forum

osu! Polish Tournament - turniej osu! standard

posted
Total Posts
156
Topic Starter
RCDesigner
Sędzia tworzy pokój 10-30 minut przed grą i aż do godziny rozpoczęcia meczu będą rozgrywane mapy dla rozgrzewki. Gracz ma prawo spóźnić się maksymalnie 5 minut od czasu przewidzianego rozpoczęcia się meczu. Jeżeli grać wciąż się nie zjawi, automatycznie przegrywa.

MECZE
Pamiętajcie! Każdy mecz powinien mieć miejsce w niżej podany dzień! Przepraszamy jednak, jeżeli sędzia nie będzie mógł zjawić się np. z powodu łącza etc! Najprawdopodobniej znajdziemy zastępcę, jednakże nie na 100%.
JEŻELI KOMUŚ Z GRACZY NIE PASUJE DANY DZIEŃ/GODZINA, PROSZĘ NAJPIERW NAPISAĆ DO PRZECIWNIKA Z ZAPYTANIEM O ZMIANĘ TERMINU, A PO JEGO ZGODZIE - POINFORMOWAĆ GŁÓWNEGO ORGANIZATORA(RCDesigner) POPRZEZ PW NA STRONIE osu.ppy.sh O TEJ ZMIANIE ORAZ POPROSIĆ PRZECIWNIKA TAKŻE O NAPISANIE PW DO w/w ORGANIZATORA Z JEGO ZGODĄ, ABY BYŁA 100% PEWNOŚĆ!
Prosimy wybierać przede wszystkim niedziele jako zmiana terminu meczu. Jest ona najprawdopodobniej najbardziej odpowiednia dla wszystkich:)
Niedzielę można również brać na mecze proponowane przez Was! Prosimy jednak wybierać wtedy godziny wieczorne(od 17-18). Zapytajcie się również swojego przeciwnika o to, czy ten dzień i godzina mu pasuje, a później piszcie do mnie!


31.10.2014 PIĄTEK
Derkusa vs JimJoy - godzina 18:00 / Sędzia: -TheNishishiro- No01 vs AnvirPL PearNumber1 vs AncientRain - godzina 18:40 / Sędzia: -TheNishishiro- xcd172302 vs MikasaPL - godzina 19:20 / Sędzia: -TheNishishiro- L3NiWY vs Matrix666 - godzina 20:00 / Sędzia: -TheNishishiro- NISSAN001 vs Skystreaming - godzina 18:00 / Sędzia: -Gintoki jyuxer vs Piggey - godzina 18:40 / Sędzia: -Gintoki Tagre vs Ezolek - godzina 19:20 / Sędzia: -Gintoki yasukuu vs Myjuu - godzina 20:00 / Sędzia: -Gintoki 02.11.2014 NIEDZIELA
MasterOfSound vs barteckzur - godzina 18:00 / Sędzia: -TheNishishiro- Paleta77 vs kawaiiasfcuk SenShibu vs Kamciaa - godzina 19:20 / Sędzia: -TheNishishiro- Majkarogo vs Lowicz - godzina 20:00 / Sędzia: -TheNishishiro-


ZAGRANE(A)
24.10.2014 PIĄTEK
fabilous vs Saguri - godzina 18:00 / Sędzia: -TheNishishiro- MasterOfSound vs barteckzur - NIE ZORGANIZOWANE Lailene vs StasiekXD - godzina 18:40 / Sędzia: -TheNishishiro- BisCale vs Rysiu94 - godzina 18:40 / Sędzia: CptSqBany Fyan vs Bass - NIE ZORGANIZOWANE Enormus vs YoU_kno - godzina 19:20 / Sędzia: CptSqBany kamil418 vs Wilku - godzina 20:00 / Sędzia: -TheNishishiro- Chu-Nyan vs WhiteRose - NIE ZORGANIZOWANE Necreos vs Jakubi472 - godzina 20:40 / Sędzia: -TheNishishiro- Nady93Jr vs Akeard - godzina 20:40 / Sędzia: CptSqBany 25.10.2014 SOBOTA
MikroKucyk vs Borys - godzina 18:00 / Sędzia: -TheNishishiro- Koneko sensei vs KazuRumi - godzina 18:40 / Sędzia: -TheNishishiro- diversity15 vs Baczus - godzina 19:20 / Sędzia: -TheNishishiro- Paleta77 vs kawaiiasfcuk - NIE ZORGANIZOWANE SenShibu vs Kamciaa - NIE ZORGANIZOWANE Mizu- vs Saddly - NIE ZORGANIZOWANE Marcin vs Nemnes - godzina 20:00 / Sędzia: Macierix Majkarogo vs Lowicz - NIE ZORGANIZOWANE 26.10.2014 NIEDZIELA
Mizu- vs Saddly - godzina 17:00 / Sędzia: -TheNishishiro- Fyan vs Bass - godzina 18:00 / Sędzia: -TheNishishiro- Chu-Nyan vs WhiteRose - godzina 18:40 / Sędzia: -TheNishishiro-


DRABINKI
Proszę naciskać na dane województwo!
  1. Województwo Dolnośląskie + Świętokrzyskie
  2. Województwo Kujawosko-Pomorskie + Wielkopolskie
  3. Województwo Lubuskie + Warmińsko-Mazurskie
  4. Województwo Łódzkie + Podlaskie
  5. Województwo Małopolskie + Podkarpackie
  6. Województwo Mazowieckie + Opolskie
  7. Województwo Pomorskie + Zachodniopomorskie
  8. Województwo Śląskie + Lubelskie


MAP-POOL
Nowy map-pool dla drabinek. Mapki, które były w fazie eliminacyjnej są nieważne!
Zastrzegamy sobie również prawo do zmiany mapek faz wyższych od tych, przez które przechodzimy! Np. w fazie B możemy zmienić mapki do fazy C lub D itd.
UWAGA! Podane mapki nie są wszystkimi mapkami, które będą użyte w drabinkach! Podane zostają tylko około 50% mapek, aby łatwiej było wybrać graczy, którzy dobrze potrafią grać nie znając nawet mapki^^ Jednakże mapki te są w miarę znane, tak więc i tak większość Was powinna je skojarzyć;)
  1. TYP A
    1. Last Note. - Dead Line Circus
    2. mafumafu & amatsuki - Kasyokusei:Idol Syoukougun
    3. MuryokuP - Aspirin
    4. Ryu* vs. kors k - Force of Wind
  2. TYP B
    1. Aki - Wanna Be My Dream
    2. Blue Stahli - Shotgun Senorita (Zardonic Remix)
    3. DECO*27 feat. marina - Aimai Elegy
    4. Dee! feat. Nomiya Ayumi - Hito Ayumishi Unmei ni Yosete
    5. nano - Nevereverland
    6. ONE OK ROCK - Mikansei Koukyoukyoku
    7. Rohi - Kanata ni Mau wa Sakura no Shirabe
    8. Suzuki Konomi 'n Kiba of Akiba - Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaete mo Omaera ga Warui!
    9. Yousei Teikoku - Deep Sea
    10. The Pretty Reckless - Kill Me
Tutaj link do wszystkich mapek(będzie ona aktualizowana wraz z dodaniem nowych mapek lub po zmianach) : http://speedy.sh/8rxxs/o-PT-PLAYERS.rar
lub: http://www45.zippyshare.com/v/1125143/file.html

SPOSÓB ROZGRYWANIA
1. Sędzia tworzy grę. Nazwa pokoju będzie wraz z nazwami graczy dla programu Tournament(np. "o!PT ...: (NazwaGracza1) vs (NazwaGracza2)"(zamiast kropek będą numerki, dla programu potrzebne).
2. Sędzia zaprasza graczy.
3. a)Jeżeli gracze zjawią się przed przewidzianym czasem, będą oni grali, aż do ustalonej godziny, mapki rozgrzewające wybierane przez sędziego lub graczy. Gdy nadejdzie ustalona godzina - sędzia wybiera mapkę z mappool'a i walka zostaje rozpoczęta.
b)Jeżeli jakiś gracz nie zjawi się na czas, sędzia czeka max. 5 minut od momentu przewidzianego rozpoczęcia meczu. Gdy gracz się zjawi, eliminacje zostają BEZWGLĘDNIE rozpoczęte.
c)Jeżeli jakiś gracz nie zjawi się na czas, sędzia czeka max. 5 minut od momentu przewidzianego rozpoczęcia meczu. Gdy gracz nie zjawi się do 5 minut, gracz, który się zjawił, wygrywa, jednakże w następnym meczu będzie musiał dodatkowo wygrać jedną grę.
4. Mapki są wybierane z map-pool'a.
5. Każdy mecz składać się będzie z co najmniej 3 rund. Będzie polegać zasada BO5. Gracz, który wygra 3 mecze, przechodzi dalej.
6. W każdym meczu co najmniej 1 mapka będzie z map-pool'a, który nie jest znany graczom. Jednakże muszą również wystąpić co najmniej 2 mapki znane graczom.
7. Głównemu organizatorowi zostaje wysłana historia meczu, który zostanie sprawdzona. Osoba, która wygrała(BO5), przechodzi wyżej.
8. Organizator ma możliwość również unieważnić mecz, jeżeli będą podejrzenia o hacki lub mapki nie będą z map-pool'a.
9. Gracze mogą między sobą ugadać się z datą i godziną meczu, o ile graczom oraz sędziemu będzie ona pasować. Jednakże mecze zawsze są ustalane przez organizatora, gracze mają tylko możliwość zmiany dnia/godziny, o ile każdy się na to zgodzi!


NAJWAŻNIEJSZE LINKI
Strony związane z turniejem osu! Polish Tournament:
a) formularz do zapisów
b) regulamin
c) FanPage na Facebook
Wkrótce będą również podane strony do osób streamujących nasz turniej oraz lista sędziów.

Mało ważne
Cała drabinka będzie podawana najprawdopodobniej po zakończeniu zapisów.

Mam nadzieję, że na w/w turniej zapisze się wielu polskich graczy, którzy z ogromną chęcią wezmą udział dla zabawy:)

Dziękujemy poniższym osobom za reklamę:
- Hydra (Twitch)

Pozdrawiam,
RCDesigner oraz cała grupa Polish Tournament
Bass
Nie chcę nic mówić, ale regulamin wygląda mi na ten żywcem skopiowany z UMCS...
"9. Działania zabronione, skutkujące dyskwalifikacją zawodnika:

a) Korzystanie z dodatkowego oprogramowania wspomagającego grę.

b) Umyślne rozłączanie komputera.

c) Celowe poddawanie przeciwnikowi meczu.

d) Niesportowe zachowanie i wulgarny język.

e) Obrażanie przeciwnika w trakcie gry.

f) Spam."
Topic Starter
RCDesigner

Bass wrote:

Nie chcę nic mówić, ale regulamin wygląda mi na ten żywcem skopiowany z UMCS...
"9. Działania zabronione, skutkujące dyskwalifikacją zawodnika:

a) Korzystanie z dodatkowego oprogramowania wspomagającego grę.

b) Umyślne rozłączanie komputera.

c) Celowe poddawanie przeciwnikowi meczu.

d) Niesportowe zachowanie i wulgarny język.

e) Obrażanie przeciwnika w trakcie gry.

f) Spam."
Bass, bo wśród organizatorów tego turnieju jest organizatorka z UMCS, więc to dlatego;)
Bass
I co z tego? To nie znaczy, że możecie sobie wziąć regulamin, zmodyfikować lekko i zostawić. Śmierdzi lenistwem jeśli mam być szczery, wybacz.
Topic Starter
RCDesigner

Bass wrote:

I co z tego? To nie znaczy, że możecie sobie wziąć regulamin, zmodyfikować lekko i zostawić. Śmierdzi lenistwem jeśli mam być szczery, wybacz.
Trochę prawdy w tym jest, no cóż. Wydawało nam się, że lepiej będzie polegać na jakimś regulaminie po to, aby jakichś rzeczy nie przeoczyć, whatever. Ale przyznaję Ci rację
Marcin
e) Do turnieju mogą zgłaszać się gracze, którzy zamieszkują tereny Polski.
RIP rikuto.
zzqWilliam
E, nudne, poza tym nie chce mi się czytać regulaminu :v Ale i tak się zapiszę hehehehe
Marcin
A tak w ogóle to kiedy odbędą się mecze, zgaduje że taka informacja pomogłaby ludziom zorientować się czy maja czas czy nie :roll:
Topic Starter
RCDesigner

Marcin wrote:

A tak w ogóle to kiedy odbędą się mecze, zgaduje że taka informacja pomogłaby ludziom zorientować się czy maja czas czy nie :roll:
Najprawdopodobniej we wrzesniu sie rozpoczna i beda mialy miejsce w weekendy. Bo sierpien chcemy raczej ogarnac na zapisy, ale bedziemy dawac znac;) Powiedzmy wstepnie, ze we wrzesniu
Ukami

RCDesigner wrote:

beda mialy miejsce w weekendy.

RIP nasz LMS.
Topic Starter
RCDesigner

Ukami wrote:

RCDesigner wrote:

beda mialy miejsce w weekendy.

RIP nasz LMS.
Czemu LMS'a by nie mialo byc?;)
Advantan
Przyczepienie się o podobny regulamin. Po prostu są takie same rzeczy zabronione, ustalone, jak przy innym turnieju w tę grę. Po co pisać coś od nowa jak można wykorzystać coś co już było. Chyba kogoś coś boli, że nie jest w projekcie, a tam był pewnie super ważny.
Topic Starter
RCDesigner
Chciałbym przekazać informację, że zapisy do turnieju są już otwarte!:)
Pola obowiązkowe, które trzeba wypełnić:
1. Nick w osu!.
2. Strona do Waszego profilu osu!.
3. Województwo, w którym mieszkacie.
Pola nieobowiązkowe, lecz chętnie widziane za uzupełnione:
1. Godziny dostępności(po to, aby organizatorom było łatwiej ogarniać godziny gry i zawodów. Podawajcie po prostu godziny, w których prawie zawsze jesteście na kompie dostępni, ułatwicie nam robotę)
2. Dodatkowy kontakt poza osu!(jeżeli będzie brak odpowiedzi na stronie osu!, to będzie nam łatwiej skontaktować się z Wami w inny sposób)
3. Ranking światowy w osu!(chcemy wiedzieć, z jakimi graczami mamy do czynienia. Prosimy wpisywać miejsce, które w chwili wypełniania formularza, jest podawane przez osu!. Dzięki temu również mappool będzie nam łatwiej sporządzić:))

Dziękujemy za współpracę i życzymy miłego czekania na rozpoczęcie turnieju.

Wszelkie pytania piszcie tutaj, PW do mnie lub na stronie FB -> Polish Tournament.
Cydros
To chyba nie jest pierwszy polski turniej, chyba
velia
Zrobicie może listę zapisanych graczy z podziałem na województwa, czy będziecie trzymać wszystkich w niepewności aż do końca zapisów? :)
Topic Starter
RCDesigner

Skystreaming wrote:

Zrobicie może listę zapisanych graczy z podziałem na województwa, czy będziecie trzymać wszystkich w niepewności aż do końca zapisów? :)
Zrobimy, zrobimy;) Jednakże jak na razie potrzebujemy dużo chętnych, żeby jednak była jakaś rywalizacja w każdym województwie:)
yasukuu
Pewnie trafię na jakiegoś ziomka z rankingiem #1000+ i przegram XD
Mooplyk

yasukuu wrote:

Pewnie trafię na jakiegoś ziomka z rankingiem #1000+ i przegram XD
Też się tego obawiam XD
Topic Starter
RCDesigner

yasukuu wrote:

Pewnie trafię na jakiegoś ziomka z rankingiem #1000+ i przegram XD
Obojętne, na kogo się trafi, ważne, że będzie zabawa;D
Topic Starter
RCDesigner
Rozpoczęły się wybieranie mapek do mappool'a I etapu. Ktoś ma jakieś propozycje co do mapek, które byłyby dobre?:)
WujekGrzyb
DJ Łysy - Osrane Gacie obowiązkowo W
Big blek najlepsza mapa
Barciok
tl;dr Ale chce



Czyli że jak jestem lamusem to mnie ignorujecie i nie startuje, czy że jak jestem prosem to mam darmowe picie i pizze..?
Topic Starter
RCDesigner

theprawa wrote:

tl;dr Ale chce



Czyli że jak jestem lamusem to mnie ignorujecie i nie startuje, czy że jak jestem prosem to mam darmowe picie i pizze..?
Nie, przede wszystkim chodzi o to, abyśmy wiedzieli, z jakimi graczami mamy do czynienia. Również będziemy mogli dzięki temu we wcześniejszych etapach dać łatwiejsze mapki, aby ludzi z niskim rankiem jednak też się chwilę nacieszyli turniejem, a także dobrą zabawą czy poznawaniem innych polskich graczy;)
velia
Ja mam jeszcze pytanie co do przebiegu turnieju, bo nie wiem, czy do końca to zrozumiałem. W pierwszym etapie wyłaniana jest najlepsza szesnastka z województwa (o ile liczba zgłoszeń w danym województwie przekroczy 16 ofc), a potem ta szesnastka rywalizuje o to, kto będzie reprezentował województwo w etapie międzywojewódzkim (i ten etap to pojedynki drużynowe, tak?)?

+IMO w mappoolu powinny być mapki trudniejsze niż hardy, ale to tylko taka moja sugestia.
Topic Starter
RCDesigner

Skystreaming wrote:

Ja mam jeszcze pytanie co do przebiegu turnieju, bo nie wiem, czy do końca to zrozumiałem. W pierwszym etapie wyłaniana jest najlepsza szesnastka z województwa (o ile liczba zgłoszeń w danym województwie przekroczy 16 ofc), a potem ta szesnastka rywalizuje o to, kto będzie reprezentował województwo w etapie międzywojewódzkim (i ten etap to pojedynki drużynowe, tak?)?

+IMO w mappoolu powinny być mapki trudniejsze niż hardy, ale to tylko taka moja sugestia.
Tak to powinno wyglądać, jednak chyba będziemy musieli przebieg etapu wojewódzkiego lekko zmienić;) Na pewno Was o tym poinformujemy. Najlepsi w województwie, będą reprezentować właśnie województwo drużynowo. Raczej będą to to 2vs2.
O każdej zmianie będziemy informować wszędzie, również jakieś skróty zmian regulaminu będą pisane, aby Wam było jak najłatwiej i jak najszybciej zrozumieć wszystko, nawet dla tych "leniwych";D
Barciok
;_;
Topic Starter
RCDesigner
Witajcie!
Od dzisiaj w naszym turnieju mogą brać udział również Polacy niezamieszkujący tereny Polski. Jednakże prosimy o wysłanie wiadomości PW do mnie z informacją, że bierzecie udział w turnieju oraz, iż mieszkaliście w Polsce.:) A w polu "województwo" proszę wpisać województwo, w którym kiedyś mieszkaliście(stary adres zamieszkania jest podobno wypisany na odwrocie dowodu).
Dziękujemy za współpracę! Mam nadzieję, że niektóre osoby są zadowolone z tej informacji^^
Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tego lub innych rzeczy - nie krępować się, tylko pisać!:D
Macierix
Witam wszystkich, mappool do I etapu turnieju jest gotowy. Pracując nad tym staraliśmy się sprawić, aby każdy miał jakieś szanse, nie zważając na ranking. A tak prezentują się wybrane mapy:

Expander - Move That Body
Nishino Kana - Story
STEREO DIVE FOUNDATION - Daisy
CLIFF EDGE feat. Nakamura Maiko - Endless Tears
Song Riders - Be
daniwellP - Metamoru
nomico - 4SEASONs
Ina - I wanted you
Orianthi - Addicted To Love
Haruna Luna - Overfly

Kawada Mami - Serment
Annabel - STEP AHEAD
ClariS - Irony
Daniele Meo - Adesso Balla!
Fear, and Loathing in Las Vegas - Chase the Light!
Hatsune Miku - Baby Baby Sayonara
Ichigo - Kuoria
Katakiri Rekka - (^3^)chu Dere Rhapsody
Maximum the Hormone - What's up, people?!
Nico Nico Douga - Dr. KBC
PSY vs. Perfume - A Gangnam Style Hurly Burly
senya - Little Ringo

3L - Three Magic
3L, mariapolo - WARNING!
Aimi - Link
Angela Chang - Aurora
ani feat. moco - Light up My Love
Avicii - Addicted To You
Commercial Club Crew vs Clubmaster - Sakura Girl
Himeringo - Yotsuya-san ni Yoroshiku
Hiroyuki Sawano feat. Mika Kobayashi - Bios
Itou Kanako - fake me
Lon - MATRYOSHKA
Meiko Nakamura - Dispel
Momoiro Clover - Pinky Jones
Pendulum - The Vulture
Sakakibara Yui - Seiken nante Iranai

Another Infinity feat. Mayumi Morinaga - COME BACK TO MY HEART
Daiichi Uchuu Sokudo - SUPERORBITAL
EastNewSound - Eisou Youga ~Meikyou Shisui~
Eguchi Takahiro - silver temple
Hanazawa Kana ft. Snoop Dogg - Weed Circulation
jun - KIMONO PRINCESS
Komatsu Mikako - TRICK BOX
Kraster - Katakoi no Tsuki
Lil Deuce Deuce - I Like Trains
LiSA - traumerei
Memme - China Dress
momori - Togameru Kage
Nanamori-chu * Goraku-bu - My Pace de Ikimashou
ONE OK ROCK - Rock, Scissors, Paper
ONE OK ROCK - The Beginning
S3RL - Pika Girl
Sagara Kokoro - Hoshizora no Ima
Shihori - Magic Girl !!
Takanashi Yasuharu - Keisei Gyakuten
Wotamin - Gigantic O.T.N

Big Giant Circles feat. some1namedjeff - Thunderstruck
ChouCho - Yasashisa no Riyuu
Drop - Granat
FujuniseikouyuuP - FREEDMAN
Lifetheory - Fairy
Lon - Yuru Fuwa Jukai Girl
ONE OK ROCK - Kanzen Kankaku Dreamer
ONE OK ROCK - Mikansei Koukyoukyoku
Otokaze - Karen
Takanashi Yasuharu - Keisei Gyakuten
Yousei Teikoku - Kokou no Sousei
ZUN - Kobito of the Shining Needle ~ Little Princess

96Neko - Paintings? Oh, yeah. + Hidden
Chihara Minori - Kono Sekai wa Bokura wo Matteita + Hidden
ONE OK ROCK - Answer is Near + Hidden
Primary - Kokoro no Yakusoku + Hidden
Royal Republic - Everybody Wants To Be An Astronaut + Hidden
Yiruma & Skullee - River Flows In You (A Love Note) + Hidden

Powyższe linki przeniosą was do odpowiedniego poziomu trudności danej mapy, tak więc pobierajcie, ćwiczcie i powodzenia w I etapie Polish Tournament :)
maikuroPoni
Jesli mam około 40.000 też bede musial grać normale? czy moge juz cwiczyć insane?
Macierix

MikroKucyk wrote:

Jesli mam około 40.000 też bede musial grać normale? czy moge juz cwiczyć insane?
To już twoja w tym głowa, ćwicz co uważasz za wystarczające na twój poziom.
maikuroPoni

Macierix wrote:

MikroKucyk wrote:

Jesli mam około 40.000 też bede musial grać normale? czy moge juz cwiczyć insane?
To już twoja w tym głowa, ćwicz co uważasz za wystarczające na twój poziom.
Ale też będę grał normalne z newbie, czy to mój wybór?
Topic Starter
RCDesigner

MikroKucyk wrote:

Jesli mam około 40.000 też bede musial grać normale? czy moge juz cwiczyć insane?
Ja polecam trudniejsze mapki do przećwiczenia, a łatwiejsze tylko do "przelecenia";) Jak z trudnymi mapkami dasz rady, to z łatwymi dopiero^_^
maikuroPoni
Mech... nie zrozumieliśmy się... :P Bede grał z tymi co mają 200.000 ranking czy od razu z grubej rury będę grał z podobnymi rankingami?
show more
Please sign in to reply.

New reply