forum

Tablety do osu!

posted
Total Posts
138
show more
JulQa
Mam pytanie.Czy tablet osu!tablet (Huion 420)będzie jakkolwiek nadawał się do celów graficznych?
Anti Fun
Nie nadaje się kompletetnie do niczego poza osu
Gruby, ciężki pen, a nacisk działa jakby chciał a nie mógł
Do rysowania to tylko wacomy, i najlepiej coś lepszego niż ctl 480
O ile ciebie stać
SpookyStan
Mustang1x1 Nie tylko wacomy do rysowania :/
Ja uzywam ugee g5 i WEDLUG MNIE jest lepszy od wacoma ;)
Rori Vidi Veni
n,,,n,nxcvxcvvcxvcxklkjkljjkljklsdffsdfsdsd
chizumato
Witam! Zastanawiam się nad kupnem tableta, mam zamiar wydać na niego do 180 zł lecz nie mogę nigdzie takiego znaleźć, proszę o pomoc.
Topic Starter
Marcin
Na inne firmy nie warto patrzeć, bo zazwyczaj mają problem ze sterownikami / są ogromne (pentagram) / za drogie / niewygodne. I naprawde, jeżeli mówie że nie warto, to nie warto. Lepiej dozbierać te 100 zł więcej i kupić coś porządnego, co będzie starczeć na dłuższy czas. Chyba że ma się problemy ze sobą / nie kupuje za swoje, to wtedy można każdy zepsuć po prostu rzucając nim. :roll:
na SAAAAMYM wstepie o tym mowie.
Exemmar
Od ponad tygodnia zastanawiałem się nad kupnem tabletu (ctl 471), ale ostatnio w biedronkowej gazetce wypatrzyłem wacoma one medium (ctl671) za 149zł mniej. Co sądzicie? Tablet wydaje się być kolosalny względem tego mniejszego. Cenowo wychodzi 10zł taniej niż ctl471, ale nie gra to dla mnie roli, kwestia samego tabletu. Grafiką bawię się okazjonalnie, więc tym się nie sugerujcie. (swój awatar narysowałem myszką w paincie wzorując się na obrazku czyt. nie kalkując)
chizumato
Też teraz właśnie się zastanawiam nad tym biedronkowym tabletem, doradzi ktoś coś, czy opłaca się go kupić?
Topic Starter
Marcin
Ten od 14.05.2015 będzie ok. Taniej nie znajdziecie więc kupować szybko :v
Exemmar
Wiem, że tani, ale jak pisałem 10zł przy takiej cenie różnicy mi nie robi, a jak mam później narzekać, że za duży czy coś to wolę się upewnić, tym bardziej, że nigdzie nie widziałem, żeby ktoś polecał ctl671, w odróżnieniu od ctl471.

Pytanie na którym lepiej i wygodniej będzie się grało, bo do grafiki na pewno medium pomijając jego braki w funkcjonalności (jak brak gumki z tyłu piórka), ale gdybym kupował tablet celując przyszłościowo w grafikę kupiłbym inny, mimo, że ten wystarczy dla początkujących.

Do mnie przemawia small ze względu na ilość osób, które go polecają. Medium jest tańszy tylko dlatego, że to biedronkowa promocja.(co nie znaczy, że gorsza) Dawniej był tam small za 119zł, więc stosunkowo tańszy, ale wtedy nie grałem w osu!.
-ctl471 (small) za 159zł
-ctl671 (medium) za 149zł

Wiadomo, że taniej oznacza lepiej, ale wydać 10zł mniej, żeby później żałować wydania 149 to jeszcze gorsze niż przepłacić dyszkę. Dlatego ja jeszcze się wstrzymam z wyborem i poczekam na więcej opinii.
Gronekmaster
na chwilę obecną opłaca się kupować CTL-460? Do osu i grafiki, ale głównie to drugie.
Advantan
Świetnie.
Poczytaj temat.
15Neme
Wie ktoś może gdzie na dzień dzisiejszy można nabyć ctl-460 ? Obszukałem sporo i żadne allegro, morele i inne duperele nie miały tego na składzie. Zależy mi na mniej więcej nowym towarze.
BTW: Czy ten tablet ( https://sklep.wacom.pl/tablet-intuos-pe ... -p519.html ) nadawałby się do OSU ?
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
15Neme
Teoretycznie przeczytałem, aczkolwiek chcę mieć 100-% pewność, że nie kupię czegoś, co mi działać nie będzie.

Wypatrzyłem model CTL-471-EU <- I ciekawi mnie co oznacza ów "eu" (jestem świeżakiem w tym). Raczej powinien zadziałać, aczkolwiek jeszcze raz wolę się dopytać ( http://www.eukasa.pl/tablet-wacom-one-b ... t=1325238# ).
Advantan
Pewnie tylko dla europejczyków.
simax

15Neme wrote:

Teoretycznie przeczytałem, aczkolwiek chcę mieć 100-% pewność, że nie kupię czegoś, co mi działać nie będzie.

Wypatrzyłem model CTL-471-EU <- I ciekawi mnie co oznacza ów "eu" (jestem świeżakiem w tym). Raczej powinien zadziałać, aczkolwiek jeszcze raz wolę się dopytać ( http://www.eukasa.pl/tablet-wacom-one-b ... t=1325238# ).
Sam używam ten model. Tablet nie jest zły, gra się dobrze hoveringiem i draggingiem.
Jak ktoś to kiedyś napisał, praktycznie każdy tablet nadaje się do osu.
Jedyne co mnie w tym modelu denerwuje to mega krótki kabel.
Ten klawisz na piórku też trochę wnerwia (za bardzo wystaje po jednej stronie) ale jak sobie wyćwiczysz grip to już nie będziesz zwracać uwagi.
Poza tym piórko zawsze możesz zmienić.

EU oznacza tyle iż jest to seria, która została wypuszczona do sprzedaży na europejski rynek gdyż tablet (ponoć) nie jest już produkowany.
15Neme
Dzięki wielkie simax za wyczerpującą i dokładną odpowiedź :) Tablet zamówiony, właśnie do mnie jedzie ;] Pozdrawiam ^_^
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Australium
Huion dla początkujących jest okej potem warto się przesiąść na coś innego.
Sullienite
Sprawdziłem Wacoma Intuosa CTL-480S, Bamboo Fun CTH461, CTL-460, MTE450 i nawet najstarsze Volito. Każdy tablet nadaje się do grania i jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia się. Można szaleć :d
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Sullienite
Patrząc po parametrach jest to samo co mój ulubiony CTL-480S. To że piórko jest lżejsze minimalnie, to chyba nie robi różnicy, bo wacomowe piórka lekkie są same z siebie. Tak więc standardowy Intuos powinien Ci starczyć. No chyba, że chcesz poszaleć i pobawić się w nowości. Wtedy dlaczego nie :v
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
EnuHQ
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
simax

patryk969 wrote:

a ten tablet sie nada ? http://www.mediaexpert.pl/tablety-grafi ... escription
ciężko ten temat przeczytać co?
8 postów wyżej masz odp.
AxeYou_
Szczerze Kupiłem Tablet Huion 610 PRO po 2 miechach i [grałem 4 gwiazdki po 2 tygodniach gry a obecnie gram 2 miechy] i nie narzekam wydałem 300zł więc tanio, tablet jest duży, można ustawić zakres , pióro jest lekkie a chęci do gry mi nie brakuje więc w większości to czy kupować tablet to jest każdego personalna opinia :)
gpawel98
Hej ostatnio zastanawiam się nad kupnem tabletu ale nwm jak się za to zabrać.
1.czy warto kupić tan model CTL/CTH-480 jeśli jest to tablet wyłącznie do osu i jest to mój pierwszy tablet.
2.Mam dość starego pc i chciałbym wiedzieć czy na pewno będzie działał.
3.Dalibyście link'a do strony gdzie mogę kupić CTL/CTH-480 ?
olatatina
Wiem, że pewnie dużo osób uzna mnie tu za ułomna ale... W osu gram od niedawna. Mam tablet graficzny (kupowany dużo wcześniej, jeszcze przed tym gdy dowiedziałam się, że w ogóle taka gra istnieje). Wszyscy piszą, że jeśli gra się tabletem zamiast myszki, to trzeba to robić z klawiaturą. Czy to prawda? Wcześniej o tym nie miałam pojęcia i grałam tylko piórkiem, po prostu naciskając na te kółka rysikiem. W sumie, jeśli dużo osób pisze, że powinno się grać inaczej, to moglibyście mi powiedzieć o co w tym chodzi?
simax
Grać możesz jak Ci się podoba, można tylko doradzić grać na mysz/tablet + klawiatura - daje to po prostu lepszą koordynację w grze.
Trudniejszych map raczej też nie ugrasz używając tylko pióra, dlatego "dużo osób" powiedziało Ci że powinnaś grać z klawiaturką.
Spróbuj, jak Ci się nie spodoba to możesz zawsze zostać przy klikaniu piórkiem >.>
gpawel98
Takie mam pytanko :p Czy do grania w osu nadają się tylko powyżej podane modele od firmy Wacom czy ,też do gry nada się Wacom Intuos Draw , lub pinto .
I czy ten tablet jest ok http://www.komputronik.pl/product/260159/Elektronika/Peryferia_PC/Wacom_Intuos_Pen_Painter_Lite_OEM.html?gclid=CjwKEAiAtf6zBRDS0oCLrL37gFUSJACr2JYbMOSxuW5tT4q2JztaMfIwNy65XccgHDl8-qzMCGrbrRoC-QPw_wcB&gclsrc=aw.ds ?
Bozios_11
Posiadam ctl 471 (tak zwanego "one") i śmiało mogę go polecić do grania w osu :).
klaaus
(NIE WIEDZIAŁEM CZY ZAKŁADAĆ NOWY TEMAT)

Mam tablet One by Wacom i nie potrafię go poprawnie skonfigurować, żeby mi było wygodnie. Na tą chwile jest "za wolny". Wie ktoś jak go skonfigurować? (w sterownikach nie ma konfiguracji do danego programu, jak jest np. w Intuos)
simax
Możesz wyjaśnić co rozumiesz przez "za wolny"?
klaaus
Nie wiem, za mała częstotliwość ? :/ Szczerze mówiąc może go źle używam, ale czuje, że na szybszych mapach nie zdążę na tak dużym obszarze ruszyć na tej "prędkości".
wilczus
Tablet graficzny bez edycji ustawień oddaje ruch Twojej ręki w czasie realnym. Możesz przyśpieszyć ruch kursora, ale może po tym pojawić się dość duże drganie kursora. Ludzie częściej zmieniają obszar roboczy tabletu w ustawieniach wacomu.
W Wacom One musi być ta opcja - własnie sprawdziłam na szkolnych one i jest. Może nie zainstalowałeś sterowników?
klaaus
Jestem idiotą i do tego ślepym. Instalowałem to i nawet nie sprawdziłem. Wybaczcie za stracenie czasu na debila :(
NaTTusJa
Pewnie mnie również uznacie za ułoma, ale posiadam tablet Wacom Intuos Art <jest on do rysowania, ale w osu też świetnie się gra> tylko, że gdy próbowałam grać tablet+klawiatura to coś nie pykło. Ciągle failowałam ;d Dlatego mam pytanie. Co ja robie źle? XD Jeśli chce się tak grać to wystarczy, że piórem będe dotykać ekranu tableta i naciskać "z"/"x" w tym samym czasie prawda? Moze to wina tableta? . _.
simax
Gdy grasz na tablecie dragując wyłącz sobie klawisze myszy w grze. Może po prostu masz pióro tak ustawione że gdy jest w kontakcie z tabletem to uznaje to za "przytrzymany" lewy/prawy klawisz myszy.
show more
Please sign in to reply.

New reply