forum

[GUIDE] osu! Forum tanıtımı

posted
Total Posts
7
Topic Starter
Ruidoso
osu! Forum tanıtım başlığına hoşgeldiniz, forumu kullanmadan önce neyin ne için olduğunu bilmenizde yarar var. :D

Announcements
Bu kısımda, osu! ile alakalı yeni gelişmeleri ve duyurular paylaşılır. Yine bu Announcements başlığı altında Community Voice adlı, haftalık anketlerin bulunduğu bir sub-forum vardır.
General Development
Bu kısımda, osu! ile ilgili projelerin ve bir takım hususların tartışıldığı bir forum bulunur. osu! iPhone,osu!droid,Ranking Criteria Discussion adlı üç sub-forum bulunur.
Gameplay & Rankings
Oyun skorlarının ve stratejilerinizi paylaşabileceğiniz, diğerlerine meydan okuyabileceğiniz, kısacası osu! ile ilgili herşey için yapılmış bir forumdur. İki tane sub-forum'u vardır. İlki Tournaments, yani osu! turnuvalarının yapıldığı/düzenlendiği forumdur. Bir diğeri ise Mapping Techniques'dir. Yani map yapma tekniklerini ve stillerinin tartışıldığı/görüşüldüğü yerdir.
Skinning
osu! skinlerinizi paylaşabileceğiniz, diğer oyuncuların yaptığı skinleri bulabileceğiniz ve indirebileceğiniz forumdur.
Feature Request
Bu kısımda osu!da görmek istediğiniz özellik gibi şeyleri paylaşırsınız. (örneğin: #turkish kanalının açılması için burası kullanılmıştır). Bu forumun sub-forum'u olan Completed Requests kısmında ise çoktan talep edilmiş istekleri bulabilirsiniz.
Technical Support
osu! ile ilgili teknik bir sorununuz olduğunda gidilmesi gereken yerdir. Bug tarzı olayları burda yetkililere bildirebilir veyahut çözüm yollarını bulabilirsiniz. Resolved Issues adlı sub-forum'da ise daha önce karşılaşılmış sorunların çözümleriyle beraber bulabilirsiniz.

Ranked/Approved Beatmaps
Ranked veya approved olmuş beatmaplere buradan ulaşabilirsiniz.
Pending Beatmaps
Tamamlanmış fakat henüz onaylanmamış maplerin onaylanmayı beklediği forumdur.
Works In Progress/Help
Burada henüz yapım aşamasında olan mapler vardır. Ayrıca mapping hakkında genel bilgi burada mevcuttur.General Questions kısmında genel sorulan soruları, Storyboarding hakkında bilgi ve yardımı, Modding Queues kısmında ise, mapinize mod yaptırmak için bulunan queue'leri bulabilirsiniz.
Beatmap Graveyard
4 hafta veya daha fazla zaman zarfı içerisinde üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmayan yani aktif olmayan mapler buraya taşınır. İsmindende anlaşılacağı gibi map mezarlığıda denilebilir, tabiri caizse.
Beatmap Projects
Beatmap projelerinin duyurulduğu,tartışıldığı yerdir.Hemen sub-forum'u olan Compeleted Projects kısmında ise tamamlanmış projeleri bulabilirsiniz.

General Discussion
Kısacası, sohbet yeridir.
Off-Topic
Konu dışı şeylerin konuşulduğu, forum oyunlarının oynanıldığı yerdir.
Introductions
Oyuncuların birbirini tanıdığı,kaynaştığı ortamdır.
Music Hall
Kısaca, osu! dışında müzik tartışılan yerdir.
Otaku Culture
Anime,manga gibi şeylerle ilgili şeylerin paylaşıldığı alandır.
Video Games
osu!nun dışında -diğer ritim oyunlarıda olabilir- oyunların tartışıldığı forumdur.
Other Languages
İngilizce dışında diğer dillerin bulunduğu forumdur.
UnderminE
+rep- şaka şaka eline sağlık.

Ben genelde forumun Off-Topic ve General Discussion kısmında takılıyorum, üst kısımdaki ÜBER İNGİLİZCE beni pek bayıyor artiz artiz konuşmalar falan gelemiyoruz efendim v_v

Malesef burası hariç hepsi ingilizce, o yüzden diyoruz ki Türkçe sub-forum içerisinde kendi osu! forumumuzu yaratlım Off-Topic falan :D

La patu bi tane de CTB başlığı açsana, Catch The Beat tartışma tadında. Burak da Taiko açsın, selingiller de standard açsın her birinin altında SS paylaşalım şu mapi geçtim bu mapi geçemedim falan filan laklak edelim \:D/
Nishiji
Güzel olmuş, ben beğendim +rep teraziye tık paykuşa bak öptüm.
Topic Starter
Ruidoso
Açtım dileğ \:D/

S.S.S kısmıda ekledim, daha soru gelirse onlarıda eklerim. Rica ederim canlarıms.
Pure Force
+1 kudosu senin için :D ahahah :D güzel yazmışsın
Sister Jude
-.- post kasam
[-Shadowa-]
amk sniqht bare heryere aynı postu yazma :S :S :S :S :S :S :S :S :S :S
Please sign in to reply.

New reply