forum

Güncellemeler

posted
Total Posts
27
Topic Starter
UnderminE
Bu başlıkta da yeni yapılan updateler hakkında falan konuşalım madem. Zira bu son update ortalığı yaktı geçti. Neler gelmiş:

- Öncelikle sürekli değişip duran Chat renkleri artık tamamiyle yerine oturdu. Eğer supporter'sanız renk tamamen sarı oluyor, eğer değilseniz biraz daha soluk bi sarıyla yazıyor gözüküyorsunuz. Ayrıca PM'de karşıdakinin rengi morumsu/lilamsı bi renkken şimdi yine eski mavisine dönmüş güzel olmuş.

- Nightcore modu kalıcı olarak osu'ya eklendi. Hatırlarsanız geçen sene olması lazım, 1 Nisan'da peppy o modu eklemişti tüm şarkılar Nightcore'lanmış gibi çalıyordu. Sonra kalıcı olması için uğraşıldı edildi artık tamamen kalıcı. Nightcore modunu bulamayanlar için: Normal mod ekranını açıp, Double Time resminin üstüne basılı tutup kenara kaydırdığınızda Nightcore moduna dönüşüyor. Etkisi yine Double Time gibi, ben denedim baya eğlenceliydi ya \:D/

- Pause ekranına şeker bi menü eklenmiş. Pause yapıp fareyi sol tarafa kaydırırsanız menüyü görebilirsiniz. Orada işte arkaplanın ışığını azaltmak ya da Storyboard ile ilgili şeyler var. "Map'i bitirmeniz gerekiyor" tadında bi şey diyo gerçi ben onu anlayamadım lan mapi bitirirsek ne anlamı kalır olum! sdfs

Ben başka bi yenilik keşfedemedim, sizin gördüğünüz bi şeyler varsa yazın bakalım /o/
Butterfly
.
Serinu-chan
Yeni güncelleme~
Artık bir map oynarken hangi modda oynadığımız gözüküyor. Online users kısmında, her oyuncunun o dikdörtgen penceresinin sağ üst köşesinde, Standartsa osu! logosu, CtB ise CtB elması, Taiko içinse Davul resmi var. Gayet hoş olmuş bence *-*

Bi ara yapabilirsem resim eklerim belki ><

Bu tarzda bişi işte ;x
Ruidoso

*add:Fail olduğunuz halde bile kendi replay'ınız bir seferliğe mahsus fail ekranından tekrar izleyebiliyorsunuz, bu güncelleme biraz eski ama bilginiz olsun.
yeni gelen build'de ki güncellemeler;

*add:Kullanımda olmayan chat sekmelerini portatif hale getirildi*
*fix: Patternlerin (circle,slider etc.) altında epilepsi uyarısı gösterildi
*add:Editörde renk zaman çizelgesi eklendi*
*add:Oyuncuların, oyun panelinde (F9) hangi modu oynadıkları gösterildi bkz: (Serinu-chan's post)
*fix:Epileptik* içerikli storyboardları, mapi oynayıp bitirmeden kapatma eklendi

YENİ UPDATE 07 AĞUSTOS 2012

*fix: Artık kendimizi arkadaş olarak ekleyemeyeceğiz
*add: Perfect SuddenDeath eklendi yani artık Perfect SuddenDeah oynarsanız en az SS almanız gerekir yoksa fail olucaksınız demektir
*add: Kenarsız tam ekran desteği (masaüstünüzün çözünürlüğüyle osununkini aynı olarak ayarlayın)
*fix: F9 -yeni gelen şu ctb oynuyor taiko oynuyor şeysi- mod gösterme düzeltildi

*Collapse fiili yıkılmak, çökmek ve protatif hale getirmek arasında kullanılır, burdada çökmek vs.kullanmak söz konusu olmaz :D
*Epilepsi hastaları bildiğiniz gibi sara hastalarıdır ve patternlerle ne alakası var bilmiyorum :roll:
*Renk zaman çizelgesinden kasıtları sanırım şu editör modunda kullandığımız renklerin gidişat çizelgesi.
*Epileptik içerikli storyboardlardan kastı bizim tabirimizle gözlerimizin içine eden storyboardlar.
Topic Starter
UnderminE
Abi çok güzel bu yeni update, o chat mevzusu, ikinci satırda kalan chat sekmelerini böyle Auto Hide modunda kapatıyor çok iyi bi şey :D
Topic Starter
UnderminE
YENİ SÜPER GÜNCELLEME GELDİ ULAN.

Sonunda istediğimiz şey oldu amk. Artık osu içerisinde gözüken Ctb/Taiko oynasak bile sadece osu modunun rankı olmıycak! Artık hangi modu oynuyorsak, oyun içerisindeki o bizim profilimizde onun rankı skoru yer alıcak, köşesinde mod ikonuyla beraber. SONUNDA OLDU AMK YESSS

Bir de artık maplerde Difficulty: Blabla yazıyor, Taiko ya da Ctb difflerinin başında da onun ikonu var yine. ÇOK GÜZEL YA ;__;
Nishiji
Allah canımı alsın bi 10 saniyeliğine Rena türkçe konuşuyor zannettim.

Son uygulamadan haberdarım.

o pp iğrenç olmuş allah belanı versin pepi.
Shadowa_old
Ya dilek ablanın resmini görünce 48 lvl ne öle noluo dedim sonra baktımki taiko muş .d
Topic Starter
UnderminE
Top Ranks kısmına Best Performance eklenmiş. Öğrendiğim kadarıyla size en çok pp veren map gibi bi şey. Baya böyle Insane/Hard'ı falan bileğinizin hakkıyla güzel bi rankla geçmeniz gerekiyo <_<
Shadowa_old
YAAAAAAAAAAAA BENDE ONU YAZCAKTIM DİLEK ABLA SİL ONU ÇABUK SİL SİL :D

Bunlar gibi ^^

Not: Benim 3 değil 4 top rankim var -.-
Topic Starter
UnderminE
Yoo :D
Butterfly
.
Ruidoso

Dragon Roar wrote:

Fakat Son Update'den Sonra bir bug oluştu gibi belkide hep vardı Multiplayerda Host herkez ready ken tam 'Start Game'e tıklandıgı an birisi Not Ready derse o kişi lobby de kalıyor diger kişiler devam ediyor oynamaya...

Bu yeni bir şey değil bugda değil, ready olmayan oyuna giremez o kadar.

Yeni güncellemeler eklendi :D click here
Nishiji
Peki Perfect SuddenDeath için ortalama yükselecek mi? Normal SD için x0,00 alınıyordu.
Ruidoso

Nishiji wrote:

Peki Perfect SuddenDeath için ortalama yükselecek mi? Normal SD için x0,00 alınıyordu.

Daha update gelmediği için kimse ona bakamadı, ama milyon kez request atmışlardı bunun için en sonunda kabul oldu
Nishiji

Ruidoso wrote:

Daha update gelmediği için kimse ona bakamadı, ama milyon kez request atmışlardı bunun için en sonunda kabul oldu
İyi bok yediler anasını satim ya :( gerçi benim işime gelir, ben de öyle daha çok eğlenirim.

- S Ranker konuştu - şskldfslşfs

O değil de, şu pp olayı çok canımı sıkıyor yahu. Best Performance bölümüm çok saçma sapan maplerle dolu. Mih.
Ruidoso

Nishiji wrote:

Ruidoso wrote:

İyi bok yediler anasını satim ya :( gerçi benim işime gelir, ben de öyle daha çok eğlenirim.

- S Ranker konuştu - şskldfslşfs

O değil de, şu pp olayı çok canımı sıkıyor yahu. Best Performance bölümüm çok saçma sapan maplerle dolu. Mih.
Ben hiç umursamıyorum bile abi, ranked score kısmına bakım geçiyorum PPmiş felan umursayamam bu saatten sonra
Nishiji

Ruidoso wrote:

Ben hiç umursamıyorum bile abi, ranked score kısmına bakım geçiyorum PPmiş felan umursayamam bu saatten sonra
Ben de öyleydim... BEN DE ÖYLEYDİM! TAAKİ Ranked Score'um artık hiç görünmemeye başlayasıya kadar . . .
Topic Starter
UnderminE
Harbi yani Sudden Death bence de puan getirmeliydi. SD'yi açmak bile başlı başına baskı amk, ben o açıkken stresten oynayamıyorum :D

Ranked skoru görünebilir kılabiliyosunuz yalnız, o pp skor resminin linkinde bi şeyi değiştirmeniz gerekiyo, ben yapmıştım hani bi ara. Onu alın dursun kenarda <_<
Ruidoso

Nishiji wrote:

Ruidoso wrote:

Ben de öyleydim... BEN DE ÖYLEYDİM! TAAKİ Ranked Score'um artık hiç görünmemeye başlayasıya kadar . . .

Aman, sittir et, şahsen benimde gözükmüyor ama umursamıyorum çok merak eden açsın profili baksın
Topic Starter
UnderminE
Gençler yeni güncelleme geldi:

Live mapping mevzusu taiko mapperlar için cidden güzel bi şey. Tamamen benim için olmuş, fareyi kullanmama hiç gerek kalmadı tamamen oturduğum yerden taiko mapleri yaparım artık >w<
Perfect mod sonunda eklendi, taikocu olarak ben kullanmam. BANA TERS ABİ O MOD. Selin kullanır :D
Ekran boyutlarının amınakoymuşlar afedersiniz de. Yani fullscreen ağırlıklı bi mod olmuş, fullscreen kullananlara özel modlar gelmiş. Benim laptopta bile farklı boyutlar var, tabi ben kullanmıyorum hiçbirini. Ama şu anki boyutumla iğrenç bi şey meydana geldi, bu nedir allahınızı severseniz ya: Sikmişler online users görünümümü.

Online Users görünümünde artık sadece kendimize göre tipleri alabiliyoruz. Atıyorum tüm taiko oyuncularını eklemek istiyorum arkadaş olarak sdklfjslkf diğer iki modun resmine tıklayıp inaktive edip sadece taikocuları görebilirim. Güzel bi şey. Online List'imde bunu yaptım ve sadece kanopuyu gösterdi yastayım daksljhflaskdjhfas

Report User olayı geldi ki en sevdiğim özellik bu oldu. Biz bol bol kullanırız bunu batu \:D/

Bide galiba chatlogları otomatik mi kaydediyomuş ne anlamadım onu? DİĞER ŞEYLERİ DE ANLAMADIM ZATEN KARMAKARIŞIK Bİ ŞEY NE BU BÖYLE ;__;

Sonuç olarak böyle bi şey işte gençlar.
show more
Please sign in to reply.

New reply