forum

osu mania hidden ve fadeln modlarını açmıyor.

posted
Total Posts
11
Topic Starter
RobanoShippo
osu mania hariç tüm oyun modları hidden modunu açıyor ama nedense mania'da açılmıyor. Skin'den dolayıdır diye düşünüp skin de değiştirdim hiçbir şey değişmedi. Görsel yüklemeyi bilmiyorum o yüzden gösteremiyorum ama tarif edebilirim: osu'yu ilk yüklediğim zaman gelen skin Default olarak geçiyor sanırsam. Double Time ile Flashlight arasında bir boşluk var orada olması gerekiyormuş ama dediğim gibi, boşluk var. Ayrıca farklı bir skin yüklediğimde tuş sayısını değiştiren mod (galiba yaygın adı 4k), co-op, mirror ve random skin temasına uymuyor. Aynı boşluk yeni skinlerde de oluyor. Çözüm olarak osu'yu silip yeniden bilgisayarıma yükledim fakat sonuç aynı. Yardım istiyorum.

Github sitesinden issue oluşturup görüntü ekledim. https://github.com/ppy/osu-stable-issues/issues/766
Zeus-
Anladığım kadarıyla sorunun osu!mania modundayken Hidden modunun bulunması gereken yerde bir boşluğun bulunması. Eğer öyleyse, karşılaştığın problemi daha önce bir başkasında görmüştüm, ancak ne yazık ki çözümünü bilmiyorum. Yardım forumunda bu doğrultuda bir konu (Türkçe veya İngilizce farketmez) açarsan belki bilen kimselerden sana yardım eden birileri olur. Aynı zamanda osu-stable-issues reposunda bir issue açarak sorunu geliştiricilere bildirebilirsin.
Topic Starter
RobanoShippo

Zeus- wrote:

Anladığım kadarıyla sorunun osu!mania modundayken Hidden modunun bulunması gereken yerde bir boşluğun bulunması. Eğer öyleyse, karşılaştığın problemi daha önce bir başkasında görmüştüm, ancak ne yazık ki çözümünü bilmiyorum. Yardım forumunda bu doğrultuda bir konu (Türkçe veya İngilizce farketmez) açarsan belki bilen kimselerden sana yardım eden birileri olur. Aynı zamanda osu-stable-issues reposunda bir issue açarak sorunu geliştiricilere bildirebilirsin.
Evet sorunumu doğru anlamışsınız. Önerileriniz için teşekkürler, bir şey sormak istiyorum önceden gördüğünüz kişinin sorunu çözüldü mü? Bir bilginiz var mı?
Zeus-
Üzerinden epey zaman geçti, maalesef hatırlamıyorum.
Topic Starter
RobanoShippo

Zeus- wrote:

Üzerinden epey zaman geçti, maalesef hatırlamıyorum.
sorun değil yine de çok teşekkürler
Snoopy
Oyun modları kısmından osu!mania'yı seçtikten sonra mod seçim ekranını açın. Klavyenizdeki "F" tuşuna bir kez basın. Bu işlemle birlikte "Fade In (FI)" modu aktifleşecektir. Bir kez daha bastığınızda ise "Hidden (HD)" modu aktifleşmiş olur.
Topic Starter
RobanoShippo

Snoopy wrote:

Oyun modları kısmından osu!mania'yı seçtikten sonra mod seçim ekranını açın. Klavyenizdeki "F" tuşuna bir kez basın. Bu işlemle birlikte "Fade In (FI)" modu aktifleşecektir. Bir kez daha bastığınızda ise "Hidden (HD)" modu aktifleşmiş olur.
osu!'yu cihazıma yüklemekte sorun yaşıyorum. Sildikten sonra yeniden yükleyemedim. Başarabilirsem yapacağım.
Kurohime Akira

RobanoShippo wrote:

Snoopy wrote:

osu!'yu cihazıma yüklemekte sorun yaşıyorum. Sildikten sonra yeniden yükleyemedim. Başarabilirsem yapacağım.
Yaşadığın sorunu detaylıca yazabilirsen yardımcı olmayı deneyebiliriz.
Topic Starter
RobanoShippo

Kurohime Akira wrote:

RobanoShippo wrote:

Snoopy wrote:

Yaşadığın sorunu detaylıca yazabilirsen yardımcı olmayı deneyebiliriz.
İyi olur aslında. Cihazımdan, hidden ve fadeln modlarının düzelebileceğini düşündüğüm için osu!'yu silmiştim. Yeniden yüklerken bir mesaj aldım, mesajda uygulamanın cihazımda halihazırda yüklü olduğu yazıyordu. Cihazımdan uygulama silmek için ''Your Uninstaller'' adında bir uygulama kullanıyorum kullanıyorsanız bilirsiniz cihazda silinecek uygulamaya ait her şeyi tarayıp siliyor. Ona rağmen böyle bir mesaj aldım. Sorun etmeyip seçeneklerden ''Dosyayı yükle ve varolan dosyanın üzerine yaz'' ı seçtim. Yüklendiğinde açmak için üzerine tıkladım ancak osu crashed adında bir mesaj aldım. Yeniden dene dediğimde bir çözüme ulaşamadım.
Kurohime Akira
osu!'nun kurulum dosyasını çalıştırıp başka bir konuma kurmayı deneyebilir misin?

C:/AppData/osu! yerine
D:/ProgramFiles(x86)/osu!'yu seçmek gibi
Topic Starter
RobanoShippo

Snoopy wrote:

Dediğiniz gibi F tuşuna bastığımda modlara ulaştım artık haritaları bu modlar ile oynayabiliyorum. Çok teşekkürler. Ancak bir sorun varmış FadeIn modunun simgesi halen yok. Anladığım kadarıyla olması gerekiyormuş. Modları oynamada bir problem yok ancak simge görünmüyor. Göz ardı edeceğim.

Kurohime Akira wrote:

osu!'nun kurulum dosyasını çalıştırıp başka bir konuma kurmayı deneyebilir misin?

C:/AppData/osu! yerine
D:/ProgramFiles(x86)/osu!'yu seçmek gibi
Cihazıma yüklemeyi başardım. Çok teşekkürler.
Please sign in to reply.

New reply