forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Marcin
Bamboo pad nie ma opcji zmiany obszaru, i w ogole to inny tablet syfiasty, nie kupować :x

A co do twojego pytania - wacomy od CTL-460 do CTL-480 - wszystkie beda najlepiej pasować do osu!, możesz również sie pokusić i kupić osu!tablet, ale na niego bedziesz DLUUUUGO czekał (jedyne co to koszt troszke mniejszy od nowego wacoma).
NekromantaPL
Witam mam problem z tabletem graficznym,chodzi o to że na pulpicie działa normalnie a jak włączam osu! to kursor że tak powiem "głupieje"
jest w 2,3, miejscach na raz i to na samych krawędziach obrazu,sterowniki,może to coś w ustawieniach ?
Z góry dziękuje za pomoc
Wnaqer
Czułość w opcjach masz na 1.0? Jeśli nie - to miej :)
AmaiHachimitsu
Serio, kolejny temat o tym? Po pierwsze jest temat przyklejony "Tablet i osu!" i tam zadaje sie wszystkie pytania dot. tabletow.

Dwa, uzyj opcji szukaj bo nie jestes pierwszy. Ba, nawet bys pewnie wygooglowal rozwiazanie.
Galkan
NekromantaPL - tak jak Amai napisał, rozejrzyj się najpierw nieco po forum zanim coś napiszesz. Tematy połączyłem.
NekromantaPL
Ok dzięki za pomoc,następnym razem bd uważniejszy :)
kocurek2011
Witam!
Czy taki tablet nadaje się do gry?
Wacom Bamboo CTH-301K http://www.mediamarkt.pl/tablet-wacom-b ... ,id-898966


Wiem, że wszyscy polecają Wacom Bamboo 460, 470.... Ale czym on się różni od tego powyżej (nie licząc ceny ;DD )
Czy rozdzielczość ekranu jest istotna??
zzqWilliam
Po pierwsze, mamy główny temat od tabletów.

Po drugie, wybór tabletu to głównie naciskanie innych żeby kupić wacoma, dlaczego? A bo nikt nie kupił nigdy innego tabletu, i co najśmieszniejsze, na nie lecą hejty.
kocurek2011
Czyli można powiedzieć, że tablet to tablet i powinno dać się grać ?
zzqWilliam
Owszem, aczkolwiek jest pewien aspekt, który nie może zostać pominięty - nikt nie kupuje nic innego niż wacom, więc nie wiadomo jak korzysta się z innych tabletów. Jednakowoż kilka dni temu czytałem recenzję pewnego gościa, co kupił tablet Pentagrama (bodajże quad pen czy coś takiego), przeciętny tablet wacoma oraz najdroższy (test robiony przez niego również kilka lat temu) i po testach stwierdził, że z Pentagrama korzysta mu się najprzyjemniej.
kocurek2011
Od jakiegoś już czasu chcę sobie kupić tablet lecz nie wiedziałem jaki, za ile itp.
Na początku szukałem Wacoma 460 i 470 nie znalazłem żadnych nowych (same używane w nie najlepszym stanie ) więc postanowiłem kupić sobie coś takiego... ;DD

Dzięki za pomoc :D :D :D
CuteCurry
To, że nikt nie kupuje nic innego niż Wacom nie jest do końca prawdą. Spotykałem się zarówno z osobami posiadającymi osu!tablet jak i tablety firmy Pentagram. O tych ostatnich raczej nie mówi się dobrze. Williama nie słuchaj, bo to narwaniec. To, że komuś grało się najprzyjemniej to tylko opinia, a opinia jest subiektywna.
zzqWilliam

spi wrote:

To, że nikt nie kupuje nic innego niż Wacom nie jest do końca prawdą.
No wybacz ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi typu "Wacom najlepszy, testowałem/znam osoby, które grały na innych i nie były zadowolone.". Ciągle tylko "Wacom najlepszy, reszta gówno.". No to nie ma co się dziwić, każdy człowiek by uznał, że takie odpowiedzi jak ta ostatnia są wyssane z palca.

spi wrote:

a opinia jest subiektywna
No właśnie, czyli nie ma reguły, że wacom zawsze najlepszy.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

spi wrote:

To, że nikt nie kupuje nic innego niż Wacom nie jest do końca prawdą.
No wybacz ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi typu "Wacom najlepszy, testowałem/znam osoby, które grały na innych i nie były zadowolone.". Ciągle
Albo w tym temacie albo na opg spotkałem się z narzekaniem na Pentagram.
zzqWilliam
Ile było tych osób, które narzekały?
CuteCurry
A co ja? Maszyna licząca?
zzqWilliam
A to aż tyle tych osób było? Czy znając życie były dwie osoby(albo może nawet jedna), którym nie przypadł do gustu Pentagram?
CuteCurry
Dwie lub trzy to już wystarczająco by mówić o większości, jeżeli chodzi o posiadaczy tabletów Pentagram.
zzqWilliam
Na pewno znajdą się też 2-3 osoby, którym nie spodobały się tablety wacoma. Czy wtedy mamy go skreślić i "hejcić"?
CuteCurry
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Oczywiście, że nie. Ponieważ to są 2-3 osoby na setki lub tysiące posiadaczy wśród graczy w osu. W wypadku Pentagramu są to 2-3 osoby na pięciu posiadaczy.
Marcin
Z pentagramem jest taki problem ludzie, że niektóre mają tzw tryb oszczędności piórka czy coś takiego - piórko po prostu po kilku minutach braku tapowania się wyłącza, a przynajmniej ja sie spotkalem z ludzmi mający tablet wlasnie tej firmy i cierpiący na ten problem.
velia
--
zzqWilliam
No i w końcu jakieś sensowne argumenty. Piórko na baterie i tryb oszczędzania mogą faktycznie wkurzać, o zasilaniu niby wiedziałem aczkolwiek trochę nie pomyślałem o tym, że grasz Big Blacka, masz SS i na ostatnim spinnerze piórko przestaje działać i masz miss xD O tym trybie nie wiedziałem ale jeżeli to prawda i większość tabletów Pentagrama tak ma to faktycznie go trochę wyklucza.
Marcin

Skystreaming wrote:

@up I nie zapominajmy o piórku na baterie, która może się wyczerpać w każdej chwili.
Mam piórko na baterie od 3 miesiecy - I call that bullshit ;) (w wersji osu!tablet though)
nopanone
A co z piórkami Wacoma? Nie posiadają one baterii?
klubek

Nopanone wrote:

A co z piórkami Wacoma? Nie posiadają one baterii?
Nie, wykorzystują indukcję elektromagnetyczną.
reccaPP
Witam, ktoś z was posiada wacom intous? kupiłem właśnie i nie wiem jak go ustawić żeby było dobrze ;3

pozdrawiam
Galkan
Ludzie, nauczcie się korzystać z forum, bo przez ostatni tydzień chyba z pięć czy sześć nowych wątków o tabletach się pojawiło.
Jeśli dalej się to będzie ciągnęło, to zwyczajnie zbędne tematy zacznę wywalać w niebyt, może wtedy poskutkuje
Darkoniser
to może ja..
mam inny problem, nie to, że nie nadążam myszką i inne pierdoły (mimo grania wyłącznie hardów) - problem mam z niesłychaną potliwością dłoni, przez co po kilkudziesięciu ruchach myszka przestaje chodzić, czy to na biurku, czy podkładce; obie stają się mokre i dupa blada - wymyśliłem, żeby wstawiać pod myszkę kartkę papieru- wymieniałem sobie po mapce, choć po graniu 1m już nie było tej swobody
dodatkowym problemem jest krzywizna biurka- ma ono swoje lata- 3x więcej niż żyję i też niekomfortowo się jedzie myszką- nie zawsze ma przyczepność we wszystkich punktach

blablabla tyle o mnie..
są ogarnięte tablety w okolicach 300zł (może się wahać, nie robi przeszkody, zarobi się) i opinie
_
jak chciało ci się poczytać to dziena
Cydros
Nie raz jak gram na tablecie to ręką mi się cholernie poci, więc Twój problem i tak się nie rozwiąże poprzez kupno tabletu.
Tablety: Bambo Wacom CTL 470/460 ew. 480
460 i 470 są wycofane ze sprzedaży więc znajdziesz tylko na portalach aukcyjnych a 480 masz tutaj informacje Click
Darkoniser
nie no mam świadomość, że problem nie ustanie, ale zapocenie pena różni się nieco od zapocenia blatu i braku możliwości robienia czego kolwiek :)
i dzięki, poczytam jeszcze z resztą
Chino_old_1
Na potliwe dłonie polecam fapchusteczki.
Darkoniser
dobre
nie no tylko operacja w moim przypadku, a ja jestem strachajło i kasy nie mam na takie pierdoły, więc postanawiam sobie tablecik sprawić :) dzięki za troskę
kjuszino
No a więc witam, jak w temacie mam problem z tabletem Wacom intuos CTL-480S. Wszystko działało dobrze aż pewnego dnia chciałem zmienić obszar i pokazało mi się sterownik nie został odnaleziony. Więc jak co tydzień odinstalowałem sterownik, usunąłem rejestr,zrestartowałem komputer, zainstalowałem sterownik (najnowszy potem próbowałem starsze wersje i też nie działały) zrestartowałem komputer i kiedy chciałem sobie wszystkie ustawienia ustawić to wyskoczyło mi "obsługiwany tablet nie został odnaleziony w systemie". Obydwie diody migały ale po ruszaniu penem nie ruszał się kursor. Reinstalowałem te sterowniki i nic to nie dało.
Z góry dziękuję za pomoc.
rEdo
Próbowałeś zmienić port USB?
zzqWilliam
Mam ten sam problem ;_; z tym, że ja posiadam ctl-470k. Jak chcę wejść w jego ustawienia to mi wywala jakiś błąd sterownika. U siebie odkryłem na to sposób, wystarczy jak załaduję ustawienia sprzed pół roku, kiedy grałem na ograniczonym obszarze. Potem mogę spokojnie wejść w te ustawienia, znów ustawić sobie cały obszar i zmieniać inne opcje.
kjuszino

rEdo wrote:

Próbowałeś zmienić port USB?
Nie zmieniałem. Teraz zmieniłem i dioda oznaczająca to, że tablet jest podłączony zaczęła migać.
Anti Fun
zzqWilliam
Że tak się wyrażę - jebłem. Tablet z biedronki :D Każdy o tym marzy xD Ja tam bym chętnie przetestował ale nie mam kasy obecnie xD
Marcin
To huion na 90% jest aka jeżeli bateria ci nie przeszkadza (tj. ciezar, bo nie wyladuje sie) to kupuj smialo bo jest dobry.

Edit: 99%, bo po piórku widze :P
show more
Please sign in to reply.

New reply