forum

[GENEL] Turkish Catch The Beat Community

posted
Total Posts
14
Topic Starter
Ruidoso
osu! genel turkish catch the beat başlığına hoşgeldiniz. :D

Soru sormadan önce S.S.S'lara bi göz atın
SPOILER
catch the beat nedir?
osu! oyununda special olarak bulunan 2 moddan biridir. Yön tuşları ile ryuuta'nızı hareket ettirip meyveleri topladığınız moddur. Aynı zaman shirt tuşunu kullanarak ryuuta'nızı hızlandırabilirsiniz.
CtB'de nasıl SS alırım?
CtB'de herhangi bir şarkıda SS almak için, slider'ların çekirdek gibi gelen kısımları olur, onları dahi eksiksiz toplamanız gerekir ki SS alabilesiniz.
CtB'deki spinner'ın mantığı nedir?
CtB'de spinner meyveler şeklinde düşer, standard modunun aksine combonuza bir etkisi yoktur, amaç spinner ile beraber düşen en çok meyveyi toplamaktır. Topladığınız meyve sayısına göre spinnerdan o kadar puan alırsınız.
Oyun oynarken düşen bazı kırmızı meyveler görüyorum. Nedir onlar?
CtB'de gelen kırmızı meyveler size hızlı bir jump kazandırır. Eğer bir circle ile öteki circle'ın arası çok uzaksa, ilk circle'a kırmızı bir mevye denk gelir ve yüksek bir jump yapmanızı sağlar.
Ryuuta'mı değiştirmenin bir yolu var mı?
Evet, çoğu skin kendine özel ryuuta bulundurur, beğendiğiniz ryuutayı kendi skin klasörüne atıp onu kullanabilirsiniz. Aynı şey meyveler içinde geçerlidir.
Shift tuşu ne işimize yarar?
Her jump kırmızı meyve almaz, bazı jumpları size kendiniz yapabilirsiniz, bunun içinde shift'e basılı tutarak ryuutanıza hız katabilirsiniz.

Evet arkadaşlar, Genel CtB tartışma başlığına hoşgeldiniz. Bu başlıkta Catch the beat hakkına herşey konuşulup tartışılabilir. Stratejilerinizi konuşup paylaşabilir veya diğerlerine meydan okuyabilirsiniz. İyi forumlar :D
Nishiji
Stratejim Shift'e abanmak.

Diğer arkadaşlara başarılar.

(çok güzel olmuş cınım bu da, bol bol kullanırız burayı :p DİLENK SANA CTBDE MEYDAN OKUYORUM BRING IT ON!!!111) :D
UnderminE
Olum GENEL yazmana gerek yoktu yav HEM NİYE İNGİLİZCE AÇIYON TÜRKÇE SUB-FORUM BURASI ÜÜÜ ;__;

Bide ekleme yapıyım, burada her türlü geçtiğimiz maplerin SS paylaşımlarını falan yapabilirik. Face yerine burayı kullanıyoz işte artık skdljfs :D

Hidden'da anasını ağlatırım ortalığın panpalar. SELİAN BEN TAYKOCUYUM ARTIK AMA YİNE DE KAPIŞIRIZ BEBEĞİM HER ZAMAN 8-)
Hidden demişken..
Topic Starter
Ruidoso
Ya diğer şeylerde hep ingilizce açılmıştı bende öyle açıyım dedim, genel'de ne biliyim sticky thread yapamıyacağımız için dikkat çeksin dedim
Pure Force
ctb benden uzak dursun arkadaş. ben yapamıyorum onu :D taiko da öyle :P standart foreva :D
UnderminE
Standard için thread aç madem :D
Androbied
CTB için taktikler falans varsa birisi öğretsin ya, mesela ben birden çok meyve yağınca hepsini toplayamıyorum falan nasıl yapıyoruz onu genşler?
Serinu-chan
Onda gözünün hıza alışması falan gerekli onu da anca o tipteki maplerden bol bol oynayarak geliştirebilirsin. Ayrıca joystick midir joypad midir onlar CtBde kolaylık sağlıyor imiş, dene istersen, o oyun konsollarından kesin sizde vardır : |
Androbied

Serinu-chan wrote:

Onda gözünün hıza alışması falan gerekli onu da anca o tipteki maplerden bol bol oynayarak geliştirebilirsin. Ayrıca joystick midir joypad midir onlar CtBde kolaylık sağlıyor imiş, dene istersen, o oyun konsollarından kesin sizde vardır : |
Joystick var canım, ama şimdi ona kim alışacak ben klavyeye zar zor alışmışken, birde mesela şu CTB'de insane modlarda oynarken sürekli hızlı modunda mı oynamak gerekiyor ya beceremiyorum onu çünkü, sürekli hızlandırınca o adamıda düşüyorum ya da kaçırıyorum :c (ÇOK SAÇMA SORULAR SORDUĞUMUN FARKINDAYIM)
Serinu-chan
O da alışkanlık meselesi, ayrıca ritme çok dikkat etmen gerekli.Biraz campları fazla olan maplerde nofail yap alışırsın oynaya oynaya bence.
UnderminE
No fail + spun out artık ranked oluyor bu arada haberiniz olsun. Spun out açtığınızda normalde geçmiyordu puanınınz ama artık geçiyor bilginize. Mapi bitirmeden direk çıkın :D
[-Shadowa-]
bu arada bi şekilde şu

''catch the beat nedir?
osu! oyununda special olarak bulunan 2 moddan biridir.'' yazısını düzeltsek? artık 3 special mod var. BİRİ RUIDOSO YA SÖLESİN!1!11!1!!!!11!!11!1o
UnderminE
Ne geçiyor eline bi anlasam
[-Shadowa-]
rahatsız oluom ;_;
Please sign in to reply.

New reply