forum

Elim acıyor

posted
Total Posts
19
Topic Starter
mreerd
Arkadaşlar ben osuya başlayalı 4 ay oldu ve bu gün biraz pp kasayım dedim. Şimdi ise akşam oldu ve bütün gün osu oynadım. Daha öncede böyle hatta daha fazla oynamışlığım var fakat şu an orta parmağım key1 e basmaktan ağrımaya başladı, yani orta parmak derken onun tendonu şimdi normal hareketlerdede acıyo daha 1 gün olmadı bu olay başlayalı sizce bi zararı varmı yada olabilirmi ? Bir çok kiçinin bu sorunu yaşadığını ve üstesinden geldiğini sanıyorum çünki oynadıkça dayanıklığımızda artıyodur diye bir fikir var aklımda. sizce ne yapmalıyım oyunu 10 gün falan bırakırsamda yine şu an ki gibi oynayamam diye korkuyorum
2Cookies2Eat
Önceden bana da olmuştu 1-2 gün başka şeylerle uğraş geçer (benim geçmişti)
Sed
Aynı problemi dün ben yaşadım sabah kalktığımda elim pek ağrımıyordu fakat triplelar'da ve streamler'de hala takılma yaşıyorum, bir süre bende osu! vb. oyunlardan uzaklaşacağım sanırım :/ Geçmiş olsun.
rivenbaba
şu an kalem tutamıyorum ya
Reha
-
UnderminE
osu yüzünden hastanelik olup carpal tunnel olayına yakalanan çok kişi var. Dikkat edin, elinizi dinlendirin. Oynadığınız 2-3 mapte bir bileğinizi ve parmaklarınızı hareket ettirin, 2 dakikalık egzersizden zarar gelmez.
oralekin
boş anlarında veya elin ağrıdığında parmağının her boğumunu ayrı ayrı geriye doğru esnet
eklemlerim açıldı walla
Tornado

UnderminE wrote:

osu yüzünden hastanelik olup carpal tunnel olayına yakalanan çok kişi var. Dikkat edin, elinizi dinlendirin. Oynadığınız 2-3 mapte bir bileğinizi ve parmaklarınızı hareket ettirin, 2 dakikalık egzersizden zarar gelmez.
Guvenmeyin ona.Direkt Rafis gibi en az 240 450 bpm arası mapleri singletap oynayın.Hemen uçarsınız : )))))))
Reha
-
UnderminE
Ölürse

ölür
Reha
-
Ekin
#ortaparmağahayır
#yüzükparmağınaevet

q ve w yerine q ve e kullanıyorum tavsiye ederim
Zeus-
Uzun bir süre ara verdikten sonra tekrar başlayınca oluyor bende de arkadaşa danışmıştım aynı sebepten ötürü, 1-2 gün çok zorlamadan basit mapler oyna elin alışsın sonra zaten geçiyor rahatça tryhard yapabilirsin. Yani sadece elin o tapping mekaniğini işlevsel olarak unutmuş oluyor diyeyim. Ancak belirttiğim gibi elin acıyorsa zorlamadan basit mapleri oynamanı tavsiye ederim.

RSI olmuş da olabilirsin. CTB oynayın RSI olmayın. #ctb4life
Reha
-
Lakia

Zeus- wrote:

Şahsen katılmıyorum geçen sene elim çok fena ağrıyordu CTB yüzünden ve 8 yıldız üzeri maplerde hala öyle, zorlamamak gerek.
Zeus-

Lakira wrote:

Zeus- wrote:

Şahsen katılmıyorum geçen sene elim çok fena ağrıyordu CTB yüzünden ve 8 yıldız üzeri maplerde hala öyle, zorlamamak gerek.
Ya üstündeki çizgiyi kimse görmüyor mu? .d

Benim sadece min 1 hafta ara verip geri başlayınca kısa bir süre acıyor ama onun dışında hiç acımıyor.
Reha
-
Lakia

Zeus- wrote:

Ya üstündeki çizgiyi kimse görmüyor mu? .d
Belki adam ciddiye alcak dflghkjsdfg
Reha
-
Please sign in to reply.

New reply