forum

Türkiye'yi temsil etmek

posted
Total Posts
7
Topic Starter
BeerBender
Merhaba millet,

Nasılsınız? İyisiniz umarım. Bugün sizi buraya toplamam yaz festivalinde Türkiye'yi temsil etme fırsatımın bulunmasından kaynaklanıyor. Fazla uzatmadan konuya atlıyorum.

Gruptaki fikirlerin iskambil oyunları, tavla ve Türk kahvesinden ileri gidememesinden mütevellit sizin fikirlerinizi merak ettim.

Kısaca aklımda yiyecek ve içecek açısından bir soğuk içecek, bir aperitif ve bir tatlı(yüksek ihtimalle kek) var. Çünkü ocak kullanmayacağız. Dolap içecek için bulabiliriz. Bu konuda önerilerinize baya açığım.
Not: Malzemeler çok uçuk olmazsa sevinirim. :)

Ayrıca birisinin fikriyle üzerinde bazı şehirlerdeki bir yerin fotoğrafını ve kısaca bilgilerini içeren bir Türkiye haritası fikri var. Bu konuda öneri yada bir fotoğraf ve kısa bir bilgiyle katkılarınızı sunarsanız çohhoş olur. :D

İyi eğlenceler,
BeerBender
Fl4ndre Scarlet
simit, su, poğaça
heyronii
Hedef kitlesinin yaş ortalamasını bilmiyorum ama, Türkiye'ye gelen turistlerin ilgisini çeken şeyler:

- Camiiler
- Pamukkale
- Kapadokya
- Efes / Antik kent

gibi yerler. Buralarla alakalı şeyler bulabilirsen götürebilirsin. Hediyelik eşya olarak, tesbih, nazar boncuğu gibi incik cincik şeyler alıyorlar. Onları merak ediyorlar. Tatlı olarak da lokum, baklava gibi tatlılar olabilir.

Tabi yaşları küçükse, tatlı dışındakileri boşver.
Topic Starter
BeerBender

heyronii wrote:

Hedef kitlesinin yaş ortalamasını bilmiyorum ama, Türkiye'ye gelen turistlerin ilgisini çeken şeyler:

- Camiiler
- Pamukkale
- Kapadokya
- Efes / Antik kent

gibi yerler. Buralarla alakalı şeyler bulabilirsen götürebilirsin. Hediyelik eşya olarak, tesbih, nazar boncuğu gibi incik cincik şeyler alıyorlar. Onları merak ediyorlar. Tatlı olarak da lokum, baklava gibi tatlılar olabilir.

Tabi yaşları küçükse, tatlı dışındakileri boşver.
Üniversite. Haklısın, kiliseler de bizimkilerin dikkatini çekiyor. Baklava ve lokum yapamayacağım için onları pas geçiyorum.

Fl4ndre Scarlet wrote:

simit, su, poğaça
Poğaça güzel fikir. 👍
Tornado
Bak bence Türk mutfagini tanitabilirsin

Yabancilara Türkiye yemekleri hakkinda bir sey sorsak kebap diyorlar.Kebap disinda hicbir sey bilmiyorlar.Abi sanki her gün sabah öglen aksam kebap yiyoruz anlamiyorum :D.Bizim meshur tatilarimiz,dolmalarimiz,sebze kültürü,corbalar,kahvalti aliskanliklari vs. bilen cok olmuyor.
zigizigiefe

Tornado wrote:

Yabancilara Türkiye yemekleri hakkinda bir sey sorsak kebap diyorlar.Kebap disinda hicbir sey bilmiyorlar.Abi sanki her gün sabah öglen aksam kebap yiyoruz anlamiyorum :D.Bizim meshur tatilarimiz,dolmalarimiz,sebze kültürü,corbalar,kahvalti aliskanliklari vs. bilen cok olmuyor.
Kahvaltı alışkanlığı ne abi?Dünden kalan yiyecek ne varsa onu yiyoruz :D
Topic Starter
BeerBender

zigizigiefe wrote:

Tornado wrote:

Kahvaltı alışkanlığı ne abi?Dünden kalan yiyecek ne varsa onu yiyoruz :D
Yemeden olmaz ki o.

"-Bak biz bir dolma yapıyoruz, bir denesen parmaklarınnı yirsin. Ama yok."

Öyle bir şey olsa Türk mutfağının köpeği olurlar. Almanlar yemek konusunda sıfır.

Efe bir takım insanlar kahvaltıda peynir, zeytin, domates falan yiyor. Ama o kadar mühim bir şey değil. Hepsi var çünkü burda. Sadece öyle bir alışkanlıkları yok.

Kahvaltı= mısır gevreği yada sandviç.
Please sign in to reply.

New reply