forum

Jak znalazłeś/aś się na Osu?

posted
Total Posts
245
show more
CoolChris
ziomal mi powiedzial ^_^
matimati

Ceplix wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Zastanawiam się jaki to mógł być obrazek o.o
Specjalnie dla ciebie zacząłem szukać ale niestety nie mogłem go znaleźć :( . Był to obrazek z jakiegoś anime, na którym chłopak grał w coś na komputerze, a ktoś w komentarzach rozpoznał w tym osu. Jako, że już kiedyś ten tytuł usłyszałem to postanowiłem sprawdzić.
To nie było to, gdzie był spam w komentach "on gra bez myszki? O_o"? Na OPG dali linka do tego ;)
Kreyu
W moim przypadku, dwa lata temu widziałem film videogamedunkey, na którym był fragment z osu, co w sumie bardzo szybko mnie zainteresowało i chciałem czym prędzej spróbować. :D
XHL

Ceplix wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Zastanawiam się jaki to mógł być obrazek o.o
Specjalnie dla ciebie zacząłem szukać ale niestety nie mogłem go znaleźć :( . Był to obrazek z jakiegoś anime, na którym chłopak grał w coś na komputerze, a ktoś w komentarzach rozpoznał w tym osu. Jako, że już kiedyś ten tytuł usłyszałem to postanowiłem sprawdzić.
Wiem o jaki obrazek chodzi. Taki rysunek, noc ale kolory w pokoju były zielono-czarne. Chłopak grał w osu! na komputerze a jego dziewczyna leżała na łóżku i spała. Coś takiego XD
Ceplix

Xenhil wrote:

Wiem o jaki obrazek chodzi. Taki rysunek, noc ale kolory w pokoju były zielono-czarne. Chłopak grał w osu! na komputerze a jego dziewczyna leżała na łóżku i spała. Coś takiego XD
Dokładnie ten :D. Niestety nie pamiętałem jaka to była strona i już go nie znalazłem.
CuteCurry
Izumaru
W opisie jakiejś osoby na mal'u zobaczyłem jakąś informację o "osu", co mnie zainteresowało.
moniko02
Moja styczność z tą grą była dość dziwna..
7 miesięcy temu wiedziałam że Moja przyjaciółka w to gra ale Ona o tym nie wiedziała przeglądałam jej Aska i zobaczyłam pytanie od jakiegoś chłopaka - Kiedy gramy w Osu ? noi wpisałam w wujka Google i znalazłam dopiero 2 miesiące po zaczełam grać oczywiście Ona była tym ździwiona na maksa
Lolitha_Mayu
Filmik na Youtube xD
poxop
no to poxiu teraz :D
rozmawialem ze znajomym o anime i spytal sie mnie, czy pogram z nim w osu, bo mu sie nudzi :D tadam!

sciagnalem jakos 2 dni temu i sobie pykam teraz w rytm muzyczki :))
SobekGaming_old
Kolega (Krzysek) mi polecił :P I dalej gram :3
kocurek2011
Znudziły mi się gry typu Guitar Hero, Dj Hero i zacząłem szukać czegoś innego. Trafiłem na osu i jestem ;DDD
Namówiłem jeszcze pare osób i też grają
Etopiryna
ja o osu dowiedziałem około 2 lata temu się od kolegi że to jest taka gra muzyczna i jest bardzo dużo japońskich piosenek, pokazał jak w to się gra(grał na manii)i mi się to nie spodobało ale później odkryłem inne tryby i mi się najbardziej spodobał podstawowy tryb i gram
Fajsoon
Jeden z widzów któregoś wieczoru na twitchu mi podrzucił linka i oto jestem :D
MushroomGloves
Zobaczyłem jak gość gra Big Blacka i zagrałem.
BETRAYAL
gazete czytałem heh
Astar
blejd
.
[ Wikii ]
To wszystko wina tego u gory, nie miałam co robić, pobrałam i gram do dzisiaj .-.
benk86
To wszystko przez youtube :v
Fajsoon

benk86 wrote:

To wszystko przez youtube :v
kto ogląda osu na yt?
Advantan
Fani Cookiego, Niko i WWW. No i ludzie, których interesuje ta gra, dana mapa, czy coś.
matimati

Fajsoon wrote:

benk86 wrote:

To wszystko przez youtube :v
kto ogląda osu na yt?
Oczywiście mógł wpaść przez przypadek ;) W Polecanych mu wyskoczyło i z czystej ciekawości mógł zajrzeć :D
AmaiHachimitsu
Schemat z youtube pewnie wygląda tak:

Pewien typ obejrzał mongolską kreskówkę, potem chciał sobie jeszcze raz zobaczyć opening, jeb youtube. Tam w powiązanych jest filmik zatytułowany "osu! Mongolian Cartoon Opening [Insane] played by Niko aka Rafis" no i resztę chyba znacie.
MrBooM
Nudziło mi się, to wszedłem na utube. No i po pewnym czasie scrollowania zauważyłem jak Wichu1993 lajknął jakiś filmik z dziwnej gry i w tytule miało ON MOUSE. Tak myślę "kurde, co to za gra że sie na myszce nie gra?" no i się zaczęło...
Raptor Havx
O osu! dowiedzialem sie od dwoch znajomych ze steam'a , co ciekawe obaj napisali tego samego dnia. Byli zdziwieni ze nic nie wiem O_o . Zerknalem na filmiki prezentujace gre, jednak pierwsze wrazenie nie bylo za dobre. Nigdy wczesniej nie mialem do czynienia z jakakolwiek gra muzyczna. Zainstalowalem, sprobowalem i... 'D' rank na 'osu tutorial' :| . Zniechecilo mnie to dosc szybko i po kilku miernych probach dalem sobie spokoj. Minal miesiac i tak sie jakos zlozylo, ze nie majac zajecia wlaczylem osu raz jeszcze. Tym razem poszlo lepiej.Wkrecilem sie i zaczalem poswiecac grze coraz wiecej czasu, az w koncu po 3 miechach mam te wymarzone 2k. Teraz juz nie gram tyle co kiedys i watpie bym mogl sie dostac do czlowki polski, tak jak kiedys planowalem. Btw. odnosze dziwne wrazenie ze wiekszosc graczy oglada tez anime :)
MomokoCho
Ja jesztem zawzietą fanką Vocaloidów od 9 roku zycia (czyli od rokku), kiedy szukałam niedawno mojej ulubionej piosenki, Caramel Heaven, w sugestiach pod PVką było [Osu - Caramel Heaven]. Kliknęłam na to. Później po pewnym czasie przypomniałam sobie o tej dziwnej wtedy dla mnie grze i szukałam jakiś tutoriali (a właściwie ten tutorial: https://www.youtube.com/watch?v=GcXhv6BavHA). Później, gdy na swięta dostałam laptopa, chciałam zainstalować, ale się o sprzęt trzęsłam więc nie chciałam. Dopiero tydzień temu powiedziałam raz kozie śmierć i voila. ^_^ :oops:
Frogmite
W sumie to sam nie pamiętam jak znalazłem osu! Zaczęło się jakoś rok temu, ale nie wciągnęło mnie na dłużej. Po wizycie na jednym z niszowych konwentów, gdzie w gaming roomie ludzie grali w osu! postanowiłem znowu "poklikać w kółeczka".
bartek8
Moja historia tego jest taka...
Siedziałem sobie w necie z nudów i natrafilem na jakiś film z osu (nie pamietam jak sie nazywał) potem postanowiłem zagrać założyłem konto a ta ósemka to tylko moja ulubiona liczba
Mr_Cookie97
Ja się znalazłem dzięki mojej drogiej kolezance, ktora w to grała, ale się jej znudziło. :)
Shizumachan
Ja też w sumie zaczęłam grać w Osu! jakieś trzy lata temu przez koleżankę. Ona zawsze była lepsza ode mnie i mnie to irytowało, w końcu przestała grać, a wtedy... Bardzo szybko udało mi się ją dogonić, przegonić i myślę, że teraz trudno by jej było osiągnąć ten poziom gry co ja, chociaż też miałam wiele przerw, tych krótszych, ale też tych dłuższych. ^^
Loony
A u mnie to sprawy miewają się tak:
O naszą ukochaną grę po raz pierwszy natknąłem się ok. półtora, dwa lata temu. Na jakimś forum podano odnośnik do filmiku na YouTube, będącego właśnie gameplayem jakiegoś zawodowego pro-elo-koksa. Pamiętam jednak moje pierwsze wrażenie - na początku nawet nie wierzyłem, że to możliwe aż tak szybko klikać. Do tego, nie miałem bladego pojęcia o sterowaniu w grze, wiec myślałem, że on tylko wystukuje cyfry na klawiaturze do rytmu muzyki.
Ale tak naprawdę, to zacząłem grać jakieś 3, 4 miesiące temu, przez znajomego. Nie sądziłem wówczas, że ta gra może mnie zainteresować, bo chociaż nigdy w tego typu gry nie grałem, zdawało mi się, że nie kręcą mnie te "rytmówki". Jak się później jednak okazało, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej ^u^
Aktualnie owy znajomy już nie gra, ale to właśnie on wprowadził mnie w ten magiczny świat "klikania", do którego my wszyscy tu należymy.
XatrasTV
DELETED
Dve
Wichu1997 i Kamruz jakieś 2 lata temu. Zabłąkałem się na jednym ze streamów. Bardzo zabolały oczy i uznałem, że też tak chce umieć. Dzisiaj przerosłem mojego mistrza w ranku :^)
KitsunePL
Ja się natknąłem na osu zaczynając od jego prekursora, czyli Elite Beat Agents na Nintendo DS. Kiedy mój DS umarł śmiercią przez dekapitację (aka jeden ekran oderwał się od drugiego) postanowiłem szukać alternatywy. Natknąłem się na osu nieokreślony czas temu i nawet nie pamiętam swoich początków. Dopiero jakieś 2 lata temu zauważyłem kumpla grającego w Osu na szkolnym komputerze. Wkręciłem się ponownie mając już pojęcie jak w to grać. Jeszcze miałem na stanie tablet graficzny na którym chciałem się nauczyć rysować (do tego celu użyłem go jakieś 4-5 razy), więc postanowiłem się na tym nauczyć grać. I jestem tu.
Hyndzia
Miałem kiedyś grę "Osu! Tatakae! Ouendan". Lecz kiedy moj DS się "popsuł", wróciłem do gier na komputer. Pobrałem sobie LoL'a i po 2 latach grania zaczałem przeglądać stronę poświęconą tej grze. Na tej stronie była nowa "seria" gdzie były opisywane minigierki progamerów/streamerów i tam wlasnie sie znalazło osu!. Obejrzałem filmik jak WWW i Cookiezi grają mapę "Cry for Eternity. A ponieważ osu! strasznie przypominało mi moją all time favorite grę na DS'a, pobrałem i tak oto jestem juz przez rok i napewno zostanę dłużej :)
- pumeks -
Na "how2winie" (stronka poświęcona grze League Of Legends) znalazłem temat z tą gierką - tak jak w przypadku użytkownika Hyndzia. Zobaczyłem filmik prezentujący osu! no i jakoś się wkręciłem w te kółeczka.
Hakj3r
Ja natknąłem się na osu! szukając gry na PC w stylu Project Diva, bo ta mi się bardzo podobała. Na link tu natknąłem się na YT, oglądając jeden z gameplayów Project Diva Acarde. Było to już prawie 3 lata temu.
-Makishima S-
Dawno temu, jakieś półtora czy dwa lata, grając w Audiosurf stwierdziłem że potrzebuję jakieś odmiany. Znalazłem Osu, trochę pograłem i odłożyłem ze stwierdzeniem że muszę "dorosnąć" do niej. Od dłuższego czasu nie mogę znaleźć żadnej porządnej gry w której nie dominuje toksyczne community (którego nie akceptuję ze względu na wiek i osobiste podejście do drugiej osoby, nawet siedzącej po odwrotnej stronie kabelka), wróciłem do Osu, pograłem parę dni i... zostaję, nawet lepiej bo ułożone życie i rodzina daje mi więcej czasu i spokoju do gry :).
Marcin

aisakatayga profile wrote:

31 years
To żeś nam średnią zawyżył. :roll:
show more
Please sign in to reply.

New reply