forum

[REHBER] osu! Başlangıç Kılavuzu

posted
Total Posts
50
show more
Topic Starter
HakoFixed
Hepinize çok teşekkür ederim. Ortada bir emek var tabiki ama sadece benim değil. Özellikle std dışında diğer modların yapılmasında söz sahibi olan kişilere teşekkür ediyorum. Eksik gördüğünüz bir yer veya 'şurayı şöyle yapsan daha iyi olurdu' dediğiniz yerler varsa çekinmeden bana ulaşın. Rehberi daha da iyi seviyeye çıkartacaksa neden olmasın. Bundan 5 yıl sonra bile bu rehberin geçerliliğini korumasını istiyorum.
Tornado
Bundan 1 yil önce osu!yu biraktigimda komünite icin artik cok fazla ugrasamayacagimi söylemistim.Benden önce baskasi vardi yerine ben gecmistim.Benim yerime de simdi sen gectin artik.Umarim emeginin karsiligi olarak osu!da iyi vakit gecirir ve senin de arkandan laf saymazlar.Rehberin mükemmel olmus ellerine saglik.

Ama bir de arada pembe ana basliklar ya da ayri bir konu icin ayri bir sekildeki basliklari da koyarsan bence daha iyi olur.Cünkü bu sekilde biraz sanki hepsi bir yere ait veya tek bir kategoriye aitmis gibi görünüm sagliyor

Rehbere eklemeyi unuttugun bir sey oldugunu düsünüyorsan bana oyundan pm atarsin onlar hakkinda da bilgi veririm ya da yönlendiririm ^^
UnderminE
Bence görünümde sıkıntı yok, sadece ara başlıkların yazı boyutlarını biraz büyütebilir.
Topic Starter
HakoFixed

UnderminE wrote:

Bence görünümde sıkıntı yok, sadece ara başlıkların yazı boyutlarını biraz büyütebilir.
Düzeltildi. :) Kalın yapmak yetti sanırım yoksa font'u large mı yapayım?
Ekin
bence yapabilirsin güzel olur
Kiera
Ctbyi 2 kişi oynuyor ülkede galiba ?
Topic Starter
HakoFixed

Kiera wrote:

Ctbyi 2 kişi oynuyor ülkede galiba ?
Sevgi kelebeği mesajımı görmedi bile, Lakira'nın ise internet sorunları var
Kiera
O zaman 4 kişi var sadece ?
Topic Starter
HakoFixed

Kiera wrote:

O zaman 4 kişi var sadece ?
Hayır, sadece çok fazla kalabalık olmasın istedim
Kiera
Belli Sanırım bu yüzden pek açık bir rehber olmamış Ctb kısmı
Topic Starter
HakoFixed

Kiera wrote:

Belli Sanırım bu yüzden pek açık bir rehber olmamış Ctb kısmı
Ne anlamda? Kafana takılan şeyleri bana özelden yazabilirsin.
Tornado
Kiera direkt kızgın surat bırakıp geç afshaakdhakdhakdja
baclava
guzel rehber olmuş eline sağlık.
yaşlandık mı daha genciz yahu
zigizigiefe

UnderminE wrote:

Ay şuna sonunda cevap yazabildim günlerdir vakit bulamıyordum =w= İşin açığı taikocuların cevaplarını okurken duygulandım, farklı nesillerin oyuncularının oyuna bakış açısı böyle oluyormuş demek ki dedim. Ortak noktalar da var ama bazı yerlerde bakış açıları değişiyor falan. Çok güzel olmuş alt alta herkesin cevaplarının olması, hayır ağlamıyorum! Cansınız küçük azınlık taikodaşlarım <3

Başlık için emeğine eline sağlık, ne kadar uğraştığını görebiliyorum.
Hayır ağlamıyorum,gözüme davulun çubuğu kaçtı ;w;

Buraya hiç ramazan davulcusu uğramıyor,galiba davul çalamayacağım :'(
Nyan Cat Nico
nasıl üşenmeden yazmışsın helal olsun artık osu da bilmediğim şeyler için bu rehbere bakarım rehber için teşekkürler
HotChocolate
Eline sağlık gerçekten yazmak için çok uğraşmışsın teşekkürler :D ;)
Topic Starter
HakoFixed
Rica ederim. Ben bir süre sonra giderim büyük ihtimal ama bu rehber sonsuza kadar burada duracak, yeni oyuncular için her şey :D
Blazars
Güzel rehber
Nariel Elanesse
güzel bir rehber olmuş oyuna yeni başlayanların kesinlikle okuması ve nasıl gelişebilirim sorusunu artık sormamaları için okutmak gerek bu rehberi
lakin okuyacaklarını sanmıyorum eline sağlık
Topic Starter
HakoFixed

-Nariel wrote:

güzel bir rehber olmuş oyuna yeni başlayanların kesinlikle okuması ve nasıl gelişebilirim sorusunu artık sormamaları için okutmak gerek bu rehberi
lakin okuyacaklarını sanmıyorum eline sağlık
O durumda birkaç kişiye attım fakat çok uzun diye okumadıklarını söylediler...
Qileon-
Eline sağlık çok güzel yazmışsın
Topic Starter
HakoFixed
Teşekkürler, sağ ol.
Yigithan421
Vaktinde bunu okuyup biraz oyun bilgimi arttırmıştım yine okuyup yine arttırdım xd
Tunahan2212
Eline sağlık çok öğretici bir yazı olmuş
Topic Starter
HakoFixed

Tunahan2212 wrote:

Eline sağlık çok öğretici bir yazı olmuş
Teşekkürler.
Takiko
Moruk resim linkleri no longer available
Ulgenos
Çok güzel olmuş elinize sağlık
YuoPines
gzl
Kurohime Akira

YuoPines wrote:

çok güzel olmuş okudum ama aklıma takılan birşey var oyunun içindeyken kenarda normalde önceki skorlarımız çıkıyor ama bende çıkmamaya başladı nasıl düzeltebilirim
Tab'a basarak sol taraftaki skor tablosunu açabilirsin, ek olarak Shift + Tab yaparsan oyun içerisindeki can barı veya skor gibi dikkat dağıtan görselleri kapatabilirsin.
eliiif
bi sorum olacak hesabımı kapatmak istiyorum ama kapatamıyorum nasıl yapacağım bilen var mı? buraya baktım ama göremedim var mı bilmiyorum da. LÜTFEN YARDIMCI OLUN!!!!!
amefuri
Kurohime Akira
Hesabını silmek gibi bir seçenek yok fakat accounts@ppy.sh mailine İngilizce olarak mail atmayı deneyebilirsin, ek olarak sadece ismini değiştirmek istiyorsan osu!supporter alıp(4$= ~35TL) değiştirebilirsin.
eliiif

Mirai- wrote:

eliiif wrote:

bi sorum olacak hesabımı kapatmak istiyorum ama kapatamıyorum nasıl yapacağım bilen var mı? buraya baktım ama göremedim var mı bilmiyorum da. LÜTFEN YARDIMCI OLUN!!!!!
Aşırı geçerli bir sebebin olmadıkça hesabını kapatabileceğini sanmıyorum. Ve hesabını daha yeni açmışsın, niye kapatmak istiyorsun ki?

Mirai- wrote:

eliiif wrote:

Aşırı geçerli bir sebebin olmadıkça hesabını kapatabileceğini sanmıyorum. Ve hesabını daha yeni açmışsın, niye kapatmak istiyorsun ki?

sadece kapatmak istemiştim bilgisayardan açtım ve yapamayacağımı anladım e-postayla girince de kapatmam gereğini düşündüm ama yinede teşekkür ederim. :D
Astetin
çok yararlı oldu emeğinize sağlık
egeyardimli
Merhabalar, yeni başladım ve rehberinize denk geldim. Bi okuyum dedim fakat baktim ki çok çok uzun. Cidden emek verilmiş ve güzel bi rehber. Fakat ben bunu gördükten sonra oynamaktan vazgeçtim.
rinxtryp
bir şey sorucam oyunda nasıl map yapılıyor
Zeus-

rinxtryp wrote:

bir şey sorucam oyunda nasıl map yapılıyor
Beatmap oluşturma wiki sayfasına göz atmanı tavsiye ederim.
rbdnzlts
Mouse ile oynuyordum. Yeni oyuncuyum ve mouse ile tıklamıyor oyunda şu an. Hiçbir şekilde de açamadım bunu.
Aeshma

rbdnzlts wrote:

Mouse ile oynuyordum. Yeni oyuncuyum ve mouse ile tıklamıyor oyunda şu an. Hiçbir şekilde de açamadım bunu.
Necropostlamak yerine ayrı bir post açsan daha iyi olurdu ama, F10 tuşuna basarak mouse tuşlarını açabilirsin.
Please sign in to reply.

New reply