forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
CuteCurry
To, że nikt nie kupuje nic innego niż Wacom nie jest do końca prawdą. Spotykałem się zarówno z osobami posiadającymi osu!tablet jak i tablety firmy Pentagram. O tych ostatnich raczej nie mówi się dobrze. Williama nie słuchaj, bo to narwaniec. To, że komuś grało się najprzyjemniej to tylko opinia, a opinia jest subiektywna.
zzqWilliam

spi wrote:

To, że nikt nie kupuje nic innego niż Wacom nie jest do końca prawdą.
No wybacz ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi typu "Wacom najlepszy, testowałem/znam osoby, które grały na innych i nie były zadowolone.". Ciągle tylko "Wacom najlepszy, reszta gówno.". No to nie ma co się dziwić, każdy człowiek by uznał, że takie odpowiedzi jak ta ostatnia są wyssane z palca.

spi wrote:

a opinia jest subiektywna
No właśnie, czyli nie ma reguły, że wacom zawsze najlepszy.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

spi wrote:

To, że nikt nie kupuje nic innego niż Wacom nie jest do końca prawdą.
No wybacz ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi typu "Wacom najlepszy, testowałem/znam osoby, które grały na innych i nie były zadowolone.". Ciągle
Albo w tym temacie albo na opg spotkałem się z narzekaniem na Pentagram.
zzqWilliam
Ile było tych osób, które narzekały?
CuteCurry
A co ja? Maszyna licząca?
zzqWilliam
A to aż tyle tych osób było? Czy znając życie były dwie osoby(albo może nawet jedna), którym nie przypadł do gustu Pentagram?
CuteCurry
Dwie lub trzy to już wystarczająco by mówić o większości, jeżeli chodzi o posiadaczy tabletów Pentagram.
zzqWilliam
Na pewno znajdą się też 2-3 osoby, którym nie spodobały się tablety wacoma. Czy wtedy mamy go skreślić i "hejcić"?
CuteCurry
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Oczywiście, że nie. Ponieważ to są 2-3 osoby na setki lub tysiące posiadaczy wśród graczy w osu. W wypadku Pentagramu są to 2-3 osoby na pięciu posiadaczy.
Marcin
Z pentagramem jest taki problem ludzie, że niektóre mają tzw tryb oszczędności piórka czy coś takiego - piórko po prostu po kilku minutach braku tapowania się wyłącza, a przynajmniej ja sie spotkalem z ludzmi mający tablet wlasnie tej firmy i cierpiący na ten problem.
velia
--
zzqWilliam
No i w końcu jakieś sensowne argumenty. Piórko na baterie i tryb oszczędzania mogą faktycznie wkurzać, o zasilaniu niby wiedziałem aczkolwiek trochę nie pomyślałem o tym, że grasz Big Blacka, masz SS i na ostatnim spinnerze piórko przestaje działać i masz miss xD O tym trybie nie wiedziałem ale jeżeli to prawda i większość tabletów Pentagrama tak ma to faktycznie go trochę wyklucza.
Marcin

Skystreaming wrote:

@up I nie zapominajmy o piórku na baterie, która może się wyczerpać w każdej chwili.
Mam piórko na baterie od 3 miesiecy - I call that bullshit ;) (w wersji osu!tablet though)
nopanone
A co z piórkami Wacoma? Nie posiadają one baterii?
klubek

Nopanone wrote:

A co z piórkami Wacoma? Nie posiadają one baterii?
Nie, wykorzystują indukcję elektromagnetyczną.
reccaPP
Witam, ktoś z was posiada wacom intous? kupiłem właśnie i nie wiem jak go ustawić żeby było dobrze ;3

pozdrawiam
Galkan
Ludzie, nauczcie się korzystać z forum, bo przez ostatni tydzień chyba z pięć czy sześć nowych wątków o tabletach się pojawiło.
Jeśli dalej się to będzie ciągnęło, to zwyczajnie zbędne tematy zacznę wywalać w niebyt, może wtedy poskutkuje
Darkoniser
to może ja..
mam inny problem, nie to, że nie nadążam myszką i inne pierdoły (mimo grania wyłącznie hardów) - problem mam z niesłychaną potliwością dłoni, przez co po kilkudziesięciu ruchach myszka przestaje chodzić, czy to na biurku, czy podkładce; obie stają się mokre i dupa blada - wymyśliłem, żeby wstawiać pod myszkę kartkę papieru- wymieniałem sobie po mapce, choć po graniu 1m już nie było tej swobody
dodatkowym problemem jest krzywizna biurka- ma ono swoje lata- 3x więcej niż żyję i też niekomfortowo się jedzie myszką- nie zawsze ma przyczepność we wszystkich punktach

blablabla tyle o mnie..
są ogarnięte tablety w okolicach 300zł (może się wahać, nie robi przeszkody, zarobi się) i opinie
_
jak chciało ci się poczytać to dziena
Cydros
Nie raz jak gram na tablecie to ręką mi się cholernie poci, więc Twój problem i tak się nie rozwiąże poprzez kupno tabletu.
Tablety: Bambo Wacom CTL 470/460 ew. 480
460 i 470 są wycofane ze sprzedaży więc znajdziesz tylko na portalach aukcyjnych a 480 masz tutaj informacje Click
Darkoniser
nie no mam świadomość, że problem nie ustanie, ale zapocenie pena różni się nieco od zapocenia blatu i braku możliwości robienia czego kolwiek :)
i dzięki, poczytam jeszcze z resztą
Chino_old_1
Na potliwe dłonie polecam fapchusteczki.
Darkoniser
dobre
nie no tylko operacja w moim przypadku, a ja jestem strachajło i kasy nie mam na takie pierdoły, więc postanawiam sobie tablecik sprawić :) dzięki za troskę
kjuszino
No a więc witam, jak w temacie mam problem z tabletem Wacom intuos CTL-480S. Wszystko działało dobrze aż pewnego dnia chciałem zmienić obszar i pokazało mi się sterownik nie został odnaleziony. Więc jak co tydzień odinstalowałem sterownik, usunąłem rejestr,zrestartowałem komputer, zainstalowałem sterownik (najnowszy potem próbowałem starsze wersje i też nie działały) zrestartowałem komputer i kiedy chciałem sobie wszystkie ustawienia ustawić to wyskoczyło mi "obsługiwany tablet nie został odnaleziony w systemie". Obydwie diody migały ale po ruszaniu penem nie ruszał się kursor. Reinstalowałem te sterowniki i nic to nie dało.
Z góry dziękuję za pomoc.
rEdo
Próbowałeś zmienić port USB?
zzqWilliam
Mam ten sam problem ;_; z tym, że ja posiadam ctl-470k. Jak chcę wejść w jego ustawienia to mi wywala jakiś błąd sterownika. U siebie odkryłem na to sposób, wystarczy jak załaduję ustawienia sprzed pół roku, kiedy grałem na ograniczonym obszarze. Potem mogę spokojnie wejść w te ustawienia, znów ustawić sobie cały obszar i zmieniać inne opcje.
kjuszino

rEdo wrote:

Próbowałeś zmienić port USB?
Nie zmieniałem. Teraz zmieniłem i dioda oznaczająca to, że tablet jest podłączony zaczęła migać.
Anti Fun
zzqWilliam
Że tak się wyrażę - jebłem. Tablet z biedronki :D Każdy o tym marzy xD Ja tam bym chętnie przetestował ale nie mam kasy obecnie xD
Marcin
To huion na 90% jest aka jeżeli bateria ci nie przeszkadza (tj. ciezar, bo nie wyladuje sie) to kupuj smialo bo jest dobry.

Edit: 99%, bo po piórku widze :P
kjuszino
Macie jeszcze jakieś pomysły jak to naprawić czy raczej nic i dzwonić po kogoś żeby mi naprawił?
Rakharow

Marcin wrote:

To huion na 90% jest aka jeżeli bateria ci nie przeszkadza (tj. ciezar, bo nie wyladuje sie) to kupuj smialo bo jest dobry.

Edit: 99%, bo po piórku widze :P
Naprawdę? 99% pewności że dobry? Ale serio serio? Jak tak to biorę bez wahania *_*

Jeśli się nie myle to chyba ten:
http://www.huion-tablet.com/product/pro ... p?sku=1008
Anti Fun
Kupiłem i faktycznie to huion, wygląda jak osu tablet.
Jak odwrócić kierunki, bo jak przesuwam w lewo to jkursor leci w prawo
Marcin
ODWRÓĆ TABLET? :D :D :D :D
Anti Fun
ale wtedy jest niewygodnie
Marcin
jak niewygodnie? <.<
Anti Fun
jak odwrócę to ręka opiera mi się na tych przyciskach i jest znacznie wygodniej. Nie wiem , może to kwestia przyzwycajenia
YeOldeBlueBell
Jak ten biedronkowy tablet się sprawdza? Nie grałem jeszcze na tablecie i korci mnie strasznie, ale nie wiem czy jak się nauczę na takim grać to później po zmianie na wacoma nie będzie problemu z przyzwyczajeniem się...
Anti Fun
Nie ma problemów, wszystko działa sprawnie
YeOldeBlueBell
Hmmmmm... Chyba zajdę sobie do biedry po to cudeńko :p Jeśli działa (nie jak niektóre rzeczy) to czemu nie :D Szkoda że dziś nie mogę :/
Rakharow
Sie spiesz lepiej, w Bełchatowie w jednej już nie było ani sztuki xD
show more
Please sign in to reply.

New reply