczkę lżej od pozostałych. A może to normalne i wszystkie muszą się trochę "rozruszać" żeby dojść do normalnego stanu? (tak jak np. grzeje/wygrzewa(?) się słuchawki)
W moim przypadku jest inaczej. Mam laptopa, do którego kupiłem klawiaturę, żeby nie zniszczyć tej od laptopa od grania w osu.

Na tej klawiaturze co kupiłem (najtańsze dziadostwo za 15zł) grałem i nie narzekałem - czułem że mnie szybko bolą palce itd., ale za to powiedzmy że w miarę dobrze streamowalem na niej (tj. trudne streamy przechodzłem ale ze słabym acc) i jakoś dobiłem się do 8k. Jednak gdy zagrałem raz na tej od laptopa, która ma lekkie przyciski to od razu poczułem lekkość w graniu, większy komfort itd. Problem jest odwrotny, bo nie potrafię na klawiaturze od laptopa streamować efektywnie.

Po tym co zobaczyłem, jestem zdecydowany na kupno lepszej klawiatury - na pewno pomoże, choć oczywiście nadal muszę się bardzo wiele nauczyć i zmiana klawiatury tylko mi w tym pomoże :)
Please sign in to reply.

New reply