forum

Jakiej muzy słuchacie?

posted
Total Posts
256
show more
Shaburase
Hatsune Miku !! :D
Yurisia
Dobrej to na pewno. W głównej mierze azjatyckie piosenki przeważają na mojej playliście. Przykładowo, polecam chiński gotyk metal, doujinowy melodic death metal (nie wiem czemu większość uważa UC za metalcore, bzdura). Prócz tego nie pogardzę klimatycznym gotyk metalem, również z doujinów. Jeśli chodzi o przeróbki piosenek z touhou to mogłabym długo wymieniać moje ulubione zespoły, bo trzeba przyznać, że ta scena artystyczna jest bardzo bogata w dobre, amatorskie zespoły.
Wyróżniłabym do tego inne zespoły z Japonii, trochę zespołów wykonujących metalcore też mam.
Tak, głownie owijam się wokół metalowych rytmów, nie pogardzę jednak vocaloidami czy technem.
PuszekChan
Ja mogę słuchać prawie każdego gatunku (Poza metalem!). Moim ulubionym zespołem był Linkin Park i raczej nadal jest, ale odkąd pierwszy raz zobaczyłem kucyki, to słucham tylko ich (remixów i piosenek innych fanów). Ale poza kucami to lubię Pop, Trance, Dubstep też może być ;3
(Most Played Beatmaps: 406 plays - Daniel Ingram - Winter Wrap Up [Normal]) xD
Aki Evans
Tak w skrócie :D
Acrith
W sumie ostatnio rzuciłem się na metal (a w szczególności power metal), czyli Blind Guardian oraz Persuader. Osobiście mam zamiar również ściągnąć dyskografię obu wykonawców, o ile tego drugiego jest o wiele ciężej dostępna w internecie. ^^
Tidek
Ja słucham wszystkiego, jestem pozytywnie nastawiony do każdego rodzaju muzyki, ale największą słabość mam do melodic trance'ów i do wszelakich utworów gdzie występuje pianino lub synthy.
TheGod_old
Advantan
Podoba mi się, naprawdę zacne.
Aki Evans
Fajrant
http://www.lastfm.pl/user/Fajrant166 < zapraszać do znajomkuf
Slawek725

:3
Engel1996
moje nowe konto na last.fm ^.^
Raito_old_old
Deathcore, Post Hardcore, Screamo, Thrash metal, Hard Rock, Heavy metal, Death metal, Emocore i to co na osu! .
Advantan
Rymi_old
Raito masz + :)

A Rymi słucha metalu. Każdego rodzaju od Heavy, poprzez Trash, Power, aż po Death, Black. Oczywiście nie zamykam się tylko i wyłącznie w tym gatunku. Lubię też posłuchać czegoś innego dla odmiany.
Ostatnimi czasy góruje u mnie gothic metal/metal symfoniczny: Epica, Nightwish.
Także ostrzejsze rodzaje typu metalcore, screamo, hardcore, deathcore (ale to już coraz rzadziej): Asking Alexandria, Bullet For My Valentine, Bring Me The Horizon, Escape The Fate, Dead By April.
Również "spokojniejszy" metal oraz zespoły, które darzę sentymentem tj.: Three Days Grace, Breaking Benjamin, Avenged Sevenfold, Disturbed, Risen To Reclaim (mało znany, polecam), Metallica, Slayer (czasami), Iron Maiden, Sabaton. Dochodzi do tego trochę polskiego punku :).
Noo i to by było na tyle. Dziękuję serdecznie ^^
Ryohan
Napiszę coś dłuższego odnośnie mojego gustu muzycznego. Na początku jak prawie każdy byłem typowym muzycznym bezguściem, era polskich popowochujowych zespołów, jakieś parodiowe pseudosongi itp Mniej więcej w wieku 14 lat po zasłyszeniu jednego kawałka SoaDu zakochałem się w tym zespole na zabój (był to Chop Suey!) - akurat wtedy wchodził ich nowy album Hypnotyze.

Wtedy zacząłem szukać innych zespołów o podobnym brzmieniu, przebiłem się przez Black Sabbathów i Ozziego, KoRn, Metallicę, Pain, Iron Maiden i inne luźno powiązane z metalem kapele. No ale koniec końców black ani death mnie nigdy nie jarał więc metal pozostał tylko moim poślednim ulubionym gatunkiem. Mniejwięcej jak miałem 17 lat zaczął się kształtować pomału mój obecny gust, poznałem wtedy Bad Religion, Anti-Flag dzięki czemu pokochałem punkrock. Potem łyknąłem trochę poppunku w postaci Paramore, industrial punku czyli Mindless Self Indulgence, a nawet Bloodhound Gang, w międzyczasie trochę rapcoru - Limp Bizkit. Potem odskoczyłem na jakiś czas w brzmienie elektroniczne, co można wyjaśnić moim wcześniejszym zainteresowaniem industrialem. Zacząłem słuchać Prodigy, Pendulum i paru innych mniej znanych wykonawców DnB i Rave'u.

Ostatecznie dzisiaj słucham tego wszystkiego co od 14 roku życia i jeszcze mi się nie znudziło,. A i zapomniałem w tym wszystkim duże miejsce zarezerwowały sobie wszystkie arrange muzyki z Touhou i muza z anime, niezwiązany z anime j-pop, j-rock nigdy ostatecznie mi się nie spodobały (z małymi wyjątkami jak Gurren od Gazette).

Również dzięki osu! poznałem wiele fajnych kawałków i gatunków, swego czasu przez krótki okres czasu słuchałem chiptune'ów, chipmunków i reszty 8-bitowego syfu. To by było na tyle, dodać można tylko czasem jakieś bardziej wpadające w ucho popowe hity z radia i o to jest mój dziwny gust. Nigdy nie wgryzałem się bardziej w żaden z gatunków i prawdopodobnie nigdy nie będę.

A na deser dodam, że od czasu do czasu lubię też posłuchać klasyków takich jak Vivaldi, Beethoven, Chopin, Verdi, Mozart, Pachelbel itd.
Kousagi_Fushigi
Na początku słuchałam techno i popu, ale z czasem zaczęłam się wsłuchiwać w rockowe rytmy ♥ Siostra pokazała mi kilka fajnych zespołów, chłopcy, z którymi się przyjaźnię słuchali przy mnie Linkin Park i Nickelblack, więc i mi się ta muza udzieliła. Zresztą bardzo dobrze, bo rock jest lepszy moim zdaniem niż jakieś tam techno :D Najbardzie lubię:

- Linkin Park - ten wokal Chez'a~♥
- Rise Against - każda ich piosenka jest świetna <3
- Futures - lajtowe rytmy
- One Republic - spokojna, miła dla ucha muzyka
- A Silent Film - jak Futures :D
- Gaslights Anthem - najlepsze "45",ten utwór po prostu rządzi
- Breanne Duren - ma taki dziewczęcy i ultrasłodki głos! *^*
- Slash - klasyk...
- Nickelblack - jeden z moich ulubionych wokali - Chad <3

Prócz rocka słucham też electro i house ale co do tego to jestem strasznie wybredna, więc większość piosenek z tego gatunku mi się nie podoba :D
AmaiHachimitsu


Jebać gatunki, niech żyje muzyka!
Sachikonatsu
Hmm... głównie słucham takich zespołów jak:
System Of A Down, KoRn, Slipknot, Rammstein, Red Hot Chilli Peppers, Three Days Grace, Andrew W.K. (poznany przez filmik 'Cupcakes')... oraz z japońskich słucham: the GazettE, Lycaon, Malice Mizer, Dir En Grey, An Cafe, zamierzam słuchać teraz X-Japan (wirtualny znicz dla hide, bo jestem taka kól), LM.C, SuG. Słucham też koreańskich, ale będzie dużo do wymienienia.
Również czasami słucham OST'ów.
Och, zapomniałabym o Skrillexie! Tak, jestem taka kól i uwielbiam dubstep... *sarkazm*
White_String
jakoś ostatio MUSE,MUSE I tylko MUSE <derp> lecz słucham METALU,New.Proga i Dubstepu :)
Fapable
Staram się nie zamykać w jednym gatunku, ale ostatnio sobie słucham Gorgorotha(black metal), Zebrahead, Late again(punk), Bigbang(kpop) i Miuosha, który jest polskim raperem.
Arczii
Każdej miłej dla ucha oprócz jazzu i blues'a.


@down
Jazz to po prostu nie moje klimaty.
Fapable
A to jazz jest niemiły dla ucha ;> ?
WareHachimitsu
Wszystko co mi się spodoba ^^
Alex_Kureji
Głównie rocka (i wszystkiego XD) . Z dziwnych gatunków to od czasu do czasu T-pop (Turecki pop), J-Rock, Vocaloid, Anime i OST'y.
Galkan
Ostatnio tylko ambitne produkcje pokroju:



spi
>ambitne


btw. Jeśli jeszcze ktoś nie wie to polecam przetestować sobie betę serwisu WiMP.pl; ktory dla betatesterow jest całkowicie darmowy, łącznie z dostepem u=z urządzeń mobilnych i trybem offline. Tak, WiMP 3 dni temu wszedł do telewizji N jak nMusic. ;]
InduStrialZ
Dobra pompa nie jest zła ! <3
Yurisia

Alex_Kureji wrote:

Z dziwnych gatunków to od czasu do czasu T-pop (Turecki pop), J-Rock, Vocaloid, Anime i OST'y.
To japoński rock, syntezatory śpiewu i muzyka z animów są dziwnymi gatunkami? No proszę, jednak człowiek uczy się całe życie.

Co do mnie - wkręciło mi się przez Grziłę Pendulum, wróciła mi stara faza na Liv Moon i zakochuję się coraz bardziej w twórczości Ranko, którą pewnie osu'owicze znają przez 'Comp', a tak to w sumie nie mam czego słuchać. Jak ktoś ma coś ciekawego, metalcoropodobnego dobrego gówna z Azji, to prosiłabym, aby się podzielił (dla chętnych, aż się podzielę moim lastem).

@Down: dlatego m.in. napisałam, że 'no proszę'. :P
Kurasha

Yurisia wrote:

Alex_Kureji wrote:

Z dziwnych gatunków to od czasu do czasu T-pop (Turecki pop), J-Rock, Vocaloid, Anime i OST'y.
To japoński rock, syntezatory śpiewu i muzyka z animów są dziwnymi gatunkami? No proszę, jednak człowiek uczy się całe życie.
Muzykę z anime i OSTy też dość ciężko jako gatunek zaliczyć.

Co do muzyki której słucham, słucham właściwie wszystkiego co w ucho wpadnie, z naciskiem na twórczość Daisuke Ishiwatariego, Nujabesa i She, dość spory rozrzut, jeśli chodzi o ulubionych artystów ^^
Krfawy
Pop, synth pop, dance, EDM, dubstep, techno, euro, hiciory szmaciory, czasami jakieś powolne smęty i piosenki pokroju soul czy coś w ten deseń itp. itd.

Przykładowo: Britney Spears, Madonna, Rihanna, Beyonce, Natasha Bedingfield, Katy Perry, Nicki Minaj, Cheryl Cole, Adele, Hurts, Enya, David Guetta, Skrillex.
Kazuminati
- One Ok Rock
- Linkin Park
- System of a Down
- Thousand Foot Krutch
- Skillet
- Back-On!
spi
Może po prostu wymienimy się lastfm? :)

JA ostatnio się wsłuchuje w orkiestrową wersję Gyakuten Saiban OSTa.

A tu mój lastfm:
http://www.lastfm.pl/user/jarzyna18
Fajrant
http://www.lastfm.pl/user/Fajrant166

Już kiedyś dawałem ;_;
Arbuz-chan
A ja kocham kawałki Majcherka h3h3h3 <3
Yurisia

Fajrant wrote:

http://www.lastfm.pl/user/Fajrant166

Już kiedyś dawałem ;_;
Słuchasz chujowej muzyki, bo mamy słabe porównanie. ;_;
Raito_old_old
Ostatnimi dniami to tylko OSTy z Gintamy i 07th Expansion.

A last.fm nie dam bo mi scrobbler nie działa ;_;
Yurisia

Raito wrote:

nie dam, bo mi scrobbler nie działa ;_;
A zainstalowałaś najnowszą wersję? D:
Raito_old_old

Yurisia wrote:

A zainstalowałaś najnowszą wersję? D:

Zainstalowałam i nie działa dalej. Nawet przeinstalowywałam kilka razy, dalej nic.
Yurisia
Tylko jeszcze pytanie, jak Ci nie działa. Nie scrobbluje, nie odpala się, sypie błędami?
show more
Please sign in to reply.

New reply