forum

Akceleracja myszki

posted
Total Posts
4
Topic Starter
devilartist
Witam. Mam poważny problem z akceleracją myszki w osu. Problem jest na tyle poważny, że nie jestem wstanie utrzymać myszki w rękach przy szybkich long jumpach po 30-60sec. W windowsie mam czułość 6/11. W osu 1.0 Dpi 1400, rozdzielczość 1920x1080. Stopniowo coraz bardziej muszę się wysilać aby sięgnąć górnej krawędzi ekranu. Wydaje mi się, że to zaczęło się dziać w momencie którejś aktualizacji osu, że fps'y i opóźnienia są pokazane w prawym dolnym rogu ekranu. Mój sprzęt to

Myszka: Logitech G502 // Zowie Za13 Na obu ten sam efekt
Podkładka: Qpad Pro Gamng Gear
Odświeżanie myszki 1000hz, 1ms (Próbowałem na 500,125 i ten sam efekt) Natomiast na odświeżaniu 1000hz powinno opóźnienie wynosić 1ms, wiec zastanawia mnie dlaczego w osu wynosi 4-5ms
Dpi:1400
Win sens: 6/11
Akceleracja systemowa wyłączona
Próbowałem na odczyt bezpośredni i bez niego. Efekt ten sam
Windows był wgrywany na nowo, więc to nie wina systemu. (Problem jest na W10 i W7), nwm jak na XP
Zain Sugieres
t/182129

Spróbuj tego
Topic Starter
devilartist

Zain Sugieres wrote:

https://osu.ppy.sh/forum/t/182129

Spróbuj tego

Nie pomogło. Dalej jest to samo. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Powoli to zaczyna zniechęcać, bo w trakcie long jumpów nie jestem wstanie podnieść ręki z myszką aby ponownie było mi wygodnie
MrBooM
Raczej chodzi o mouse drift, który nie jest związany z ustawieniami, ani update'ami gry. Poczytaj trochę o tym.
Dlaczego wcześniej tego nie zauważałeś? Myślę, że po prostu na trudniejszych mapach, a szczególnie jumpowych jest o wiele łatwiej wywołać ten efekt i po prostu jeśli wcześniej grałeś łatwiejsze mapy, to tego nie zauważałeś. Możesz spróbować inaczej trzymać rękę na myszce, może to coś da.
Popytaj myszkowców (Wilchq, AmaiHachimitsu), myślę, że oni najbardziej ci pomogą :)
Please sign in to reply.

New reply